Bitcoin – Król cryptowalut ponownie zaskakuje – granie Botami na kursie

Mamy Maj. Nasze przewidywania o spadkach na kursie waluty BTC było nie trafione – obstawialiśmy spadki przynajmniej do poziomu z początków lutego a tutaj pełne zaskoczenie.

Wczoraj padł kolejny rekord w cenie – 1604$ zanotowany oczywiście na Finex

 

(o dziwnej sytuacji na tej giełdzie wspominaliśmy wcześniej), nie zmienia to jednak faktu, iż cena wystrzeliła mocno w kosmos. Zwyczajowo w takich sytuacjach miała miejsce mocna przecena na innych altach (Bitcoin.edu.pl już od końca lutego – kupowaliśmy BTC w połowie lutego za 920$) jest na altcoinach. Wyłącznie.

A tutaj widać że cena altcoinów masowo wręcz rośnie, nie ma większych przecen, to oczywiście jest cudowne dla każdego tradera (należy jedynie zachować obecnie wieeeelką czujność).

My osobiście nie jedziemy w tym pociągu…

Podsumowując sytuacja jaka ma miejsce na rynkach, przyczyn oczywiście może być wiele, niekoniecznie znanych w społeczności crypto – takie najbardziej rzucające się w oczy jest ponowne rozpatrzenie wniosku o ETF (pisaliśmy wcześniej o wniosku braci Winklevoss i jego odrzuceniu). 

Alty rosną jak oszalałe, większość walut które wcześniej reagowały na minimalne ruchy na poziomie zmiany ceny BTC o dolara w tej chwili notuję historyczne wzrosty swojej wartości.

Należy zawsze pamiętać, ażeby grając na walutach w 3 rzędu typu PINK, MAID, SYS i inne ostatnio popularne UWAŻAĆ bo można się poparzyć.

Kwietniowe wzrosty na PINK dały chociażby zysk 20%, grając w odstępach dwóch godzin i wycofując środki – na krótko). 

Kolejne waluty które trzeba powiedzieć mają swoje 5 minut to ponowny silny powrót zCash powyżej 100$ za sztukę, Dash powrócił do 100$, Ripple trzyma się bardzo ładnie na dobrym poziomie po marcowym hype. 

Nie można nie wspomnieć o obecnych wzrostach młodszego brata – srebra – Litecoina (ostatnie godziny przyniosły znaczne wzrosty, a i trzeba powiedzieć jest to jedyna waluta, która 1 maja po pierwszym wystrzale BTC utrzymała status i się nie poddała panice. Zaczynają być widoczne fundamenty, które pozwolą LTC osiągnąć poważniejsze wzrosty w Maju).

Kolejne godziny mogą przynieść kolor czerwony na Poloniex oraz innych przodujących giełdach, inwestorzy prawdopodobnie w momencie kiedy zobaczą cenę BTC postanowią jednak zmaterializować zyski z innych altcoinów. Nas do komputera przywołał dzisiaj alarm ustawiony – oderwał wręcz od majowego grilla.

Chcielibyśmy przedstawić ciekawostkę, dla traderów którzy inwestują i trwale grają swoimi oszczędnościami pewnie rzecz znana – dla osób rozpoczynających swoją przygodę (a Bitcoin.edu.pl takie ma właśnie przeznaczenie – Edukacyjne) będzie cenna i interesująca.

Chodzi nam mianowicie o możliwość grania na bootach – znanych z na przykład Polskich giełd, np. BitBay posiada w swojej ofercie rozplanowanie poziomów na których będzie automatycznie odbywała się sprzedaż i ponowny skup. Booty które znamy i cenimy, pozwalają przy odpowiedniej konfiguracji zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, wręcz doglądać jedynie wyniki swojej strategi inwestycyjnej (podobnie jak wygląda kopiących koparek, jaki by kurs nie był codziennie koparka wysyła do nas określoną ilość BTC). 

Krótko o botach : jest to oprogramowanie służące do wykonywania zleceń Kupno/sprzedaż według wcześniej zaplanowanej strategii ,bez emocji i chwilowych decyzji.

Każdy grający wie doskonale że grając na krótko, na żywo podejmujemy decyzje często nie trafione – patrząc z perspektywy czasu. Tutaj Boot jest bardzo pomocny w perspektywie czasu, można śledzić statystyki oraz zmieniać w przedziale 30 dni swoją strategię. 

Przedstawimy oprogramowanie dostępne na początek dla każdego młodego tradera, który nie chce inwestować na samym początku dużych sum. Na początek przedstawimy stronę (z czasem Bitcoin.edu.pl będzie poszerzał opis stron z bootami, polecał lepsze – bardziej rozbudowane ale i droższe oprogramowanie do grania na crypto). 

www.cryptotrader.org 

Zasadniczo chodzi o jedno. Nie siedzieć przed komputerem śledząc kurs, zastanawiać się czy sprzedać czy kupić. Czy wzrośnie czy spadnie – nie podejmować często złych emocjonalnych decyzji – w tym czasie grillować.

Bitcoin mnoży się sam:)

Tutaj twórcy oprogramowania cryptotrader udostępnili nam gotowe strategie inwestycyjne. Poczynając od prostych – działających na zasadzie tanio kup, drożej sprzedaj po bardziej finezyjne – pozwalające grać na kilku walutach na raz na giełdach, które ustawimy lub na jednej konkretnej(wybór jest naprawdę szeroki).

Od dawna wiadomo że dla grających Polski rynek giełd jest dość płytki – co oczywiście nie znaczy że się nie da zarobić – da się zarobić i to bardzo dobrze. Jednak szerszy wybór dostępnych walut crypto, gigantyczny wolumen, ilość grających osób, bootów jest dostępny wyłącznie na giełdach zagranicznych. Po wejściu na stronę cryptotrader można na spokojnie zaznajomić się z dostępnymi strategiami oraz aktualną wyceną

Nie ma możliwości użytkowania Boota próbnie – trzeba podjąć decyzję o zaangażowaniu pewnej sumy (na początek polecamy małe sumy na samą grę) zainwestować (kupić konkretną strategię na przykład na 30 dni – ceny zaczynają się od 0,007 BTC na dzień dzisiejszy) i odpalić Bota.

Nie dotykać, nie zmieniać – pozostawić na okres minimalnie 30 dni i zapomnieć.

Statystyki po takim okresie doskonale pokażą nam nasz wynik w postaci pomnożonej ilości posiadanych BTC

Postanowiliśmy się dzisiaj właśnie z wami podzielić taką możliwością, ponieważ Nasi kochani użytkownicy piszecie nie przerwanie do Nas a u nas święto. Nie gramy obecnie.

Obserwujemy ale nie daliśmy się porwać falą wzrostów i spadków, które mają obecnie miejsce. Na spokojnie.

Trzeba obserwować i poczekać na rozwój wypadków.

Boot w tym czasie robi swoje i trzeba dać mu popracować.

Bitcoin.edu.pl jest przekonany o pewnych wzrostach na LTC (bardzo wiele wydarzeń przed nami związanych z tą walutą.

Odnośnie Bitcoin nie jesteśmy przekonani w żadną stronę obecnie – ta sytuacja jest całkowicie nowa i nie przewidywalna. Zostały osiągnięte najwyższe poziomy od powstania BTC.

Mają miejsce dziwne sytuacje z giełdami, wstrzymywanie wypłat, weryfikacja w Chinach ale i pozytywne jak rewizja ETF czy legalizacja Bitcoin w Japoni – wzrost obrotów w Japońskiej walucie (świadczące o gigantycznym wręcz zainteresowaniu zakupami).

Jesteśmy na tanio kupionych altach i tutaj zostajemy, aż się temat uspokoi. Obecnie jest szaleństwo – które nie wiadomo jak się może skończyć – znamy Historię (która lubi się powtarzać) i wtedy skończyło się nie dobrze (MtGox). Pożyjemy – Zobaczymy. 

Poniżej kilka filmów obrazujących jak krok po kroku zainstalować i rozpocząć trading z Botami

W razie pytań – pytajcie. Piszcie na FORUM – nam jest łatwiej odpisywać zbiorczo. 

Pamiętajcie o śledzeniu walut, które obecnie mają spadki (wzrosty na BTC) ale ich potencjał jest porażający ( pisaliśmy o takich w poprzednich artykułach).

Niech moc będzie z Wami

 

 

 

 

Dodaj komentarz