Jesień w świecie Bitcoin i innych kryptowalut

Kolejny miesiąc, już w pełni inwestycyjny – wszyscy wrócili z wakacji i w tej chwili swoją uwagę mogą w większej skali ukierunkować na mnożenie własnych środków. My podobnie w okresie letnim wypoczywaliśmy, śledząc co się dzieje ale grając na 50% naszych możliwości. W tej chwili na forach jest to jeden z argumentów mających wytłumaczyć potencjalne dalsze wzrosty i kolejne ATH na BTC (lekko zaklinając rzeczywistość – kurs od dwóch dni jednak spada..).

Obecnie nie wiele już się wydarzy ,na nic szczególnego nie czekamy i BTC osiągnęło już niebotyczną cenę, dlaczego miało by nadal rosnąć ? Oczywiście są argumenty za..jak zawsze : Japonia, wzrastająca ilość sklepów, zainteresowanie nowych traderów, więcej informacji w mediach i tak dalej – jeszcze że złoto ,że jest tylko 21 milionów i dużo więcej informacji które mogły by pozwalać sądzić że wzrost będzie. Tak sami czytając własne prognozy możemy powiedzieć że z grubsza faktycznie mamy dość mocno sceptyczne podejście do tych wzrostów. Oczywiście rynek akceptuje się takim jakim jest, i nie ma co się kłócić z trendem – ale właśnie tutaj jest pierwszy sygnał dotyczących końca tych pięknych miesięcy nieustawicznych wzrostów ceny. Trend się odwraca ,i to nie jedynie można wywnioskować po analizie technicznej i kończącej się 5 fali Elliota. Również dla nas sygnałem jest właśnie to rosnące zainteresowanie mediów ,to zawsze od lat był sygnał że trzeba wysiadać i obserwując czekać na lepsze momenty powrotu.

Jaka jest alternatywa – inwestycje w crypto oczywiście ,a konkretnie możliwość związana z przełączaniem koparek na wydobywanie walut – które mają wielkie szanse na sukces przy nie pewnym ale prawdopodobnym spadku ceny BTC.

I tak jak już w swoich artykułach w zeszłym roku i w tym praktycznie każdego miesiąca wspominaliśmy takie waluty jak : PIVX ,LTC ,LISK ,Monero i wiele mniejszych (odsyłamy do przeczytania wszystkiego na stronie Bitcoin.edu.pl) osiągnęły spore stopy zwrotu – nawet w sytuacji spadku ceny w stosunku do BTC wzrosła wartość w USD. I tutaj każdy kto czytał ,kierował się naszymi skromnymi sugestiami powinien być na zadowalającym plusie. W tej chwili sami szukamy gdzie wejść ,dlatego dzisiaj postaramy się przejrzeć potencjał mniejszych walut , które z czasem zafundują Nam wszystkim kolejne udane wakacje:)

Źródło : https://www.coinwarz.com/miningprofitability/sha-256

Nie bez przyczyny ceny koparek znacząco ostatnimi czasy wzrosły i praktycznie ich nie ma na rynku. Najpopularniejsze portale aukcyjne oferują jedynie koparki mające już ceny powyżej 2000 zł, co nie koniecznie przekonuje nowych w świecie crypto do zakupów. Cena robi swoje – nikt nie chce się pozbywać urządzeń do wydobywania pieniędzy (i tutaj jak zawsze przeliczanie urobku w stosunku do użytego prądu nie jest dobrym pomysłem – to zawsze widać z perspektywy czasu). Co kopać dziś – czy wchodzić w ICO

Pod tym adresem można sobie zawsze sprawdzić co obecnie można kopać, z jaką opłacalnością i popatrzeć na historię ceny w skali kilku tygodni/ miesięcy : https://www.cryptocompare.com/coins/#/btc

Jest cała masa monet które można wydobywać najpopularniejszymi koparkami SHA256 – jakie są i jeszcze długo długo będą dostępne na rynku. Dlatego dobierając dzisiaj nie wiele warte waluty, z małą kapitalizacją, ale ciekawą technologią mamy spore szanse na zwielokrotnienie zysków. Niekoniecznie trzeba naturalnie samemu kopać, można również wybrać poszczególnego monety ,zainstalować portfele ,kupić i cierpliwie obserwować kurs. Sporo się wydarzy w momencie spadku ceny BTC. Większość znanych i już dzisiaj cenionych crypto może takiego wydarzenia nie wytrzymać. Tutaj już nie działa ,jak jeszcze w większym stopniu zasada : BTC spada alty rosną. Owszem ma miejsce ucieczka środków ,po części w inne laty w momentach krachu ale te najpopularniejsze są już dość mocno przeszacowane. Zawsze trzeba sobie zadać pytanie o funkcjonalność konkretnego waluty – kosztujące kilka/ kilkanaście dolarów – z reguł nie wielka poza spekulacją. Popatrzcie sami na dostępne waluty :

Mając na uwadze średnią świadomość ludzi nowo wchodzących w świat crypto odnośnie inwestycji jako takich i konstrukcji rynków finansowych polecamy kilka dobrych filmów. Są to dokumenty opowiadające o przekrętach jakie mają miejsce na rynkach regulowanych, giełdach oraz skutkach takich wielkich krachów i strat inwestycyjnych. Wzrosty na krypto walutach są iluzoryczne ,spadki są już dość mocno odczuwalne przy inwestycji własnych ,ciężko zarobionych pieniędzy. Prosimy o tym zawsze pamiętać – prognoza ceny BTC w 2017 dotyczyła 2000$ i jak samo spełniająca się przepowiednia została zrealizowana. Kolejna prognoza jednego z Największych banków inwestycyjnych na świecie mówiąca o wzrostach do poziomów 5000$ również zmaterializowała się dość szybko. Bardzo podobnie było lata temu z akcjami Dotcomów – i są tutaj spore podobieństwa, nawet jeżeli obecni fascynaci są zaślepienie i nie dostrzegają potencjalnych niebezpieczeństw. Tak dla otrzeźwienia umysłu obejrzyjcie kilka proponowanych przez Bitcoin.edu.pl filmów

W tej chwili obserwujemy co się będzie dziać na rynku ,zwróciliśmy również uwagę do fakt dodrukowania USDT – Tethera umożliwiającego przesyłanie środków i handlowanie na wielu giełdach mających zablokowaną możliwość operowania walutą trwała. Na bieżąco będziemy aktualizować każdy artykuł, zgodnie z waszymi uwagami, informacjami jakimi się z Bitcoin.edu.pl wymieniacie poprzez Messengera oraz Twitera.

Aktualizacja 07.09.2017 r.

Ostatnie dwa dni to pełna wrażeń podróż o 1000$ w doł i w szybkim tempie powrót na poziomy +700$. Obecnie chwieje się na poziomach 4600$ ,wieczór – noc mogą przynieść nam kolejne spadki. Umieszczamy na dole strony notowania na żywo z większości giełd na świecie, co pozwoli monitorować nadchodzące wydarzenia. Dodatkowo wg. algorytmu tabelka z potencjałem oraz sugestią Kupna/Sprzedaż (Proszę pamiętać że decyzję podejmujecie zawsze samodzielnie i na własną odpowiedzialność – gracie własnym kapitałem:)

Mamy sytuację domysłów i plotek krążących w środowisku dotyczącą dodruku waluty Tether – mającej być substytutem Amerykańskiego dolara – którego głównym zawiadowcą jest giełda Finex (już raz skompromitowana). Temat szerzej można śledzić tutaj : https://wallet.tether.to/transparency

Żeby jednym słowem opisać obecną sytuację co będzie – zamieszanie. Obrazuje świetnie grafika poniżej :)

Aktualizacja 13.09.2017 r. godz. 21:00

I dzisiaj rozpoczyna się zabawa. Przez wielu oczekiwane od tygodni spadki ceny BTC zaczynają się materializować – nie można powiedzieć że jest to koniec bańki, jak wielu nazywa robiące wrażenie wzrosty z ostatnich tygodni/ miesięcy ale..

Widać jak na dłoni po dzisiejszy dniu że nastroje ulegają korekcie. I teraz wersji jest kilka co miało wpływ na rajd w dół. Pierwszą i chyba najważniejszą informacją ze świata crypto jest blokada przez Rząd Chiński zbierania środków poprzez ICO. Drugim znaczącym czynnikiem jest informacja o Tetherach(USDT) ,które rzekomo nie mają pokrycia w prawdziwej walucie. Trzecim czynnikiem siejącym zamęt jest chęć wprowadzenia na Chińskich rynkach nowej dziwnej waluty CNYT – co miałoby być ekwiwalentem prawdziwych Yuanów (ale dających już Państwu pełny wgląd kto ile czego ma i co z tym robi – a w takim przypadku idea Bitcoina nie bardzo pasuje..)

Pojawiają się również komentarze ,że nie bez znaczenia była wypowiedz przedstawicieli JP Morgan w wywiadzie udzielonym w dniu dzisiejszym, gdzie pada stwierdzenie dotyczące charakteru Bitcoina – mianowicie sugestia, iż jest to wielkie oszustwo (bank raczej do fun clubu crypto należeć nie będzie:)

https://finanse.wp.pl/zalamanie-kursu-bitcoina-po-slowach-szefa-jpmorgan-kryptowaluta-to-oszustwo-6165749005691009a

Jaką strategię obrać w tych ciężkich chwilach ? Każdy podejmuje własną :) Bitcon.edu.pl  się przygląda.

W ostatnich tygodniach mocno spadała moc sieci BTC – na rzecz BCC – ostatnie 3/4 dni ponownie moc BTC mocno wzrasta – na dziś +13%. Nie wiadomo jak to będzie jeżeli spadki się utrzymają i cena zacznie znacząco topnieć.

My jak już pisaliśmy wcześniej wydobywamy Bitcoin Cash – który ma spory potencjał i może jeszcze pokazać traderom drogę do bogactwa :)

W weekend postaramy się opisać kilka nowych kopalni oraz możliwośći wydobywania BCC. Jeżeli jesteście już w świecie crypto a jeszcze nie kopiecie – mocno zastanówcie się nad możliwością inwestycji środków zarobionych na wzrostach właśnie w mining własny. To zawsze daje możliwości eksperymentów z różnymi walutami.

Dodaj komentarz

Facebook