Bitcoin = BCH(08.2017) – fork BCH(11.2017) i teraz kolejne 2 BCHSV & BCHABC….

,,Jestem pewien, że jeśli to czytasz, możesz wiedzieć o aktualnym problemie skalowania bitcoinów. Ten problem nie jest nowy, ale wygląda na to, że osiągnie punkt kulminacyjny.

Wielu użytkowników, górników i programistów przywiązuje się do wielu rozwiązań, aby rozwiązać ogólną debatę skalowania Bitcoin. I każdy decyduje, po której stronie przyłączyć się do chaotycznej sytuacji tego zbliżającego się widelca Bitcoin.

Oto kilka żargonów technicznych, które mogłeś zobaczyć:

UAHF-uaktywniony twardy widelec
UASF-Uruchamiany miękki widelec użytkownika
Umowa z Nowego Jorku
SegWit
SegWit2x
BIP 141
BIP 91
BIP 148
Nie pomagają one normalnym użytkownikom i nie robią nic dobrego. Moim zdaniem doprowadziło to tylko do dużej części dzisiejszego FUD (lęk, niepewność i wątpliwości) w umyśle każdego Bitcoinera, który nie rozumie tych żargonów.

Tak więc pomyślałem o tym, żeby opisać najnowsze informacje na temat tego dramatu Bitcoin, nie wchodząc na chwilę w te techniczne żargony. (Niedługo opublikuję oddzielny przewodnik po tych wszystkich żargonach związanych z widelcem BTC …)

Na razie powinieneś wiedzieć, że nasz pierwotny bitcoin (BTC) stworzony przez Satoshi Nakamoto prawdopodobnie rozdzieli się 1 sierpnia 2017 roku.

Nowy podział Bitcoin będzie nazywał się Bitcoin Cash.”

Source : https://coinsutra.com/bitcoin-cash-bch/

Powyżej przetłumaczona strona przy pomocy Google translatora, jedna z wielu. Należy również dodać, iż obecny fork Bitcoin Cash to już 2 z rzędu…o czym mało kto wspomina. A opisany szerzej temat można przeczytać tutaj (wersja tłumaczona również Google transaltor)

,,To nie jest Bitcoin Classic, ani Bitcoin Cash. To Bitcoin Clashic! : http://bitcoinclashic.org

Najwyraźniej na twardym widelcu Bitcoin Cash pojawił się złośliwy twardy widelec, który doprowadził do nagłego pojawienia się Bitcoin Clashic. Ogromna liczba różnych widelców pojawiających się w oryginalnym łańcuchu Bitcoin osiągnęła teraz punkt kulminacyjny w łańcuchu gotówki Bitcoin. Szybki przegląd strony internetowej nowej monety pokazuje ogólne wrażenie Clashica – oszałamiający obraz Jamesa Bonda – czysty indywidualizm – „prawdziwa wizja Satoshi”.

„Złośliwy” widelec złożył dość spektakularne obietnice – transakcje potrwają zaledwie kilka sekund, moneta jest niesamowicie niezawodna, nie ma zatorów z transakcjami, technologia jest solidna itd. Wszystkie te obietnice powinny uczynić widelec ” Najlepsze pieniądze na świecie „według własnej prasy.

Wielka pompa, Mała praktyka
Użyteczność może jednak stanowić problem. Ponieważ właściciele nadal szukają prawdziwych przypadków użycia, stwierdzą, że moneta nie ma aktualnych portfeli, żadnych usług, żadnych rzeczywistych projektów i podobno żadnych wymian. Wydaje się jednak, że Bitcoin Clashic to „przyszłość pieniędzy”.

Nowa moneta wydaje się również całkowicie bezpieczna przed utratą władzy górniczej ze względu na „awaryjną korektę trudności” (EDA). Według strony internetowej:

„Te genialne wynalazki sprawiają, że Blockchain Bitcoina Clashica jest niewrażliwy na śmierć z powodu utraty mocy (choć jest całkowicie podatny na manipulacje, które niszczy harmonogram inflacji, a także pokonuje cel, jakim jest długi okres dostosowania trudności, aby mieć bezpieczną sieć, ale nie” Mam na myśli to, ludzie mówią, że to w porządku). ”

Source : https://cointelegraph.com/news/its-not-bitcoin-classic-or-bitcoin-cash-its-bitcoin-clashic

Trading :

https://www.poloniex.com/exchange#btc_bchsv

https://www.poloniex.com/exchange#btc_bchabc

https://www.poloniex.com/exchange#usdc_bchsv

https://www.poloniex.com/exchange#usdc_bchabc

Poloniex wprowadza możliwość spekulacji na nie istniejących jeszcze forkach Bitcoin Cash

Poloniex ogłosił we wtorek, że będzie to pierwsza giełda kryptowalut, oferująca handel dla oczekujących bitcoinów gotówkowych (BCH), podczas trwającej debaty nad mapą drogową tej technologii.

Począwszy od środowej nocy, Poloniex, prowadzony przez Koło startupowe wspierane przez Goldman Sachs, ujawnił, że zacznie oferować klientom opcję kupowania gotówki bitcoinowej gotówkowej ABC (BCHABC) i bitcoinowej gotówki SV (BCHSV).

Po raz pierwszy Poloniex zaoferował parom handlowym zasób kryptograficzny przed możliwym rozwidleniem, ruch, który według niego stanowi część szerszej strategii zwiększania satysfakcji klientów z firmy, wynika z postu na blogu firmowym.

Post czyta:

„Robimy to, aby wzmocnić pozycję klientów, aby zademonstrować swoje poparcie dla jednej monety nad drugą poprzez działalność handlową Poloniex będzie również wspierać rynki handlowe dla obu żetonów po twardym widelcu”.

W komunikacie giełda podkreśliła swój zamiar pozostania neutralnym podczas podziału, aby umożliwić społeczności podjęcie decyzji, którą blokadę będzie wspierać, o czym świadczy zaawansowana działalność handlowa. Stwierdzono także, że indywidualna ocena każdego twardego widelca ma decydować o tym, czy wesprzeć widelec, czy kontynuować handel przed widelcem.

Rozgrywka przed widłami została udostępniona dla USDC / BCHSV i USDC / BCHABC, jak również dla par transakcji bitcoinowych.

Klienci będą również mogli przekonwertować swój BCH na równoważną ilość BCHABC i BCHSV i na odwrót, jeśli będą chcieli wypłacić środki, ale nie będą mogli wycofać BCHABC i BCHSV przed widelcem.

Giełda planuje kontynuować obsługę obrotu zarówno gotówką bitcoinową ABC, jak i SV po planowanym rozwidleniu 15 listopada.

Ogólnie rzecz biorąc, wiadomości pochodzą z tego, co było wolniejszym okresem giełdowym dla aktywów kryptograficznych, które ostatnio zyskały na popularności, ponieważ handlowcy mogą nadal otrzymywać dodatkowe tokeny poprzez stworzenie konkurencyjnego blockchainu, jeśli użytkownicy blockchaina nadal będą wspierać obie wersje technologii.

Source : https://www.coindesk.com/crypto-exchange-poloniex-announces-pre-fork-trading-for-bitcoin-cash-split/

Cały ten dramat można śledzić po aktualnych linkach http://www.bitcoinsv.pl

Bitcoin SV (Satoshi Vision) fork z Bitcoin Cash 15 listopada 2018 r.

15 Listopada 2018 r. ma mieć miejsce rozwidlenie łańcucha bloków Bitcoin Cash, czyli forka prawdziwego Bitcoina z sierpnia 2017 r. Zbliżająca się dużymi krokami data dostarcza nowych informacji, które jednoznacznie wskazują na potencjalnie co raz większą możliwość powstania nowego Turbo altcoina –  forka z forka Bitcoina SV. Poniżej przygotowaliśmy odrobinę aktualnych informacji z różnych stron w internecie, oraz najważniejsze linki, umożliwiające przygotować się do kopania w dniu rozdzielenia.

Tu Rejestracja do poola BSV : https://svpool.com
Strona projektu : https://bitcoinsv.io/roadmap/
Info : https://news.bitcoin.com/nchain-plans-t … itcoin-sv/
https://news.bitcoin.com/nchain-publish … a-release/
https://nchain.com/en/media/bitcoin-sv- … -protocol/

Krótkie oświadczenie od Binance mówi:

Zrobimy migawkę wszystkich sald gotówkowych Bitcoin w czasie UNIX 1542300000, 2018/11/15 4:40:00 PM (UTC). Depozyty i wypłaty gotówki Bitcoin będą zawieszane od 2018/11/15 15:00:00 (UTC).Prosimy o pozostawienie wystarczającej ilości czasu na pełne przetworzenie depozytów przed upływem tego czasu. Zajmiemy się wszystkimi wymaganiami technicznymi dotyczącymi wszystkich użytkowników posiadających Bitcoin Cash na swoich kontach Binance.

https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360018711772

Zostało trochę ponad dwa tygodnie do aktualizacji Blockchain Bitcoin Cash (BCH) zaplanowanej na 15 listopada. Jest to kontrowersyjna kwestia w społeczności BCH, ponieważ nadal istnieje spór między zespołem Bitcoin ABC a twórcami Bitcoin SV, nowe oprogramowanie z pełnym węzłem stworzone przez Nchaina (prowadzone przez Craiga Wrighta, samozwańczego Satoshi Nakamoto i śmiejący się świat crypto), które ma całkowicie inny plan aktualizacji.

Obóz Bitcoin SV chce zwiększyć limit bloków do 128 MB w listopadzie i kontynuować zwiększanie limitu w czasie. W rzeczywistości zarówno ABC, jak i SV chcą zwiększyć limit blokowania. Różnica polega na tym, że podejście ABC jest dla blokady z poprawą wydajności, która powoduje, że większe bloki są zarówno możliwe, jak i bezpieczne, podczas gdy SV po prostu chce zwiększyć limit, nie czyniąc większych limitów użytecznymi w żaden inny sposób, z wyjątkiem działań marketingowych.

Społeczność ma nadzieję, że większość mocy mieszania będzie pasować do rozwiązania ABC, ponieważ ich podejście jest bardziej ostrożne i bezpieczniejsze dla sieci.

Jest jednak część zwolenników BCH, którzy sądzą, że ABC zaczyna naśladować zachowanie bardzo nieczułego rdzenia Bitcoin – najczęściej używanego przez klientów odniesienia do bitcoinów często oskarżanych przez obóz BCH o tendencje monopolistyczne i dyktatorskie.

Wcześniej w tygodniu, portfel Ledger wyszedł z ich postawy na widelcu, mówiąc w zasadzie, że nie będą otwarcie wspierać żadnej ze stron i uzna łańcuch o większym haszu za rzeczywisty BCH.

Widelec Bitcoin Cash pochodzi od sprzecznych zmian konsensusu między różnymi zespołami programistów Bitcoin Cash. Ponieważ nie osiągnięto konsensusu, twarde widły pojawią się 15 listopada około godz. 16:40 GMT (epoki 1542300000), co daje kilka odrębnych łańcuchów Bitcoin Cash. W końcu jeden z nich byłby dominującym łańcuchem, który oceniamy, aby następnie wspierać.

Ironia nowo powstającej sytuacji polega na tym, że będziemy mieli teraz problemy z odróżnieniem prawdziwej gotówki Bitcoin, a nie tylko prawdziwego Bitcoina. Jest to oczywiście punkt widzenia z obozu kibiców BCH – reszta świata nie ma dylematu, który jest prawdziwym bitcoinem i prawdopodobnie nie obchodzi go, która będzie prawdziwą gotówką bitcoinową.

Source : https://captainaltcoin.com/binance-will-support-the-upcoming-bitcoin-cash-bch-fork-btw-the-fork-is-pure-irony-show/

https://cash.coin.dance/blocks

W tym tygodniu kamień milowy dla publicznej puli Bitcoin Cash (BCH) SVPool, która oficjalnie wydobyła swój pierwszy blok BCH Bitcoin w środę.

O 2:12 pm UTC 10 października, blok 7,15 KB został wydobyty na wysokości bloku 55185, co stanowi 25 transakcji. Dane dostępne w grze Coin Dance and Bitfire jeszcze oficjalnie nie uznają SVPool za górnika za transakcję, ale adres płatności Coinbase jest adresem SVPool.com.

Osobista inicjatywa nChain Chief Scientist Dr. Craig Wright, SVPool jest obecnie w fazie beta zaproszenia do końca października. Następnie SVPool otworzy się dla publiczności. Nadal możesz zarejestrować się tutaj dla puli wydobywczej.

W czasach prasy, setki rejestrujących się na całym świecie zarejestrowało się już na SVPool – ogromny skok od 233 górników, którzy zarejestrowali się we wrześniu. Większość tych górników pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Indii. W basenie górniczym znajdują się także górnicy z Hiszpanii, Południowej Afryki, Brazylii, Niemiec, Korei Południowej, Japonii, Malezji, Szwecji, Wenezueli, Rosji, Szwajcarii i Holandii.

SVPool oferuje początkową płatną-N-akcję (PPLNS), ale już pracuje nad dodaniem do listopada większej liczby funkcji i opcji płatności za akcję plus (PPS +).

SVPool jest zarządzany przez CoinGeek Mining, a także pomaga i wynagradza górników – dużych i małych – w celu zapewnienia, że ​​BCH pozostaje naprawdę bez zaufania i zdecentralizowanym systemem. Publiczny basen górniczy solidaryzuje się z CoinGeek w przekonaniu, że BCH jest jedynym prawdziwym bitcoinem, który spełnia tę wizję Satoshi.

Nawiasem mówiąc, górnicy są również zapraszani na Dzień Górników Tygodnia CoinGeek, który odbędzie się w dniu 28 listopada 2018 r. W ramach Tygodnia CoinGeek w Londynie, podczas którego zespół SVPool i CoinGeek będą z Państwem rozmawiać o tym, w jaki sposób można pomóc Bitcoin BCH w realizacji jego zadań. pełen potencjał. Skorzystaj z Eventbrite, aby zorganizować trzydniową konferencję, która będzie najważniejszą konferencją Bitcoin BCH tej jesieni.

Source : https://coingeek.com/svpool-mines-first-bitcoin-bch-block/

 

Bitcoin GOLD (BTG) – Pierwsze urodziny projektu

Warto nadmienić że w dniu 24.10,2017 r. w szczycie bańki spekulacyjnej miało miejsce narodzenie/ fork nr.2 na łańcuchu Bitcon nowej kryptowaluty – fork Bitcoina. Bitcoin GOLD.

Istotne linki do projektu :

Strona projektu : https://bitcoingold.org
Informacje : https://bitinfocharts.com/bitcoin%20gold/
https://coincheckup.com/coins/bitcoin-gold
https://www.coingecko.com/en/price_char … n-gold/usd
https://coinstats.app/liveprices/bitcoin-gold/news
https://coinpaprika.com/waluta/btg-bitcoin-gold/
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-gold/

Opis kryptowaluty przez Największą Polską giełdę BitBay :

,,

Kurs Bitcoin Gold/Złoty (BTG/PLN)

Powstanie Bitcoin Gold było decyzją społeczności związanej z Bitcoinem. BTG został stworzony w wyniku forku mającego na celu przywrócenie zdecentralizowanego kopania Bitcoinów. Wykopanie pierwszego bloku, a tym samym uruchomienie blockchainu, miało miejsce 23 października 2017 roku. Podobnie jak w przypadkuu forku Bitcoin Cash, każdy posiadacz BTC otrzymał Bitcoin Gold w ilości równej posiadanemu Bitcoinowi, co wiązało się z dużym zainteresowaniem społeczności. Uruchomienie sieci tej waluty miało mieć miejsce 1 listopada 2017, ostatecznie jednak przeniesione zostało na 12 listopada.

Niewiele jest walut cyfrowych, które powstały kompletnie od zera, by sprostać unikatowym zadaniom, których nie rozwiązała dotąd żadna inna moneta na giełdzie walut cyfrowych. Jeszcze rzadszym widokiem jest hard fork Bitcoina zaakceptowany przez społeczność jako oficjalna kryptowaluta z “rodziny” BTC. Do tego grona należy jedna z największych walut cyfrowych dostępnych na rynku – Bitcoin Cash – oraz mniej popularny, lecz nie mniej wartościowy Bitcoin Gold. Co sprawia, że BTG spotkał się z tak pozytywnym odbiorem społeczności i utrzymał stosunkowo wysoką pozycję nawet podczas bessy na giełdzie Bitcoin? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, gdy na walutę spojrzy się z perspektywy kopacza. Wydobywanie BTG jest prostsze i bardziej przystępne, niż kopanie Bitcoinów. Wszystko za sprawą algorytmu Equihash, na którym oparto między innymi walutę cyfrową ZCash, a który stał się podstawą Bitcoin Gold. W przeciwieństwie do wykorzystywanego przez Bitcoina algorytmu szyfrującego SHA-256, młodszy o całe 15 lat Equihash zaprojektowany został z myślą o początkujących kopaczach.

Bitcoin stale boryka się z problemem masowego wydobycia w ścisłych klastrach. Prowadzone na masową skalę operacje wydobywcze, nazywane również “profesjonalnymi kopalniami” zalewają sieć ogromną ilością surowej siły obliczeniowej, uruchamiając protokoły skalujące i zwiększając trudność wydobycia. Korzystanie z wyspecjalizowanych układów scalonych ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) sprawiło, że kopanie na małą skalę przy użyciu procesora lub karty graficznej przestało być opłacalne. Deweloperzy Bitcoin Gold dołożyli wszelkich starań, by proces kopania został ponownie “zdecentralizowany”. Inwestowanie ogromnych ilości pieniędzy i czasu przestało być koniecznością, ponieważ specjalistyczny sprzęt kopiący nie może działać w sieci szybciej niż standardowe komputery domowe z wysokiej jakości procesorem graficznym. Skuteczność waluty, która kładzie większy nacisk na nowoczesny algorytm szyfrujący, udowodnił Litecoin w roku 2011. Górnicy są największą siłą napędową kursu BTG/PLN i każdej “kopalnej” pary walut cyfrowych.

Oprócz demokratyzacji wydobycia, Bitcoin Gold oferuje szereg mniejszych udogodnień, które usprawniają jego działanie z punktu widzenia użytkownika końcowego. Największa zmiana dotyczy systemu zabezpieczeń. Opóźnienie uruchomienia sieci w listopadzie 2017 roku nie wynikło z przypadkowych problemów technicznych. Kopanie walut cyfrowych jest lukratywnym biznesem nie tylko dla zorientowanych w temacie użytkowników, ale również dla firm zajmujących się produkcją wyspecjalizowanego sprzętu kopiącego. Sieć Bitcoin Gold padła ofiarą licznych ataków DDoS. Choć ataki nie zostały bezpośrednio powiązane z żadną z firm zajmujących się produkcją koparek ASIC, przeważająca część adresów IP pochodziła z Chin – niekwestionowanej stolicy kopania kryptowalut na masową skalę.

Społeczność uzasadniała ataki praktykami biznesowymi Bitcoin Gold, ponieważ kod źródłowy waluty cyfrowej został udostępniony dopiero po uruchomieniu sieci. Mimo zawirowań na scenie międzynarodowej, zainteresowanie Bitcoin Gold w Polsce było początkowo niewielkie. Kupno po kursie BTG/PLN przez długi czas nie było możliwe, a wiele giełd walut cyfrowych odmawiało współpracy z deweloperami w związku z niepublicznym kodem. Czas pokazał jednak, że Bitcoin Gold jest hard forkiem, który mimo chłodnego przyjęcia, potrafi ocieplić swój wizerunek. Odpieranie ataków wiązało się z udoskonaleniem zabezpieczeń, dzięki czemu BTG przyszło na świat w pełni dopracowane i gotowe na wszystko.

Wdrożenie kursu BTG na giełdę walut cyfrowych było niełatwym zadaniem ze względu na sporą niestabilność sieci i utajony kod źródłowy. Uruchomienie giełdy Bitcoin Gold na BitBay miało miejsce 1 grudnia 2017 roku. Kurs Bitcoin Gold wynosił wtedy około 1800 PLN. Waluta cyfrowa przez długi czas utrzymywała tendencję spadkową, osiągając w drugiej połowie stycznia 2018 cenę 620 PLN. Choć sytuacja cenowa w drugiej połowie kwietnia nie wygląda najlepiej dla inwestorów długoterminowych, nie należy tracić nadziei. Kurs BTG/PLN ustabilizował się w okresie około połowy lutego, nie odnotowując drastycznych skoków ani spadków przez całą wiosnę. Na początku maja 2018 roku kurs BTG/PLN wyniósł nieco ponad 250 złotych za monetę – cena pozornie niska, natomiast wskazująca stabilną, łagodną tendencję wzrostową waluty.”

https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-bitcoingold-pln

Zapraszamy do rozmowy w imieniu naszego stałego współpracownika i czytelnika :

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=30911

Najlepsze dostępne stablecoiny na rynku Crypto cz.2

4. Podstawa

Basis

Podstawa, dawniej znana jako Basecoin, jest kolejnym stablecoinem, ale jest stosunkowo nowa w kryptosferze i dlatego jeszcze nie została wyróżniona.

Ale ich podejście do stablecoina jest dość proste i wyjątkowe, dlatego trafiło ono na naszą listę.

Podstawa to nieablateralizowana stablecoina , co oznacza, że ​​nie jest wspierana przez nic.

Zastanawiasz się, jak to się teraz dzieje?

Cóż, nawet ja to zrobiłem, kiedy po raz pierwszy o tym usłyszałem, ale jest to prosty protokół, który kurczy się i rozszerza podaż monet / żetonów. Dzięki temu może utrzymać stałą cenę. Wygląda to bardzo dobrze, ponieważ banki centralne działają w ten sposób.

I dlatego zaczęli od nazwy Basecoin – stabilnej krypto-waluty z algorytmicznym bankiem centralnym.

5. Węgiel

Carbon

Węgiel to kolejna stabilna cenowo kryptowaluta, która również nie jest zabezpieczoną stablecoiną .

Ale nie opiera się na standardowym blockchainie, który widzieliśmy do tej pory. Zamiast tego jest hostowany na Hashgraph. (Przeczytaj więcej o Hashgraph tutaj)

Węgiel osiąga swoją stabilność cenową dzięki algorytmicznej licytacji, która pomaga w osiągnięciu konsensusu i ustaleniu właściwej ceny każdego węgla.

Zajmuje się również kontraktami i rozszerza swoją dostawę w oparciu o punkty danych otrzymane za pomocą algorytmu wiążącego się za pomocą inteligentnych umów .

W ten sposób ich misją jest stworzenie bardziej globalnej i wydajnej globalnej gospodarki, wykorzystując Carbon jako parę handlową, globalną sieć płatniczą itp.

6. Havven

Havven

Havven wydawał mi się wyjątkowym stablecoinem, ale podczas dalszego kopania odkryłem, że jest to krypto-collateralized stablecoin .

Ich podejście jest jednak bardzo różne. Wykorzystuje filozofię rynku producentów / klientów do osiągnięcia wymaganej stabilności.

Firma Havven wdrożyła dwie struktury symboliczne do wdrożenia stablecoin – Havven i Nomin. Nomin to stablecoin, Havven – zabezpieczenie kryptograficzne.

Havven ma stałą dostawę, a Nomin (lub eUSD) ma zmienną dostawę i czerpie swoją wartość z zabezpieczenia Havven. A ponieważ jest to eUSD, jego wartość jest powiązana z wartością USD.

Posiadacze Havven zabezpieczają Havven w sposób rozproszony i otrzymują opłatę transakcyjną od użytkowników eUSD (użytkownicy Nomin).

Są również odpowiedzialni za zawieranie umów i zwiększenie podaży Nomin, w oparciu o liczbę zabezpieczonych przez Havven.

Własność Havvens daje prawo do emisji Nominacji proporcjonalnych do wartości dolara Havvenów umieszczonych w depozycie.

Wniosek: Stabilne kryptowaluty

Uważam, że stablecoiny mają długą drogę do udowodnienia swojej wartości i użyteczności w dłuższej perspektywie, co nastąpi w czasie kryzysu.

Jaki kryzys?

No cóż, nie wiem o tym, ale świat finansowy nazywa to wydarzeniem z czarnymi łabędziami .

Do tej pory TrueUSD, USDT, DAI wykonują świetną robotę, choć istnieją pewne kontrowersje i argumenty na temat ich długoterminowej stabilności.

Source : https://coinsutra.com/best-stablecoins/

Wyjaśnienie zagadnień dotyczących stabilnych monet
„Stabilna moneta” to termin używany w krypto-walucie do opisywania kryptowalut mających na celu utrzymanie stabilnych wartości. Na przykład Tether (USDT) to zasób oparty na blockchain przeznaczony do handlu za 1 USD. Tether to „cenowo stabilna kryptowaluta”, która jest „powiązana” z dolarem USA.

Dziś w obiegu znajduje się kilka stabilnych monet, a w przeszłości podejmowano wiele prób (przy różnym powodzeniu). Każda stabilna moneta ma unikalny zestaw mechanizmów, ale wszystkie ogólnie działają w ten sam sposób: posiadają pewnego rodzaju zabezpieczenia i zarządzają dostawą, aby zachęcić rynek do wymiany monety za nie więcej niż 1 USD. Dla niektórych, takich jak Tether lub TrueUSD, koncepcja polega na utrzymaniu rzeczywistych dolarów w rezerwie, które są wymienialne na token. Dla innych, takich jak Dai, przechowują aktywa kryptograficzne w rezerwie i mają system pożyczek.

Dokładna mechanika stojąca za każdą stabilną monetą może być nieco skomplikowana, ale sedno jest tak proste, jak „moneta oznaczająca utrzymywanie stabilnej wartości” (tak jak sugeruje to określenie „stabilna moneta”).

Powód, dla którego istnieje potrzeba posiadania stabilnej monety, jest łatwy do zrozumienia. Powód jest taki: w świecie kryptowalut nie zawsze łatwo jest rozłożyć pieniądze z powodu przepisów i ograniczeń.

Tak więc, w przypadku giełd, które nie lub nie mogą sobie poradzić w dolarach, pomaga nam posiadanie substytutu dolara.

Dolarowy substytut pozwala wydostać się z kryptowaluty takiej jak Bitcoin na giełdzie, która nie zajmuje się dolarami, i wejść do kryptowaluty przy stabilnej cenie … w ten sposób naśladując akt sprzedaży Bitcoina gotówką!

Poza wartością użytkową dla handlowców i inwestorów substytuty dolara pozwalają również na dostęp do tak potrzebnej płynności.

Stałe monety są zatem ważne dla użytkowników giełdowych, operatorów giełdowych i całego rynku kryptowalut.

A więc to są korzyści, jednak stabilne monety również mają pewne obawy.

Najbardziej stabilne monety zawodzą (jest to historycznie prawdziwe, nie przemawia do obecnych stabilnych monet). Kiedy się nie uda, mogą one, ale nie muszą być wymienialne na obiecaną kwotę. To jest ostra prawda. Żadna ze starych stabilnych monet nie jest dziś z nami poza Nubitami … Nubits ostatnio handlował poniżej 50 centów tutaj, pod koniec marca 2018 roku. TUSD, Tether i Dia wyglądają solidnie tutaj i teraz, i prawdopodobnie nauczyli się na błędach swoich twórców, ale jeśli jesteśmy uczciwi o historii stabilnych monet, jest tak niestabilna jak historia samego krypto.
Niektórzy twierdzą, że stabilne monety nadają stabilność krypto-kosmicznej przestrzeni, ale ten pomysł nie wydaje się empirycznie sprawdzony. Zamiast tego argumentowałbym, że zyski ze stabilnych monet umożliwiają handlowcom szybkie przejście do dolara i możliwość wymiany w celu zwiększenia płynności. Co więcej, argumentowałbym, że stabilne monety faktycznie dodają zmienności do przestrzeni krypto-graficznej, ponieważ pozwalają na większą spekulację (która teoretycznie tworzy stabilność, ale w praktyce tak naprawdę nie wydawała się robić niczego podobnego). Najważniejsze w tej kwestii jest to, że przestrzeń krypto nie jest stabilnym miejscem, a żaden rodzaj krypto-waluty, regulacji ani pochodnych, które widziałem, nie zmienił jeszcze tego (więc tutaj chodzi o to, nie mówmy o tym, gdzie to nie jest należne). Użyte określenie to „stabilna moneta” lub „cenostabilna kryptowaluta”, nie dlatego, że moneta ta zapewnia stabilność, ale dlatego, że żeton idealnie trzyma stabilną wartość.

Source : https://cryptocurrencyfacts.com/what-is-a-stable-coin/

Facebook