Syndyk Mt.Gox chce sprzedać 36 forków Bitcoin / Bułgaria posiada 213 000 BTC pochodzących z przestępstwa (Nie potwierdzone) ALERT

Mt. Gox Legal, grupa około 1000 wierzycieli upadłej krypto wymiany Mt. Gox przygotował projekt wniosku reprezentujący jego konsensus co do sposobu wypłaty pozostałych aktywów giełdy, zgodnie z dokumentem uzyskanym przez CoinDesk.

Mt. Powiernik Gox, Nobuaki Kobayashi, opublikował w tym tygodniu nowe szczegóły dotyczące kwot zabezpieczonej kryptowaluty (w bitcoinach i gotówce bitcoinowej) oraz waluty fiducjalnej, którą zatwierdził do wypłaty na rzecz wielu wierzycieli w ramach procesu rehabilitacji cywilnej.

W sumie Kobayashi powiedział, że saldo wymiany wynosi 69 553 086 521 jenów japońskich (629 594 540 USD) w gotówce. Posiada również 141 686,35 BTC i 142 846,35 BCH – kryptowalutę o wartości ponad 593 mln USD.

Powiernik nadal ma nadzieję, że odzyskane zostanie również więcej funduszy, o których powiedziano, że zostały zhakowane z platformy. Osiedle usiłuje również odzyskać pieniądze, które jak sądzono są należne Mt. Gox innych stron, w tym byłego prezesa Marka Karpelesa i Mt. Właściciel większości Gox Tibanne Co.

Dokument powiernika wskazuje, że zatwierdził on roszczenia dotyczące 802.521 BTC (o wartości 3.223.256.500 USD), 792.296 BCH (124.953.000 USD), 38.156.664 USD w dolarach amerykańskich oraz inne kwoty w różnych pustych walutach.

Jest jednak oczywisty problem. Nie ma wystarczającej liczby zabezpieczonych kryptowalut w kasach Gox, aby pokryć zatwierdzone roszczenia dla BTC i BCH; nie ma również wystarczającej waluty fiducjalnej, aby pokryć kryptowalutę proporcjonalnie w gotówce przy bieżących wycenach.

I nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Kobayashi przeznaczy fundusze, gdy ostatecznie zaczną się wypłacać wierzycielom. Jak dotąd ustalił jednak datę 26 kwietnia 2019 r. Jako termin składania propozycji planu rehabilitacji.

Widelec
Mt. Plan Gox Legal – który grupa podkreśla, nie jest formalnym planem rehabilitacji określonym w prawie japońskim – również analizuje kwestię dystrybucji monet, które zostały oderwane (lub rozwidlone) od bitcoinów od czasu upadku, przy czym jednym z przykładów jest złoto bitcoinowe .

Inne wymienione waluty to BitcoinX (BCX), Bitcoin Diamond (BCD), Lightning Bitcoin (LBTC), Bitcoin Private, Super Bitcoin (SBTC), Clams, Bitcoin Interest, Bitcore (BTX) i Bitcoin Atom.

Grupa jest przekonana, że ​​ilość dodatkowej kryptowaluty byłaby zbyt duża dla jakiejkolwiek wymiany, a zarządzanie kluczami prywatnymi dla takich monet byłoby niezwykle skomplikowane.

Projekt dodaje:

„Zauważamy, że objętość każdej z tych monet posiadanych przez Powiernika, prawie we wszystkich przypadkach, jest znacznie wyższa niż globalna dzienna wielkość obrotów tych walut, dlatego obawiamy się, że każda próba Powiernika w celu ich masowej sprzedaży otwarty rynek skutkowałby spadkiem wartości, a nie interesami wierzycieli.

W związku z tym proponuje, aby klucze zostały sprzedane na aukcji po rozprowadzeniu BTC i BCH lub przeniesieniu ich w bezpieczne miejsce.

Kwestia ta została poruszona w raporcie Kobayashiego, który napisał: „Powiernik ds. Rehabilitacji rozumie, że kryptowaluty podzielone od BTC Rehabilitation Debtor należą do majątku Rehabilitation Debtor i będą źródłem dystrybucji dla wierzycieli rehabilitacyjnych”.

Najwyraźniej zmęczony czekaniem na swoje fundusze od czasu upadku giełdy w lutym 2014 r., Mt. Gox Legal wezwał również do przeprowadzenia rehabilitacji w odpowiednim czasie.

„Jesteśmy w stanie wspierać jedynie plan rehabilitacji cywilnej, który pozwala na płatności okresowe przy pierwszej możliwej okazji”, stwierdza propozycja.

Wśród ostatecznych zaleceń zawartych w projekcie, który został niedawno zaktualizowany z wersji sporządzonej w ubiegłym roku, grupa porusza kwestię możliwości odzyskania środków z wymiany, mówiąc:

„Uważamy, że dla planu rehabilitacji cywilnej ważne jest, aby [zawierać] stałą osobę prawną, która może być prawnym odbiorcą wszelkich środków odkrytych po zawarciu CR i sprawiedliwie rozdzielić je między wszystkich wierzycieli”.

Lista życzeń
W projekcie wniosku opracowanym przez Mt. Gox Legal idzie dalej, by wymienić inne pozycje, które określają, w jaki sposób wierzyciele będący członkami chcieliby, aby Kobayashi ruszył do przodu.

Po pierwsze, środki pieniężne posiadane przez posiadłość Gox w gotówkowej walucie powinny być wypłacane w takiej samej wysokości, jak w przypadku upadłości. „Obejmuje to, tam gdzie jest to prawnie właściwe, włączenie płatności odsetek”, stwierdza projekt.

Mt. Gox Legal powiedział również, że przewiduje, że po rozłożeniu roszczeń gotówkowych pozostanie kombinacja gotówki i kryptowalut. Powinno to być dystrybuowane „proporcjonalnie do roszczeń bitcoin”, powiedział, podczas gdy zasugerowano, aby wierzycielom zaoferowano wybór otrzymywania kryptowaluty na rachunkach w giełdach lub prywatnych portfelach.

Powiernik nie powinien również podejmować dalszej sprzedaży lub zakupów bitcoinów lub bitcoinów w ramach cywilnego planu rehabilitacji, jak to miało miejsce w przeszłości. Ponadto akcjonariusze Karpeles, Jeb McCaleb i Tibanne nie powinni otrzymywać żadnych wypłat w fiat lub kryptowalutach ani żadnych świadczeń w naturze.

Źródło : https://www.coindesk.com/mt-gox-creditors-warn-mass-sale-could-put-bitcoin-fork-prices-at-risk

Bułgaria, znana z piaszczystych plaż i obfitej kuchni, jest także właścicielem drugiego co do wielkości zapasu bitcoinów na świecie.

Jeśli chodzi o Bitcoin, większość ludzi śledzących historię kryptowaluty wie, że Satoshi Nakamoto ma największy skarb. Ale ile osób wie, że Bułgaria zajmuje drugie miejsce na tej liście? Rząd Bułgarii opiera się na zapasie Bitcoinów, który sprawi, że każdy inny kraj – nawet Stany Zjednoczone – będzie zazdrosny.

Władze bułgarskie zaczęły zbierać Bitcoin, podczas gdy rozprawiły się z nielegalną działalnością w kraju, ponieważ wielu przestępców zostało opłaconych w Bitcoin. W szczególności seria aresztowań w połowie 2017 r. Doprowadziła do zdobycia 213 519 BTC, według Novinite. Przy obecnych stawkach jest to równowartość prawie półtora miliarda dolarów.

Nie wiemy, czy bułgarski rząd wykorzystał którąkolwiek z monet, ale jeśli zatrzyma je wszystkie, kraj może spłacić 25% swojego długu krajowego w ciągu jednej nocy.

Skarb bitcoinów w kraju przewyższa Stany Zjednoczone, ponieważ władze USA sprzedają wszelkie zajęte monety tak szybko, jak to możliwe. Kilka miesięcy temu amerykańska służba marszałkowska przeprowadziła aukcję, aby sprzedać prawie 2200 BTC.

Część pieniędzy z licytacji należała w pewnym momencie do Shaun Bridges, agenta tajnych służb, który ukradł część wpływów z usuwania 144 000 Bitcoinów z Silk Road – rynku darknetu – przez FBI.

Nie jest jasne, czy bułgarski rząd ma jakiekolwiek plany na ogromny zapas Bitcoinów, ale może lepiej jest „HODL” jako fundusz na deszczowy dzień.

Jedyną inną jednostką, która ma gospodarstwo prawie tak duże jak ten kraj, jest BitFinex, giełda, która obecnie ma portfel około 163 000 BTC, czyli ponad 1 miliard dolarów. Ten konkretny portfel jest przechowywany w chłodni, aby najprawdopodobniej był używany w przypadku naruszenia.

Źródło : https://cryptovest.com/news/bulgaria-has-the-second-largest-bitcoin-stash-on-earth/

Wash trading w świecie kryptowalut. Delisting kontraktów CBOE Bitcoin..

Ponad 80% 25 najlepszych par BTC na Coinmarketcap to obrót nie prawdziwy, mówi Blockchain Transparency Institute

Wymiana kryptograficzna jest kluczową częścią ekosystemu kryptograficznego. Prezentują infrastrukturę do wymiany kryptowalut dla innych kryptowalut i fiat. Szybkość i częstotliwość, z jaką kryptowaluty zmieniają ręce, jest ważna dla branży, ponieważ każdy ekosystem powinien być monitorowany pod kątem zdrowego wzrostu.

W poprzednim artykule informowaliśmy o wpływie handlu praniem na wolumeny wymiany publikowane przez giełdy kryptograficzne.

Podczas gdy obrót praniem, sprzedaż ze stratą i ponowne kupowanie wewnętrznie w celu sztucznego zawyżenia dziennego wolumenu obrotu, jest nielegalny w Stanach Zjednoczonych, to rozporządzenie nie zostało jeszcze zastosowane na rynku kryptograficznym. W związku z tym organizacje takie jak Blockchain Transparency Institute wywołują rozbieżności w danych publikowanych przez giełdy.

W ich najnowszym wydaniu Blockchain Transparency Institute odkrył konkretne transakcje i pary handlowe, które pokazują dowody na handel praniem. Dane te wynikają z takich działań, jak monitorowanie zamówień, analiza punktów danych dotyczących ilości, wywiady z animatorami rynku i inwestorami o wysokiej częstotliwości oraz zaktualizowany algorytm śledzenia tych danych.

Blockchain Transparency Institute (BTI) rozpoczął raportowanie o podejrzewanych transakcjach mycia na rynku kryptograficznym w sierpniu 2018 roku.

Zgodnie z zebranymi danymi ponad 80% 25 najlepszych par BTC w Coinmarketcap jest przedmiotem handlu w praniu.

Większość tych par ma rzeczywistą objętość mniejszą niż 1% objętości zgłoszonej w Coinmarketcap. Spośród 25 najlepszych giełd kryptograficznych BTC, tylko 2 okazało się nie obmywać swoich obrotów: Binance i Bitfinex.

OKEx został wykryty przez algorytm WIT, który ma być zaangażowany w obrót praniem, szacując, że 89% ich obrotów handlowych BTC / USDT było przedmiotem obrotu. Jednak ich skorygowany wolumen obrotu nadal będzie utrzymywał je wśród 10 największych giełd kryptograficznych według wolumenu.

Huobi to kolejna giełda, o której mówi się, że ma transakcje mycia, odpowiadająca za około 74% wolumenu transakcji BTC / USDT. Podobno HitBTC prowadził obrót około 75% obrotów handlowych BTC / USDT.

Handel praniem zaobserwowano także w innych wiodących parach handlowych zarówno w Huobi, jak i HitBTC.

Monety i żetony wymieniane w obrocie wydają się zmieniać co miesiąc w Bithumb. Raporty WIT obmywają handel kryptowalutami, takimi jak Monero, Dash, Bitcoin Gold i Zcash na Bithumb.

Poniższa lista pokazuje wielkość obrotów Coinmarketcap dla 25 najlepszych par BTC i skorygowanej wielkości BTI.

Wpływ Wash trading
Celem handlu nie realnego jest zawyżenie danych dotyczących obrotów handlowych. Prowadzi to do fałszywego założenia przez przedsiębiorców i projekty kryptograficzne o liczbie użytkowników i płynności na giełdzie.

Ta dezinformacja jest szczególnie przydatna w kuszeniu projektów kryptograficznych, aby wymieniały swoje monety i żetony na tych wymianach po drogich cenach.

BTI szacuje, że średnia kwota wydana przez projekt kryptograficzny na listę na tych giełdach w 2018 r. Wynosi ponad 50 tys. USD. Oznacza to około 100 milionów dolarów wymazanych z branży kryptograficznej pod względem opłat za notowania.

W związku z tym obrót praniem jest zasadniczo programem pozwalającym uniknąć nadmiernych opłat za aukcje, ze szkodą dla faktycznych żetonów.

Obroty z prania są przeprowadzane przez botów, a BTI odkryło różne strategie botów do zawyżania liczby obrotów wymiany. Te wymiany dokonują wtedy od 500 000 do 1 miliona dolarów rocznie, zbierając opłaty za aukcje.

Jednak prawdziwe giełdy, takie jak Binance, przestrzegają uczciwych opłat za aukcje, począwszy od opłaty zryczałtowanej w wysokości od 2 do 75 BTC.

Pełna lista skompilowana przez WIT, znana jako Exchange Advisory List, zawiera informacje o giełdach kryptograficznych, o których mówi się, że angażują się w obrót praniem. Ta lista zawiera 57 wymian, które stanowią ponad 80-99% ich wolumenów. Zaleca się, aby projekty kryptograficzne postępowały ostrożnie, rozważając umieszczenie ich na tych giełdach.

BTI sporządziło również listę zaufanych giełd kryptograficznych, które nie zawyżają swoich obrotów handlowych (z grudnia 2018 r.).

Wniosek
Przemysł kryptograficzny znajduje się na krytycznym etapie rozwoju.

Obecnie wydaje się, że organy regulacyjne mają uzasadnione obawy związane z procesami i transakcjami, które mają miejsce w branży. Mimo że idea blockchains opiera się na decentralizacji i przejrzystości, kilku aktorów w branży wciąż nie posiada tych cech.

Scentralizowane wymiany często były pod ostrzałem z powodu hacków i niekorzystnych warunków dla użytkowników (np. Nie płacących posiadaczom NEO GAS, do których są uprawnieni). Jednak zdecentralizowane wymiany jeszcze nie wykazały prawdziwego rozpędu, ponieważ brak płynności dotyka wielu z nich.

Obrót Wash dyskredytuje branżę kryptograficzną i uniemożliwia użytkownikom, projektom i instytucjom uzyskanie dokładnego obrazu rynku. WIT chce kontynuować wysiłki w 2019 r. Przeciwko manipulacji i kradzieży w branży. Obejmuje to wstępny raport o bezpieczeństwie inwestora, który ma zostać wydany w 2019 r., W celu zapewnienia przedsiębiorcom informacji o środkach bezpieczeństwa wymiany.

W 2019 r. Istnieją pewne kluczowe zmiany kryptograficzne, a wraz ze wzrostem świadomości i wprowadzeniem przepisów, będzie również lepsza przejrzystość centralnych giełd kryptograficznych.

Screenshot_2018-12-12 December 2018 — Blockchain Transparency Institute.png

Źródło : https://www.investinblockchain.com/blockchain-transparency-institute-report-wash-trading/

https://www.blockchaintransparency.org

Cboe Delisting Futures Bitcoin – dobra czy zła wiadomości?

W czwartek (14 marca) Cboe Futures Exchange (CFE), spółka zależna należąca w całości do Cboe Global Markets („Cboe”), wyjaśniła, że ​​zamroziła pierwszy produkt futures na amerykańskie bitcoiny – Cboe Bitcoin (USD ) Futures (XBT) – do odwołania. Pytanie, które wszyscy w społeczności kryptograficznej wydają się teraz zadawać, brzmi: czy ta dobra czy zła wiadomość dla Bitcoina?

W dniu 4 grudnia 2017 r. Cboe ogłosił, że CFE planuje rozpocząć handel tym produktem w dniu 10 grudnia 2017 r. I że będzie handlował na CFE pod symbolem „XBT”. Powiedziano nam również, że „kontrakty terminowe XBTSM to rozliczane w gotówce kontrakty oparte na cenie aukcyjnej Gemini za bitcoin, denominowane w dolarach amerykańskich”.

To właśnie Ed Tilly, przewodniczący i dyrektor generalny Cboe Global Markets, miał wówczas do powiedzenia:

„Biorąc pod uwagę bezprecedensowe zainteresowanie bitcoinem, ważne jest, aby zapewnić klientom narzędzia transakcyjne, które pomogą im wyrazić swoje poglądy i zabezpieczyć ich ekspozycję. Jesteśmy zobowiązani do wspierania uczciwości i płynności na rynku bitcoin. Aby to promować, początkowo będziemy oferować kontrakty terminowe XBT handlować za darmo. ”

Rival CME Group („CME”) uruchomił swój własny konkurencyjny produkt terminowy Bitcoin tydzień później.

Powiadomienie o aktualizacji produktu CFE Trade Desk
W czwartek (14 marca) CFE Trade Desk wydało niepokojące powiadomienie o aktualizacji produktu, które mówiło:

„CFE nie dodaje kontraktu futures Cboe Bitcoin (USD) („ XBT ”) do obrotu w marcu 2019 r. CFE ocenia
jej podejście do sposobu, w jaki zamierza nadal oferować cyfrowe instrumenty pochodne do obrotu. Podczas gdy to
rozważa kolejne kroki, CFE nie zamierza obecnie wymieniać dodatkowych kontraktów terminowych XBT do obrotu.
Obecnie notowane kontrakty terminowe XBT pozostają dostępne do obrotu. ”

W poniższej tabeli („Cboe XBT Bitcoin Futures Trading Data”) widzimy, że kontrakty terminowe XBT, które „pozostają dostępne do obrotu”, i jak widać, ostatni („XBTM19”) wygasa 19 czerwca 2019:

CFE Trading Data - 15 March 2019 - Screenshot.png

Dlaczego CFE chciałoby usunąć bitcoin (co najmniej, tymczasowo)?
Istnieją najbardziej prawdopodobne możliwe wyjaśnienia (w kolejności malejącego prawdopodobieństwa poprawności):

Jako TradeBlock, nowojorski butik badawczy zorientowany na krypto, wyjaśniony w raporcie badawczym opublikowanym w zeszłym miesiącu, w 2018 r., „Cboe stracił znaczący udział w rynku na rzecz CME”. Teoria mówi o tym, że Cboe został wyprzedzony przez głównego konkurenta USA, CME, i postanowił zmniejszyć straty i wydostać się z rynku kontraktów terminowych Bitcoin (który miał bardzo niewielką część), oszczędzając w ten sposób dalszego zażenowania.

Fig 1 From TradeBlock Feb 2019 Research Report.png

Cboe odczuwał rosnący brak zainteresowania Bitcoinem, a konkretnie kontraktami terminowymi na bitcoiny, ze względu na spadającą cenę Bitcoina wśród inwestorów instytucjonalnych, więc postanowił wstrzymać sprawy i ewentualnie wrócić na rynek, jeśli / kiedy będziemy mieli znów hossa.
Czy to dobra wiadomość, czy złe wieści?
Istnieją mieszane opinie na ten temat w Crypto Twitter. Oto przykład:
Wpływ na cenę Bitcoin
Fakt, że Cboe był stosunkowo mało znaczącym graczem na światowym rynku kontraktów terminowych Bitcoin, oznacza, że wczorajsze wiadomości nie zaszkodziły Bitcoinowi, jeśli chodzi o cenę. Obecnie (10:28 UTC 15 marca), według CryptoCompare, Bitcoin jest obecnie sprzedawany po cenie 3 889 USD, co stanowi wzrost o 0,34% w ciągu ostatnich 24 godzin:
CC 24 Hour Chart for BTC - 15 March 2019.png
Źródło : https://www.cryptoglobe.com/latest/2019/03/cboe-delists-bitcoin-good-or-bad-news/

Facebook