Bitcoin w szczycie 2094$ – wycieczka i zakupy w Pradze – Republika Czeska

Ostatnie miesiące obfitują w gigantyczne wręcz wzrosty ceny Bitcoin. W dniu wczorajszym po chwilowej walce o 2000$ przebiła psychologiczną cenę i dobiła do kolejnego szczyty – co nie oznacza końca wzrostów, na chwilę obecną nie ma możliwości przewidywania ceny.

Jest to poza percepcją Bitcoin.edu.pl. My już tylko obserwujemy kolejne świece w górę:)

Spora ilość nowych czytelników w poprzednim i obecnym miesiące pochodzi z Republiki Czeskiej, nasi sąsiedzi słyną już z akceptacji wielu nieznanych czy zakazanych nowinek w innych krainach Unii Europejskiej.

Ma to również odzwierciedlenie w akceptacji waluty Bitcoin.

Podczas wycieczki do Czech warto rozpocząć przygodę od zwiedzania Pragi, to piękne miasto, bogate w historyczne budynki, ślady setek lat przemian w Europie.

Patrząc z perspektywy miłośnika architektury, jakim jest Bitcoin.edu.pl warto polecić odwiedziny Katedry św.Wita

Oczywiście nie będzie to opis Naszej wycieczki a raczej wskazówka gdzie można zrobić zakupy, wypłacić twardą walutę z Bitcoin ATM.

Poniżej podajemy wszystkie adresy jakie udało Nam się namierzyć.

Większość działa, zdarzają się chwilowe awarie – jednak większość działa znakomicie.

Jest nawet lepiej, niż podczas Naszej wycieczki do Manchesteru – tam bowiem nie było w większości ATM możliwości wypłat gotówki – w Pradze taka opcja jest niemalże w każdymi Bitomacie. 

Sklep Alza.cz : Jateční 1530/33
170 00 Praha 7-Holešovice
Czechia

Brmlab Hackerspace Prague – miejsce dzielenia się wiedzą, eksperymenty – lokalna społeczność (brmlab.cz)

Bubenská 1477/1 170 00
Praha 7-Holešovice
Czech Republic

Społeczność Bitcoin w Pradze (https://www.paralelnipolis.cz) 

Dělnická 43
170 00 Praha 7
Czech Republic

Galeria Handlowa (www.slovanskydum.cz/)

Na příkopě 22
110 00 Praha 1
Czech Republic

Bitcoin Center

Arbesovo náměstí 323/11
150 00 Praha 5-Smíchov
Czech Republic

Galeria Handlowa (http://cz.club-onlyou.com/Novy-Smichov) znajduje się przy wyjściu na parking

Plzeňská 8
150 00 Praha 5
Czech Republic

Centrum Handlowe (www.arkady-pankrac.cz)

Na Pankráci 86
140 00 Praha 4
Czech Republic

Kino Biooko (http://www.biooko.net) – często nie działa..

Františka Křížka 460/15
170 00 Praha
Czech Republic

Znajdziecie również Bitcoin ATM (już nie mieliśmy czasu sprawdzić-czas niestety był ograniczony) w takich Centrach Handlowych jak : 

https://www.palladiumpraha.cz

Jeżeli uda Wam się namierzyć dodatkowe ATM – prosimy o umieszczenie w komentarzu, również z innych Czeskich miast.

Trzeba powiedzieć, że z 3 dotychczasowym naszych podróży w Manchester i Berlin – Praga prezentuje się najlepiej pod kątem dostępności Bitomatów oraz samej infrastruktury i akceptacji przez sklepy, restauracje w centrum.

W trakcie wycieczki sami zobaczycie w wielu miejscach nalepkę z akceptacją. Bitcoin staje się modny, oczywiście słyszy się wiele również w złym kontekście odnośnie użytkowania waluty.

W sytuacji kiedy nosi to takie miano anonimowości (względnej ze względu jednak na kamery, zapis danych, portfeli w trakcie wpłat/wypłat ale jednak), pojawia się zawsze możliwość większej regulacji ze strony Państw propagujących (na pewno poprzez stworzenie specjalnych jednostek monitorujących przepływ kapitału przez te maszynki.

Oczywiście Bitcoin.edu.pl jest propagatorem możliwości użytkowania w najszerszym możliwym poziomie crypto w Europie – większość osób to kopacze, traderzy, osoby które kupiły we wczesnym stadium rozwoju projektu i w tej chwili materializują swoje zyski.

Tylko nie liczne grono to przestępcy, złodzieje, terroryści – tym naturalnie należy się przyglądać i łapać :)

To sprawdzone i w momencie naszej wycieczki działające Bitomaty.

W większości obsługiwane przez firmę WBTCB (https://www.wbtcb.com). Jest możliwość rejestracji na stronie – wykonywania również przelewów.

Odnośnie bezpieczeństwa – jest to usługa oczywiście regulowana prawem i jako taka podlegająca identycznym restrykcją jak w przypadku Bankomatów. Każdy wpłacający i wypłacający jest rejestrowany kamerką umieszczoną nad wyświetlaczem i dane, razem z użytymi portfelami do wypłat/wpłat przechowywane są zgodnie z obowiązującym na terenie UE prawem.

Jest dostępny jeszcze jeden operator w sklepie Alza.cz  (https://www.generalbytes.com – który udostępnił możliwość płatności w swoich sklepach wysyłkowych – również wysyłających do Polski – co Bitcoin.edu.pl poleca – pięknie działa:)

Warto wspomnieć chociażby o akceptacji, która miała miejsce całkiem niedawno przez jeden z największych sklepów handlujących elektroniką na terenie Czeskiej Republiki, ale i również na terenie Europy poprzez opcję wysyłki. 

Alza.cz – wejdźcie sami na stronę, wybierzcie dowolny przedmiot i sami sprawdźcie.

Działa elegancko – przejrzysty panel, prosta i funkcjonalna witryna i szybka wysyłka gwarantuje Nam pełne zadowolenie.

Na terenie krajów wspólnoty Europejskiej przedmioty w obrocie detalicznym zwolnione są z podatku VAT, co Nam – klientom gwarantuje często oszczędności, już abstrahując że będziemy mieli możliwość zapłacić walutą, na której też jesteśmy x% do przodu – tylko kupować :)

Specjalne podziękowania na nocleg i poświęcony czas do oprowadzenia delegacji Bitcoin.edu.pl dla Mikulaša.

Będziemy jeszcze, w miarę możliwości wracać w te rejony UE i na bieżąco informować czytelników o naszych odkryciach. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą, mieszkacie w kraju, który ma w swojej ofercie akceptację, możliwość wymiany – handlu cryptowalutami – Napisz do Nas. 

Ahoj

 

Dodaj komentarz