Wydobywanie waluty Litecoin – Mining rozpocznij już dziś

 

 

Kurs Litecoin jest historycznie niski w parze LTC/BTC – oczywiście świetny moment na zakupy różnych kryptowalut, przy założeniu że mamy pod ręką Bitcoin.

Jeżeli nie nic straconego.

Należy skonfigurować koparkę na własnym laptopie – komputerze stacjonarnym domowy, czy nawet biurowym. Do dzieła.

Kopanie na skrypcie dotyczy m.in. Litecoin, DogeCoin

Najprostsza metoda przy użyciu gotowych programów oferowanych na przykład przez sklep Microsfotu : https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/litecoin-miner/9wzdncrdhxb5

Po ściągnięciu programu na komputer – pozostaje zainstalować, oraz jako drugi krok zarejestrować się na jednej z dostępnych kopalni, my na przykład proponujemy : https://www.litecoinpool.org/account

Odrobinę bardziej złożony sposób, pozwalający zwiększyć moc – bezpośrednio korzystając ze skryptu oraz programu kopiącego.

Kolejny krok przy kopaniu pierwszym lub drugim sposobem będzie instalacja portfela i zaczynamy wprowadzać w temat głębiej.

Portfel : https://litecoin.org/pl/

Mobilny : https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet_ltc&hl=pl 

Większość portfeli są oparte na oryginalnym kliencie Bitcoin QT. Ostrzegamy jednak, że zanim stanie się w pełni użyteczny, należy odczekać na pobranie w sieci całego łańcucha bloków – w tym przypadku Litecoin. W zależności od prędkości internetu kilka godzin do kilkudziesięciu.

Alternatywnie portfel na urządzenia mobilne pozwala przeskoczyć problem (bezpieczniej przechowywać na komputerze)

Procesor/ Karta graficzna – kopanie

Jeśli nie posiadasz określonego sprzętu górniczego, istnieją dwa sposoby: kopalnie kryptowluty swoją jednostką centralną (CPU) lub z procesora graficznego (GPU) – te ostatnie są usytuowane, oczywiście, na karcie graficznej.

Z tych dwóch, GPU oferuje dużo lepszą wydajność obliczeń kryptograficznych. Jednakże, jeśli masz swoją pierwszą przygodę z wydobyciem i nie posiadasz ultra szybkiego komputera do gier – laptop z zintegrowaną grafiką Intela również da radę, ale w znacznie wolniejszym tempie.

Kopanie z użyciem GPU jest tak, że wymaga dedykowanego procesora graficznego, takiego jak są wyposażone np. komputery stacjonarne – karty zintegrowanej grafiki Intela można znaleźć w większości laptopów .

Aby utrzymać prędkość do zadowalającym kopacza poziomie, większość górników altcoin`ów buduje dedykowane urządzenia za pomocą płyt, które może pomieścić wiele kart graficznych, zwykle za pomocą kabli nośnych.

Należy zdawać sobie sprawę również, że wydobycie monet cyfrowych jest bardzo intensywne dla urządzenia i system może zmniejszyć żywotność komponentów elektronicznych.

To dobry pomysł, aby upewnić się, że masz odpowiednie chłodzenie w miejscu, mieć oko na temperaturę.

Wydobycie może być albo SOLO lub można dołączyć do górnictwa „pool”(wspólne), gdzie liczba osób łączą swoje zasoby przetwarzania i wszyscy razem pobierają nagrodę (wykopane monety) – w zależności od zaangażowanej mocy. Nagroda zostanie podzielona pomiędzy wszystkich członków ,,pool”, na podstawie liczby „udziałów” wynikających z mocy.

Solo oznacza, że ​​dostaniemy pełne korzyści ze swoich działań, ale akceptując zmniejszone szanse na odniesienie sukcesu. Odwrotnie, dołączając do ,,pool” oznacza to, że członkowie, jako całość, będą mieli znacznie większą szansę na rozwiązywanie bloku, ale jesteśmy tylko częścią procesu.

Jeśli myślisz o wejściu w kopanie samemu, to warto zauważyć, że konfigurowanie oprogramowania dla górnictwa SOLO może być bardziej skomplikowane niż z ,,pool”, a początkującym będzie prawdopodobnie lepiej przy pierwszej opcji, opisanej powyżej.

Opcja pierwsza tworzy również bardziej stabilny strumień dochodów, nawet jeśli każda płatność jest skromna w porównaniu do pełnego bloku nagrody.

Wasza decyzja.

Kopanie na procesorze

Poręczny kawałek oprogramowania o nazwie cpuminer jest najprostszym sposobem, aby rozpocząć wydobycie, nie wymaga umiejętności korzystania z wiersza poleceń na komputerze. Program można pobrać : https://sourceforge.net/projects/cpuminer/   jest dostępny dla Windows (32 i 64 bit), OS X i Linux.

Dla celów tego przewodnika, zakładamy , że używasz systemu operacyjnego Windows.

Po pierwsze, należy pobrać odpowiedni plik dla swojego systemu operacyjnego. Plik zip mogą być zapisane w dowolnym miejscu na dysku twardym. Dobrym pomysłem byłoby, aby utworzyć folder ‚cpuminer „na pulpicie.

Pisanie skryptu

Cpuminer potrzebuje parametry potrzebne do ,,pool” górniczego, aby uruchomić górnika.

Aby to zrobić, trzeba będzie :

 • Podać pełną ścieżke do katalogu, w którym program do wydobycia się znajduję ( „minerd.exe„) (np: „C: \ cpu-miner-Pooler”).
 • W „stratum” URL serwera basenie wydobycie (np: „stratum + tcp: //pool.d2.cc”).
 • Numer portu serwera  (np: „3333”).
 • Nazwa wydobycie (np: „nazwa”).
 • Nazwa kopacza (np: „1”).
 • Twoje hasło kopacza (np: „x”).

Teraz otwórz Notatnik lub  edytor tekstu. Następnie wprowadź skrypt przy użyciu następującego wzoru :

początek „ścieżka” minerd.exe – -url URL: port -a scrypt – – UserPass USERNAME.WORKER: hasło

start „C: \ CPU-miner-Pooler” minerd.exe –url stratum + tcp: //pool.d2.cc: 3333 -a scrypt –userpass username.1: x

Zapisz ten plik z rozszerzeniem „bat”; na przykład: „bitcoinedupl.bat”.

Gdy plik wsadowy zostanie zapisany, kliknij go dwukrotnie, aby aktywować program Miner. Pula wydobycie najprawdopodobniej posiada interfejs internetowy i w ciągu kilku minut, strona powinna wykazać, że pracownik górnictwa jest aktywny.

 

Teraz, gdy wiesz, jak wydobywać z CPU, rzućmy okiem na korzystanie z GPU.

Ustawianie kopania na karcie graficznej lub urządzenia dedykowanym

Dla osób, które zamierzają wydobywać z GPU lub urządzeń do wydobycia(najlepiej kupować w Chinach) : https://www.aliexpress.com/w/wholesale-litecoin-miner.html?spm=2114.01010208.0.0.g8D8Dp&initiative_id=SB_20170220090406&site=glo&groupsort=1&SortType=price_asc&SearchText=litecoin+miner&tc=af

Cgminer jest program w użyciu i mogą być pobrane ze strony : http://ck.kolivas.org/apps/cgminer/ – chyba, to znaczy, że jesteś użytkownikiem Mac, w tym przypadku będzie można znaleźć tutaj : http://spaceman.ca/cgminer/

Należy wybrać odpowiednią wersję programu, obsługującą możliwość kopania – w razie dodatkowych pytań proszę pisać do nas na forum.

Ponadto, zgodnie z instrukcjami poniżej ponownie zakładać będzie wydobycie się scrypt waluty.

Rozpakuj oprogramowanie w folderze, który można łatwo znaleźć, na przykład: „C: \ cgminer \”.

Zanim przejdziemy dalej, upewnij się, że sterowniki karty graficznej są aktualne.

Następnie naciśnij klawisz Windows wraz z przyciskiem „R”, wpisz „cmd” i naciśnij przycisk „enter”. Spowoduje to otwarcie terminalu polecenia. Użyj polecenia „cd”, aby zmienić katalog na jednej obudowie plik cgminer zip.

Następnie wpisz „cgminer.exe -n”. Będzie to lista wszystkich znanych urządzeń na komputerze. Jeśli zostanie wykryta karta graficzna, powinno być dobrze iść. Jeśli nie, musisz badawczych kroki niezbędne do prawidłowego skonfigurowania konkretną kartę graficzną.

Musisz teraz swoje dane basen górnictwo, tak jak w sekcji górnictwo procesora powyżej:

 • Pełna ścieżka do katalogu, w którym program wydobycie ( „minerd.exe”) jest przechowywany (np: „C: \ cpu-miner-Pooler”).
 • W „stratum” URL serwera basenie wydobycie (np: „stratum + tcp: //pool.d2.cc”).
 • Numer portu serwera górniczych (np: „3333”).
 • Pula nazwa wydobycie (np: „nazwa”).
 • Imię i nazwisko lub numer pracownika (np: „1”).
 • Twoje hasło pracownika (np: „x”).

Teraz zrobimy plik wsadowy raz, aby rozpocząć cgminer się z odpowiednimi parametrami. W tym przypadku, struktura polecenia:

Uruchom „ścieżka” cgminer – scrypt -o URL: port -u -p HASŁO USERNAME.WORKER

Zacznij „C: \ cgminer \” – scrypt -o naskórka + tcp: //pool.d2.cc: 3333 –userpass username.1: x

Obserwacja procesu kopania

Kiedy już udało nam się z powodzeniem uruchomić program kopiący – zakładając że po drodze nie pojawiły się żadne błędy. (na początku, przy pierwszej styczności z reguły są różne przygody, należy ustawiać port COM, używać dodatkowych sterowników, itd). 

Wszystkie programy jakie mogły by się pojawić podczas ustawiania koparki, pisania skryptu z reguły są do namierzenia na forach internetowych. Są bardzo pomocne filmy na youtube pozwalające zaobserwować krok po kroku, jak powinno to wyglądać. Nasze doświadczenie z pierwszymi koparkami było również związane ze zmaganiem się z różnego rodzaju technicznymi problemami. Proszę się nie zrażać – w razie potrzeby pisać i pytać. Konkretnie postaramy się rozwiązać każdy problem, niekiedy jest mały błąd, który niweczy odpalenie swojego pierwszego skryptu kopiącego. Każdy problem można rozwiązać, metodycznie, krok po kroku :

Zapraszamy :)

Budowa własnej koparki 

Dodaj komentarz

Facebook