Artykuły Użytkowników : Bitcoin.edu.pl - Zapraszamy

Rząd USA na rzecz „agresywnego uregulowania” nieuregulowanych usług na całym świecie

Dwie najczęstsze skargi wśród handlowców kryptowalutami polegają na tym, że platformy, które wcześniej nie istniały, żądają obecnie dokumentów identyfikacyjnych i że więcej lokali zamyka swoje drzwi dla mieszkańców niektórych krajów. Podczas gdy użytkownicy naturalnie atakują firmy, ważne jest, aby pamiętać, że często odbywa się to pod przymusem lub zagrożeniem ze strony regulatorów. Na przykład rząd Stanów Zjednoczonych nie uważa się za związany granicami państwowymi podczas wykonywania nieuregulowanych usług.

Długie ramię prawa

Rząd USA na rzecz "agresywnego wykonywania" nieuregulowanych usług na całym świecieKenneth A. Blanco, dyrektor ds. Sieci przestępstw finansowych (FinCEN), biura w Departamencie ds. Terroryzmu i Wywiadu Finansowego Departamentu Skarbu USA, wypowiedział się na temat podejścia agencji do kryptowaluty w czwartek. Głównym sposobem odejścia od przemówienia do branży jest to, że rząd USA będzie działał przeciwko każdemu, kto myśli, że działa w jego obrębie, niezależnie od jurysdykcji.

Dyrektor wyjaśnił, że wszystkie usługi związane z „przekazywaniem pieniędzy” muszą spełniać pewien poziom standardów AML / KYC i że regulacje obejmują zarówno transakcje, w których strony wymieniają się fiat i krypto, jak i transakcje z jednej krypto waluty na drugą. Aby spełnić te zobowiązania, firmy muszą zarejestrować się w FinCEN, utrzymywać program AML i ustanowić środki przechowywania i raportowania. Podkreślił: „Ważne jest, aby zrozumieć, że wymogi te mają zastosowanie zarówno do krajowych, jak i zagranicznych walutowych nadajników walutowych, nawet jeśli zagraniczny podmiot nie ma fizycznej obecności w Stanach Zjednoczonych, o ile prowadzi działalność w całości lub znaczna część w Stanach Zjednoczonych. „

Blanco podzielił się także kilkoma ciekawymi danymi na temat pracy władz. Wyjaśnił, że FinCEN i IRS przebadali ponad 30% wszystkich zarejestrowanych wymienników i administratorów od 2014 r. I że otrzymują teraz ponad 1500 raportów opisujących „podejrzaną działalność” obejmującą kryptowalutę miesięcznie.

ICOs and Mixers in the Crosshairs

Rząd USA na rzecz "agresywnego wykonywania" nieuregulowanych usług na całym świeciePodczas gdy w ciągu większości swojego przemówienia dyrektor FinCEN odnosił się do wszystkich firm kryptograficznych zajmujących się „przekazem pieniężnym”, wyodrębnił także kilka konkretnych segmentów. Odnosząc się do mikserów, zauważył, że „firmy świadczące usługi anonimizacyjne (zwane potocznie” mikserami „lub” kubkami „), które starają się ukryć źródło transmisji wirtualnej waluty, są przekaźnikami pieniędzy … i dlatego mają obowiązki regulacyjne.”

Reżyser wyróżnił także projekty prowadzące oferty wstępnych monet (ICO). „Chociaż rozwiązania ICO są różne i zależą od ich struktury, mogą podlegać różnym władzom, jeden fakt pozostaje absolutny: FinCEN, a nasi partnerzy w SEC i CFTC oczekują, że przedsiębiorstwa zaangażowane w ICO będą spełniać wszystkie swoje zobowiązania AML / CFT. Pozostajemy zobowiązani do podjęcia odpowiednich działań, gdy zobowiązania te nie są traktowane priorytetowo, a system finansowy USA narażony jest na ryzyko. „

Blanco zakończył przemówienie ostrzegając, że „FinCEN będzie agresywnie ścigał osoby i firmy, które nie traktują poważnie swoich zobowiązań wynikających z przepisów prawa Stanów Zjednoczonych, niezależnie od tego, czy celują w ofiary czy umożliwiają tym, którzy robią”.

Source : https://news.bitcoin.com/us-government-to-aggressively-pursue-unregulated-services-around-the-world/

Coinbase zwiększa limity, Shapeshift przejmuje Bitfract, Okex uruchamia Coinall

Wiele nowych ośrodków akademickich na całym świecie, poświęconych badaniom technologii kryptowaluty, pojawiło się w poniedziałek . China Internet Nationwide Financial Services Inc. (NASDAQ: CIFS), dostawca usług doradztwa finansowego, doszedł do porozumienia z Uniwersytetem Tsinghua w celu ustanowienia „Wspólnego Centrum Badawczego ds. Technicznych Aplikacji Badawczych Blockchain Technology Technology”. Na Uniwersytecie Bahçeşehir zainaugurowano Istanbul Blockchain and Innovation Centre. A Seven Stars Cloud Group, Inc. (NASDAQ: SSC), firma fintech chińskiego potentata medialnego Bruno Wu, ogłosiła, że ​​ustanowi globalną siedzibę dla technologii i innowacji, zwaną Chain Valley, w Connecticut, przekształcając kampus Uconn w centrum badań.

Robinhood Crypto rozszerza usługę

We wtorek informowaliśmy, że Robinhood, amerykańska giełda papierów wartościowych, dodała kolejne dwa stany, w których handlowanie kryptowalutami jest obecnie obsługiwane przez swoich klientów, Iowa i Gruzję. Aplikacja obsługuje teraz Ethereum Classic (ETC), oprócz swojej poprzedniej oferty BTC, BCH, ETH, LTC i Doge. W sumie Robinhood Crypto jest teraz dostępny w 19 stanach USA. Dodatkowe historie zawierały chińskiego użytkownika firmy Okcoin, która pozywa wymianę swoich brakujących pieniędzy bitcoinowych po zeszłorocznym widelcu i badanie cyberbezpieczeństwa, w wyniku którego odkryto, że miejsca handlu doświadczyły ogromnego wzrostu liczby wycieków danych użytkowników.

Coinbase zwiększa limity transakcji

Tygodnik: Coinbase zwiększa limity, Shapeshift przejmuje Bitfract, Okex uruchamia CoinallGłówna historia w środę objęła kilka nowych wydarzeń na Coinbase. Użytkownicy mogą teraz kupować cyfrowe monety zaraz po wpłaceniu środków z konta bankowego, co ogranicza proces, który trwał kilka dni wcześniej. Firma ogłosiła również wzrost dziennych limitów handlowych dla użytkowników z USA, a dla zweryfikowanych klientów maksymalny dozwolony zakup wzrośnie z 25 000 USD tygodniowo do 25 000 USD dziennie. Giełda zauważyła również, że po przekazaniu funduszy nie ma już żadnych ograniczeń co do tego, ile użytkownicy mogą jednocześnie kupić lub sprzedać. Giełda poinformowała również swoich klientów o zakończeniu końcowego testu na dodanie ethereum classic (ETC).

Shapeshift przejmuje Bitfract

Kilka inwestycji ze strony znanych firm kryptograficznych znalazło się w czwartek na pierwszych stronach gazet. Shapeshift zakończyło przejęcie Bitfract, firmy programistycznej, która niedawno opracowała usługę, która pozwala użytkownikom na zamianę z jednej krypto-waluty na wielu w jednej chwili. Po sprzedaży narzędzie zostanie utrzymane i będzie kontynuowane, a funkcjonalność platformy (transakcje o wielu produktach) zostanie włączona do podstawowej platformy Shapeshift. Bitmainzainwestował 3 miliony dolarów w Tribeos – cyfrową platformę reklamową zbudowaną na bazie Bitcoin Cash (BCH), wykorzystującą inteligentne kontrakty do zwalczania oszustw reklamowych.

Source : https://news.bitcoin.com/the-weekly-coinbase-increases-limits-shapeshift-acquires-bitfract-okex-launches-coinall/
Analiza kursu Bitcoin & Kryptowalut

Microsoft nie przyjmuje ponownie płatności bitcoinowych zgodnie z raportami

Raporty pokazują, że Microsoft ponownie nie akceptuje płatności bitcoin , a depozyty najwyraźniej nie są zapisywane na kontach Microsoft użytkowników.

Mimo że opcja płatności jest nadal widoczna, raporty użytkowników sugerują, że Microsoft całkowicie przestał akceptować płatności BTC, a jedna osoba skontaktowała się z obsługą klienta, twierdząc, że została poinformowana, że „opcja wykupu Bitcoinpowinna zostać usunięta z usługi konta Microsoft w pewnym momencie temu.”

Crypto ziemia niczyja

Jednym z bardziej naglących problemów dla klientów Microsoft, którzy próbowali płacić za pomocą bitcoin , jest to, co stanie się z ich płatnościami?

Ponieważ sytuacja została wyjaśniona przez tych, którzy próbowali dokonać płatności za pomocą bitcoin , pobrana kwota opuściła konto Bitcoin klienta, ale nie została zaksięgowana na jego koncie Microsoft.

Wydaje się, że płatności bitcoinami odbywają się w jakimś krypcie ziemi niczyjej.

Mamy nadzieję, że Microsoft wyda kredyt w ustalonej z góry wysokości, ale w tej chwili jest to bardzo daleko.

Jeśli chodzi o szerszy obraz, pytanie brzmi: jaka jest przyszłość Bitcoin, jeśli chodzi o usługi Microsoft.

Nic nie zostało potwierdzone lub odrzucone

W tym miejscu należy podkreślić, że Microsoft niczego nie potwierdził lub odmówił.Może to być po prostu usterka w systemie płatności, którą należy zająć, lub może być początkiem ponownego chłodzenia firmy Microsoft bitcoinem .

Zaledwie kilka miesięcy temu opcja zapłaty za pośrednictwem BTC została przeniesiona z witryny na ekran konta użytkownika, co oznacza, że ​​musiałeś użyć ekranu konta użytkownika, aby zdeponować BTC.

Sam w sobie nie jest to znak, że Microsoft chce całkowicie pozbyć się bitcoinów , ale użytkownicy uznali go za pierwszy krok w tym, co obecnie uważa się za usunięcie BTC jako opcji płatności.

Efekt, jaki taki ruch wywiera na całą branżę kryptowalut , nie został jeszcze zauważony, ale wpływ Microsoftu, który ogłosił, że będzie obsługiwać płatności kryptograficzne zarówno w 2014 r., Jak iw styczniu tego roku, był dość znaczący.

Dopóki Microsoft nie wyda oficjalnego komunikatu, tak czy inaczej, rada dla każdego, kto chce zapłacić za usługi Microsoft, to powstrzymanie się od używania BTC.

Source : https://cryptodisrupt.com/microsoft-not-accepting-bitcoin-payments-again/?cn-reloaded=1

Steam nie akceptuje bitcoin jako metody płatności, firma gier i dystrybutor Valve ogłosił dzisiaj. Firma przypisuje swoją decyzję kryptowalutowym „wysokim opłatom i zmienności”. W poście na blogu Valve wyjaśnił, że opłaty za transakcje bitcoin wzrosły do ​​prawie 20 USD za transakcję w zeszłym tygodniu „w porównaniu do około 0,20 USD, gdy początkowo umożliwiliśmy Bitcoin.” opłaty muszą wtedy ponosić gracze dokonujący zakupów na Steam, a całkowity koszt dla konsumentów może być nawet wyższy, jeśli wartość bitcoin spadnie w międzyczasie.

Nawet jeśli wartość Bitcoin wzrośnie, gdy użytkownik zakończy transakcję, a Steam musi zwrócić różnicę użytkownikowi, opłata transakcyjna musi zostać zapłacona przez użytkownika ponownie za zwrot pieniędzy. „W tym roku zauważyliśmy, że rosnąca liczba klientów wchodzi w ten stan”, stwierdza państwo. Istnieje nawet scenariusz, wyjaśnia Valve, że gdy użytkownik lub Steam próbuje pokryć różnicę w wartości, wartość bitcoin następnie zmienia się ponownie, powodując więcej problemów.

Steam twierdzi, że może ponownie rozważyć tę decyzję, aby usunąć bitcoin jako opcję płatności w przyszłości, jeśli waluta znajdzie więcej stabilności, ale na razie działa tylko z klientami, którzy wciąż mają do czynienia z niedopłatami lub opłatami transakcyjnymi. W zeszłym tygodniu wartość bitcoin wzrosła o 10 000 $ , co oznacza wzrost o 933 procent od stycznia tego roku. Inne rządy w Chinach , Korei Południowej , Rosji i innych częściach świata podjęły bardziej surowe spojrzenie na krypto-walutę i zaimplementowały przepisy lub jawne zakazy.

Source : https://www.theverge.com/2017/12/6/16743220/valve-steam-bitcoin-game-store-payment-method-crypto-volatility

Stripe kończy obsługę płatności Bitcoin

Platforma płatności Stripe przestanie wspierać bitcoiny w kwietniu, powołując się między innymi na zmienność kryptowaluty i długie czasy transakcji. Jest to logiczna decyzja, ale można by złościć łatwo prowokowanego krypto-tłumu.

Problemy z BTC trudno zaprzeczyć każdemu, kto używa go regularnie. Po pierwsze, wprowadzenie transferu do blockchaina może zająć godziny, co już jest niedozwolone w transakcjach handlowych, ale w czasie tego opóźnienia wartość przeniesionego BTC mogła również znacznie się przesunąć, tworząc niewłaściwą wartość pieniężną.

Opłaty wzrosły również wraz ze wzrostem wartości BTC, co doprowadziło do osłabienia handlu i handlu za pomocą monety również w innym miejscu.

Jak podkreśla Tom Karlo z „Stripe”, prawda jest taka, że ​​BTC ewoluowało, by stać się zasobem, a nie walutą, i po prostu nie nadaje się do transakcji, które muszą zostać rozwiązane w sekundach lub minutach na zewnątrz. Platforma, jak pisze, odnotowała znaczny spadek transakcji BTC.

Stripe zaczął brać bitcoin w 2014 roku, po tym, jak pierwszy medal przekroczył 1000 USD, a ludzie zaczęli traktować go poważnie. Firma twierdzi, że optymistycznie patrzy na ekosystem kryptowalut i sprawdza nazwy kilku projektów: Lightning, OmiseGO, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin. Karlo pisze, że Stripe może wspierać Stellar, w którym firma ma udział.

Zdecydowane typy bitcoinów mogą narzekać, że opcja ta powinna pozostać, że niewiele kosztuje, aby pomieścić tych, którzy zdecydują się skorzystać z tej metody, i że może to być krótkowzroczna, samospełniająca się przepowiednia, która dodatkowo zamyka los BTC jako transakcji średni.

Wydaje mi się jednak, że Stripe jest po prostu realistyczny i obejmuje ideały zdecentralizowanej waluty, które bitcoin osiągnął, ale których nie udało się osiągnąć.

Source : https://techcrunch.com/2018/01/23/stripe-is-ending-support-for-bitcoin-payments-on-april-23/?guccounter=1

 

Analiza kursu Bitcoin & Kryptowalut

Koreańska giełda kryptowalut Bithumb zawiesza otwieranie nowych kont wirtualnych

Bithumb zawiesił wydawanie nowych wirtualnych kont dla handlowców kryptograficznych, począwszy od 1 sierpnia po tym, jak nie odnowił umowy z bankiem. Konta te są częścią systemu prawdziwych nazw wymuszonych przez rząd koreański na początku tego roku. Tylko trzy giełdy w kraju mogą podobno otwierać nowe wirtualne konta dla swoich klientów.

Przeczytaj także: Yahoo! Japonia potwierdza wejście do Crypto Space

Bithumb Halts Wydawanie nowych kont wirtualnych

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsCrypto Exchange Bithumb ogłosił zawieszenie nowej emisji kont wirtualnych od 1 sierpnia. Z 24-godzinnym obrotem transakcji wynoszącym 245 778-110 USD w chwili pisania tego tekstu, Bithumb obecnie plasuje się na pozycji największej giełdy kryptowalutowej w Korei Południowej według wielkości obrotu, według Coinmarketcap.

Koreańska Korea opracowała:

Bithumb, jedna z czterech największych giełd kryptowalutowych w Korei Południowej, przestanie wydawać nowe wirtualne konta od sierpnia, ponieważ nie odnowiła umowy z NH Nonghyup Bank.

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsJednak portal informacyjny zauważył, że „klienci, którzy mają już konta wirtualne, mogą z nich korzystać w celu obsługi depozytów i wypłat.” Dla klientów Bithumb wymagane są konta wirtualne, aby wpłacić lub wypłacić wygrane koreańskie.

Według Etoday bank dał Bithumbowi miesięczny okres karencji. W tym czasie będzie nadal świadczyć usługi deponowania i wypłaty dla istniejących kont. W publikacji zauważono jednak, że „trudno będzie korzystać z istniejących rachunków wirtualnych, jeśli odnowienie umowy zostanie ostatecznie zakończone.”

Używanie systemu Real-Name

Prawdziwe wirtualne konta są częścią systemu mającego na celu zapobieganie praniu pieniędzy i zwiększanie przejrzystości, wdrażanego przez rząd koreański pod koniec stycznia . Regulatorzy chcą, aby wszystkie konta kryptograficzne były prawdziwymi nazwami, ale napotykają na wiele wyzwań.

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsNajwiększym problemem jest to, że banki oferują tę usługę tylko jednej z czterech największych giełd kryptowalut. Reszta giełd nadal korzysta z rachunków korporacyjnych, które regulatorzy próbują stopniowo wycofywać, twierdząc, że są bardziej podatni na pranie pieniędzy.

Cztery giełdy, które otrzymały prawdziwe usługi, to Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit.Każdy z nich zwiększał wysiłki w celu przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). W maju Bithumb powiedział, że obniży limity wypłat dla przedsiębiorców, którzy nie używają systemu prawdziwych nazw.„Zdecydowaliśmy się stopniowo zmniejszać kwoty wypłat w wygranym Koreańczyku, ponieważ budzi on obawy, że konta bankowe za nieprzekonowane wypłaty mogą stać się celem różnych przestępstw finansowych”, powiedział wówczas urzędnik giełdy.

Bank odmawia odnowienia umowy Bithumb

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsKiedy po raz pierwszy wprowadzono system nazw rzeczywistych, „rząd wymusił wymianę kryptowalut w celu odnowienia umowy o świadczenie usług z bankami co sześć miesięcy w celu zachęcenia ich do podejmowania ciągłych starań w celu zapobiegania praniu pieniędzy” – wyjaśniła Korea Południowa.

Pierwsze odnowienie nastąpiło pod koniec lipca. Upbit, Coinone i Korbit byli w stanie odnowić swoje kontrakty z bankami. Jednak wniosek Bithumb o odnowienie z NH Nonghyup Bank został odrzucony. W punkcie informacyjnym był cytowany urzędnik banku, opisujący:

Zdecydowaliśmy się nie przedłużać umowy, ponieważ Bithumb nadal ma problemy z ochroną konsumentów i informacji oraz zapobieganiem praniu pieniędzy.

„Bank uważa, że ​​systemy przetwarzania danych Bithumb mają wady w świetle niedawnego incydentu hakerskiego, który spowodował wymianę 18,9 miliarda wygranych (16,88 miliona USD)” – dodała publikacja. Wcześniej Bithumb miał również kontrakt z Shinhan Bankiem na usługi o prawdziwym nazwisku, ale został rozwiązany z powodu zwiększonego ryzyka związanego z wielokrotnymi naruszeniami bezpieczeństwa, wcześniej wyjaśnił Shinhan.

Urzędnik z Bithumb został zacytowany przez serwis informacyjny „mamy konsensus z Nonghyup Bank w sprawie odnowienia umowy. Planujemy wyjaśnić różne opinie na temat niektórych wyrażeń prawnych i wkrótce rozpocząć wydawanie kont wirtualnych. „

Source : https://news.bitcoin.com/korean-crypto-exchange-bithumb-virtual-accounts/

Polecamy analizy :