IOTA alternatywna moneta warta uwagi subiektywnym zdaniem Bitcoin.edu.pl

Jesteśmy już razem 8 miesiąc. Portal powstał na bazie takiej samej fascynacji jak Wasza światem crypto. Oczywiście byliśmy w temacie trochę wcześniej, jednak nie na tyle wcześnie, ażeby dzisiaj wybierać kolor odrzutowca którym polecimy na wakacje:) Jak każdy z Was staramy się tak inwestować, żeby zarabiać waluty trwałe, oraz mnożyć posiadane wirtualne waluty – również stan posiadania BTC. Napawa nas wielkie optymizm w związku z waszymi pytaniami na Messenger FB kierowane do Bitcoin.edu.pl – mamy tutaj jedną prośbę – pytania często się powtarzają, oczywiście to nie jest problem dla Nas. Jednak wielu wkraczających w świat Bitcoin i innych kryptowalut na pewno również chciało by przeczytać Nasze odpowiedzi i Wasze pytania na szerszym forum.

Co teraz będzie – że Segwit – Segwit2  – że Australia, Japonia, Niemcy – oczywiście jak pewnie zauważyliście my się w tą tematykę nie zagłębiamy na stronie jak inne portale (które robią to lepiej i poświęcają temu czas). My natomiast gramy, staramy się mnożyć, wypracowywać zysk. I dzielić się z Wami spostrzeżeniami. Nic więcej, nic mniej.

Nasz aktualny artykuł chciałby zwrócić uwagę na waluty, które subiektywnym zdaniem Bitcoin.edu.pl warte są uwagi w perspektywie długofalowej – kupić, schować i zapomnieć. Cenę sprawdzić za rok. Bez tradingu, na którym we wczesnym etapie budowania marki crypto wiele można stracić, lub sprzedać szybciej aniżeli się powinno. Co świetnie przecież obrazuje historia ceny DASH, który był kupowany w grudniu 2015 za 6 zł, sprzedawany i na 65 zł, ale z perspektywy czasu można sobie śmiało powiedzieć, że nie do końca decyzja o sprzedaży była słuszną.

Pierwsza waluta, która trafia do naszego kuferka z założeniem długofalowym jest IOTA – ICO

http://coinmarketcap.com/currencies/iota/

Iota to nowa i nowatorska kryptotokenowa mikropłatność, zoptymalizowana pod kątem Internet-of-Things (IoT). W przeciwieństwie do złożonych i ciężkich blokad Bitcoin i tym podobnych, które zostały zaprojektowane z myślą o innych zastosowaniach, Iota jest tak lekka, że ​​jest to tak zwane „Iota” ze szczególnym uwzględnieniem części „IoT”.

Liczba podłączonych urządzeń, które będą przeniknąć do naszego nowoczesnego krajobrazu w nadchodzącej dekadzie szacuje się na 50 miliardów (!) Każda z nich ma na celu uczynienie świata lepszym i bardziej płynnym miejscem dla nas. Wiążącą się z tą fantastyczną obietnicą jest oczywiście mnóstwo przeszkód, które trzeba przezwyciężyć, z których jednym głównym jest mikroprzedsiębiorstwo. Te połączone urządzenia IOT muszą być w stanie bez problemu spłacać niewielkie sumy ze sobą, bez narażania się na kompromis w projektowaniu produktów, wprowadzając dodatkowy sprzęt. Dlatego Iota został poczęty.

Blokada Iota rozwiązuje następujące problemy swojego kuzyna:

Centralizacja sterowania
Jak pokazuje historia, małe górale tworzą duże grupy, aby zmniejszyć odchylenie nagrody. Prowadzi to do koncentracji władzy (obliczeniowej i politycznej) w rękach kilku operatorów puli i daje im możliwość stosowania szerokiego spektrum polityk (filtrowanie, odkładanie) na pewne transakcje. Chociaż nie ma znanych przypadków, w których operatorzy puli nadużywali swojej władzy, istniało kilka przypadków, w których istniała możliwość. Ta możliwość w systemie monetarnym, zasilającym przemysł wielobillionowy (w USD) jest całkowicie niedopuszczalny.

„Przestarzała” kryptografia
Chociaż kwantowe komputery wielkogabarytowe nie istnieją, firmy zorientowane na przyszłość już zaczęły inicjować kroki w kierunku kryptografii kwantowej. Z punktu widzenia bezpieczeństwa warto rozsądnie założyć, że w niedalekiej przyszłości może pojawić się sprzęt zdolny do łamania klasycznych kryptoalektów, więc przygotowanie jest jedyną obroną.

Niezdolność do prowadzenia mikropłatności
Opłaty transakcyjne są wykorzystywane na pokrycie kosztów związanych z wydobyciem i złagodzenie spamu. Określają również próg dotyczący minimalnej kwoty płatności, poniżej której przelewy stają się nieefektywne.

Nietolerancja partycjonowania
Waluty bazujące na zasadzie Blockchain nie mogą przetrwać długotrwałego podziału sieci, ponieważ może to prowadzić do odwrócenia dużej liczby transakcji. Nie jest również możliwe zainicjowanie zamierzonego podziału w przypadkach, gdy jest to wymagane.

Dyskryminacja uczestników
Istniejące kryptokryty to systemy heterogeniczne z wyraźnym rozdziałem ról (emitenci transakcji, zatwierdzający transakcje). Takie systemy stwarzają nieuniknioną dyskryminację niektórych elementów, które z kolei powodują konflikty i sprawia, że ​​wszystkie elementy wydatkują środki na rozwiązywanie konfliktów.

Ograniczenia skalowalności
Niektóre kryptokrytyny mają trudności w maksymalnej wysokości transakcji, a limity te nie mogą zostać usunięte w sposób zdecentralizowany. Magia limitu ustalonego przed uruchomieniem nie może zaspokoić wymagań systemu, chyba że zostanie ustalona przez osobę o niezwykłej umiejętności przewidywania. Zbyt niska wartość może utrudnić wzrost bazy użytkowników, zbyt wysoka wartość może otworzyć system różnego rodzaju atakom.

Wysokie wymagania dotyczące sprzętu
Kryptokryty pochodne pochodzące z Bitcoina wykorzystują swoje oryginalne podejście oparte na skryptach, które pozwala na wdrożenie szerokiej gamy przypadków użycia. Inne waluty wykorzystują podejście zbliżone do stosowanego przez banki, ale dodają dodatkowe funkcje. Oba znacząco podnosi wymagania sprzętowe ze względu na złożoną logikę przetwarzania transakcji.

Nieograniczony wzrost danych
Przechowywanie wszystkich przejść stanów prowadzi do szybkiego wzrostu danych, a nie zwiększa znacznie informacji o saldzie. Ta nieskuteczność nie może zostać usunięta, nawet jeśli techniką przycinania danych i dużą popularnością waluty może doprowadzić do jego upadku.

Interakcyjność Tangle-Blockchain

Iota nie stara się zastąpić blokady w całości, ale działa jako uzupełnienie bieżącego ekosystemu blokowego, działając jako oracle dla inteligentnych platform kontraktowych, takich jak Ethereum i Rootstock. Dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo bloków, umożliwiając włączenie punktów kontrolnych do transakcji.

Po ósmym największym miejscu crypto o wartości 1,249 mld USD w kapitalizacji rynkowej od piątku rano IOTA osiągnęła w ciągu ostatnich 24 godzin 13,52-punktowy wzrost do 0,449602 USD BTC po tym, jak w poprzednim okresie 24-godzinnym spadł o 20,16 punktu. 30 czerwca firma IOTA opublikowała największy 24-godzinny spadek dla wszystkich 100 najpopularniejszych crypto, z wyjątkiem Peerplays.

IOTA opublikowała najsilniejsze wyniki wszystkich cryptos z wyjątkiem Gnossis, krypto numer 17 z kapitałem na poziomie 368.67 milionów dolarów, co skoczyło 38.08 punktów; Numer 54 stanowił żetony Agorasa z kapitałem rynkowym o wartości 53,61 mln USD, osiągając zyski w wysokości 215,06 punktu; A 94 miejsce zajęła NeosCoin z kapitałem w wysokości 24,79 mln USD, osiągając 38,08 punktu zysku.

Wzór lotny

Przed upadkiem z 30 czerwca IOTA osiągnęła 26.48 punktu zysku w dniu 24 czerwca, osiągając rekordowy zysk z tego okresu. To nastąpiło po piętach, tracąc 36,5 punktu w ciągu 24 godzin.

Cena spadła z $ 0,634748 od 13 czerwca do 0,300365 dolarów w dniu 15 czerwca, gdzie kurs spadł do 26 czerwca, kiedy osiągnął wartość 0,415750 dolarów.

Unikalny protokół

Pierwszy kryptokonferencji bez blokady, IOTA używa protokołu o nazwie „Tangle”, który oparty jest na technologii DAG. W tradycyjnych blokach różnych transakcji są grupowane w każdym bloku, zanim ten pakiet transakcji zostanie zweryfikowany przez górników. W „Tangle” każda transakcja tworzy nowy blok i zasadniczo sprawdza się samodzielnie: Aby pomyślnie przeprowadzić transakcję, musisz najpierw sprawdzić, czy dwie losowo wybrane transakcje są siecią.

Bitfinex oficjalnie uruchomił token IOTA, IOT, 13 czerwca. Po przejściu na żywo na Bitfinex, wolumen transakcji szybko stał się tak ogromny, że serwery Bitfinex na krótko się zawiesiły(była informacja o ataku Ddos portfeli IOT). W ciągu pierwszych trzech godzin handlu, 4,44 mln mega IOTA były sprzedawane z parą IOT / USD, która wzrosła o drugą. Transakcje z IOT / BTC wykazały jeszcze większą aktywność, wykazując w tym samym okresie 11,67 mln mega transakcji IOTA.

Projekt Tangle rozpoczął się w połowie 2015 roku, którego celem jest głównie Internet-of-Things dla płatności maszynowych i integralności danych. Założycieliele zdali sobie sprawę, że urządzenia podłączone do internetu potrzebują sposobu na bezpieczne rozliczenia i transfery danych, aby IoT działało.

https://www.youtube.com/watch?v=FyrNDtNHGIM&t=145s

https://www.youtube.com/watch?v=CraGp446vR0&t=1074s

https://www.youtube.com/watch?v=FUb20kmU_68&t=267s

 

Możliwość zakupu waluty :

bitfinex.com

Polecamy również codziennie oglądać blog Prezesa – bardzo cenimy sobie i sami oglądamy.

Jako ciekawostkę Bitcoin.edu.pl dodaje nową walutę prezydenta Francji do kupienia na Yobit :)http://coinmarketcap.com/currencies/macron/#markets

Wyruszamy na Węgry – wkrótce artykuł z podróży..

Temat nowego internetu poruszany jest w 4 serii serialu Silicoin Valley – polecamy na weekend :)

2 thoughts on “IOTA alternatywna moneta warta uwagi subiektywnym zdaniem Bitcoin.edu.pl

  1. O kryptowalucie Iota dowiedziałem się dzięki serwisowi bitcoin.edu.pl w lipcu i kupiłem kryptowalutę iota wtedy była o połowę tańsza niż dzisiaj więc zarobiłem 100 %. Jeśli cena będzie nadal szła w górę to zarobię krocie , zobaczymy jak będzie. Swoją przygodę z kryptowalutami zacząłem dopiero pod koniec czerwca. Dzięki serwisowi bitcoin.edu.pl zarobiłem za co Wam dziękuje.

Dodaj komentarz

Facebook