Załamanie kursu Bitcoin trwa 360 dni. Gdzie jest dołek ?

Podczas gdy wschodzące aktywa są zawsze burzliwe, rok 2018 był wyjątkowo gwałtowny dla rynków krypto.

Wielu inwestorów, którzy weszli na rynek hossy w 2017 roku, zostało poważnie spalonych podczas tegorocznego przedłużającego się krachu, ponieważ uwierzyli, że ceny rynkowe dokładnie odzwierciedlają ukrytą wartość. Nie oznacza to jednak, że krypto jako branża działa słabo.

W rzeczywistości istnieją dwa aspekty branży blockchain: strona inwestycyjna i strona rozwojowa.

W przeciwieństwie do tradycyjnego rynku finansowego, na którym zazwyczaj mamy wyraźne wytyczne dotyczące oczekiwań i konsensus w sprawie modeli wyceny, które mogą zrównoważyć te dwa, w krypto doświadczyliśmy znacznego rozdźwięku między inwestorami a deweloperami z powodu zniekształcającego wpływu szumu na ceny rynkowe i asymetria informacji w odniesieniu do faktycznego rozwoju.

Tak więc, podczas gdy rozlew krwi na rynkach, które widzieliśmy w 2018 roku, prawdopodobnie utrzyma się w 2019 roku, kryptowaluty faktycznie osiągają znaczące postępy w zakresie rozwoju technologii. Ten następny rok będzie bolesny, aby zmusić nas do wyjścia z bańki, uczyć się lekcji i sprawdzać rzeczywistość.

Mimo to zdrowa konsolidacja i rozwój podstaw doprowadzą do ostatecznego dobrobytu.

Nie widzieliśmy kolejnego maniakalnego gorączki złota w Internecie po baniek dot.com, ale internet ostatecznie zjednał świat.

W sklepie
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odbyłem wiele godzin rozmów z kluczowymi graczami we wszystkich sektorach przemysłu, w tym z giełdami, handlowcami, górnikami, założycielami, inwestorami rynku pierwotnego i regulatorami.

Moje wnioski są następujące: dlaczego 2019 będzie rokiem, w którym nasze gwałtowne rozkosze osiągną swoje gwałtowne cele.

Zbyt wiele projektów zebrało zbyt dużo pieniędzy, często w oburzających wycenach w setkach milionów. Nawet zcash, względnie dojrzały projekt, który odnotowuje znaczny wzrost, jest obecnie w obrocie na poziomie ~ 300 milionów limitu rynkowego (w pełni rozwodniony 1,2 miliarda dolarów). A jednak były projekty z mniej niż sześciomiesięcznym rozwojem, które podniosły się na poziomie porównywalnym z zcash.

Brakuje właściwego modelu wyceny, inwestycje są w dużej mierze „FOMOmental”, a nie fundamentalne.

Ponadto wiele z tych głośnych projektów ma uruchomić swoje sieci główne w 2019 roku, a większość z nich nie spełnia oczekiwań. Niespodziewane przyjęcie, jakie będą musieli stawić czoła, będzie kolejnym sygnałem dla rynku, że inwestorzy „realnej adopcji” na to czekali, nie dotrą na czas, aby ich wykupić.

Społeczność organiczna jest niewielka, deweloperzy są zawiedzeni infrastrukturą i narzędziami, a wielu inwestorów obniży straty i sprzeda je, gdy przestaną wierzyć, że „tylko niebo jest granicą”.

Nasza porażka w dobrze zarządzaniu oczekiwaniami spowoduje wzrost cen kryptowalut za główną korektę, ponieważ rynek jest również silnie skorelowany z ceną BTC. Hashrate i trudność to końcowy wskaźnik ceny, który w zamian wpłynie na podaż – po raz pierwszy od 2011 r. Upragniono wydobycie bitcoinów znacznie zmalało, a masowi górnicy zaczęli się zmniejszać.

Wielu górników całkowicie zdemontowało swoje operacje wydobywcze, ponieważ ceny spadły tak bardzo, że bitcoin nie jest nawet wart kosztu krańcowego, aby go wydobywać. Duża część tego, co wylądowało w tej sytuacji, to
„Bańka stopy procentowej” z 2017 r., Podczas której wielu górników nadmiernie zwiększyło wydobycie w wyniku błędnego założenia, że ​​cena bitcoina z pewnością wzrośnie w krótkim okresie.

Górnicy, którzy kiedyś trzymali monety, mogą zostać zmuszeni do sprzedaży, przesyłając cenę monet rosnących dalej w dół. Mniej znanym czynnikiem, który wpłynie na ceny w ciągu najbliższych kilku kwartałów, jest fakt, że wiele funduszy, które pojawiły się w Azji od końca 2017 r. Do początku 2018 r., Są objęte rocznym cyklem (6 + 6 miesięcy). Oznacza to, że dobiegną końca kadencji i muszą zlikwidować.

Wiele zachodnich funduszy jest na miesięcznych terminach wykupu, ale także spotykają się z panicznym odkupieniem od LP.

Na rozwój
Kiedy powiedziałem moim przyjaciołom, że Eric Melzter i ja zostawialiśmy nasze duże fundusze, aby samodzielnie poradzić sobie z Primitive Ventures, wielu zapytało nas „Dlaczego teraz na tak brutalnym rynku?” Nasza odpowiedź brzmi, że jest to fantastyczny czas na uruchomienie funduszu.

Chociaż tymczasowe trendy rynkowe mogą być brutalne, to właśnie ten warunek stwarza szansę na nadzwyczajne zyski dla każdego, kto może zainwestować w naprawdę wartościową pracę, podczas gdy jest wciąż masowo niedowartościowany przez wzburzony rynek. Może to być najgorszy czas na rynkach, ale to najlepszy czas na prawdziwy rozwój.

Podczas wyścigu byka w 2017 roku i na początku 2018 roku w przestrzeni kryptograficznej było zbyt wiele hałasu. Projekty podbiły dziesiątki milionów, jeszcze przed tym, co normalnie byłoby serią A, i stały się powolne, rozproszone i pozbawione motywacji. Co więcej, nawet zespoły wysokiej jakości były zmuszone do konkurowania w grze o ceny żetonów i musiały przeznaczyć znaczną część swojego czasu i pieniędzy na utrzymanie ceny tokenów, a inwestorzy zaspokoili się.

W obecnym chłodniejszym klimacie ci, którzy pozostają, są naprawdę zaangażowani i nie odczuwają już takiej presji, by wydawać bezcelowe żetony, które tylko powodują tarcie. Jest bardziej prawdopodobne, że produkt blockchain uzyska organiczną adopcję, ponieważ inwestorzy nie będą mylili popularności przy rzeczywistym użytkowaniu.

Zaczynamy dostrzegać bardziej sprawiedliwe modele dystrybucji z realnym wsparciem technicznym, takim jak Grin i Raven, które przyciągnęły dedykowaną społeczność, nawet bez możliwości zainwestowania w przedsprzedaż lub pre-mine. Obserwujemy także produkty badań akademickich wdrażanych w rzeczywistych warunkach, takich jak integracja kuloodpornych w Monero, uaktualnienie Sapling dla zcash i implementacja Bitcoin_NG w Aeternity w ramach ich niedawnego wprowadzenia na rynek Romów.

Zauważyliśmy, że nacisk kładziony jest na prawdziwą użyteczność programistów, zamiast gonić metryki próżności, takie jak transakcje na sekundę, oraz odkrywanie rodzimych przypadków użycia, a nie niekończące się dyskusje wokół zarządzania łańcuchem.

Nietechniczny rozwój branży kryptograficznej również nie jest w stanie hibernacji podczas tej zimy. Widzieliśmy wiele działań w różnych jurysdykcjach, mających nadzieję, że staną się „krypto-kapitałem” świata i przyciągną talent, kapitał i przedsiębiorstwo, które pozwolą im zyskać udział w branży, która wkrótce mogłaby być warta wielu bilionów.

Dominacja Krzemowej Doliny w poprzednich technologiach niekoniecznie przejdzie na kryptografię, ponieważ ekosystem kryptograficzny nie jest kompletny. Górnicy, którzy są kluczowym komponentem ekosystemu, z pewnością nie znajdują się w Kalifornii, mają wysokie koszty energii elektrycznej i operacyjne, a handlowcy również w dużej mierze znajdują się poza USA ze względu na wysokie podatki i surowe przepisy.

Rozproszony charakter krypto odpowiednio pozwolił na globalną dystrybucję możliwości, jakie stwarza.

Co to oznacza w 2019 roku i później? Crypto ma radykalnie zmienić sposób, w jaki prowadzimy transakcje, prywatność, własność i wiele innych rzeczy, których nie możemy przewidzieć. W najbliższym czasie warunki rynkowe będą brutalne, ale w rzeczywistości pomaga to w zapewnieniu prawdziwej wartości, która po prostu nie znajduje odzwierciedlenia w cenach.

Inwestorzy i budowniczowie nie mogą być zaślepieni przez pomylenie krótkoterminowych ruchów rynkowych z realną wartością. Teraz nie jest czas na umieszczanie kryptografii w przerwie, ale raczej przyjrzenie się projektom odpowiadającym rzeczywistym potrzebom w sposób w wyjątkowy sposób włączony przez kryptowalutę, rozproszoną księgę i technologię blockchain.

Krótko mówiąc, jest to najgorszy czas, ale jest to także najlepszy czas.

Source : https://www.coindesk.com/violent-delights-lead-to-violent-ends-rebuilding-after-the-crypto-crash

Czy fork na łańcuchu Bitcoin Cash był dla BCH dobrym posunięciem ? Bitcoin SV wydaję się wygrywa pod własną nazwą..

Bitmain, Roger Ver, Kraken sprzymierzony z domniemaną manipulacją ciężkimi widełkami za gotówkę

Opierając się na Florydzie United American Corp. (UnitedCorp) rzekomo złożył pozew przeciwko Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver i Kraken Bitcoin Exchange, zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym 6 grudnia. UnitedCorp twierdzi, że oskarżeni planowali system przejąć kontrolę nad siecią Bitcoin Cash (BCH). Założona w 1992 roku, UnitedCorp jest firmą zajmującą się rozwojem i zarządzaniem, koncentrującą się na telekomunikacji i technologiach informatycznych. Firma zarządza portfelem patentów i zastrzeżonych technologii w telekomunikacji, mediach społecznościowych i blockchain. UnitedCorp jest również właścicielem i operatorem stacji BlockchainDomes, które dostarczają ciepło do zastosowań rolniczych. Pozew złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Floryda zarzuca, że ​​oskarżeni wspólnie wykorzystali nieuczciwe metody i praktyki do manipulowania siecią BCH dla ich korzyści i szkody dla UnitedCorp i innych interesariuszy BCH. Wersja ta określa dodatkowo: „UnitedCorp uważa, że ​​oskarżeni zostali zmowie w celu skutecznego porwania sieci Bitcoin Cash po zaplanowanej aktualizacji 15 listopada 2018 roku z zamiarem centralizacji sieci – wszystko to wbrew przyjętym standardom i protokołom związanym z Bitcoinem od samego początku.” 15 listopada sieć BCH przeszła aktualizację, która podzieliła społeczność na dwa główne obozy: wspierających Bitcoin Cash ABC i wspierających Bitcoin Cash SV. UnitedCorp twierdzi, że oskarżeni przejęli kontrolę nad siecią monet tuż po aktualizacji za pomocą „wynajętego hashu”. To rzekomo doprowadziło do przyjęcia zestawów reguł Bitcoin ABC, co uniemożliwiło innym implantacjom utrzymanie demokratycznych reguł. UnitedCorp twierdzi również, że 20 listopada zespół rozwojowy Bitcoin ABC umieścił „pigułkę trucizny” w blockchainie poprzez „Deep Reorg Prevention” w celu wzmocnienia kontroli nad księgą blockchain. Przeniesienie rzekomo umożliwia utrzymanie kontroli nad implementacjami dla przyszłych aktualizacji sieci. Pozew stara się o nakaz sądowy przeciwko pozwanym i zaprzestanie postrzegania bieżących działań przeciwko sieci BCH teraz iw przyszłości. Dodatkowo, UnitedCorp domaga się odszkodowania, którego wartość będzie ustalana na rozprawie. Bitcoin Cash odnotował duże straty w ciągu dnia. W ciągu ostatnich 24 godzin altcoin spadł o ponad 20 procent, a według prasy CoinMarketCap wynosi około 103 USD. Z kolei Bitcoin SV (BSV) odnotował dzienne zyski ponad 27 procent, a w czasie prasy wynosi około 112 USD. Maksymalna podaż BSV to 21 milionów, podczas gdy jej kapitalizacja rynkowa wynosi około 1,9 miliarda dolarów w czasie prasy.

Source : https://cointelegraph.com/news/bitmain-roger-ver-kraken-sued-for-alleged-bitcoin-cash-hard-fork-manipulation

Bitcoin Cash urodził się w sierpniu 2017 roku w wyniku twardego widelca z sieci Bitcoin. Dyskusje rozpoczęły się na początku 2017 r. Wśród społeczności Bitcoin w celu wprowadzenia aktualizacji SegWit, która umożliwiłaby skalowanie łańcucha blokowego. Jednak podzbiór społeczności zdecydował, że uaktualnienie było powolne i nieadekwatne do rozwiązania ich problemów, więc ogłosili twardy wideł Bitcoin Cash.

Decyzja o twardym widelcu była prowadzona przez Jihan Wu z Bitmain i Rogera Vera, wczesnego ewangelistę Bitcoina nazwanego „Bitcoin Jesus”. Ver pracował nad wprowadzeniem bitcoina do głównego nurtu poprzez wdrożenie płatności Bitcoin na swojej stronie firmy, memorydealers.com i otworzył bitcoinstore.com, sklep internetowy, który prowadził transakcje w Bitcoin. Ponadto organizował konferencje, lobbował za pomocą zasobów cyfrowych dla przedsiębiorstw i wspierał wczesne inwestycje

Aby uniknąć nieporozumień, odwołajmy się do Bitcoin w tym artykule jako „Bitcoin Core”, aby odróżnić go od Bitcoin Cash

Bitcoin Cash jest klasycznym widelcem Bitcoin Core i jako taki dzieli całą historię księgi, co oznacza, że ​​każdy, kto posiadał BTC przed twardym widelcem, stał się posiadaczem równej ilości Bitcoin Cash. Celem tego twardego rozwidlenia było rozwiązanie problemów z skalowaniem w Bitcoin Core, na które społeczność zwlekała. Widelec zwiększył rozmiar bloku do 8 MB (obecnie 32 MB) za pomocą mechanizmu skalowania w systemie Satoshi. Celem Wu, Ver i innych przy tworzeniu Bitcoin Cash było stworzenie krypto-aktywów, które mogłyby być faktycznie wykorzystane jako zamiennik gotówki, uzyskując system bezgotówkowy typu peer-to-peer, opisany w oryginalnym White Paper White. Społeczność Bitcoin była zmuszona wybrać Bitcoin Core jako inwestycję i Bitcoin Cash jako gotówkę. Niestety, Ver, Wu i inni spędzili ostatni rok przesuwając historię, że Bitcoin Cash to Bitcoin, używając forów takich jak strona Bitcoin.com, aby promować BCH jako „prawdziwy” Bitcoin. Programista Bitcoin Core, Jimmy Song, twierdzi, że BCH jest bardziej scentralizowany i kontrolowany, ponieważ grupy wydobywcze i deweloperskie regularnie wymuszają aktualizacje przez twarde widły. Jego inne zarzuty dotyczą również tego, że Bitmain działa jako bank centralny dla BCH, podnosząc cenę aktywów, starając się utrzymać powiązanie z ceną BTC. „Bitmain jest bankiem centralnym BCH. Bitmain próbował utrzymać klucz do swojej waluty rezerwowej, BTC, i nie udało się. Bitmain nie zdołał utrzymać wskaźnika na poziomie 0,15 BTC, 0,12 BTC, a ostatnio skapitulował na poziomie 0,1 BTC. Jest to bank centralny, który sprzedaje swoje rezerwy, aby utrzymać swoje powiązanie z inną walutą. Co gorsza, podobnie jak bank centralny, wyczerpują się rezerwy, a BCH ostatecznie pojawi się na rynku, zamiast mieć sztucznie zawyżoną wartość, jaką ma teraz. ” W artykule, który napisaliśmy wcześniej o Bitmain, opisujemy napotkane problemy, ponieważ posiadają tak duże rezerwy bardzo niepłynnego BCH.

Bitcoin Cash, podobnie jak pozostałe rynki kryptograficzne, ucierpiał od końca hossy w styczniu tego roku, odnotowując spadek ceny o ponad 80%. Poza utratą udziałów w rynku, Bitcoin Cash również traci moc jako system płatności gotówkowych. Ostatnie badania przeprowadzone przez Chainanalysis wykazały, że wykorzystanie BCH dla płatności handlowych spadło z wysokiego poziomu 10,5 mln USD w marcu do 3,7 mln USD w maju. Dla porównania, płatności BTC o wartości 60 mln USD zostały przetworzone w maju (spadek z 412 mln USD we wrześniu 2017 r.). Niektóre z nich można przypisać spadkowi cen, ale także przyjęciu przez użytkowników. Bardziej alarmująco, Chainanalysis poinformował również, że 56% wszystkich BCH jest własnością 67 portfeli nieksięgowych, które mogły przyczynić się do kilku transakcji handlowych, które miały miejsce.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Chainanalysis wykazały, że wykorzystanie BCH dla płatności handlowych spadło z wysokiego poziomu 10,5 mln USD w marcu do 3,7 mln USD w maju. Dla porównania, płatności BTC warte 60 milionów dolarów zostały przetworzone w maju … KLIKNIJ NA TWEET
Centralizacja rozwoju i górnictwo w BCH to kolejny powód, dla którego kupujący powinni zachować ostrożność podczas inwestowania. Obecnie Antpool, BTC.com, ViaBTC, Bitcoin.com i CoinGeek (obsługiwane przez nChain i Craig Wright) stanowią 53,5% wszystkich kopalni BCH. Antpool i BTC.com są bezpośrednio własnością Bitmain, Bitcoin.com przez Roger Ver i ViaBTC przez Yang Haipo, zagorzałego miłośnika BCH i zwolennika Ver i Wu.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, wydobycie Bitcoin Cash jest dość nierentowną gałęzią biznesu. Jednak ilość energii wydobywanej zgromadzonej przez te grupy budzi obawy o potencjał 51% ataku.

Wydobywanie BCH jest o 38% tak wydajne jak BTC, a już w kolorze czerwonym dla górników. Wartości progu rentowności szacuje się na: Discounted rate of $0.03/kwh = $821 – Wholesale rate of $0.06/kwh =$1010.52 – Industrial rate of $0.13/kwh =$1452.63

Obawy związane z centralizacją BCH i jej rentownością jako zamiennikiem na gotówkę mogą dobiegać końca, ponieważ walka wewnątrz społeczności Bitcoin Cash może je rozerwać na części. Bitcoin Cash ma aktualizację oprogramowania w postaci twardego widelca zaplanowanego co 6 miesięcy. Zbliżający się widelec ma się ukazać 15 listopada. W miarę zbliżania się terminu twardego widelca, grupy kontrolujące Bitcoin Cash zaczęły się nie zgadzać co do tego, jak będzie wyglądał ten twardy widelec.

Problemy zaczęły się, gdy grupy rozwojowe i węzły Bitcoin ABC i nChain rozdzieliły się na kolejną aktualizację twardego widelca. Bitcoin ABC, wspierany przez Wu i Ver, popiera wdrożenie Wu’s Wormhole Protocol. Protokół Wormhole obejmuje implementację inteligentnego kontraktu do systemu Bitcoin Cash (jest także podobno to, że Bitmain już wcześniej wydobywał tokeny Cash Wormhole). Craig Wright, główny naukowiec nChain, nie zgadza się z tą aktualizacją i chce powrócić do bardziej oryginalnej wersji Bitcoin. Dlatego nChain planuje upgrade do Bitcoin Satoshi Vision (Bitcoin SV). Odkąd nChain otrzymał wsparcie od CoinGeek i Calvina Ayre’a, podzieliłoby to siłę górniczą BCH między dwie frakcje. Aby dodać do zamieszania, grupy takie jak Cobra (właściciel bitcoin.org) i Bitcoin Unlimited włączyły własne propozycje widelców do miksu. W obecnej sytuacji, 15 listopada są cztery planowane twarde widełki Bitcoin Cash, które mogą oznaczać koniec czwartego co do wielkości krypto-aktywów.

Ostatecznie, testowana jest ideologia BCH i BTC dotycząca radzenia sobie z konfliktami. BTC i BCH nie rozdzieliły się ze względu na debatę o rozmowach blokowych, ale właśnie w ten sposób poradziły sobie z tą debatą. Kiedy społeczność stojąca za BCH nie pomyślała, że ​​mogą rozwiązać problem Bitcoina za pomocą kompromisu, zerwali i stworzyli własny Bitcoin. Teraz, gdy nie są w stanie negocjować, stają w obliczu wyginięcia ich krypto-aktywów. Bitcoin (BTC) będzie trwałym zasobem, jak ich społeczność wierzy, nie w ulepszanie poprzez twarde widły, które wypierają użytkowników, ale przez proces konsensusu.

Source : https://www.crowdfundinsider.com/2018/09/139066-bitcoin-cash-is-the-end-near/

 

Zaczynają się katastroficzne artykuły..Opinia: Bitcoin jest bliski stania się bezwartościowym

Minął zaledwie rok od czasu, gdy entuzjaści bitcoinów prognozowali, że kryptowaluta osiągnie cenę 1 miliona dolarów.

Ale to było wtedy. Przy cenie Bitcoin BTCUSD, -0,54%, która spadła prawie o 80% w stosunku do swojej wartości szczytowej, a teraz notując znacznie poniżej poziomu wsparcia wynoszącego 6000 USD, wszyscy zastanawiają się, dokąd zmierza.

Odpowiedź brzmi: szybki i bolesny spadek do zera .

W kolumnie MarketWatch, którą napisałem w kwietniu ubiegłego roku, wyjaśniłem, co może oznaczać, że bitcoin stanie się bezwartościowy. Bitcoin zbliża się do tego punktu. Jak argumentowałem, kiedy cena Bitcoina spadnie poniżej kosztów wydobycia , zachęta do wydobycia ulegnie pogorszeniu, wbijając bitcoin w spiralę śmierci. Oznacza to, że bez działalności wydobywczej wspierającej księgę, która zachowuje rejestry tego, kto jest właścicielem – bitcoin jest przecież zbiorem zaszyfrowanych liczb, które nie mogą ustalić własności czegokolwiek – bitcoin stanie się bezwartościowy.

Typowy składnik aktywów ma zestaw przepływów pieniężnych, a jego wartość jest pochodną oczekiwań inwestorów dotyczących tych przepływów pieniężnych. Bitcoin nie ma przepływów pieniężnych. Pod tym względem jest ona bardziej podobna do złota, ponieważ jej wartość jest w pewnym stopniu napędzana przez jej celowość i potencjalne zastosowania, ale przede wszystkim przez koszt wydobycia. Chociaż istnieje wiele szacunków kosztów wydobycia bitcoina, większość sugeruje, że jest to blisko 5000 USD na monetę. Ponadto, mimo że tradycyjne towary, takie jak złoto, wymagają znacznych inwestycji, przy ograniczonej wiedzy technicznej i kapitale, każdy może wydobywać bitcoiny. Tak więc cena bitcoin musi być bliska w pełni obciążonym kosztom wydobycia (co oznacza, że ​​jesteś skromnie wynagradzany za swój czas i nakłady kapitałowe). Tak więc można się spodziewać, że cena bitcoina będzie wahać się gdzieś w tym punkcie.

Co więcej, jest jedna dodatkowa komplikacja: w przeciwieństwie do złota, które prawdopodobnie ze względu na historyczny wypadek, jest powszechnie akceptowane jako zasób wartości, bitcoin jest cyfrowym towarem bez takiej uniwersalnej akceptacji jako zasobu wartości. Podczas gdy pierwotni kupcy i górnicy bitcoina byli prawdziwymi wyznawcami zmiany paradygmatu, myśleli, że to obiecywał i byli gotowi dokonać niezbędnych inwestycji na przyszłe zyski, tym bardziej nowi kupujący i górnicy byli prymitywnymi, chciwymi … napędzani inwestorzy.

Ich chciwość była dalej napędzana przez handel terminowy, który był wprowadzany, gdy ceny bitcoinów rosły, a słońce wydawało się nieustannie rosnąć na horyzoncie. Przy cenach bitcoin znacznie powyżej kosztów wydobycia, widzieli oczywistą możliwość arbitrażu: Bitcoin kopalni i sprzedaj go za wyższą cenę na rynku kontraktów terminowych dla gwarantowanego zysku arbitrażowego.

Nic dziwnego, że tradycyjni inwestorzy zauważyli, że wielu inwestuje w działalność wydobywczą, a bitcoin, który miał powstać w wyniku wydobycia, był sprzedawany na rynku kontraktów terminowych. W miarę, jak więcej arbitrów wchodzi na rynek, aby wykorzystać tę okazję, ceny bitcoinów zostały zepchnięte blisko kosztów wydobycia (z niewielkim zyskiem) i doprowadziły do ​​długiego (w bitcoinowym świecie) okresu stabilnych cen. Zmienił także cerę górników, a ich większa część teraz jest górnikami w jasnej pogodzie, szukającymi szybkiego złotnika, który szybko zniknie, gdy szansa się rozpuści.

Koszt wydobycia bitcoina nie jest jednak kwotą ustaloną. Istnieje mechanizm sprzężenia zwrotnego w wydobywaniu jakiegokolwiek towaru, który ma zastosowanie do bitcoina: gdy cena bitcoina wzrasta, nowi górnicy wchodzą na rynek, zwiększając wysiłek wymagany do wydobycia bitcoina, ponieważ jego nagroda zostanie podzielona pomiędzy większą grupę górników. Podobnie, gdy cena bitcoin spada, a górnicy kończą, koszty wydobycia maleją. Jednak liczba górników nie może spaść poniżej pewnego poziomu, ponieważ bez górników zapewniających moc obliczeniową do utrzymania księgi głównej, łańcuch bitcoinowy nie pozostanie opłacalny.

Wydobycie za cenę wyższą niż koszt, po którym można sprzedawać na rynku kontraktów terminowych, niszczy wartość. Tak więc, każdy racjonalny inwestor – nawet taki, który mocno wierzy, że cena bitcoina odbije się – nie ma motywacji do wydobycia, jeśli koszt wydobycia jest wyższy niż cena przyszłaby i lepiej kupuje się na rynku kontraktów terminowych. I w przeciwieństwie do złota, które może zachować swoją wartość, nawet jeśli działalność wydobywcza przestanie działać, bitcoin nie może mieć wartości bez działalności górniczej, która utrzymuje księgę tego, kto ją posiada. W przypadku braku działalności wydobywczej bitcoin jest zbiorem zaszyfrowanych liczb bez wartości.

Śmierć spirali

Wygląda więc na to, że Bitcoin wchodzi teraz w spiralę śmierci: jeśli cena nadal spada, a koszt wydobycia nie spada odpowiednio (koszt wydobycia będzie się obniżał algorytmicznie, ale niekoniecznie w takim samym stopniu jak spadek cen), bitcoin szybko przejdzie do zera.

Zwolennicy Bitcoina będą twierdzić, że cena bitcoina spadła wcześniej o znaczną część procentową. Tyle że ten ostatni spadek różni się na trzy znaczące sposoby. Po pierwsze, wielkość niedawnego spadku przyćmiewa wielkość przeszłych spadków. Po drugie, przegrani w ostatnim spadku są nowymi inwestorami, którzy prawdopodobnie wycofają się, dopóki nie będzie większej jasności co do przypadków użycia bitcoina. Po trzecie, rynki kontraktów terminowych zmieniły grę, umożliwiając górnikom oszacowanie strat górniczych i zysków na samym początku – jeśli możesz kupić na rynku kontraktów terminowych po cenie poniżej moich kosztów wydobycia, dlaczego moje na pewną stratę?

Source : https://www.marketwatch.com/story/bitcoin-is-close-to-becoming-worthless-2018-12-03?mod=ampfoot_mostpop

Dziewięćdziesiąt siedem procent (97%) kryminalnych przepływów bitcoinowych w nieregulowanych giełdach kryptowalut według nowych badań

Cena po 12 miesiącach od bańki na kursie Bitcoin. Obecnie cena oscyluje na poziomie ceny z sierpnia 2017

Raport CipherTrace z trzeciego kwartału dowodzi skuteczności kryptowalutowych przepisów dotyczących prania pieniędzy i przytacza 927 milionów dolarów kryptowaluty skradzionej w 2018 roku, która musi zostać wyprana

97 Percent of Criminal Bitcoin Received by Unregulated Exchanges (Graphic: Business Wire)

97 procent bitcoinów kryminalnych otrzymanych przez nieuregulowane wymiany (grafika: druty biznesowe)

MENLO PARK, Kalifornia – ( BUSINESS WIRE ) – Wysiłki zmierzające do wprowadzenia i egzekwowania silnych reguł kryptowalutowych w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) drastycznie ograniczają działalność przestępczą w zakresie cyfrowej wymiany walut, wynika z najnowszych badań opublikowanych dzisiaj w kryptowalutie CipherTrace 2018 Q3 Raport przeciw praniu brudnych pieniędzy. Badanie wykazało, że 97 procent bezpośrednich płatności bitcoinowych od przestępców trafiło na giełdy w krajach o słabych przepisach dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Research: 97% of criminal bitcoin flows into unregulated cryptocurrency exchanges

Tweet this

Prawie pięć procent bitcoinów wysyłanych na słabo regulowane giełdy pochodzi z działalności przestępczej, zanim pieniądze zostaną przeniesione, niewykryte, do globalnego systemu płatności finansowych.W rzeczywistości te giełdy wyprały znaczną ilość bitcoinów, łącznie 380 000 BTC lub 2,5 miliarda dolarów po dzisiejszych cenach.

„Te rozległe badania pokazują, że regulacje mają bezpośrednią korelację w ograniczaniu działalności przestępczej i jesteśmy na dobrej drodze, by wzbudzić dalsze zaufanie do ekosystemu kryptograficznego” – skomentował Dave Jevans, CEO, CipherTrace i współprzewodniczący Grupy Roboczej ds. Kryptowaluty na APWG.org. „Przekonamy się, że możliwości prania kryptowalut znacznie się zmniejszyły w nadchodzących 18 miesiącach, ponieważ regulacje AML kryptowalut są wdrażane globalnie.”

Raport obejmuje najnowsze zmiany legislacyjne, ponieważ rządy na całym świecie rozszerzają regulację i egzekwowanie AML kryptowalut, wiele z nich do końca tego roku. Na przykład, amerykański FinCEN ostatnio wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie regulacji, poddając wymianę kryptograficzno-kryptograficzną zgodnie z przepisami ustawy o tajemnicy bankowej (BSA), koncentrując się na usługach mieszania i pozyskaniu pomocy IRS. Piąta dyrektywa Komisji Europejskiej przeciw praniu brudnych pieniędzy (AMLD 5) weszła również w życie w lipcu i będzie wymagać od państw G20 przestrzegania surowych przepisów AML. „Różne regiony konkurują o regulacje i próbują stać się” zaufanymi „centrami cyfrowej waluty, aby rozwijać swoją gospodarkę – dodał Jevans.

2018 Kryptowalutowe kradzieże w pobliżu jednego miliardowego znaku dolara

W pierwszych trzech kwartałach tego roku raport pokazuje 927 milionów dolarów kryptowaluty zgłoszonej jako skradzione z giełd. Zgłoszone kradzieże w wysokości 166 milionów dolarów od raportu za drugi kwartał wynikają z coraz większej liczby cybernetycznych ataków wymyślnych złodziei. CipherTrace szacuje, że do końca roku całkowita skradziona kryptowaluta ma trafić do ponad 1 miliarda dolarów – waluta, którą należy prać.

Raport CryptTrace 2018 Q3 Kryptowaluta o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy zapewnia dogłębne spojrzenie na działalność przestępczą i status przepisów AML według jurysdykcji. Raport przedstawia bezprecedensową analizę ilościową 45 milionów transakcji na 20 największych giełdach kryptowalut na świecie między styczniem 2009 r. A 20 września 2018 r. I identyfikuje fundusze kryminalne z ciemnych rynków, wymuszeń, złośliwego oprogramowania, stron miksera / bębnów / prania pieniędzy, oprogramowania ransomware i terrorystów finansowanie.

Aby pobrać raport CryptTrace 2018 Q2 Cryptocurrency Anti-Money Laundering, odwiedź: https://ciphertrace.com/crypto-aml-report-2018q3

Informacje o CipherTrace

CipherTrace tworzy kryptowalutę zapobiegającą praniu brudnych pieniędzy, kryminalistyczną analizę kryptowalutową i rozwiązania do analizy zagrożeń blockchain. Czołowe giełdy, banki, badacze, organy regulacyjne i firmy zajmujące się zasobami cyfrowymi wykorzystują CipherTrace do śledzenia przepływów transakcji i przestrzegania wymogów prawnych dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, co zwiększa zaufanie do gospodarki kryptowalut. Jego kwartalny raport CryptTrace CryptTrurrency dotyczący przeciwdziałania praniu pieniędzy stał się autorytatywnym źródłem danych branżowych.CipherTrace został założony w 2015 roku przez doświadczonych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej, posiadających głębokie doświadczenie w cyberbezpieczeństwie, e-przestępstwie, płatnościach, bankowości, szyfrowaniu i wirtualnych walutach.Departament Bezpieczeństwa Narodowego USA (S & T) i DARPA początkowo finansowały CipherTrace, a wspierają go czołowi inwestorzy venture capital z Doliny Krzemowej. Odwiedź stronę www.ciphertrace.com, aby uzyskać więcej informacji lub śledź firmę na Twitterze: @CipherTrace i LinkedIn: / company / CipherTrace

Source : https://www.businesswire.com/news/home/20181010005694/en/Ninety-Seven-Percent-97-Criminal-Bitcoin-Flows-Unregulated

W Polsce, jak i na całym świecie w sytuacji nagłych i długotrwałych spadków wartości waloru spekulacyjnego jakim jest Bitcoin i inne kryptowaluty NALEŻY szczególnie dbać i zabezpieczać swoje środki. Trzymać wyłącznie na własnych, zabezpieczonych portfelach oraz unikać długotrwałego trzymania środków na giełdach wymiany.

Jedną z największych zniknięć ostatnich lat w Polsce to giełda BitCurex – odsyłamy do artkułów.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prokuratura-zajmie-sie-gielda-bitcoinow-Bitcurex-7502125.html

Facebook