Rzeczywistość po SegWit – kurs – transakcje – potencjalne możliwości rozwoju

Od kilkunastu już dni mocno obserwujemy co się dzieje na rynkach. Oczywiście było widać spore podniecenie na forach w związku z wejściem SegWit w życie – nastąpiło, nic szczególnego się nie wydarzyło. Cena wydaje się była już uwarunkowana oczekiwaniami, co w tej chwili powoduje ruchy w dół/górę o max. 200$. Raczej panuje atmosfera wyczekiwania spadków, chociaż takiego odczuwalnego – powiedzmy o 500$. I teraz jak wygląda rzeczywistość na dziś. Mamy wiele nie zatwierdzonych transakcji w sieci BTC – moc spada dość drastycznie, można powiedzieć że bańska pękła już na hashrate, ponieważ większość kopalni (to widzi każdy kopiący) dodają profity za nie przełączanie się na alternatywne waluty. Z grubsza chodzi o nie przełączanie mocy swoich koparek na Bitcoin Cash. Jest to zrozumiałe, mniejsza moc powoduję dłuższe oczekiwanie na zatwierdzenie przelewu ,a to z kolei wyklucza możliwość szybkiej reakcji traderów na zmiany cen – na arbitraż. Nie ma obecnie możliwości przesyłania środków w szybkim tempie, no chyba że ktoś akceptuje bardzo wysokie fee. I teraz należy zadać sobie pytanie co dalej – prawda – każdy sobie to pytania w ostatnich dniach zadaje…Widać to zaniepokojenie i zmęczenie po kursach reszty altów, piękne odbicie na LISK, Dash, Monero i również reszcie mniej znanych altów to sygnał że kapitał zaczyna krążyć. Po kursie BTC nie widać tego znacznie, ale tutaj to już raczej decydują więksi gracze, kopalnie – które wg. różnych opinii mogą sztucznie kurs na tak wysokim poziomie utrzymywać. Kolejne tygodnie na pewno rozstrzygną widoczną w tej chwili walkę pomiędzy Bitcoin Cash (BCC) a Bitcoin Core (BTC) a prym, palemkę pierwszeństwa – atrakcyjności i dla traderów, i dla kopaczy. Siła tkwi w mocy Hash ,to oczywiste – i tutaj warunki dyktują kopalnie ,to również jest jasne i proste – ale wielka ilość małych minerów ,mających własne moce w tym przypadku będzie podejmować decyzję, a kopalnie z wielkim prawdopodobieństwem prędzej czy później podążą za tym nowym trendem.

Źródła z kopalni : https://cn.pool.btc.com

Widać tutaj jasno i klarownie że opłacalność wydobycia przenosi się na Bitcoin Cash. Oczywiście zmieni się to szybko w momencie zwiększającej się mocy sieci, ponieważ trudność wydobycia będzie wzrastać. Nie rozstrzygnie się temat naszym zdaniem w kilka dni. To potrwa tygodnie – będzie oczekiwanie na skutki wprowadzenia SegWit na BTC w listopadzie 2017 r. Tak z grubsza. Będziemy oczywiście temat śledzić i Was informować ,ale co można już dziś powiedzieć śmiało – to że fork na BTC spowodował spore zawirowania i możliwości, szanse dla nowo wchodzących w mining i trading. To prezent dla nowych osób ,które w końcu zdecydowały się na własną przygodę z krypto walutami. Na Poloniex.com dzisiaj jest zielono ,wręcz można powiedzieć baaaardzo optymistycznie dla każdego ,kto skupował alty na ich największych spadkach. Można realizować zyski i obserwować wybijanie się na pierwsze miejsce dawno zapomnianych monet. Takim smaczkiem na pewno jest MONERO i LISK – wzrosty 20/30% na walutach mających już od dawna swoje miejsce przy stole robi wrażenie ,również na Bitcoin.edu.pl 

Kilka linków i faktów na dzień 26.08.2017 r.

https://bitcoinfees.21.co

https://blockchain.info/unconfirmed-transactions ilość nie zatwierdzonych transakcji nie jest na rekordowych poziomach – bywało już 200000 ,ostatnio 100000 – ale na zatwierdzenie dziś bez odpowiednio wysokiego fee się sporo czeka. Kopalnie ,giełdy podniosły opłaty – co ma wpływ na koszty przesyłania ,a pośrednio na arbitraż między giełdami.

https://bitinfocharts.com/pl/comparison/hashrate-btc-bch.html#3m zmniejszająca się moc na BTC i zwiększająca się na BCC powoduje lekkie zdziwienie dla każdego ,kto określał Bitcoin Cash mianem shitcoina ,widać że tutaj działa tylko i wyłącznie jedno – potencjalny zysk. Nie ma co prorokować oczywiście ,i Bitcoin.edu.pl tego nie robi. Jak już wspominaliśmy wcześniej w artykułach – my inwestujemy obecnie w BCC. Chociaż korzystając na zwiększających się profitach ,zwiększającej się ilości urobku wypłacanych przez pool kopiemy również BTC (chociaż koszt przesyłu na portfel każdego dnia umniejsza ilość urobku przesyłanego – co jest średnio atrakcyjne..)

http://www.marketwatch.com/investing/stock/gbtc – monitoring kurs BTC/GBP – arcy ciekawy chociażby z zawirowań ,które mają miejsce w tej chwili z kursem Funta po decyzji o Brexit

http://fork.lol/pow/hashrate śledzenie migracji mocy kopaczy z sieci BTC do BCC ,opłacalność wydobycia, trudność kopania ,skoki dzienne ,nagroda – bardzo dobre źródło informacji przy decyzjach inwestycyjnych każdego dnia

https://cash.coin.dance/blocks monitoring dziennej opłacalności wydobycia ,również pozwala na podejmowanie decyzji tradingowych – proszę pamiętać że BCC może przynieść korzyści długofalowe ,może ale nie musi co warto zaznaczyć przy podejmowaniu decyzji. Bitcoin.edu.pl subiektywnie już jest na BCC :)

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-cash/

Kapitalizacja oraz miejsce w kapitalizacji na dzień dzisiejszy pokazuje jednoznacznie z czym mamy do czynienia. Miejsce nr 1 dla BTC i miejsce nr 3 na BCC pozwala sądzić ,iż w kolejnych tygodniach będzie rozstrzygnięcie. W którą to stronę pójdzie ,jak będzie wyglądała rzeczywistość crypto w listopadzie – to musi DZIŚ każdy określić na własną odpowiedzialność. Fakt jest taki że SegWit na BTC wprowadza techniczne możliwości świadczenia usług podobnych do Ethereum (utrzymującego się na miejscu nr 2 kapitalizacji na dzień dzisiejszy)

Wspierajcie Nas w chwilach nie pewności – pamiętajcie również że jest to i dla was potencjalnie dość duża szansa na profity. W obecnej sytuacji można śmiało powiedzieć ,że w najbliższym okresie będzie jasne i klarowne określenie co dalej. Boczniak na kursie BTC nie może trwać długo, według Bitcoin.edu.pl cena jest już tak bardzo mocno przeszacowana że na pewno odradzamy nowym, świeżym na zakupy obecnie – na dzisiejszych poziomach cenowych – 15500 zł na 1 BTC to czysta abstrakcja. Oczywiście również czytamy na największych forach o potencjalnych możliwościach ceny na poziomach 10000$ ale dla nas jest to możliwe w tym samym % jak lądowanie człowieka na Marsie. Czas najlepiej zweryfikuje nasze subiektywne odczucia ,a każdy trader będzie podejmował własne decyzje, na własną odpowiedzialność. Niech te decyzje będą jedynie rozważne ,przemyślane – o to Bitcoin.edu.pl prosi :)

My sobie zadajemy takie jedno pytanie – na bazie ostatnich wydarzeń i można powiedzieć wydarzenia SegWit które na każdej walucie winduje znacznie kurs do góry (np. Litecoin). Mianowicie kiedy można się spodziewać informacji o wprowadzeniu SegWit w Bitcoin Cash :) Bo że będzie miało takie wydarzenie miejsce prędzej czy później to chyba możemy sobie powiedzieć wprost – będzie miało miejsce.

Jesteśmy dzisiaj w sytuacji kiedy jak szalone do góry mknie Monero (+70%) ale było to do przewidzenia, jako jedyne nie miało szansy załapać się na większe pompowanie ,pozostawało z boku. Litecoin miał swoją pompę i SegWit ale wydaje się że jeszcze najlepsze jest przed LTC – szczególnie mając na uwadze technologiczne możliwości tej waluty i niską ceną w stosunku do reszty mocno wywindowanych altów. Jeżeli macie własne typy piszcie do nas jak dotychczas na Fanpage FB, Twitter ,mailowo lub na stronie Bitcoin.edu.pl w komentarzach. Obecnie jesteśmy w trakcie podróży ,dlatego też w sierpniu jesteśmy mniej dostępni – wszystko we wrześniu wraca do normy.

Jak zawsze polecamy blog prezesa i jego analizy – trafne i szczególnie ciekawe na tle innych youtuberów.

Artykuł będzie aktualizowany przez kolejne dwa dni w odniesieniu do kursów crypto – szczególnie BTC/BCC. Kurs na dzień dzisiejszy w momencie pisania artykułu. BTC – 4337 $ /BCC – 622 $

Aktualizacja 27.08.2017 r. godz 21:30

Dzisiaj to można śmiało powiedzieć że kurs Bitcoin ma padaczke – delikatną i stabilną ,oscylującą +/- 30$ przez większość dnia. Nawet weekendowo niewiele się dzieje – dlatego też można zaobserwować od piątku dwóch zwycięzców tej sytuacji – przepiękne wzrosty na LISK`u oraz LTC

Gratulacja dla każdego kto dostrzegł w porę potencjał tych właśnie wzrostów – i co najważniejsze wyskoczy we właściwym momencie. Nie można powiedzieć tego na pewno ,ale z dużym prawdopodobieństwem dzisiejszej nocy, na ranem mogą mieć miejsce zaskakujące wydarzenia na kursie. Dlaczego – ponieważ cena BTC nie jest stabilna, pewna – jest dość nerwowo – widać dzisiaj małą ilość graczy, nie wielki wolumen, brak pewności oraz siły w kursie. Tutaj analiza techniczna oczywiście pięknie pokazuje figury i zachowanie trendu – ale jak już to wielokrotnie miało miejsce TO właśnie w takich momentach dochodzi do spektakularnych zmian…Jutro ponownie zrobimy w godzinach wieczornych Aktualizację artykułu – są bardzo ciekawe, piękne czasy dla traderów :)

Warto nadmienić że dzisiaj miało miejsce równie piękne wybicie z 580$ na 650$ na Bitcoin Cash – niestety nie utrzymało się i szybko spadło, była może godzina na realizację zysków z wczorajszych zakupów. Ale to się jeszcze będzie rozkręcać i da zarobić. Podstawowa zasada – cierpliwość – wyłączone emocje – długofalowy plan i do przodu:)

Aktualizacja 31.08.2017 r. godz 18:00

Szok i niedowierzanie. Już praktycznie cała społeczność oczekuje wręcz korekty i to przez duże K a tu Bitcoin okazuje się że jest non konformistycznie nastawiony i podąża własną ścieżką – ścieżką wiecznych wzrostów..Opowieść wiecznie pozytywna i dająca wiecznie zarabiać. Już nawet Bitcoin.edu.pl którego nazwa zobowiązuje przestało wierzyć w ten cudownie wiecznie rosnący kurs, nieskończenie. My zaczynamy już poważnie czekać na korektę. Tym razem już są tak wysokie poziomy, realnie nie poparte kompletnie niczym – żadną informacją, technologiczną nowinką ,szybkością sieci (wysłanie 160 zł z kosztuje 14 zł – masakra to mało powiedziane..)

Polecamy już w tej chwili poważnie rozpocząć rozważania na temat stawiania shortów i śledzenie wszelkich dostępnych informacji odnośnie nastawienia w społeczności crypto – kto to kupuje w takich cenach ? (spekulanci:)

Altcoiny zresztą też nie pozostają w tyle. U nas zapala się już lampka bezpieczeństwa ,żeby później nie dziwić się dlaczego spadło – jeżeli osiągnie 5000$ to otwieramy szampana bo będzie to bezprecedensowe wydarzenie

Dodaj komentarz