Transfer Coin – PIVX -START : ciekawe altcoiny anonimowość i prędkość

Kolejny tydzień spadków i wzrostów za nami. Piątek można powiedzieć w trzecim tygodniu z rzędu gwarantuje spadki.

Jest tutaj pewna chronologia – obecnie kurs oscyluje w granicach 980$, co naturalnie doceniając technologię Blockchain i samego Bitcoina jest ceną i tak mocno wygórowaną.

Poprzednie oczekiwania związane z wprowadzeniem BTC na giełdy zawiodła. Kolejno informacja o akcpetacji waluty przez Japonię również nie wzbudziło wielkich ruchów wzrostowych.

Obecnie sytuacja związana z podziałem bloków (planowanym na dziś), który jeszcze się nie zmaterializował i powstanie walut Bitcoin Classic oraz Bitcoin Unlimited skłania nas do jednego.  

 

Przedstawimy potencjalnie kolejne warte zainteresowania waluty, które są już na rynku od dłuższego czasu ale i również te, które pojawiły się całkiem niedawno.

Obecnym zwycięzcą jest DASH – ogólnie rzecz ujmując waluta gwarantująca anonimowość i szybkie przesyłanie środków. 

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić waluty, oparte również na ciekawej technologi jak DASH – nie odbiegające znacznie w swoim przeznaczeniu od DASH (spekulacja, szybka i anonimowa wysyłka środków). 

Ostatnie dni miał miejsce bardzo oczekiwany przez osoby zaangażowane w projekt oraz posiadające środki w tym crypto : Transfer Coin : TX

http://transfercoin.io

Jest to waluta, która powstała w 2014 roku i w założeniu jest zapewnienie użytkownikom pełnej anonimowości poprzez wbudowany w portfel mixer oraz korzystanie z łańcuchów vpn. Waluta całkowicie stworzona przez jednego dewelopera, z którym Bitcoin.edu.pl tak jak wszyscy użytkownicy mają kontakt poprzez forum tematyczne. 

Nad czym polega przewaga tej waluty i wzrost jej wartości przez ostatnie dni o 1000% – waluta została przez twórcę pokazana na forum potencjalnym użytkownikom w momencie, kiedy raczkowała.

Nie było możliwości kopania przez samego twórce przed jej prezentacją. Pierwsze bloki wykopywane były przez fascynatów crypto, którzy to akurat natrafili na informacje i postanowili pokopać z założeniem że kiedyś coś z tego może będzie. I jest :)

Obecnie waluta zajmuje 160 miejsce w rankingach kapitalizacji oraz pnie się w górę. Prawdopodobnie przy zaangażowaniu kolejnych użytkowników wartość będzie wzrastać. Wycena osiąga w granicach 0.10$. Można zatem powiedzieć, iż pokazujemy palcem możliwość potencjalnego zarobku. 

Kolejną interesującą walutą związana z anonimowością, mającą duże wsparcie jest : Private Instant Verified Transaction : PIVX

www.pivx.org

Mająca wsparcie i będąca bezpośrednią konkurencją dla DASH. Twórcami i zespołem są ludzie bezpośrednio związani z projektem DASH.

Ludzie którzy rozstali się z obecnymi deweloperami postanowili stworzyć coś podobnego a może i, jak sami przekonują lepszego. Posiadają napewno technologię oraz praktyczną wiedzę.

Dodatkowo umiejętności oraz kapitał pozwalający stworzyć od podstaw ciekawy projekt. Zasadniczo trzeba pamiętać, iż większość jak nie wszystkie z tych walut oparte są o spekulacyjny charakter psychologiczny użytkowników.

To nie koniecznie technologia ma największe znaczenie, bowiem BTC jest już w tym świecie emerytem a bardziej sentyment i pierwszeństwo. Chodzi o możliwość przesyłania środków – spekulacji na cenie – robienia zakupów.

Jak sami twórcy PIVX porównują – oferuję więcej  

Kolejną wartą uwagi walutą na którą zwróciliśmy uwagę jest : START

startcoin.org

Ciekawa z powodu algorytmu wydobywania na którym jest zbudowana, mianowicie X11 – tak samo jak DASH. Ostatnimi czasy mocno ucierpiała na kursie oraz kapitalizacji podczas rosnącego kursu Bitcoin. Ma jednak w sobie potencjał i warto na nią zwrócić uwagę chociażby z powodu możliwości wzrostów (bo jaki inny powód jak spekulacja jest istotny..). Waluta można dodatkowo wydobywać użytkując posiadane już koparki SHA256 poprzez opisywany już przez Bitcoin.edu.pl portal : zpool.ca

Wystarczy ustawić w naszej koparce pool, adres waluty START i rozpoczynać zabawę z nastawieniem na długofalowe przechowywanie w portfelu. Algorytm pierwotny x11 jest nadal mało dostępny w Polsce, koparki są możliwe do sprowadzenia jednak również w cenach wygórowanych. Można kopać na procesorach czy karcie graficznej ale najszybsze skumulowanie to koparka sha. Korzystając z portal zpool.ca przelicznik oscyluje w granicach 30 START = 100 Gh na dobę. 

Coś się kończy, coś się zaczyna. Technologia idzie do przodu – ktoś musi być twarzą całego procederu – jest Nim Bitcoin. Z uwagą i wielkim zainteresowaniem przyglądamy się próbie rozdzielenia bloku przez konkurencję BTC.

Nie ukrywamy, iż w przypadku startu projektu Unlimited nasze koparki ruszą w tym kierunku – jest to wytłumaczalne trudnością kopania jaką osiągnął Bitcoin obecnie. Zapewne wielu kopaczy postąpi podobnie, będzie można wykopać więcej i szybciej przy zaangażowaniu tej samej mocy.

I że tak będzie dowodzi sytuacja Ethereum, które po fork straciło mocno na cenie i straciło w początkowym etapie część swojej mocy. Obecnie w tracącym impet kursie Bitcoin polecamy przesiadkę (zresztą już polecamy od pierwszych artykułów u nas) w wybranym sobie procencie na altcoiny.

Dywersyfikacja kapitały jest najbardziej właściwą drogą, nie możliwą jedynie dla ludzie posiadających swoje Bitcoiny ze źródeł budzących wątpliwości.

Takie osoby ruszając BTC ze swoich portfeli pozostawiają bezcenne ślady dla obserwujących.

Nie ma się co oszukiwać iż mixer, taki jak bitmixer.io pozwala faktycznie zgubić łańcuszek do portfela głównego i utrudnić władzą działania (jeżeli władze same tego nie stworzyły :)

Wkrótce kolejny artykuł gdzie rozwiniemy temat śledzenia Bitcoin i anonimowości w sieci. Interesuje nas kompleksowa analiza i możliwość śledzenia z wykorzystaniem różnych technologii, związane z badaniami prowadzonymi obecnie na Wyższych Uczelniach, gdzie temat jest rozbierany na części pierwsze.

Przyglądamy się tematom związanym z anonimowością Bitcoin, i może być również tak, iż traci swoją popularność na rzecz bardziej zaawansowanych i anonimowych walut właśnie dlatego.

W Parlamencie Europejskim został już zatwierdzony projekt powstania Centralnego Rejestru Właścicieli Bitcoin. Odsyłamy do artykułu : 

https://www.dobreprogramy.pl/Centralny-rejestr-wlascicieli-bitcoinow-Komisja-Europejska-w-ten-sposob-skonczy-z-anonimowoscia,News,75046.html

Usługi analizy przepływy przy wykorzystaniu również analizy mixerów : https://www.chainalysis.com

Bardzo ciekawe narzędzie umożliwiające prześledzenie drogi konkretnego BTC, przy użytkowaniu mixerów, przy zmiennych IP, przy zmiennych kwotach, przy różnych konfiguracjach i czystych portfelach. Bitcoin.edu.pl poleca do zabawy własnej prześledzenie własnych transakcji.

W przypadku kiedy kogoś śledzimy kluczem do sukcesu jest znajomość portfela matki, lub też portfela na które wpływały większe kwoty mixowane już.

Wszystko jest możliwe do namierzenia, kwestia czasu i umiejętności. Pobawcie się drodzy czytelnicy sami : https://www.bitcointracker.co

Dzielcie się z Nami swoimi spostrzeżeniami – Prosimy o zadawanie pytań i udzielanie się na FORUM 

Zdajemy sobie sprawę, iż wygodniej napisać do Nas bezpośrednio na maila. Jak sami widzicie odpowiadamy i staramy się pomóc, rozwiązywać tematy związane z ustawieniami koparek itd. Jednak umieszczając temat na forum – przeczytają wszyscy i co najważniejsze nie będą powielać się pytania mailowe.

Z góry dziękujemy za zrozumienie:)

 

Dodaj komentarz