Bitcoin Cash – zbliża się 01.08.2017 r. i może być różnie..

Dzisiaj chcielibyśmy odnieść się do pewnego już właściwie powstania Bitcoin Cash.

Czy będzie, kiedy będzie ,czy będzie można na tym zarobić i co ze sobą niesie takie rozdzielenie Bitcoin.

Istnieje już kilka podobnych tworów o nazwie Bitcoin np. Plus i inne ale tym razem powstająca moneta ma bezpośrednie połączenie z oryginalnym łańcuchem BTC.

Dla Bitcoin.edu.pl może nie jest to wiadomość wyśmienita ,ale tak jak poziomy kursów trzeba fakty zaakceptować ,a nie z nimi dyskutować. Jest bardzo prawdopodobne że po wprowadzeniu będzie możliwość zysku – ponieważ spekulanci (czyli większość rynku Bitcoin) wykorzystają okazję do windowania ceny – po którym może nastąpić równie drastyczny spadek. Zobaczymy. Handel odbywa się już nieistniejącą walutą..na BitFinex

Strona projektu : https://www.bitcoincash.org

Tutaj znajdziecie też portfel, wszelkie aktualne informacje oraz dane dotyczące miningu w przyszłości

Potencjalna kapitalizacja nowego projektu : https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-cash/

Ciekawa rozmowa na Reddit : https://www.reddit.com/r/btc/comments/6p8v9k/bitcoin_cash_mega_thread/

Bitcointalk : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2040221

Za kilka dni zbliża się słynny 1 sierpnia i prawdopodobnie ten dzień będzie zapamiętany przez długi czas. W tym tygodniu Bitcoin.com dyskutował o możliwym scenariuszu aktywowanego przez użytkownika twardego widelca o nazwie „Bitcoin Cash”, ponieważ większość społeczności nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten widelec będzie prawdopodobnie nadal zachowywany mimo obecnego postępu Segwit2x

Bitcoin Cash to znacznik, który może pojawić się w najbliższej przyszłości ze względu na aktywowany przez użytkownika rozwidlony (UAHF), który rozwiąże blokadę Bitcoin na dwa bloki. UAHF był początkowo planem awaryjnym przeciwko uruchamianym przez użytkownika miękkim widelcem (UASF) ogłoszonym przez Bitcoin Technologies Bitcoam Technologies. Od jego ogłoszenia, na konferencji „Przyszłość Bitcoin”, twórcyAmaury Séchet ujawnił projekt Bitcoin ABC ( A djustable B locksize C ap) i powiedział publiczności na temat nadchodzącego UAHF.

Po ogłoszeniu przez Séchet i po pierwszym wydaniu przez Bitcoin ABC projektu, został ogłoszony projekt „Bitcoin Cash” (BCC). Środki pieniężne Bitcoin będą takie same jak BTC, pomijając kilka rzeczy, takich jak Segregate Witness (Segwated Witness) i Replace-by-Fee (RBF). Według BCC, kilka największych różnic między BTC i BCC będzie trzy nowe uzupełnienia do bazy kodu bitcoin, które obejmują;

  • Wzrost wielkości bloków – Bitcoin Cash zapewnia natychmiastowy wzrost limitu wielkości bloku do 8 MB.
  • Zabezpieczenie przed powtórzeniami i odblokowaniem – jeśli dwa łańcuchy utrzymają się, Bitcoin Cash minimalizuje zakłócenia użytkownika i pozwala bezpiecznie i spokojnie współistnieć obydwóch łańcuchów, z funkcją odtworzenia i zabezpieczenia przed wyskakiwaniem.
  • Nowy rodzaj transakcji – w ramach technologii ochrony przed ponownym odtwarzaniem Bitcoin Cash wprowadza nowy typ transakcji z dodatkowymi zaletami, takimi jak podpisanie wartości wejściowej w celu zwiększenia bezpieczeństwa portfela na sprzęt oraz eliminacji problemu z kwadratowym hasłem.

Bitcoin Cash będzie miał wsparcie ze strony różnych członków branży kryptoazjatyckiej, w tym górników, giełd i klientów, takich jak Bitcoin ABC, Unlimited i Classic. Oprócz tej pomocy twórcy oprogramowania Bitcoin Cash dodali „powolny” algorytm ograniczania trudności związanych ze skalą górnictwa, tylko w przypadku, gdy nie ma wystarczająco dużo czasu na wsparcie łańcucha.

Wsparcie dla górnictwa i wymiany

What Every Bitcoiner Should Know About 'Bitcoin Cash' Do tej pory kilka z największych pool`i (basenów) wydobywczych bitcoin stwierdziło, że istnieje możliwość, że mogą kierować się do łańcucha Cash Bitcoin. Obejmuje to antmpy Bitmain, BTC.top, Viabtc i Connect BTC. Firma Bitmain twierdzi, że w tej chwili firma skupia się na Segwit2x i działa na tym konkretnym oprogramowaniu. Firma stwierdza jednak, że”uważnie śledzimy ruch” BCC „i nie wykluczamy możliwości wspierania Segwit2x i BCC.” Obecnie Bitmain zdaje się obserwować sytuację, dopóki nie podejmie ostatecznej decyzji. Nasza działalność wydobywcza, pool.bitcoin.com wydała również ogłoszenie o świadczeniu usług publicznych na temat Bitcoin Cash i podobnie jak Bitmain, nasz basen(pool) będzie również oglądał wydarzenia, które się rozwiną.

„Pozostajemy nadal zobowiązani do wspierania propozycji Segwit2x, która otrzymała szerokie poparcie od przemysłu Bitcoin i społeczności – jednak ze względu na duże zapotrzebowanie naszych użytkowników, Bitcoin.com Pool da klientom górnictwa możliwość obsługi Bitcoin Cash (BCC) z ich hashratem, ale w przeciwnym razie Bitcoin.com Pool będzie domyślnie wskazywał na łańcuch obsługujący Segwit2x (BTC). „

Bitcoin.com poprzednio informował o Viabtc, dodając do nich notowania na giełdzie BCC na rynku terminowym. Token został sprzedany w przybliżeniu 450-550 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin i osiągnął najwyższy czas w wysokości 900 dolarów po pierwszym wydaniu. Dwie inne giełdy, Okcoin za pośrednictwem platformy „OKEX” i Livecoin zapowiedziały również, że będą również notować BCC na swoich platformach handlowych. Kibice Bitcoin oczekują dalszej wymiany, aby wkrótce po zakończeniu widelca.

Co mogę zrobić, aby otrzymać gotówkę Bitcoin?

What Every Bitcoiner Should Know About 'Bitcoin Cash' Jak wyjaśniono we wszystkich innych aktualizacjach dotyczących możliwości korzystania z widelców – użytkownicy powinni zawsze utrzymywać prywatne klucze . Jedyne prawo do zatrzymania kluczy zapewni, że będziesz mógł uzyskać dostęp do żetonów Bitcoin Cash w przypadku rozłamu.Prowadzenie funduszy na giełdzie będzie odmienne, ponieważ zawsze oddajesz swoje fundusze do swobodnego wyboru platformy handlowej. Oznacza to, że będziesz musiał przestrzegać własnych zasad, ponieważ wiele giełd planuje powstrzymać wypłaty, depozyty i ewentualnie obrót w dniu 1 sierpnia. Ponadto istnieją wymiany, które nie obsługują podziału UAHF i żetonu środków pieniężnych Bitcoin, w tym takich firm jak Coinbase i GDAX. Zarówno producenci portfeli z Trezor jak i Ledger twierdzili, że klienci nie będą musieli nic robić, aby otrzymać żetony BCC.

Znowu, niezależnie od postępu Segwit2x ten widełek najprawdopodobniej się zdarzy, a bitcoinery powinny być przygotowane. Pozostało kilka dni do 1 sierpnia, a ci, którzy chcą zdobyć Bitcoin Cash, powinni usunąć swoje monety z giełd czyli osób trzecich na własny portfel, który kontrolują.

Aby uzyskać więcej informacji o gotówce Bitcoin Cash, zapoznaj się z oficjalnym ogłoszeniem oraz z serwisem BCC.

https://www.bitcoinabc.org

Co myślisz o możliwości Bitcoin Cash? Daj nam znać, co myślisz w poniższych komentarzach.

Źródło ; Bitcoin.com

Tak jak świat bitcoiny uważał, że jest bezpieczny, pojawiło się nowe zagrożenie dla stabilności kryptoanalitycznej.

W zeszłym tygodniu cena bitcoina wzrosła w górę w stosunku do wszystkich rekordów jako propozycja zwiększenia jego zdolności do transakcji, popierana przez ponad 97% górników, zmniejszając szanse na tak zwane „twarde widelce”. Pojawiła się nowa propozycja, która gwarantuje podział waluty w dniu 1 sierpnia. Tym razem jednak świat Bitcoina nie ma na to ochoty.

W zeszło tygodniowy wieczór pojawiła się w odpowiedzi na tzw. Propozycję poprawy jakości Bitcoina (BIP) 91. Prawie wszyscy górnicy, którzy przetwarzają transakcje i wprowadzają nowe bitcoiny do podaży pieniądza, poparli to. Ale BIP 91 powstrzymuje się od dostarczania tego, czego chce frakcja wokalna świata bitcoina: znacznie zwiększona granica liczby transakcji, które może obsłużyć sieć, zwana również limitem „rozmiaru bloku”.

Kilka szybkich informacji na temat tej coraz bardziej niechlujnej sytuacji: Twórca Bitcoina ustawia dowolny limit na wielkość bloku 1 megabajta. Tak zwana „wojna domowa” w bitco w ciągu ostatnich kilku lat koncentrowała się na tym, czy limit ten powinien zostać zmieniony, jak i ile. BIP 91 podwoi maksymalną liczbę transakcji w sieci bitcoin, ale przede wszystkim bez dotykania limitu 1 megabajta. Osiąga to za pomocą obejścia zwanego Segregated Witness lub „SegWit”, który sprytnie wyciąga fragmenty danych transakcji, uwalniając przestrzeń dla większej liczby transakcji.

Ponieważ SegWit nie zmienia limitu wielkości bloku, niektórzy bitcoinatorzy uważają, że po prostu wyrzuci puszkę w dół drogi.Obawiają się również, że może zmniejszyć znaczenie sieci bitcoin, ponieważ SegWit otwiera drogę do „dwuwarstwowych” rozwiązań, które umożliwią szybką i dużą skalę transakcje odbywające się poza siecią bitcoin. Stwarza to scenariusz, w którym większość transakcji odbywa się poza siecią bitcoin, przy czym okazjonalna transakcja rozliczeniowa w sieci.

Który wprowadza nas do nowego wniosku, który jest mylnie nazwany ” pieniędzmi bitcoin „. Wzywa on do ośmiokrotnego zwiększenia limitu wielkości bloku w dniu 1 sierpnia. Nazwa ta wskazuje na frakcję, którą chce bitcoin by być siecią płatniczą – łatwo dostępne i łatwe do wykorzystania jako gotówka – w przeciwieństwie do grupy, która widzi bitcoina jako zbliżoną do cyfrowego złota.

Za tydzień, aby przejść do 1 sierpnia, wartość bitcoin gotówki w stosunku do bitcoin będzie mierzyć zaufanie rynku w tym nowym rywalem przeważającym w bitwie wewnętrznego konfliktu bitcoina.

Źródło : qz.com

Na dzień dzisiejszy po wczorajszych spadkach mamy sytuację nie pewną – delikatnie mówiąc.

Krążą (jeszcze nie potwierdzone faktami) informacje po sieci odnośnie kradzieży BTC z giełdy BTC-e.

Pewnie rozwiązanie tej sytuacji będzie znane do wieczora.

Ale powoduje lekką konsternację na rynkach co widać na kursach.

Poniżej kursy aktualne z dnia 26.07.2017 r. godzina 13:00

 

1 thought on “Bitcoin Cash – zbliża się 01.08.2017 r. i może być różnie..

  1. Pingback: Tracy Glastrong

Dodaj komentarz

Facebook