Bitcoin – cena w tydzień spadła do 1800$ i wzrosła do 2922$ w 7 dni !

Ostatni tydzień był pełen zawirowań na rynku kryptowalut ,które jak wiadomo podążają z reguły za kursem BTC. A Bitcoin ukazał dawno nie widziane oblicze rozpoczynając w piątek 14 lipca 2017 r. spadki w godzinach popołudniowych trwające przez weekend i częściowo poniedziałek. Od wtorku 18.07.2017 r. nastąpił zwrot i początkowo szybki (ale normalny wzrost) ,po czym od czwartku już ogromny wzrost na kursie. Dzisiaj mamy sobotę i od kilku godzin jest lekkie zawieszenie kursu pomiędzy 2750 – 2900$. Gdzie dokładnie nie wiadomo co się wydarzy dalej. Na wielu forach ,szczególnie jednym ,które śledzimy pojawiły się ciekawe teorie ,analizy, przewidywania nad którymi w dzisiejszym artykule chcielibyśmy się pochylić. Na początek jednak analiza zmian na kursie ostatniego tygodnia na bazie naszego profilu na FB – gdzie na bieżąco informujemy o aktualnych kursach.

Kurs 8 lipca był już w trendzie spadkowym, delikatnie osuwał się o i większość społeczności rysowały analizy dotyczące potencjalnie możliwych wzrostów raczej ,aniżeli przewidywali spadki. Wszystko od lipca można powiedzieć kręci się dookoła SegWit i potencjalnych wzrostów właśnie z tym związanym. Poziom 2446$.

Zgodnie można powiedzieć z przewidywaniami społeczności kurs zaczyna odbijać i rosnąć, wydaje się że sytuacja jest jasna i bezpieczna. Można pokusić się o to stwierdzenie że miała miejsce korekta po ATH i teraz już tylko będzie szło na północ. Można stawiać longi, shorty i grać na dźwigniach. Łatwe pieniądze..

10 lipca mają już miejsce lekkie spadki ,znowu można by powiedzieć korekta. Piszemy na FB o linii wsparcia znajdującej się na poziomach 2200$ i nie dzieje się jeszcze nic co mogło by wskazywać na zbliżające się tsunami. Kolejne dni mają miejsce wzrosty i spadki oscylujące w granicach 100 – 150$ dolarów w świecie BTC. Norma.

15 Lipca po 16 informujemy na FB o przekroczonej linii 2000$. To bariera psychologiczna ,która powoduję z jednej strony przekonanie że już niżej nie spadnie – przecież przed chwilą było 3000$ to już korekta jest możliwie najniżej ,innym natomiast zapala się w takich momentach lampka bezpieczeństwa – a co będzie jak spadnie niżej – a już będąc w takim momencie na walucie trwałej(fiatach) ,można powiedzieć że człowiek rusza na zakupy. I zastanawia się tylko czy możliwe jest że kupi jeszcze taniej ,czy też łapać okazję (spadające noże). I zaczyna się intensywniejsza gra.

16 lipca 2017 r. około 18:00 Bitcoin.edu.pl informuje na FB że cena przebiła granicę 1900$ i sami pytaliśmy czy czasami kolejnym krokiem nie będzie 1700$ – widać tutaj jak galopował kurs w kierunku południowym i na ten moment wyglądało już na tyle poważnie ,że i większość altcoinów była na swoich minimalnych cenach. Trzeba wspomnieć ,iż panika na Polskiej giełdzie BitBay spowodowała spadek Liska do kwoty 4.20 zł, ETH było do kupienia za 460 zł a LTC poniżej 140 zł. I wszystko wydawało się idealnym momentem na zrobienie ładnych profitów, tylko że w tym momencie nie było to aż tak oczywiste jak w dniu dzisiejszym. Chociaż my graliśmy :)

Odbicie przyszło szybko i nie spodziewanie dla większości graczy, oczywiście można było już wyczuć że coś się dzieje ,ale w takiej skali wydaje się że nie wielu to się udało przewidzieć. 20 lipca kurs dobijał już do poziomu 2660$

Kolejna dwa dni już właściwie tylko to pasmo wzrostów ,z mniejszymi korektami ,bez większych przystanków. Jedynie dzisiaj od godzin popołudniowych ruch zmalał ,delikatnie się obsuwa i nie widać już takiego szarpania w górę agresywnego jak poprzednio. Ale na to każdy na forum które Bitcoin.edu.pl czyta każdy ma swoje teorie. Jeden z postów ,który nam się spodobał ponieważ udowadnia wpływ forum na grę użytkowników ,autor : soulnecturn 

 

Bitcoin.edu.pl też jest fanem tego forum, regularnie czytamy i wyciągamy dla siebie wnioski. Korzystamy garściami z rozmów użytkowników ,którzy tam są ,dzielą się wiedzą, starają się doradzać, dzielić własnymi spostrzeżeniami, wykresami, analizą – lista osób które i my śledzimy jest dużo większa. Są tam fascynaci Bitcoina i kryptowalut. Tak jak my – dlatego jeżeli jeszcze nie znacie ,a warto czytać i uczestniczyć polecamy : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=18294&start=14120

Kurs na dzień dzisiejszy delikatnie przekracza kwotę 2800$ i potencjalnie forumowicze w Polsce i na Reddit na świecie i innych mniej lub bardziej znanych forach nastawienie mają na wzrosty. Pamiętać należy o czym – o tym że podobne nastawienie było i w zeszłym tygodniu ,i to też w związku z SegWit. I wtedy był i teraz jest to temat nr 1 w świecie crypto – i nie zmieniło się aż tyle ażeby kurs wzrósł 1200$ lub nie mógł spaść ponownie do poziomów z poprzedniej soboty. Jak zawsze nasz przekaz jest jeden – UWAŻAJCIE GRAJĄC – bo tu szybko można zarobić ale i stracić. Rynek crypto to nadal nieregulowany szczególnie Dziki Zachód w świecie finansów :)

Dziękujemy za wzrastającą liczbę czytelników. Pytania, sugestie ,dzielenie się własnymi transakcjami.

Są Nas legiony – i to biorąc pod uwagę Naszą Piękną miodem i mlekiem płynącą krainę. Mamy nowe projekty. Wkrótce..się aktywujemy. Brak czasu i zawirowania na rynkach BTC wstrzymują energię :) Świat nas czyta – Zapraszamy do współpracy każdego tradera – minera – forumowicza – fascynata crytpo – Piszcie :)

http://clustrmaps.com/site/183b5#coll7

2 myśli na temat “Bitcoin – cena w tydzień spadła do 1800$ i wzrosła do 2922$ w 7 dni !

Dodaj komentarz