Altcoiny – alternatywa do wiodącego Bitcoina #inwestycje długofalowe # część 7

Obecnie mamy wzrosty – dość duże biorąc pod uwagę obecną niepewność na rynku BTC. Oczywiście punkt widzenia uzależniony jest od posiadania.

Gracze wierzący w odbicie do poprzednich poziomów ceny BTC ,będąc na sporej stracie bardzo mocno chcieliby zobaczyć poziomy 1200$+ ażeby jak najszybciej odsprzedać i wyjść chociażby na zero. W Chinach została wprowadzona weryfikacja użytkowników giełd poprzez stawiennictwo osobiste (w celu wyeliminowania podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy) – jest to nie możliwe dla Europejczyków, czy też obywateli Amerykańskich.

Dzisiaj analizując kurs rzuca się w oczy jedna prawidłowość – Chińczycy są poniżej przeliczając wartość CNY w stosunku do wartości USD – po czym zrównują na krótką chwilę, i zrzucają spore pakiety waluty. Widać jak na dłoni kto nastawiony jest pozytywnie do wzrostów Bitcon (Europa i Ameryka) a kto gra na zyski, nie patrząc szczególnie w którą stronę to pójdzie. Ważne żeby zarabiać.

Chiny są nadal graczem nr 1. Pomimo blokad.

Po godzinie 13:00 dzisiaj pięknie pokazali Chińscy gracze o co w tej zabawie chodzi, o spekulację. Miały miejsce dwa ruchy na dwóch walutach. Ruch pierwszy – po kilku dniowym stałym wzroście waluty Litecoin nagły zrzut sporego pakietu LTC

Naturalny odruch grających na tej parze walutowej jest szybka analiza potencjalnego zasięgu i sprzedaż na fali (psychologia gry), chociaż doświadczony trader nie daje się podejść tak łatwo.

Dobrze w takich sytuacjach posiadać alternatywne zasoby waluty mocniejszej i odkupywać w najniższej możliwej cenie przy spadkach.

Dywersyfikacja ryzyka – po odbiciu można grając wg. takiej zasady można być szybciej na Plusie.

Giełdy dolarowe już po kilku minutach pokazały swoją reakcję na Chińskie ruchy

I tutaj nie ma się czemu dziwić. Wiadomo nie od dziś, iż większość graczy obserwuje kursy na różnych parach walutowych.

Dodatkowo warto również zerkać na notowania w Japonii. Sprzedane LTC zostały za Bitcoin – to oczywiste i zostały na rynku (giełdach Chińskich i innych).

Już po chwili od tego ruchu dostrzegamy sprzedaż i spadek wartośći BTC – co świetnie obrazuje kolejne foto

Spadek o 300 CNY po chwili – ponieważ na kursie BTC odbywa się reakcja błyskawicznie na każdej parze walutowej można zaobserwować reakcję w dolarach

11$ dolarowy spadek który się utrzyma lub ponownie wzrośnie – linia to 1160$ i tutaj widać już stagnację.

W całej zabawie gry na walucie jest wyczucie zmieniających się trendów u graczy, gracze to ludzie – czysta psychologia.

Na chwilę obecną nie ma żadnego Newsa za czy przeciw.

Grając na krótkich pozycjach ostatnie dni można było zarobić na Bitcoin jak i na Litecoin. W poprzednim artykule pisaliśmy o spadkach Kwietniowych – i one nastąpią – my gramy długofalowo – obierając konkretne kryptowaluty jako źródło dochodu.

Czytając pamiętajcie, ażeby zawsze odpowiedzieć sobie na pytanie czy angażujecie środki na 5 dni, 50 dni czy rok na przykład.

To zasadnicze pytanie – ponieważ przewidywanie kursu w godzinach lub dniach to raczej zadanie dla wróżbity Macieja lub podobnych mediów.

Bitcoin.edu.pl nie dysponuje takich mocy. Zakładamy minimanie ruchy w skali miesięcznej. 

Że coś się dzieje można było również obserwować na nagłych, nieoczekiwanych wręcz wzrostach na walutach takich jak Ripple. Przedwczoraj osiągnęło swój rekordowy kurs – nie widziany od dawien dawna tj. 0,00007000.

W tym samym momencie musiało się coś przydarzyć jedne z największych giełd altcoinowych Poloniex, ponieważ giełda się zawiesiła.

Wracała na moment i ponownie się zawieszała, nie było możliwości składania zleceń kupna/sprzedaży ręcznie. Zamykały się i otwierały jedynie wcześniej złożone zlecenia co doprowadziło do spadku w 5 minut ceny Ripple do poziomu 0,00003600.

Dziwne, podejrzane, technicznie ciekawe. Tutaj nie ma gotowej odpowiedzi – co się stało. Z faktami się nie dyskutuje, kurs spadł na POLO przez awarię lub atak a reszta giełd podążyło na panującym trendem. Testowane są ostatnimi czasy wartości bardzo różnych i dziwnych walut (z punktu widzenia kapitalizacji, pozycji na rynkach crypto).

Kolejne dni, tygodnie przyniosą na pewno sporo niespodzianek, wzrostów wartości na dawno zapomnianych lub nawet nie spodziewanych. Kolejny przykład to BCN – wzrost o 500% w 2 dni. To daje do myślenia, odnośnie rynku, gracze testują nowe pozycje, przesuwają środki z giełd na giełdy (widać po zapchaniu sieci).

Dash spada. Ethereum spada. Te środki powędrują albo na sprzedać i kurs BTC spadnie, albo też w stronę spekulacji na konkretnych altcoinach – wtedy czekają nas wzrosty na wybranych parach walutowych. 

Warto obserwować kurs Litecoin

Co przyniosą nam kolejne dni – postaramy się obserwując rynek, grając na bieżąco informować na portalu Bitcoin.edu.pl. Prosimy nas śledzić. 

W trakcie pisania tego artykułu cena BTC delikatnie szybuje w dobrze już sobie znanym kierunku z poprzednich tygodni. Trzeba obserwować rozwój wypadków. Nasze prognozy znacie:)

 

Dodaj komentarz