Portal Bitcoin.edu.pl chciałby przedstawić i opisać krok po kroku  jak rozpocząć kopanie kryptowalut z zamianą bezpośrednio na Bitcoina. Wiadomość skierowana do osób początkujących, chcących zweryfikować ,,jak to działa”.

Zaczynamy od wprowadzenia, z czasem pójdziemy dalej – sugestie, pytania proszę pisać post

Krok 1

W dniu dzisiejszym spada trudność kopania waluty Ethereum dlatego myślę warto będzie rozpocząć od kopania na sprawdzonej, dużej kopalni NiceHash właśnie tej waluty. Nie wymaga rejestrowania się na żadnej stronie.

https://www.nicehash.com/?p=nhmintro

Ściągamy i instalujemy program z zakładki ,,Download NiceHash miner for Windows” Pojawi nam się okienko

W tym momencie bez znajomości pisania skryptów, żmudnego ustawiania trudności, poola – czyli miejsca w którym Nasz komputer będzie wykonywał swoim procesorem lub kartą graficzną – program sam wyczuwa i ustawia czym umożliwia wydobywać kryptowaluty na Naszym komputerze.

Kolejnym krokiem będzie wstawienie w pustej białem ramce powyżej ,,Bitcoin Adress” naszego adresu na który będą trafiały wykopane przez nas Bitcoiny (po zamianie z Ethereum). I tutaj jest wszelka dowolność w wyborze portfela – osobiście mogę polecić dla początujących, portfel ze strony Blockchain

https://blockchain.info/pl/wallet/#/

lub alternatywnie można zainstalować portfel w swoim telefonie komórkowym, ponieżej link nr 1 dla systemu android, link nr dla Apple

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet&hl=pl

https://itunes.apple.com/us/app/coinbase-bitcoin-ethereum/id886427730?mt=8

Po stworzeniu portfela, w dowolnie wybranym miejscu, owy portfel będzie posiadał swój unikalny adres – ciąg znaków 34 znaków (cyfr i liter) – przykładowo nasz adres wykorzystany do testów opisywanego rozwiązania to

18uSNtVwNSookC4JmqNQ6BVjtS4tiijavi

i pod takim adresem można sprawdzać swój stan konta BTC

https://www.nicehash.com/?p=miners&addr=18uSNtVwNSookC4JmqNQ6BVjtS4tiijavi

zmieniając jedynie pogrubiony numer Bitcoin.edu.pl na adres, który należy do osoby kopiącej – czyli do Państwa

Krok 2 

W momencie kiedy posiadamy już ściągnięty program z podanego linku ze strony NiceHash, zainstalowaliśmy swój portfel Bitcoin na telefonie, tablecie, czy też założyliśmy portfel jakikolwiek inny. Nasz unikalny adres wklejamy i klikamy ,,Start” Pojawia się kolejne okienko ,jak poniżej

Ustawiamy dokładnie tak jak na załączonym obrazku, tj. Benchmark All Selected Algorithms oraz zaznaczamy Start Mining after benchmark

Po wykonaniu przez program rozruchu Benchmark step zmieni się 4/4 i pojawi się ostatnie okienko wykonujące już zasadniczą pracę –

rozpoczyna się kopanie waluty Ethereum – którą program automatycznie zamieni na Bitcoina (po osiągnięciu przez portal NiceHash limitu wypłat) i prześlę na wklejony przez nas adres portfela Bitcoin w naszym urządzeniu.

Program Nice Hash który mamy obecnie na pasku pokazuje nam również prędkość liczoną w H/s z jaką nasza maszyna wydobywa kryptowaluty oraz po teraźniejszym kursie pokazuje ile wykopiemy przez dobę.

Pierwsze rezultaty to minimum doba działającego programu.

Jest to sposób wydobywania walut, który nie przynosi wymiernych zysków – pozwala natomiast rozpocząć wydobywanie bez żadnej inwestycji przy pomocy domowego / biurowego sprzętu komputerowego.

W kolejnych Wiadomościach opiszemy szerzej możliwość wydobywania innych kryptowalut, sposobu ich przesyłania na inne portfele, sprzedaży na giełdzie oraz docelowo wymianie na realne złotówki.

Na chwilę obecną proszę spróbować pokopać, i w zależności od prędkości procesora /karty graficznej sprawdzić wydajność.

W razie pytań proszę o posty na stronie.

17 thoughts on “Kopanie dla początkujących : Ethereum z zamianą na Bitcoin

  1. Przy przeliczaniu wartości altcoina na dzisiejszą cenę nigdy się nie opłacało. Z czasem będzie opis kalkulatorów, śledzenia trendów i przełączania koparek. Proszę obserwować stronę – Bitcoin.edu.pl powstał 23.12.2016 r. Będzie coraz więcej do czytania.

 1. Nie odnotowaliśmy żadnych problemów przy kopaniu wykorzystując opisaną metodę. Przyglądamy się i z czasem będzie szerzej w jednym z artykułów. Zapraszamy na FORUM 🙂 Tam można otwierać dowolne tematy, z czasem przybywa również użytkowników. Najlepiej tam tematy rozwijać 🙂

  1. Mam pytanie
   Zainstalowałem nicehasha , stworzyłęm sobie konto na stronce blockchaina , podałem w programie link i wszystko w sumie śmiga , program liczy sobie próbki i nabija konto.
   Jednak na stronie blockchaina nie widzę aby schodziły jakieś środki , są one tylko na stronce programu jak kliknę w link my status online.
   Sorki za moze amatorskie pytanie ale jak zrobić aby zasilić tą stronkę gdzie mam stworzone konto 🙂

   Pozdr.

     1. Włączam to na komputerze w pracy, procesor i7 numeru nie pamiętam, karta graficzna zintegrowana, system Windows 7 64 bit. w domu próbowałem tez uruchomić ale nawet nie wyszukuje mi urządzeń ani karty ani procesora. w domu mam intel core 2 duo 2,2ghz, karta graficzna radeon hd 4650. wiem ze to nie sprzet do kopania ale tak chcialem zobaczyc jak to dziala.

 2. Pingback: Tracy Glastrong

Dodaj komentarz

Facebook