Litecoin SegWit – przyszłość waluty – perspektywy – inwestycje w 2017

 

W ostatni okresie osoby inwestujące swoje środki zwróciły uwagę na Litecoin – walutę równie mocno zamocowaną na rynku kryptowalut jak Bitcoin.

Obecnie zbliża Nam się dużymi krokami SegWit ( szerzej w dalszej części artykułu) warto na pewno zastanowić się nad inwestycją. Ostatnie tygodnie przyniosły wzrosty o 200%, oczywiście można było kupić wcześniej i taniej. Bitcoin.edu.pl swoje pierwsze Litecoin kupował w sierpniu 2015 r. za 1,5 $ …wtedy też miał miejsce podział nagrody dla kopaczy oraz bańka, która na krótko wywindowała cenę do 24$.

Późniejszy okres przyniósł dłuuuugi okres stagnacji, oczywiście większość inwestorów nastawiona na szybki zysk pozbyła się swoich monet..Ale tak to już jest.

Obecnie powiedzieć trzeba jedno. Napływa kapitał do świata krypto walut, niekoniecznie tylko w celach zakupu Bitcoin. Wielokrotnie inwestorzy szukają zysku, możliwych wzrostów na walutach, które mają potencjał a są w zawieszeniu.

Tutaj śmiało można polecić walutę Litecon – z założeniem na inwestycję długofalową, chociaż i może też szybki zysk w związku z SegWit.

SegWit to Segregated witness (oddzielone podpisy) – zwiększenie możliwości akceptowalności wysyłanych walut w blokach, to w skrócie. Chociaż Litecoin zawsze był znacznie szybszy od swojego starszego Brata, czy też złotej monety jak niektórzy nazywają. Litecoin jest srebrem. 

http://litecoin-segwit.info

Poziom 82% pozwala sądzić, iż na dniach może się zmaterializować, co znowu dla spekulantów jest doskonałą okazją na pomnożenie posiadanych środków, chociaż powiedzieć należy o możliwości wzrostu i utrzymania się wysokiej ceny przez dłuższy czas.

Podobna sytuacja miała i ma miejsce na walutach takich jak DASH (do kupienia w grudniu 2015 za 2$ oraz Ethereum do kupienia w styczniu 2016 za mniej niż 1 $).

Wartość konkretnej waluty uzależniona jest od podaży i popytu, pomieszanego z marzeniami oraz plotkami płynącymi ze środowiska crypto. Jak będzie? Nie chcielibyśmy prorokować.

Bitcoin.edu.pl jest z Litecoin od 2016, nie kupując a wydobywając, również przy pomocy koparek SHA256 (poprzez portal zpool – o czym pisaliśmy w innych artykułach).

Waluta była warto 3-4$ więc dziennie wpadała na koparkach Antminer s5 x2 około 1 LTC. Dzisiaj 1 LTC to niemal 12 $. Tutaj warto zwrócić uwagę każdemu, kto zamierza rozpocząć wydobywanie crypto i nie widzi opłacalności – wychodzi zawsze po czasie.

Tak jak w przypadku wydobywających Litecoin. Kolejne godziny, czy też nawet dni mogą okazać się świetną okazją na zakupy, cena będzie zbijana przez dużych graczy z ceny (sami będą kupować), moment w którym nastąpi SEGWIT spowoduje na pewno wzrost ceny – nie wiemy tylko jakie wartości osiągnie w szczycie a jaką cenę utrzyma ja dłuższy czas.

Realnie można zarobić. To zawsze, co podkreślamy są nasze subiektywne spostrzeżenia..

Czym jest LITECOIN :

Litecoinkryptowaluta, a także otwarto-źródłowy projekt na licencji X11. Zainspirowany i niemal identyczny technicznie jak bitcoin, litecoin jest tworzony i przekazywany bez udziału centralnego emitenta. Różni się on od bitcoina trzema podstawowymi cechami:

Po pierwsze sieć litecoin przetwarza blok co 2,5 minuty, podczas gdy bitcoin robi to co 10 minut, co według twórców litecoina pozwala na szybsze potwierdzenie transakcji. Analogicznie jak dla bitcoina, trudność sieci dostosowuje się do dostępnej mocy obliczeniowej, wykorzystując kroczącą średnią tak, żeby każdy nowy blok wydobywany był raz na 2,5 minuty.

Po drugie sieć litecoin wyprodukuje 84 miliony litecoinów, tj. czterokrotnie więcej, niż ma to miejsce w przypadku sieci bitcoin.

Po trzecie litecoin opiera się na Scrypt jako matematycznym dowodzie (proof of work) wykonywanych działań. Stworzenie koparek FPGA i ASIC, wykorzystujących Scrypt, wydaje się o wiele trudniejsze niż układów korzystających z SHA-256 na potrzeby sieci bitcoin oraz kosztowniejsze z powodu konieczności zastosowania szybkich pamięci. Ponadto wydajność ew. układów nie powinna się znacząco różnić od obecnie wykorzystywanych GPU, ponieważ największy wpływ na wydajność obliczeń Scrypt ma szybkość pamięci.

Każdy litecoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek.

Czym jest SEGWIT :

SegWit (skrót od segregated witness) to mechanizm oddzielnych podpisów, który jest odpowiedzią na problem wielkości bloku i który pozwoli na uruchomienie łańcucha bocznego, przejmującego ciężar mikrotransakcji, będących przyczyną zapychania sieci – każdej nie tylko sieci Litecoin, również podobna sytuacja ma w odniesieniu do Bitcoin.

Jest to zapewne sposób na pompowanie ceny, może i sztucznie, wirtualnie.

Trzeba jednak pamiętać że to są to waluty wirtualne – w każdej chwili może zmienić się poziom kapitalizacji jednej w stosunku do drugiej i utrzymywać się przez bardzo długi czas.

Bitcoin jest królem, każdy kto zna chociaż odrobinę historię wie jedno – żaden król nie ostał się zbyt długo, szczególnie kiedy miał dużo dzieci :) Litecoin jest jednym z pierwszych potomków.

Kolejnymi były DOGE, NAMECOIN, PPC, każda waluta startująca w 2013/2014 roku była kopią.

Dopiero później miały miejsce modyfikacje kodu, praca organiczna, zmiany w kodzie. Początkowo były to stricto kopie.

Litecon jest cztery razy więcej. Kapitał napływa – warto mieć długofalowo na uwadze ten fakt.

Jest godzina 19:30 czwartek 13.04.2017 r. kurs wygląda następująco. Bitcoin spada (pisaliśmy o tym w poprzednich artykułach, na dniach zanotujemy znacznie większe spadki – dobrze żeby do lanego poniedziałku (i dzień po) cena się w miarę stabilnie utrzymała – później do piekła – prorokujemy około 1000$ do końca kwietnia).

Litecoin będzie reagował, jednak wzrośnie i to znacznie nawet do 20$ w momencie mocy 100% SegWit – link powyżej. Nastawiajcie się długofalowo na inwestycje, nie reagujcie na obecne wahnięcia – LTC będzie spadał i zostanie odkupiony..może to już nastąpić przed swiętem Zmartwychwstania. Bitcoin.edu.pl tak obstawia.

Dodatkowo dziękujemy każdemu odwiedzającemu Naszą stronę z całego świata – wkrótce osiągniemy 1 milion wyświetleń.

Dziękujemy Wszystkim Serdecznie za UWAGĘ :)

Zdrowych – Spokojnych Świąt w gronie rodziny – udanego Tradingu – Zysków

dla czytelników nie obchodzących obecnie święta – życzymy Pokoju i Spokoju – Radości z pomnażania posiadanych monet crypto – łączy Nas Wszystkich jedno – jesteśmy na czuwaniu w świecie Bitcoin i inne krytptowaluty :)

Poniżej kilka filmików wprowadzających w tematykę Litecoin – należy trzymać palec na spuście i czekać co się wydarzy (również historyczne filmy – wiele można się nauczyć ) :

https://www.youtube.com/watch?v=u7pSsJLp9FY

 

Dodaj komentarz

Facebook