Bitcoin – nowe ATH (4190$..) – Segwit Lock In – rozwój Bitcoin Cash

Ostatnie dni przyniosły Nam – czyli całej społeczności crypto fascynatów sporo wrażeń. Można powiedzieć że ścierające się ze sobą od dawien dawna sposoby grania (na spadki czy wzrosty) przyniosły sporą przewagę dla grających na longi – zakładających wzrosty. Często można było w ostatnim czasie przeczytać na różnych forach o nastrojach mówiących o bańce, już maxymalnej cenie jaka była do osiągnięcia, i tutaj przeważali grający shorty, zakładający spadki, wszyscy którzy pozbyli się swoich BTC przed czasem…I jak w każdej społeczności zawsze byli też i tacy, co przekonywali że przecież Japonia akceptuje, że wzrasta liczba sklepów, punktów handlowych akceptujących crypto, że jest tylko 21 milionów monet w obiegu (co jednak lekko zachwiało powstanie Bitcoin Cash akurat przy tym argumencie). Prawa Ekonomii /podaż/ popyt przepięknie pokazały w ostatnich dniach jak to działa – samo nakręcające się przepowiednia Goldman Sachs o poziomach 4000$ zaczęła żyć własnym życiem. I w dniu dzisiejszym praktycznie dobiło do tych właśnie, przepowiadanych poziomów. I mamy Historyczne poziomy. Nieoczekiwane, zaskakujące, ale i poziomy które z nie jednego tradera uczyniły osobą majętną. I to jest w crypto najpiękniejsze. Kto się nie załapał  – ten mozolnie dale będzie grać i uczyć się odczytywania wszystkich czynników mających wpływ na cenę Bitcoin i innych kryptowalut. My osobiście nie ukrywamy również, że widzimy duży potencjał w cenie BCC czy BCHBitcoin Cash i rozpoczynamy długotrwałe holdowanie własnie tej waluty w naszym portfelu inwestycyjnym. Najwyższe ATH na kursie Bitcoin został ustanowiony w dniu 12.08.2017 r. i wynosi 3970,1$

Przed nami kolejne terminy ,które wniosą nową jakość w świecie crypto. Wygląda na to, iż w dniu dzisiejszym po osiągnięciu nowego szczyty następują i będą się potęgować nastroje spadkowe. Zasadniczo był to rajd tak bardzo nieoczekiwany i szalony, nawet dla używających Analizy technicznej przy decyzjach inwestycyjnych ,że aż proszący się o zniesienie. Pytanie teraz to jak zareagują wszyscy grający na umacniający się trend spadkowy (jeżeli faktycznie się oczywiście już obudził i będzie się umacniał..) i gdzie przeskoczą ze swoim kapitałem. Czy będzie to ,,nowy” Bitcoin o równie dużej kapitalizacji, bardzo szybki, z małymi opłatami i zasadniczo oparty o łańcuch BTC – co czyni go jedynym w swoim rodzaju klonem. Czas pokaże. My zakładamy subiektywnie możliwości rozwoju, dlatego też nie zamierzamy takiej okazji zmarnować i naturalnie Bitcoin.edu.pl – jak sama nazwa portalu wskazuje ma w zasobach Bitcoin (x2)

https://pl.tradingview.com

I teraz należało by oczekiwać ,po za oczywiście zwiększającą się mocą sieci BCC poprzez podłączających się górników powstawanie – a właściwie przestawianie dotychczas istniejącej infrastruktury Bitcoin również na Bitcoin Cash. Bitcoin.edu.pl nie zakłada zastąpienia żadnej waluty inną, nawet mając na uwadze zawirowania w świecie crypto ,tematu Segwit, sporów deweloperów Core (świadomie nie rozpisujemy się tutaj i nie zagłębiamy w tą tematyką, inne portale robią to dużo lepiej). Można natomiast dywagować i snuć potencjalne ścieżki rozwoju – kraniki, akceptacja w kasynach, sklepach, portalach tematycznych, następuje swego rodzaju podział na zwolenników – przeciwników Bitcoin Cash..A chodzi o jedno – rozwój projektu crypto – wirtualnego pieniądza, możliwości przesyłu środków (szybko ,tanio i bez zbędnych formalności) i tutaj każda waluta ma szansę. A blizniak Bitcoin ma hiper szanszę :)

Teraz czekamy na 22 sierpnia – wejście SegWit, i jak w przypadku Litecoina całe wydarzenie jest już w cenie, co ostatnie dni pokazują a w tej chwili będzie miało miejsce ścieranie się dwóch koncepcji. Czy walor inwestycyjny jakim jest Bitcoin jest wart 4000$ i więcej czy jest to tylko nakręcona bańska spekulacyjna pod te wszystkie razem wzięte wydarzenia…No i każdy zapewne ma tutaj swoje zdanie, ukierunkowane przez stan posiadania, wiary, przekonań itd. Chętnie czytamy wasze komentarze i maila, piszcie co myślicie dla potomnych – niech z czasem sobie każdy poczyta – tak jak z pewnym sentymentem dziś można przeczytać i oglądać foto kursów w momencie powstania Bitcoin.edu.pl :)

https://bitcoinwisdom.com

https://cryptowat.ch

Mamy wiele pytań gdzie śledzimy kursy, dlatego ponownie podajemy 3 najważniejsze dla nas strony z wykresami, możliwością rysowania figur oraz innymi pomocnymi funkcjami. Grając należy pamiętać o obserwacji co się dzieje na innych ,większych rynkach ale i nie dziwić się że na mniejszych ruchy nie mają pełnego odwzorowania. Giełdy krajowe, na których czytelnicy Bitcoin.edu.pl w Polsce grają mają bardzo płytki rynek i nie są tak elastyczne jeżeli chodzi o reakcje na gigantach jakim jest np. Finex (chociaż bezpieczeństwo tutaj pozostawia wiele do życzenia) czy na przykład Poloniex (co też nie do końca gwarantuje pełne bezpieczeństwo naszego kapitału – szczególnie po ostatnich zmianach w regulaminie, praktycznie całe ryzyko przerzucającym na tradera…). Ryzyko jest wkalkulowane w możliwość dużych profitów, w przeciwieństwie do grania na Forexie, gdzie zmiany są już dużo większe ale jest bezpieczniej.

Dla zainteresowanych również kopaniem Bitcoin Cash przypominamy adres pierwszej giełdy, stabilnej i pewnej – co sami sprawdziliśmy dość dobrze : https://pool.viabtc.com

Na ViaBtc uruchomiona została kilka dni temu również opcja kopania SOLO – co może nie jest pewniakiem, ale jednak przy kilkukrotnie mniejszej trudności i małej mocy zaangażowanej w kopanie daje na pewno większe szanse, aniżeli kopanie BTC Solo. Zawsze warto spróbować – nastawiając się na konkretny okres wydobywania. Można i w tym przypadku brać pod uwagę możliwość kopania poprzez wykupienie mocy Hash na przykład : new.nicehash.com

Wszelkie newsy oraz nowe opcje wydobycia BCC dostępne są na gorąco tutaj : https://www.reddit.com/r/btc/comments/6pfzcp/how_to_mine_bitcoin_cash/

Pojawiają się nowe kopalnie umożliwiające wydobycie BCC/ BCH ( nie sprawdzaliśmy jeszcze)

https://bitcoin-cash.miningpoolhub.com

https://pool.bitcoin.com/index_en.html

eobot.com

Pojawiają się z waszej strony pytania o program/ generator Paper wallet dla Bitcoin Cash. Tutaj teoretycznie działa ten sam generator – Cash jest kopią Bitcoina zatem klucze publiczne i prywatne są takie same, łańcuch jest kopią/ rozdwojeniem z Bitcoina – ciekawe pytanie i sprawdzimy to dając wam znać czy działa. Wysyłając na adres BTC teoretycznie powinno udać się przywrócić stan posiadania przy użyciu oprogramowania Casha. Piszemy teoretycznie, ponieważ pytanie pojawiło się dziś, i nie było jeszcze przetestowane. Jeżeli macie tutaj swoje doświadczenia piszcie.

Polecamy jak zwykle Blog prezesa – dobra robota dla wszystkich crypto fanów każdego dnia :

Kończymy pisać 12.08 około 21:00 – jutro będzie kolejna aktualizacja pod kątem kursu i potencjalnych zmian

Aktualizacja 13.08 godz. 12:30

Wczorajsza noc przyniosła kolejny rajd i ustanowienie kolejnego ATH. Jako fascynaci crypto oraz króla Bitcoina sami musimy stwierdzić że jest to czyste SZALEŃSTWO ! 4190$ na Finexie w godzinach nocnych. Można powiedzieć, że w tej chwili to już nikt analizujący kurs, grający nie może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć co będzie dalej. Na forach internetowych przewija się informacja o 5000$ – ale to było by już zbyt piękne. Są również głosy rozsądku, które zapowiadają korektę ,ale o czym też należy wspomnieć o spadkach ceny są wzmianki od poziomów drugiego z rzędu szczytu na 2900$. Każdy grający widział ten nie naturalny wzrost w kilka godzin z poziomów 1800$ do 2500$ i z tego właśnie powodu, że nie był naturalny (cokolwiek by to miało znaczyć w świecie crypto:) nie wchodził ,tylko czekał na kolejny zjazd. Nie dość że większość grających wg. tej strategi się nie doczekała to spoglądała ze smutkiem na odjeżdżający pociąg do szczytów z dnia dzisiejszego – 4190$ !!!! To robi gigantyczne wrażenie.

Chociażby dla potomnych należy zachować te wykresy ,na miesiąc ,ba za kilka dni sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej..Zaobserwować można na wielu portalach aukcyjnych kompletny brak koparek – teraz to już nikt nie chce oddać swoich zakurzonych Antminer s1,s3 – bo s5 i s7 nabrały przy obecnych poziomach zupełnie inne poziomy cenowe. Jeżeli chodzi o naszą strategię – to nie ukrywamy że poziom 4100$ był już sygnałem do wchodzenia na shorty – przez brak pewności czy czasami BTC nie planuje 5000$ jesteśmy na małej dźwigni x10. Ale zawsze :)

Ruch w górę wydaję się już totalnie abstrakcyjny ,chociaż oczywiście przeglądając posty z wielu forum międzynarodowych pozytywne nastawienia nie znika. Czy to aby na pewno nie ma już symptomów bańki ?

Dla Bitcoin.edu.pl takie poziomy są już wysoce niebezpieczne – dlatego UWAŻAJCIE przy podejmowaniu decyzji.

Ciekawe w tej chwili wydają się ruchy na Bitcoin Cash i innych crypto ,bowiem odpływający kapitał z BTC potencjalnie wyląduje tylko częściowo na fiatach. W większej skali trafi na alty – to teraz należy prawidłowo wytypować gdzie ? Bitcoin.edu.pl od kilku dni mocno testuje i kopie BCC – dlatego spoglądamy w stronę tego super Alta z dużym zainteresowaniem. Ma wszystko co potrzeba do osiągania wyżyn i przyciągania nowych graczy – najsilniejszym czynnikiem jest bezsprzeczny fakt że jest to również Bitcoin..

Pracujemy w tej chwili nad stroną bccmarket.pl – i nie ukrywamy że liczymy na wasze wsparcie ,samo do końca testujemy kilka możliwych skryptów do zastosowania na stronie ,wszystko zasadniczo się rozwija i wymaga pracy – a zważywszy na okres wakacyjny prace też idą w innym tempie ,aniżeli powinny. Jeżeli macie pomysły własne co było by potrzebne, przydatne, oczekiwane w tworzącym się rynku Bitcoin Cash w Polsce – piszcie do Nas :)

Kolejna aktualizacja w stosunku do nowego kursu jutro tj. 14.08.2017 r.

Aktualizacja 14.08.2017 r. godz. 21:00

Warto było poczekać te kilka dni i obserwować. Co najpiękniejsze było w Bitcoin – że z czasem będzie można zarobić. I tak było na każdym poziomie cenowym. Czy jest tak dzisiaj – dla Bitcoin.edu.pl już niekoniecznie. Naturalnie przy zakupie BTC za 800 zł w 2015 były nerwy czy to po okresie ponad roku spadków nie poleci dalej, w 2016 po pierwszych wzrostach 2000 zł, 3000 zł – 5000 zł już wydawało się w grudniu 2016 r. magiczną barierą ,która nie wytrzyma (i faktycznie korekta była – największa w lutym 2017 r. do 3500 zł). Ale dziś ,jak dziś patrząć na 15800 zł ??

Bitcoin.edu.pl patrzy i nie ukrywa tego już z bardzo dużym sceptycyzmem. To już jest pompa, nie podyktowana niczym szczególnym, żadnym wydarzeniem. Że SegWit , i tak dalej, to na prawdę ma drugorzędne znaczenie. Wygląda na to jakby na prawdę starym wyjadaczom, grubasom, rekinom zależało na kłuciu w oczy co raz to nowymi ATH – tylko żeby dalej patrzeć na nich – jak z panną na wydaniu:) chce być naj naj atrakcyjniesza. I jak obserwujemy poostatnich wzrostach następuje zmiana mocy kopalni największego w tej chwili konkurenta jakim jest BCCBitcoin Cash – minerzy przełączają swoje koparki ponownie na BTC i moc sieci BCC zaczyna spadać. To wpłynie na czas wydobywania bloków, na 100% również w najbliższych dniach na wartość BCC. Wyszło dołem z trójkąta wczoraj kierując się AT ,zostało wprowadzone na Poloniex – co wróży krwiożerczą wyprzedaż. Czekamy na Polskie giełdy – które w tej chwili nic innego nie robią tylko zapewne grają tymi środkami, bo co mianowicie tłumaczy 14 dniowy okres wprowadzenia wpłat/ wypłat BCC – problemy techniczne – jakie ? Zamieniamy się w słuch…

Teraz rozgrywa się ostatnie rozdanie kart – przekroczone 4310$ – pozamykane shosrty na Bitmex zrobiły wrażenie na obserwujących rynek. Nasz na drźwigni x 10 się jeszcze długo utrzyma. Ale jak to wygląda ja dziś – nie ciekawie…

Przypominamy – tutaj można grać na spadki/ wzrosty :)

Dodaj komentarz