Zakupy za kryptowaluty na świecie – opis sklepów/ rozrywka #cz.3

 

W kolejnym artykule opiszemy dla Was wachlarz możliwości związanych z podróżą do Wielkiej Brytanii – konkretnie w mieście Manchester.

Miasto słynie ze swojej innowacyjności już z przełomu XIX i XX wieku, bardzo bogata infrastruktura oraz zaludnienie tego terenu zawsze miało wpływ na bycie pierwszym w Nowych technologiach – miasto przemysłowe ale i miasto akceptującego walutę Bitcoin

Nasze pierwsze kroki po wylądowaniu na lotnisku to zawsze Centrum miasta, i samo centrum oferuję wiele atrakcji. Jedno z większych w City Center centrum Handlowych to Arndale.

Bardzo dużo sklepów mających akceptację, od kawiarni, kebabów po sklep z zegarkami. Dla każdego kto przyleciał z wizytą a nie ma ze sobą załadowanego portfela w walutę wirtualną proponujemy w Centrum handlowym Arndale wybrać się do sklepu CEX.

Sklep oferuję również bardzo duży wybór telefonów/ tabletów/ laptopów/ aparatów fotograficznych używanych – również dostępna jest bardzo bogata oferta gier na Xbox, Plastation 2,3,4, Playstation PSP, Nintendo i inne.

W pełni akceptują płatność Bitcoin.

https://uk.webuy.com/stores/store_details.php?branchId=75#.WIuBSC99600

To tutaj zaopatrzymy się w Bitcoin bez większego problemu, zainstalowana jest specjalna maszyna, prosta w obsłudze – wybieramy chęć zakupu Bitcoin – przystawiamy telefon z kodem QR naszego portfela (maszyna skanuje i pokazuje adres portfela na ekranie).

Kolejny krok to wybór ilości BTC jakie chcemy zakupić – poprzez wsunięcie w prawym dolnym rogu  odpowiedniego banknotu – my w dniu wczorajszym zakupiliśmy walutę za 5 pounds.

I w taki oto sposób mamy potrzebne Bitcoin na kawę:)

podróżując dalej szlakiem turystycznym natrafić można na szereg sklepów – które poniżej opisujemy akceptujące w pełni płatności Bitcoin. I tak po kolei :

https://www.aria.co.uk

Bardzo ciekawy i duży sklep mieszczący się w Bella Vue – dosłownie 5 przystanków z Piccadilly linią 201 lub 203(2,4 pounds bilet).

Oferuję naprawdę szeroki wybór elektroniki (Laptopy,monitory,karty graficzne, urządzenia Refurbished czyli naprawiane, lub zwrócone przez klienta).

Istnieje również możliwość zamawiania ze sklepu on-line, przy każdych zakupach swobodnie można płacić walutą Bitcoin.

https://diademjewellery.co.uk

Uroczyste otwarcie miało miejsce w 2015. Jest to pierwszy jubiler oferujący sprzedaż swoim produktów – srebra, złota, wyrobów jubilerskich akceptując w pełni również płatność w Bitcoin.

Jest to ciekawa propozycja, bowiem wiodąca waluta wirtualna postrzegana jest jako złoto internetu – jednak fizyczne złoto to złoto, i przez setki lat obserwując kurs można śmiało powiedzieć, iż przez kolejne setki lat będzie to jedna z najlepszych długotrwałych inwestycji.

https://satoshipoint.com

Firma specjalizująca się w montowaniu punktów/ bankomatów ATM umożliwiających wypłatę waluty.

Na stronie jest mapka która wskazuje w którym dokładnie miejscu Manchester ale i też całej Wielkiej Brytanii możliwa jest wypłata Bitcoin.

http://cryptoartgallery.org

Galeria obrazów i grafik – prac artystów mniej i bardziej znanych akceptujących płatność za swoje pracę w BTC.

Tematyką prezentowanej sztuki również często jest sama waluta, wariacje związane z Bitcoin wplecione w różne wątki.

Bitcoin.edu.pl poleca wizytę będąc na miejscu oraz zaznajomienie się z ofertą.

https://www.meetup.com

Portal umożliwiający kontakt wszystkim społecznością na terenie Manchester, również i zwolenników – miłośników Bitcoin. Bardzo ciekawi ludzie, ludzie grający na giełdach ale i dość spora reprezentacja kopaczy – tutaj można właśnie lokalnie wymieniać się podzespołami do naprawy/ serwisu koparek lub po niższych cenach niż rynkowego odkupić.

Będąc na miejscu na dłużej warto pielęgnować tego rodzaju kontakty – Bitcoin to też swego rodzaju Hobby. Jak widać dla wielu ludzi, na całym świecie.

http://www.bitbroker.co.uk

Lokalna giełda wymiany waluty – możliwość kupna i sprzedaży Bitcoin na miejscu. W przypadku użytkowania tej giełdy niezbędne jest posiadanie konta w jednym z angielskich banków. Wtedy transakcja odbywa się błyskawicznie.

https://localbitcoins.com/places/585513/manchester-united-kingdom/

Opcja wymiany Kupna/ Sprzedaży bez angażowania giełdy, swojego konta – zasada działania tego portalu (działa na całym świecie) jest dość prosta.

Są oferty indywidualne Kupna/ Sprzedaży i po umówieniu się z kupującym – sprzedającym spotykamy się na mieście/ w centrum i upłynniamy nasze Bitcoin, po może mniejszym aniżeli giełdowym kursie za to szybciej i bez zbędnych formalności.

To dla turystów, którym nie udało by się odnaleźć maszyn ATM (chociaż zdaniem Bitcoin.edu.pl wypłata z bankomatu gotówki lub sprzedaż na giełdzie z wpłatą na konto jest dużo bezpieczniejsze).

Będąc w tak pięknym miejscu warto na pewno również zwrócić uwagę na architekturę – Katedra 10 minut od Centrum Manchester to jedna z Najpiękniejszych Katedr w Wielkiej Brytanii.

Również na obrzeżach Manchesteru są przepiękne ślady historii architektury.

Bitcoin.edu.pl Zaprasza:)

 

 

1 thought on “Zakupy za kryptowaluty na świecie – opis sklepów/ rozrywka #cz.3

Dodaj komentarz

Facebook