LISK – co to jest# zasady funkcjonowania# zasady kopania# granie na kursie cz.2

Platforma usług typu blockchain

Usługi Blockchain są podkategorią aplikacji typu blockchain. Pozwalają zrobić coś bardzo specyficznego, podobnego do jednego celu aplikacji.

Oto kilka przykładów:

 • Tożsamość jako usługa (np. Jednorazowe logowanie na różne strony internetowe z szyfrowanymi informacjami osobistymi bezpośrednio dostępne na żądanie)
 • Zdecentralizowany hosting jako usługa (np. Do przechowywania obrazów lub dokumentów w zdecentralizowanej, szyfrowanej chmurze)
 • Inteligentna realizacja kontraktu jako usługa (np. Do obliczania liczby losowej, która jest bezpieczna w manipulacji)
 • Oracles jako usługa (np. W celu uzyskania opinii o produkcie lub uzyskania rezultatu prawdziwego zdarzenia)

Świetną rzeczą dotyczącą usług blokowania bloków Lisk jest to, że wszystkie są podłączone do mainchain i ekosystemu Lisk, ponieważ wszystkie one działają na własnych liniach bocznych Liska. Oznacza to, że kiedy taka usługa istnieje, każdy inny programista aplikacji typu blockchain może to wykorzystać. Na przykład, jeśli chcesz rozwijać sieć społecznościową i chcesz zachować obrazy użytkownika, możesz połączyć się z usługą blockchain, która pozwala Ci dokładnie to zrobić (inna możliwość to utworzenie mostu do zdecentralizowanej usługi hostingowej innej firmy, tzn. StorJ).

Oznacza to, że aplikacje typu blockchain Lisk mogą stać się bardziej złożone i bogate w funkcje, cały ekosystem aplikacji Lisk rośnie. To jest jak mózg coraz więcej połączeń nerwowych, aby stać się bardziej zdolny.

Wszystkie te usługi mogą blokować istniejący ekosystem Lisk z jego użytkownikami i tokenem LSK, mając nadzieję na stymulowanie popytu na to. Dodatkowo wszystkie te usługi są niezależne, a jeśli nie, tylko one się nie udają. Pozostaje tylko niewielki wpis w łańcuchu bocznym na mainchain Lisk, to jest to.

Innym mocnym elementem jest znak open source. Mimo że istnieją sposoby na ukrycie kodu JavaScript, szacujemy, że większość nie zrobi tego, aby uzyskać zaufanie. Teraz, gdy ktoś integruje fajną cechę z jego aplikacją lub usługą blokowania, wszyscy mogą ją skopiować, ulepszyć i zintegrować z własną aplikacją lub usługą blokowania.

Niektóre przykłady, w których open source ma rzeczywiste zalety:

 • Na początku nie potrzebujemy bibliotek do wykonania inteligentnych umów Solidic w Lisk, ale możliwe jest zintegrowanie EVM z dowolnym procesorem Lisk. Jeśli ktoś robi to w jednym punkcie czasowym, każdy mógłby wykorzystać kod źródłowy i mógłby albo realizować inteligentne umowy lokalnie wewnątrz swojego łańcucha bocznego, albo oferować inteligentne wykonanie kontraktu jako usługę. W tym momencie deweloperzy nie muszą już podłączać się do sieci Ethereum.
 • Prawdopodobnie potrwa to trochę czasu, dopóki nie znajdzie się algorytm konsensusu Proof of Work dla serwerów bocznych Lisk. Jednak, gdy ktoś rozwinie, każdy może go wykorzystać.
 • Jeśli projekt nie powiedzie się ze względów politycznych lub finansowych, ktoś inny może po prostu użyć kodu i ponownie wdrożyć aplikację blockchain. Może nawet napisał migrację typu sidechain, dzięki czemu mógłby zabrać starych użytkowników z jego nową stroną.

Katalog zdecentralizowany dla aplikacji

Obecnie mamy App Store firmy Apple i Sklep Google Play. Zarówno scentralizowane rozwiązania należące do korporacji do zastosowań scentralizowanych.

Z Lisk mamy nie tylko sieć, ekosystem i SDK dla zdecentralizowanych aplikacji blokowych, ale także katalog zdecentralizowanych aplikacji bezpośrednio w kliencie, do którego wszyscy mają dostęp. Wszystkie aplikacje i usługi typu blockchain zbudowane na platformie Lisk muszą zostać zarejestrowane w głównym komputerze Lisk, co powoduje utworzenie połączenia pomiędzy mainchain i sidechain (dla replikacji LSK w obrębie sidechain), a katalog aplikacji może znaleźć wszystkie aplikacje i usługi typu blockchain. Podczas rejestracji deweloper może ustawić unikatową nazwę, opis, kategorię, ikonę, znaczniki i link do pobrania.

Dzięki temu oferujemy alternatywny sklep aplikacji dla zdecentralizowanych, niezależnych od platformy aplikacji typu blockchain.

Zdecentralizowany i publiczny rynek delegacji

Rynek delegatów Lisk jest sposobem na połączenie twórców aplikacji typu blockchain i delegatów sidechain. Jest to konieczne, ponieważ każdy sidechain jest niezależnym blokiem, który potrzebuje własnego zestawu węzłów, aby je zabezpieczyć. Jeśli deweloperzy aplikacji typu blockchain nie używają domyślnego algorytmu konsensusu (np. PoS lub PoW), będą musieli zadbać o górników górniczych / forgers, co może być lepszym rozwiązaniem dla niektórych przypadków użycia. Jeśli jednak twórca aplikacji typu blockchain używa naszego domyślnego algorytmu konsensusu (DPoS), będzie on mógł wynająć delegatów z rynku delegatów za opłatą powtarzającą się.

Tego rodzaju rynek delegatów może pracować tylko z DPoS i umożliwia nam dużo więcej z Liskem niż inne platformy.

 • Wspieranie oprogramowania innych firm, takich jak Bitcoin (lub IPFS, Ethereum itp.)

Powiedzmy, że masz aplikację blockchain, która oszczędza wpływy z zakupu na sidechain dla każdej transakcji Bitcoin, którą wykonują Twoi użytkownicy. Jak otrzymujesz transakcje Bitcoin z użytkownikami? Wyrocznia jest daleko w zwolnionym tempie i scentralizowany jest explorator bloków. Oznacza to, że musisz zainstalować klienta Bitcoin lokalnie obok aplikacji blockchain w celu uzyskania dostępu do jego interfejsu API i natychmiastowego pobrania wszystkich niezbędnych danych.Oznacza to, że ten rodzaj delegatów będzie musiał promować się jako delegaci sidechain z lokalnym instancją Bitcoin. Będzie to jeden z atrybutów, który delegat ma na rynku delegatów. To samo odnosi się do oprogramowania innych firm, scentralizowanego i zdecentralizowanego.

 • Pozostawanie w niektórych jurysdykcjach ze względów prawnych

Niektóre aplikacje blokujące mogą oferować funkcje niezgodne z prawem w jednym kraju i prawne w innych. Uruchomienie aplikacji blockchain może być bardzo poważne i chce pozostać w 100% legalnie, co oznacza, że ​​sidechain musi być zabezpieczony przez węzły, które działają tylko w jurysdykcjach, gdzie funkcje aplikacji blockchain są legalne. Krajem węzła będzie kolejny atrybut, który delegat ma na rynku delegowania.

 • Generowanie dochodu dla wszystkich na świecie

Każdy delegat sidechain może być wynajmowany za ustaloną opłatą (np. 10 LSK na każde 100 bloków). Wyobraź sobie, za dwa lata możesz zabezpieczyć 50 niszowych aplikacji Blockchain z Twoim Raspberry Pi 5, które kupiłeś za 15 USD, generując comiesięczny dochód 50 USD. Dla wielu może to nie brzmieć jak wiele, ale w dużych częściach świata to wystarczająco dużo pieniędzy, aby trwać przez miesiąc. Świat staje się coraz bardziej związany każdego dnia, a nawet w tych częściach świata dostępność internetu poprawia się. Uczynienie tego scenariusza nie fikcją, ale bardzo realną rzeczywistością.

 • Lite dla każdej aplikacji i usługi

Dzięki połączonym zespołom bocznym niezwykle łatwa jest aktualizacja kodu i wprowadzenie zmian. Jeszcze ważniejsze jest niezwykle łatwe do opracowania klienta lite dla aplikacji lub usługi blockchain. Szacujemy, że urządzenia przenośne będą (i już są) komputerami przyszłości i nikt nie chce pozostać w synchronizacji z blokadą na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że musimy pozwolić użytkownikom na dostęp do dowolnej aplikacji blockchain za pomocą prostego kliknięcia wewnątrz katalogu aplikacji, bez żadnego procesu instalacji. Można to zrobić z klientem lite, który odbiera cały proces blokowania łańcuchów (tylny koniec i przedni koniec) od delegata sidechain w sposób zdecentralizowany.

Co Lisk nie jest

Inteligentna platforma kontraktowa

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia wykazały, że nie jesteśmy inteligentną platformą kontraktową, która po prostu wykonuje kontrakty Solidity w ramach widma EVM. Aplikacje blokujące Lisk blokują ich funkcje bezpośrednio na ich tylnym końcu.

Kilka przykładów, w jaki sposób można wdrożyć określone funkcje w aplikacji blokującej Lisk:

 • Autoryzacja w ramach aplikacji blokowej

Możesz całkowicie polegać na Lisk APIs tutaj. Twoi użytkownicy mogą po prostu korzystać z ich hasła haseł Lisk, który zawsze konwertuje na to samo konto aplikacji blockchain. Ze względów bezpieczeństwa sugerujemy użytkowników, aby utworzyć drugie hasło w pliku mainchain i nigdy nie wprowadzać tego drugiego frazu do paska bocznego.

→ Teraz można tworzyć aplikacje, które wymagają od użytkowników autoryzacji. Jest to ważne dla wszystkich zastosowań.

 • Wysyłanie wiadomości, pisania bloga

Musisz dodać nowy typ transakcji, który pozwala na dodanie tekstu o wymaganej długości. Dodatkowo musisz dodać dwa wywołania API do zainicjowania tej nowej transakcji i pobrać zawartość transakcji z sidechain.

→ Teraz możesz zbudować zdecentralizowaną usługę komunikacyjną, serwis społecznościowy lub system blogowania. Możesz nawet rozwijać systemy głosowania, opierając się na udziałach poszczególnych użytkowników.

 • Ustawianie flagi

Znowu trzeba dodać nowy typ transakcji, który umożliwia ustawienie logicznego stanu prawego lub fałszywego.

→ Teraz można zbudować zdecentralizowaną aplikację Internet of Things, która pozwala bezpiecznie (z autoryzacją) na włączanie gadżetów za pomocą prostej transakcji, która może być naciśnięciem przycisku.

 • Generowanie liczb losowych

Każde obliczenia w aplikacji blokującej Lisk muszą być deterministyczne. Oznacza to, że każdy węzeł wykonujący kod aplikacji blockchain musi osiągnąć te same wyniki. Więc nie możesz używać funkcji losowej () JavaScript, musisz polegać na innych metodach. Jedną z opcji jest wyliczenie losowej liczby kolejnych 10 identyfikatorów bloków. Inną opcją dla systemu z wieloma użytkownikami jest zmuszanie wszystkich do ogłaszania numeru i obliczenia liczby losowej przy pomocy każdego ogłoszonego numeru.

→ Teraz można budować gry, które wymagają losowej liczby, np. Automatu.

Uruchomienie Bitcoina

Jesteśmy początkującym blokiem, a co ważniejsze, niezależną siecią Bitcoin; Działając na naszym własnym blockchainie, z własnym cryptocurrency i pełną kontrolą nad tym, jak platforma ewoluuje w nadchodzących latach. Powinno to być oczywiste, jeśli sprawdzisz, które konferencje, spotkania i wydarzenia , na które uczęszczamy.

Pompa i wysypisko

Wielu użytkowników zachęca nas, abyśmy wydali nasze fundusze na niepotrzebne rzeczy i wydali straszne nagrody. Nie! Jesteśmy tutaj, aby budować i promować platformę konsekwentnie przez długi czas. Szybkość rozwoju przyspiesza w czasie, gdy zespół rośnie i tworzone są wewnętrzne procesy. Promocja rośnie stopniowo, a niektóre kampanie marketingowe mają sens tylko wtedy, gdy projekt znajduje się na określonym etapie rozwoju. Szacujemy, że nasze fundusze są wystarczające przez co najmniej 5 lat.

Nowa wersja możliwa do zainstalowania na komputerach – Lisk NANO :  https://lisk.io/download

Istnieje możliwość gry na walucie LISK na poszczególnych giełdach : 

bitbay.net

bittrex.com

poloniex.com

 yobit.net

hitbtc.com

 

 

Ostatnie miesiące/ dni niosą ze sobą dużą zmienność w cenie – widać ruch na dziennych transakcjach oraz wartości transakcji dziennej na LISK – zmienia się znaczenie kapitalizacja. Umieszczamy na dole strony stałe notowania ceny oraz kapitalizacji walut Ethereum oraz LISK. Dzieje się wiele – warto zwrócić uwagę i obserwować.

Jedna myśl na temat “LISK – co to jest# zasady funkcjonowania# zasady kopania# granie na kursie cz.2

 1. Pingback: Melanie Glastrong

Dodaj komentarz