Artykuły Użytkowników : Bitcoin.edu.pl - Zapraszamy

Litecoin CASH (LCC) Narodziny prawdopodobnie 18/19.02.2018 r.

Pojawiła się już jakiś czas temu ciekawa informacja odnośnie planowanego Hard Fork Litecoina. Obecnie rozpoczyna się na forach internetowych dyskusja, tak to ma ostatnio miejsce w przypadku wielu walut z jasnym określeniem czym będzie owy Litecoin Cash. Największe portale informacyjne zajmujące się tematyką crypto w Polsce, ale i również na świecie określa LCC jako SCAM. Oszustwo. Jest to dla Bitcoin.edu.pl o tyle ciekawe, iż postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć tej nowej, jeszcze nie narodzonej walucie.

Słowo SCAM : (wym. [skæm]) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku. Osoba wzbudzająca fałszywe zaufanie zwykle działa na jedną z ludzkich cech charakteru, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych, takich jak: pycha i chciwość, ale też empatia i altruizm. Szerzej tutaj : https://pl.wikipedia.org/wiki/Scam

Dlaczego to takie ciekawe, i określanie ostatnio wszelkich forków przybiera automatycznie formę oszustwa – przecież jeszcze całkiem nie dawno pierwszy fork Bitcoin Cash uważany był za większą część społeczność Bitcoin za SCAM. A dzisiaj już są nawet wyznawcy przeświadczeni o możliwości zastąpienia Bitcoina przez BCH/BCC…

Dodatkowo w Polskich realiach należało by się obecnie mocno zastanowić nad generowaniem artykułów, mających sugerować czy też tworzyć konotację kryptowaluty/walut jako Oszustwo/ Scam. Takie określenia znajdują bowiem w środowiskach rządowych RP obecnie duże uznanie, wręcz jest to jak wiatr w żagle rozpoczynającej się już coraz to poważniejszej ingerencji Państwa w próbę uregulowania handlu kryptowalutami, opodatkowania każdej transakcji, utrudniania działalności podmiotom (giełdom) na terenie RP (na przykład poprzez wpisywanie na listy KNF czy też blokowanie rachunków bankowych tym firmom).. Fakt że będzie miał miejsce podział bloku waluty, której kod jest otwarty i ogólnie dostępny, i że nie będzie miał taki podział zgody – poparcia twórcy Litecoina (Charlie Lee) jest o tyle zabawny, iż podział samego bloku Bitcoina nie spotkał się z protestem jego twórcy (Satoshi Nakamoto) w żadnym przypadku : Bitcoin Cash, Bitcoin Gold i wielu, wielu innych – co znaczyłoby że te forki mają błogosławieństwo Satoshiego :) ? Nie. Znaczy to tylko tyle, że każdą walutę z otwartym kodem zródłowym można dowolnie modyfikować, i jeżeli znajdzie się środowisko programistów mających czas i środki, mogą zrobić fork czego tylko chcą. I zasadniczo decydować będzie społeczność crypto, właściciele koparek, giełd wymiany. Możliwe również, iż przy przestawieniu na algorytm sha256 będzie zainteresowanie na tyle duże, że więksi gracze postanowią podłączyć się na chwilę, na dziś przed narodzinami wszystko to należy do sfery domysłów, co będzie zobaczymy za kilka dni.

Odnośnie regulacji giełd i rynku crypto w Europie i na świecie taka nasza mała uwaga. Każdy kto grał na rynkach Forex, na giełdzie doskonale wie że zyski dzienne rzędu 10-20% to abstrakcja, no chyba że jest się bardzo dobrym traderem. W świecie crypto takie zyski są osiągalne i opodatkowanie i regulacje musiały nadejść i nadchodzą. Obawiać się powinni jedyni ci, którzy unikają płacenia podatków lub też posiadają środki pochodzące z przestępstwa. A tutaj i nam i każdemu, kto docenia wartość technologii Blockchain, crypto jako całości powinno zależeć na wyczyszczeniu środowiska z wszelkiej maści złodziejaszków i rzezimieszków. My jesteśmy za, tylko zależało by nam na jednym – niech rządzący określą jasne i klarowne zasady tradingu na crypto, uregulowane przepisami (a nie subiektywną oceną różnych Urzędów Skarbowych w Polsce) i wtedy wszyscy będą zadowoleni :)

Odnośnie samego projektu kilka stron, które można już w dniu dzisiejszym przewertować i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Bitcoin.edu.pl jako strona sctricte Edukacyjna i non profit, dla nowo przybyłych do świata crypto przypomina, iż w myśl obecnie panującego klimatu w Polsce – Wszystkie kryptowaluty to SCAM… ( https://uwazajnakryptowaluty.pl ). A to Wy decydujecie czy podejmujecie ryzyko i jesteście zainteresowani inwestycjami, kopaniem, graniem na kursie, przechowywaniem owych Wirtualnych walut, nie pieniędzy.

Litecoin Cash

Strona projektu : https://litecoinca.sh

Forum : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2876538.0

Twitter : https://twitter.com/LitecoinFork?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Flitecoinca.sh%2F

Portfele LCC (dostępne podobno przed samym forkiem) : https://litecoinca.sh/#download

Ekipa LCC

Przetłumaczone przy pomocy Google Translator ogólne założenia forka Litecoin

Szczegóły widelca
Bloczek widłowy – W bloku 1371111, Litecoin Cash będzie twardym-widelcem od łańcucha bloków Litecoin.

Współczynnik  10: 1 – za każde 1 LTC, które trzymasz w bloku widłowym, otrzymasz 10 LCC.

SHA256 Mining – Za forkiem Litecoin Cash przełącza się na algorytm SHA256. Umożliwia to nowe zastosowanie wcześniej przestarzałego sprzętu do wydobywania bitcoinów.

Network Resilience – trudność wyszukiwania jest przeliczana na każdy blok przy użyciu sprawdzonego algorytmu DarkGravity V3 Evan Duffield z Dash. Zapewnia to bardziej przewidywalne czasy blokowania, a także ochronę sieci przed przeskokiem wielopłytowym.

Zoptymalizowany dla realnego świata – docelowy czas blokowania wynoszący 2,5 minuty daje 4-krotność przepustowości transakcji Bitcoin, podczas gdy transakcje są o 90% tańsze niż Litecoin.

Kontrola spowolnionego startu – Aby zapobiec dominującej pozycji początkujących górników, która uzyskała nieuczciwą przewagę, nagrody blokowe rozpoczną się od 1,25 LCC i wzrosną do 250 LCC w ciągu pierwszych 400 bloków po forku. Pierwsze 24 bloki po forku będą wydobywane z minimalną trudnością. Następnie DarkGravity dostosuje trudność na podstawie obserwowanego czasu generacji bloku. Nagroda za 250 jednostek LCC (odpowiednik 25 LTC) będzie ulegać zmianie na tych samych wysokościach łańcucha, co litecoina.

Pre-release Bootstrap – Wydamy bootstrap blockchain, który możesz pobrać, zanim portfel stanie się dostępny lub jakakolwiek praca zostanie zakończona. Umożliwi to wszystkim rozpoczęcie wydobywania w tym samym czasie, a nie pierwszy wyścig o niesprawny blok. Wychodzimy na całość, aby zapewnić płynne i uczciwe uruchamianie.

Small Premine – równowartość do mniej niż 1% podaży pieniądza w czasie forka zostanie wypłacona funduszowi rozwojowemu.

 

 Prawdopodobnie według informacji ze strony fork ma nastąpić 18.02.2018 r. i my będziemy śledzić oraz przeprowadzimy testy kopania nowej waluty. Na bieżąco będziemy na stronie Bitcoin.edu.pl Was informować jak to wygląda od strony technicznej.

Przypominamy o jednym, ponieważ pojawiły się dziwne informacje na portalach o tematyce crypto. Jeżeli posiadacie LTC na własnych portfelach to je trzymajcie w bezpiecznym miejscu. Nikomu niczego nie przesyłamy. Po dokonaniu podziału bloku portfel na którym trzymacie obecnie swoje Litecoiny należy opróżnić przesyłając na inny równie bezpieczny WŁASNY adres lub ewentualnie na giełdę (może po forku nastąpić gwałtowna sprzedaż, tak jak obecnie ma miejsce gwałtowny wzrost ceny LTC).

Dopiero opróżniony adres możemy użyć do uzyskania po forkowych Litecoin Cash (LCC) eksportując klucze prywatne do portfela udostępnionego przez twórców LCC.

Tutaj temat jest omówiony od około 8 minuty filmu.

Będziemy na bieżąco aktualizować i informować. Zapraszamy również na nasz kanał Discord, gdzie dodamy również zakładkę Litecoin Cash – u Nas można sobie swobodnie porozmawiać :)

Discord Bitcoin.edu.plhttps://discord.gg/3y9TNbT

Aktualizacja 20.02.2018 r. godz. 12:00

I mamy Litecoin Cash (LCC) w świecie crypto. Na chwilę obecną jeszcze nie zyskał większej akceptacji na giełdach, ale na plus można już dodać działający portfel. Działające kopalnie, które od wczoraj testujemy – wg. wstępnych deklaracji ze strony właścicieli projektu nagroda będzie zwiększona po ukopaniu 2000 bloków – na chwilę obecną jest sztucznie regulowana na poziomie 0.25 LCC na blok. W naszym przypadku kopiąc jednym Antminer s7 wygląda tak :

Handel na giełdzie kwitnie już od przedwczoraj, i tutaj każdy kto przesłał 18.02.2018 swoje LTC jest na bardzo zadowalającym plusie. LCC zostały dodane na Yobit.net do handlu natychmiast po podziale bloku i początkowo były do kupienia za mniej niż 1$. Profit z jednego dnia mógł wynieść nawet i ponad 500% a i więcej uprawiając DT.

Na chwilę obecną Yobit nie umożliwia wypłaty LCC więc jak w przypadku większości forków handel jest czystą spekulacją, i na to proszę uważać. W momencie kiedy nagroda za wykopany blok zostanie zwiększona jak zapowiadają twórcy :

,,Slow-Start Control – To prevent dominant early miners having an unfair advantage, block rewards will start at 0.25 LCC and grow to 250 LCC over the first 2000 blocks after the fork. The first 24 blocks after the fork will be mined at minimum difficulty. After this, DarkGravity will adjust the difficulty based on observed block generation time. The 250 LCC block reward (equivalent to 25 LTC) will halven at the same chain heights as Litecoin.”

oraz zostanie umożliwiony pełny przesył środków z kopalń na giełdy cena może, nie musi ale jest dość duże prawdopodobieństwo że początkowo będzie pikować w dół. Obecnie wygląda tak :

Dodatkowo informacyjnie umieszczamy jak wydobyć klucz prywatny w portfela Litecoin, który dla Własnego bezpieczeństwa przed całą procedurą należy opróżnić wysyłając posiadane LTC na inny bezpieczny adres, lub giełdę.

W portfelu wykonujemy następujące czynności :

  1. Pomoc – Okno debugowania
  2. Wpisujemy : walletpassphrase twojesthasło 120
  3. Wpisujemy : dumpprivkey ‚tu wklejasz adres swojego portfela Litecoin’
  4. Wyświetlony klucz prywatny kopiuj i wklej w miejsce przygotowane przez twórców LCC

I gotowe. Synchronizujemy portfel (do ściągnięcia na stronie Litcoinca.sh) i jeżeli w dniu podziału 18.02.2018 posiadaliście na swoich prywatnych adresach Litecoiny dostajecie za każdego 10 LiteCoin Cash. I to cała zabawa.

Ukopane LCC bez problemów zostają przesyłane na portfel. Sprawdzone w boju.

LCC Explorerhttps://explorer.litecoinca.sh/chains

kolejna aktualizacja wkrótce..

 

Artykuły Użytkowników : Bitcoin.edu.pl - Zapraszamy

Rzeźnia na kursie Bitcoin i innych kryptowalut 01.02.2018r.

Po dłuższym już okresie oczekiwania i wahań kursu BTC – odbiciach, które okazywały się fałszywymi wyjściami. W pierwszym dniu lutego notujemy spadki, na których Bitcoin po raz 4 już od grudnia 2017 r. i co można chyba dziś już śmiało powiedzieć – pęknięciu bańki 20 000 $ testuje poziomy 9000$. Od wielu tygodni trwa dyskusja na wielu forach internetowych dotycząca prawdopodobnego zejścia do 8000 $ i dopiero wtedy odbicia.

Wpływ na bieżącą sytuacje wg. informacji pochodzących ze społeczności Bitcoin mają dwa czynniki :

  1. Tether – wezwanie przez sąd do wyjaśnień (informacje, które już od przedwczoraj krążą na portalach tematycznych). Firma odpowiedzialna za walutę USDT nie przeprowadziła już dawno zapowiadanego audytu, co miało rozwiać wątpliwości dotyczące pokrycia generowanych Tetherów w stosunku do 4 1/1.
  2. Kradzież środków z giełdy 530 milionów w walucie NEM kilka dni temu, i prawdopodobnie upłynnianie skradzionych środków w tej chwili na giełdach co miało by mieć wpływ na obecne spadki.

Portal Bitcoin.edu.pl jest w Wami od 2016 i nie jedno już widzieliśmy, również różne wykresy kursowe. Jako tako, jak wie każdy czytający nasze artykuły my w przeważającej większości gramy na spadki. I wiele o spadkach piszemy, co nie koniecznie przynosiło nam dochód w 2017 r. w takiej skali, w jakiej przynosiło graczom którzy kupili crypto i o nich zapomnieli na kilka miesięcy. Ale portal ma za zadanie informować o zagrożeniach i być w pewnym sensie Edukacyjnym. Dlatego może przejaskrawione z naszej strony czarnowidztwo i wieszczenie spadków nie zawsze się podobało. Obecnie widzimy co się dzieje, spadek zaufania, krążące informacje dotyczące regulacji świata crypto przez rządy różnych Państw (również zapowiedzi Polskiego rządu) obrazują jasno i klarownie powody paniki na rynkach.

Nie jest tajemnicą że wielu grających na giełdach, upłynniających posiadane kryptowaluty to przestępcy (przykład NEM to tylko jedna z wielu kradzieży jaka miała miejsce kilka dni temu) i to właśnie ludzie, którzy robią zły PR społeczności crypto stoi obecnie za całym tym zamieszaniem. Oczywiście należy brać pod uwagę samą spekulację, i charakter obecnych ruchów w dół jest z tym bezapelacyjnie związany. To idealny wręcz moment do zbijania kursu, mając jako narzędzia ustawicznie pojawiające się złe wieści, strach, niepewność i brak jakiejkolwiek stabilizacji nie tylko na kursie BTC ale wszystkich altcoinów.

Mały przegląd kursów z dziś. Rozpoczynamy luty, który może przynieść nam oddech i nadzieję na wzrosty. My dzisiaj pilnie obserwujemy kursy wszystkich crypto i pomału rozpoczynamy akcję LONG :) w dniu dzisiejszym oczekujemy jeszcze jednego zejścia, właśnie o wspominanych od tygodni poziomach 8000$ i wtedy można spróbować.

Chętnie porozmawiamy o możliwych przyszłych przetasowaniach na rynkach crypto. Z myślą o naszych czytelnikach, ale i również doceniając cenne informacje z Waszej strony w latach wcześniejszych dotyczące sugestii co do ciekawych walut. Otwieramy nasz kanał na Discordhttps://discord.gg/3y9TNbT

Obecnie pracujemy nad własną krypto walutą.

Eksperymentalnie została uruchomiona sprzedaż/kupno na platformie DEX trading naszzej crypto : BitcoinEDU.

Znajdziecie Nas wpisując po lewej w Waves i wklejając Nasz identyfikator 84aN24BJMFmEFJWFoicUUaRRaKaRJsc2NHBkfNxw7XpG

Będzie używana do rozliczeń przy wszystkich naszych projektach na 2018 rok

  • Giełda domen związanych z kryptowalutami
  • Ogłoszenia drobne
  • Portal BitUp

W tym artykule przygotujemy opis ostatnich dni związanych z wydarzeniami i ich wpływem na wahania ostatnich dni na kursie.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem darmowego tokenu BitcoinEDU prosimy o pozostawienie adresu Waves w komentarzu – dla każdego czeka 100 BitcoinEDU :)

Aktualizacja 03.02.2018 r. godz.19:00

Śledząc Polskie i zagraniczne fora po panice lub powiedzmy nie optymistycznym emocją i przewidywaniom, która panowała do piątku od spadku i odbicia ponownie niebezpiecznie według Bitcoin.edu.pl subiektywnie oczywiście zaczyna pojawiać się znowu nastawienie na wzrosty..

My tutaj nie zamierzamy bezmyślnie namawiać do inwestycji w walory, które są mocno spekulacyjne i niosę ze sobą gigantyczne wręcz ryzyko utraty środków. Dlatego przypominamy grafikę obrazującą standardowy wymiar każdej bańki.

A należy również brać pod uwagę, że w piątek giełda Nowojorska zanotowała od dawna nie widziane spadki, co może być zwiastunem końca Eldorado gdziekolwiek. Kilka linków na które warto zwrócić uwagę i poczytać :

http://ir.theice.com/press/press-releases/all-categories/2018/02-01-2018-204845310

https://www.coindesk.com/report-bank-america-jp-morgan-ban-credit-crypto-purchases/

Jak rozpoznać spekulacyjną bańkę?

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-30/crypto-exchange-bitfinex-tether-said-to-get-subpoenaed-by-cftc

https://www.reddit.com/r/Tether/

A tu dla równowagi artykuł, czy badanie mające przekonać że to nie Tether był odpowiedzialny za wzrost ceny Bitcoina (chociaż każdy Trader grający DT doskonale pamięta, że po każdym dodruku USDT kurs leciał w górę, lub był ratowany przed spadkami:) ale należy podejść do tematu obiektywnie : https://bitcoinschannel.com/so-have-we-got-tethered/

Bitcoin.edu.pl jest poza rynkiem, pilnie obserwujemy kurs i wydarzenia – we wtorek 06.02.2018 r.ma miejsce przesłuchanie przedstawicieli firmy Tether w sądzie. Nie uważamy ceny 9000$ na BTC za okazję czy promocję – to nadal cena znacznie wygórowana, żeby nie nazwać irracjonalna. Ale to może wynikać również z faktu iż jesteśmy w świecie crypto już sporo czasu, a nasz portal od 2016 wstawiał na początku swojego istnienia kursy w granicach 500-800$. Dlatego podchodzimy bardzo sceptycznie to tego rodzaju poziomów cenowych. Asekuracja i ochrona kapitału własnego to ZAWSZE nasz priorytet – i szczególnie Was drodzy czytelnicy uprzedzamy i polecamy OSTROŻNOŚĆ.

Aktualizacja 06.02.2018 r. godz. 11:30

Rynki robią się bardzo nie spokojne. Ostrzeganie i uprzedzanie, wręcz w naszym przypadku ustawiczne nastawienie na spadki przynosi rezultaty na shortach jakich nie przynosiło mając wiarę we wzrosty. I to jest ostatnie 10 dni..

Osiągnięte poziomy 20 000$ z dzisiejszej perspektywy można jednoznacznie już określić Bańką spekulacyjną. Nie ma wątpliwości. W społeczności Bitcoin wiara nie umarła, co spowodowane również jest i posiadaniem BTC kupionym na wysokich poziomach. Najlepiej obrazuje poniższy obrazek co się właściwie od grudnia wydarzyło w kryptowalutach.

Nie ciekawie dzieje się również na rynkach światowych – giełdy w USA notują od piątku 01.02 pierwsze od lat tak znaczące spadki wartości akcji. Ponieżej grafika spadku z 05.02.2018 r.

Zaczynają się również pierwsze ruchy ze strony KNF w Polsce oraz Prokuratury w Katowicach, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Największą giełdę crypto w Polsce, artykuł na ten temat :

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/bitbay-gielda-kryptowalut-na-liscie-ostrzezen-knf/0slnbjq

oraz oświadczenie umieszczone na FB przez samą giełdę.

Z naszej perspektywy nie zmienia się NIC. Inwestujemy własne ciężko zarobione pieniądze, ale uważać na pewno trzeba. Szczególnie w tej chwili, kiedy zaczynają się na rynkach finansowych zawirowania. W Polsce rozpoczyna się krucjata dotyczącą środowiska kryptowalut, nie dla osób które kompletnie nie znają się na Analizie Technicznej, nie grały wcześniej, nie mają wiedzy odnoście projektów crypto my również odradzamy udział w tej zabawie.

A dla traderów, osób zaznajomionych z ryzykiem związanym z grą na różnych instrumentach finansowych chcielibyśmy tylko powiedzieć, że jest to czas kiedy możemy mnożyć środki zgromadzone w różnej formie, i na giełdach, i na forex i na crypto. Nie ma się co w tej chwili podniecać. Banki i instytucje pochodne będą zawsze lekko utrudniać wszelkie inicjatywy na które nie mają wpływu. No niestety tak już jest. Film (przepraszamy z góry za wulgaryzmy autora – ale obrazuje w tej chwili doskonale sytuację…)

Artykuły Użytkowników : Bitcoin.edu.pl - Zapraszamy

Bitcoin GOLD – prawdziwy Bitcoin GPU – RoadMap 2018 r. !! oraz 1 Rating crypto

Dzisiaj dla fascynatów waluty Bitcoin GOLD dość istotny dzień. Za namową naszego wspólnego przyjaciela, który dość mocno angażuję się również w rozwój naszego portalu Bitcoin.edu.pl postanowił o fakcie wspomnieć i zamieścić opublikowany przez Team Bitcoin Gold RoadMap.

W oryginale: https://bitcoingold.org/roadmap-2018/

Widząc, jak daleko zaszliśmy, łatwo jest zapomnieć, że zaledwie kilka dni temu, byliśmy zadowoleni z dwumiesięcznej rocznicy premiery 12 listopada 2017 r. Od tego czasu moneta Bitcoin Gold (BTG) została wymieniona na 46 działa na 26 giełdach i jest wspierany przez najlepsze platformy wymiany natychmiastowej ( ShapeShift i Changelly ), co nie byłoby możliwe bez naszej rosnącej sieci obsługiwanych portfeli (w tym najlepszych portfeli sprzętowych i rosnącej liczby portfeli mobilnych i stacjonarnych), a także usługi powiernicze, które umożliwiają wymianę zdań, takie jak Uphold . Jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie, ale nadal ciężko pracujemy i mamy duże plany na ten rok.

Tutaj, w organizacji Bitcoin Gold, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby informowania wszystkich o tym, co robimy i planujemy. W tym celu pracujemy nad ulepszeniem naszej komunikacji, dodaniem forum dyskusyjnego dla naszej społeczności i uruchomieniem serwerów Discord w celu usprawnienia dyskusji w czasie rzeczywistym.Wprowadziliśmy ważne aktualizacje naszego podstawowego oprogramowania do obsługi portfela , które jest teraz dostępne na większej liczbie platform niż kiedykolwiek wcześniej, i znacznie rozszerzyliśmy nasz globalny zespół , umożliwiając nam osiągnięcie większego postępu w różnych dziedzinach.

Będziemy nadal koncentrować się na jasności i przejrzystości już dziś, dzieląc się najnowszymi informacjami na temat naszej mapy drogowej – nie tylko naszym planem rozwoju, choć jest to kluczowe, ale także naszymi planami dla projektu i społeczności.

Oto kilka głównych punktów i docelowych ram czasowych:

Wiele się dzieje w wielu dziedzinach! Powiemy kilka słów o niektórych z nich tutaj, ale możesz spodziewać się więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Krótkoterminowe

Niedawno opublikowaliśmy aktualizację naszego podstawowego oprogramowania do portfela i niedługo udostępnimy rozwidlenie portfela Electrum dostosowanego do Bitcoin Gold. Będziemy także publikować biblioteki open sourcezbudowane dla BTG w BitCore, BitcoinJS, BitcoinJ i CoPay, aby ułatwić deweloperom, którzy już pracują z tymi bibliotekami, włączenie Bitcoin Gold do swoich projektów. Umożliwienie innym rozwoju Bitcoin Gold to wysoki priorytet! (Jesteśmy również zaangażowani w aktywną pomoc wielu stronom trzecim w integracji Bitcoin Gold).

Podstawowe uaktualnienia protokołów znajdują się na mapie drogowej. Adresy Bech32 są ulepszeniem oryginalnych adresów base58 używanych w Bitcoinie; nowe adresy pokonują pewne ograniczenia i sprawiają, że adresy są bardziej zgodne z dzisiejszymi technologiami (w tym kodami SegWit i QR), a także są bardziej przyjazne dla ludzi.Priorytetowaliśmy Bech32, ponieważ jest to ważny czynnik umożliwiający przyszły rozwój, w tym Lightning Network.

Później

Oczekujemy sfinalizowania niezbędnych integracji w celu pełnego wdrożenia Lightning Network w BTG w drugim kwartale . Lightning Network to ekscytujący i przełomowy sposób na dokonywanie niemal natychmiastowych płatności przy jeszcze niższych opłatach za pośrednictwem dedykowanych kanałów bocznych. Ponieważ są one wyłączone z głównego łańcucha, Lightning Network oszczędza miejsce w blokach – ale pozwala na ogromną liczbę transakcji pomiędzy dużymi jednostkami przy bardzo niskich kosztach, a te transakcje są niemal natychmiastowe.Jest to bardzo atrakcyjne dla dużych podmiotów zainteresowanych korzystaniem z BTG, ale którzy muszą być pewni, że może on znacząco się skalować. Dostarczamy to, czego potrzebują.

Zauważ, że Lightning Network wymaga SegWit , który jest już w pełni obsługiwany przez Bitcoin Gold. Jest to także podstawa dla przyszłych wydarzeń, takich jak łańcuchy boczne RSK z inteligentnymi kontraktami i krzyżowe zamiany atomowe , które umożliwiają jednostkom bezpośrednie wykonywanie wymiany monet między dwoma różnymi łańcuchami krypto -walutowymi (efektywnie handlując jedną monetą dla niektórych z nich; inny bez udziału wymiany lub strony trzeciej.)

Kolejny kwartał przyniesie również wsparcie dla P2Pool (zdecentralizowanego podejścia do puli wydobywczej). W dalszej części roku, mapa drogowa zawiera Schnorr Signatures i Merkelized Abstract Syntax Trees (MAST) . Schnorr pozwala częstemu nadawcy (np. Bankowi lub giełdzie) podpisywać setki transakcji w jednej partii, zamiast stawiać setki podpisów na blockchainie. MAST są bardziej złożone, ale po prostu poprawiają prywatność i zmniejszają obciążenie blockchaina, gdy ludzie używają funkcji skryptowania już w protokole Bitcoin.

Prywatność transakcji to ważny temat. Obecnie portfele i transakcje na blockchainie Bitcoin Gold są pseudonimami, a nie anonimowymi – tak jak oryginalny Bitcoin. Nikt nie wie, kto jest właścicielem portfela, patrząc na blockchain, ale każdy może sprawdzić saldo portfela, zobaczyć, skąd pochodzą monety i dokąd poszli.

Istnieją argumenty za utrzymaniem go na swojej drodze – przejrzystości i szacunku, niektórzy twierdzą. Istnieją również argumenty za prawdziwą prywatnością. Plan Bitcoin Gold nie jest zaangażowany w ten czy inny sposób – to społeczność będzie musiała zdecydować, którą drogą pójść w przyszłym rozwoju.

Udostępnianie i głosowanie

Najważniejsze usprawnienia, nad którymi pracujemy, cieszą się ogromnym zainteresowaniem w szerszym świecie bitcoinów i krypto, nie tylko w Bitcoin Gold. Praca, którą wykonujemy, będzie czasami stosowana gdzie indziej i na odwrót. Będziemy również brać udział w badaniu bezpiecznych i skalowalnych sposobów rozwiązywania trudnych sytuacji , a my będziemy pracować nad sposobami rozwijania inteligentnych mechanizmów głosowania w naszej walucie, tak aby ciężkie widły nie zawsze były konieczne. Umożliwi nam to zdecentralizowanie procesu decyzyjnego w kwestiach takich jak czy i kiedy dodać więcej inteligentnych funkcji kontraktowych, w celu zapewnienia możliwości transakcji prywatnych i innych tematów dotyczących krypto-waluty.

Społeczność programistów

Wszyscy wiedzą, że rozwój jest siłą napędową projektu takiego jak nasz, więc oprócz oferowania nagród, zatrudniliśmy bezpośrednio więcej programistów i pracujemy nad rozwojem silnej społeczności wokół BTG i rozwoju kryptografii. Rozpoczynamy listę dyskusyjną btg-dev i, aby zapewnić uporządkowany sposób obsługi przyszłego planowania, sformalizujemy program ulepszenia bitcoinowego Gold (BGIP) .

Już teraz oferujemy nagrody dla osób, które znajdują / naprawiają błędy i ulepszają podstawowe funkcje portfela, ale oferujemy również nagrody za pracę, aby umożliwić więcej usług stron trzecich w łatwiejszej integracji BTG.Będziemy nadal próbować przyciągnąć więcej programistów do społeczności i więcej spojrzeć na nasz kod.

Ekosystem i społeczność

Wiele pozycji dotyczących planu rozwoju wyraźnie określa nasze zaangażowanie w dostarczanie narzędzi, jakich potrzebują dostawcy usług , ale ważne jest, abyśmy byli również aktywnie zaangażowani w pomoc wielu dostawcom, którzy pracują teraz nad dodaniem wsparcia. Zainteresowane strony powinny nadal docierać do nas.Szukamy również sposobów na ułatwienie użytkownikom Bitcoin Gold interakcji ze starszymi (nie kryptograficznymi) systemami i tradycyjnymi sprzedawcami w sposób pośredni – na przykład poprzez udostępnianie programów kart debetowych .

Coraz bardziej angażujemy się w pracę uniwersytetów i centrów badawczych , pomagając w szkoleniu nowej generacji programistów i firm kryptograficznych . Z niecierpliwością oczekujemy sponsorowania hackathonów i konkursów oraz zobaczenia, co ludzie mogą stworzyć. Będziemy również wspierać rosnący grono badaczy pracujących nad stworzeniem zdecentralizowanych sieci brokerskich typu „fiat-crypto” .

Ponadto chcemy rozszerzyć bazę entuzjastów kryptografii i niezależnych programistów, sponsorując spotkania i konferencje . Rozpoczęliśmy również program ambasadorów na całym świecie, który zaczęliśmy wdrażać nawet w miarę jego rozwoju.

Dążymy do kontynuowania tych wszystkich prac – wspierania kodu Rozwój, Ekosystem i Społeczność – w dłuższej perspektywie. Nasza zdolność do realizacji i finansowania tych przedsięwzięć będzie oczywiście zależeć od przyszłej wartości naszego funduszu, ale społeczność może być pewna, że ​​dokładamy wszelkich starań, aby być dobrymi stewardami tych funduszy. Zawsze jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zachowanie wartości na przyszłość, pamiętając, że dziś trzeba wydać, aby sfinansować pracę prowadzącą do tej przyszłej wartości!

Oprócz tego staramy się również poświęcić trochę czasu na ulepszenie naszego brandingu i strony internetowej .Dla niektórych może się to wydawać banalne, ale lepsze zasoby projektowe i czystsza strona internetowa naprawdę ułatwiają początkującym użytkownikom korzystanie z nowych technologii, przyspieszając ich stosowanie.Wprowadzanie większej liczby osób do świata kryptografii jest również ważną częścią naszej misji. Pomoże to w dalszym rozwoju firmy, z której skorzystała nasza branża w 2017 roku.

Oto świetny 2018 dla Bitcoin Gold, dla świata kryptografii i dla całej naszej fantastycznej społeczności!

Zawsze się cieszę,
Organizacja Bitcoin Gold
# 1CPU1VOTE

Aktualizacja 18.01.2018 r.

Wielkie oczekiwanie udostępnienia informacji o Road Map BTG zbiegło się z olbrzymim tąpnięciem kursu BTC.

Za spowodowało równie gigantyczną przecenę Bitcoin GOLD.

Momentami -55% w stosunku do dnia przez wystrzałem ceny na poziomy : 0.02525 BTC a w ujęciu dolarowym 355$ w dniu 14.01.2018.

Obecnie cena oscyluje w granicach 200$ /0.01715 BTC. Przed nami dość mocno nie pewna sytuacja z ceną BTC.

Można powiedzieć że od momentu powstania Bitcoin Gold kurs to swoisty Roller coaster i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie będzie to ostoja naszego kapitału.

Wręcz przeciwnie może mocno bujać, co pozwala równie dobrze zarobić na DT.

Polskie giełdy dużo mniej płynne i często wybuchająca panika powoduje jazdę windą bez trzymanki w szalonych poziomach cenowych między  : 2004 zł w dniu wprowadzenia handlu na giełdę BB(cena jeszcze przed uruchomieniem portfeli) a dołkiem 534.70 zł 18.01.2018 r. A waluta powstała niedawno : 24.10.2017 r. :)

Forum Polskie Bitcoin Gold : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=59&t=26102&hilit=bitcoin+gold

Kursy/ Newsy : https://bitscreener.com/coins/bitcoin-gold

Aktualizacja 24.01.2018 r. godz. 15:00

Współpracownik inicjujący artykuł