Trading. Nieprzewidywalność w świecie kryptowalut – zmienność ceny Bitcoin cz.7

Koniec Marca 2017 r. przynosi kolejne niespodzianki. 4 tygodnia na spadków w godzinach popołudniowych nie ma – a można śmiało powiedzieć, iż większość społeczność tego się właśnie spodziewała. Grając przez cały tydzień pod spadki można było sporo zarobić. Między innymi wzrastały dawno zapomniane już waluty jak

Namecoin,

Litecoin,

Peercoin (wspominaliśmy że będą wzrosty)i inne mniej znane graczom z pierwszych lat świata kryptowalut.

Co ze sobą niesie obecna sytuacja ?

Każdy może oczywiście ocenić subiektywnie rynek i jego zachowanie. W dniu jutrzejszym będzie miało miejsce potwierdzenie Bitcoin jako oficjalnej waluty w Japoni, bezapelacyjnie wielu traderów pod to będzie właśnie grać – kumulować BTC. Jednak zdaniem Bitcoin.edu.pl wielcy gracze dostrzegają wszystkie niuanse, oraz posiadają jedną dodatkową możliwość (której większość małych graczy nie posiada) czyli możliwość manipulowania rynkiem. Obecnie mają miejsce od kilku godzin spektakularne wzrosty (w stosunku do obecnych zjazdów wzrost o 50$ w kilka dni).

Jednak że Bitcoin.edu.pl widzi to tak – możecie się z nami nie zgodzić (szczególnie mając portfel wypchany BTC zakupionymi po zawyżonych cenach) – czeka nas na dniach spektakularny zjazd ceny – może i nawet poniżej poziomu 800$. Pamiętać tutaj należy o psychologi tłumu i teorii gier.

Większość nie jest wyznacznikiem trendów, wyznacznikiem są traderzy posiadające znaczne środki i nie szczególnie kochający sytuacje niepewne.

A sytuacja jest bardzo skomplikowana – w każdej chwili moc Bitcoin Unlimited może osiągnąć wyznaczony cel i zacznie się prawdziwy chaos. Widać co się wydarzy na przykład na bazie nieoczekiwanych wzrostów na nikomu nie znanej walucie Bitcoin Plus (to raczej jest totalna spekulacja).

Eskalacja paniki pomieszanej z euforią będzie miała miejsce właśnie w chwili kiedy na twittera, jakiekolwiek inne medium społecznościowe trafi news o samodzielności Bitcoin Unlimited czy Bitcoin Classic.

Pojawiają się informacje na Polskich, jak i zagranicznych portalach informacyjnych związanych z kryptowalutami przekonująca o bezsprzecznej sile i braku możliwości spadków. Bitcoin.edu.pl chciałby jedynie uprzedzić, iż samouwielbienie niektórych środowisk BTC czy też subiektywne, ukierunkowane przez portfele pełne waluty nie ma mocy sprawczej.

Z rynkiem się nie polemizuje, a rynek jest nie pewny – nie wie, nie chce stracić żaden gracz, widział niedawno 880$ – widział również rok temu i 500$ więc zachowuje zdrowy rozsądek.

Wystarczy iskra, zapalnik który w następstwie przywoła zjazd będący drugą falą (etap nr.2) spektakularnych spadków wartości. Co zasadniczo nie jest niczym dziwnym, zaskakującym – zdziwienie może dziwić jedynie fakt ślepej wiary w nieskończoną cenę – to the moon :) i inne dziwne marzenia senne. 

Bitcoin.edu.pl miał sen – nasz sen to możliwość wejścia nowych traderów, którzy zauważyli Bitcoin i inne kryptowaluty dopiero w 2017 r. – wejścia własnymi środkami na rynek. Jednak każdy nowy użytkownik, widzi, patrzy ale się boi ryzyka – i słusznie na poziomie powyżej 1000$ jest to jak balansowanie na linie z tyczką między wieżowcami.

Śmiałków którzy podejmą takie ryzyka jest naprawdę procentowo dużo mniej, aniżeli crypto miłośnikom się wydaje. My osobiście na obecnym etapie sugerujemy jedno – wypatrzcie Państwo alternatywne waluty, które obecnie nie są wyceniana wysoko i zdecydujcie się wejść długofalowo.

Kolejne tygodnie, a już na pewno miesiące przyniosą profit ( dwojaki : pomnożenie liczby posiadanych BTC a docelowo z czasem pomnożenie wartości).

Tak to właśnie jest, że jak w świecie forex, walut, niezbędna jest cierpliwość i determinacja. Nastawianie się na gigantyczne wzrosty w krótkim okresie czasu niemal zawsze prowadzi do STRAT.

W kolejnych artykułach będziemy poruszać nowe, alternatywne waluty warte uwagi – kontynuując artykuły SERIA # Altcoiny – alternatywa do wiodącego Bitcoina # inwestycje długofalowe.

Zwróćcie uwagę, iż publikujemy ponownie w momencie kiedy ceny Bitcoin rośnie, ale jeżeli chronologicznie prześledzicie nasze artykuły dotyczące zatwierdzenia ETF, uwolnienia środków przez giełdy Chińskie, ceny BTC (spadki czy wzrosty) udaje nam się wyznaczyć wcześniej późniejsze trendy.

I nie jest to fart, gramy również w lotto i nie idzie…:) wiec poprzedzone jest to analizą, własną strategią inwestycyjną oraz przeczuciem, graniczącym z pewnością. 

Drodzy czytelnicy obserwujcie i podejmujcie własne decyzje – jednak pamiętajcie zawsze o dywersyfikacji ryzyka – są alternatywne waluty a wszystko oparte jest na psychologi + technicznych nowościach + przekazach społecznych.

Nie ma nic nie pewno – Bitcoin.edu.pl  nie jest przeciwko BTC (jedynie wygórowanej cenie) – jak pisaliśmy w poprzednich artykułach jesteśmy cały marzec już w altach.

Życzymy wszystkim sukcesów i mnożenia kapitału.

Zapraszamy do lektury kolejnych artykułów.

Niech MOC będzie z wami crypto fascynaci w nadchodzącym Kwietniu 2017 r. 

 

Mając na uwadze weekend oczywiście proponujemy kolejne pozycje filmowe warte uwagi : 

Dodaj komentarz