Bitcoin – kłopoty na Chińskich rynkach – rozwój Polskich projektów BitBay 3.0

Obecnie zmagamy się z niespotykaną dotychczas sytuacją. Próbą obalenia waluty przez dotychczas najmocniej wspierający projekt kraj – Chiny. Pojawiły się informację dotyczące nakazu zamknięcia Chińskiej giełdy BTCC z dniem 30.09.2017 r. oraz nakazem zamknięcia kolejnych OKcoin raz Huobi z dniem 30.10.2017 r. Obecnie większość społeczności śledzi informacje na Chińskich portalach jak będzie wyglądała sytuacja z możliwością wydobywania waluty. Nie ma co dyskutować na temat tego gdzie jest serce BTC – serce ,czyli koparki i moc Hash znajduje się w Chinach i to tam zapadnie decyzja odnośnie przyszłości projektu. Wyłączenie prądu, zakaz wydobycia czy też zwiększona kontrola w tej materii spowoduje kompletny paraliż sieci Bitcoin. Brak wydobycia bloków skutkuje brakiem możliwości zatwierdzania wysyłanych wartości za pośrednictwem sieci, a to zasadniczo oznacza kompletną panikę na giełdach crypto. Widać to zresztą świetnie już dziś, kurs odbija do 4100$ po procentowo dużym spadku (sięgającym 2980$).. Obecnie mamy 3600 – 3500$ co powiedzmy sobie wprost jest ceną astronomiczną, wyczuwalna jest również nerwowość graczy, cena nie ma możliwości stabilizacji. Reszta walut podąża za ceną BTC i panuje równie duża, jeżeli nie większa nerwowość. I co teraz będzie ? Poniżej kilka ustalonych już oficjalnie dat

BTCC – oficjalne zamknięcie działalności giełdy 30.09.2017 r.
ViaBtc – oficjalne zamknięcie działalności giełdy 30.09.2017 r.
OKcoin – oficjalne zamknięcie działalności giełdy 31.10.2017 r.
Huobi – oficjalne zamknięcie działalności giełdy 31.10.2017 r.
Oczywiście w świecie Bitcoin słowo ,,oficjalne” znaczy tyle że nie wiadomo co będzie. Czy zaprzestane zostaną transakcje w Yuanach czy również w innych walutach, dolarach. Czy ma to charakter deklaracji 100% czy tylko ma na celu zbicie ceny BTC – nie wiadomo. Na pewno widać odpływający kapitał z Chińskich giełd na inne i umacnianie się Koreańskich oraz Japońskich giełd. Może tutaj udało by się przejąć część inwestorów na Polskim rynku – było by miło. Warto na pewno w dniu dzisiejszym wspomnieć o testach Polskiej giełdy BitBay i wypuszczeniu na rynek w dniu dzisiejszym testowej wersji : BitBay 3.0 – poniżej cytujemy cały komunikat :

,,Uruchomienie BitBay 3.0

 23 września zostanie udostępniona najnowsza wersja naszej platformy – BitBay 3.0. Jest ona efektem wielomiesięcznej pracy naszego zespołu oraz niezliczonych godzin testów. Chcemy podzielić się z Wami niezbędnymi informacjami na temat planowanej migracji do wersji 3.0, abyście podczas tego wydarzenia czuli się w pełni komfortowo.

Z uwagi na znaczne wahania kursu Bitcoina w ostatnich dniach, termin wprowadzenia BitBay 3.0 został przesunięty w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi. Decyzję tą podjeliśmy w oparciu o Wasze opinie i obawy, że ograniczenie dostępu do platformy w tym okresie mogłoby być dla Was bardzo niekorzystne. Nie chcemy, aby niedostępność platformy w momencie zmian kursów spowodowała straty naszych klientów.

Ponadto, mając na uwadze Wasze sugestie, postanowiśliśmy przed wprowadzeniem nowej wersji platformy, zaprezentowć ją Wam w formie demo. Zachęcamy Was do jego testowania, zgłaszania uwag oraz dzielenia się z nami Waszymi opiniami na jego temat. Mamy nadzieję, że dzięki temu ostateczna wersja będzie jeszcze w większym stopniu dostosowana do Waszych potrzeb.

Zarejestruj się z rekomendacją Bitcoin.edu.plhttps://auth.bitbay.net/ref/EEaTcX

===========================

Data udostępnienia wersji demo BitBay 3.0

Niedziela, 17 września.

===========================

Data wprowadzenia BitBay 3.0

23 września.

===========================

Utrudnienia

Od 00:00 dnia 23.09.2017 r. do maksymalnie: 10:00 dnia 23.09.2017 r. platforma będzie całkowicie niedostępna.

===========================

Bezpieczeństwo

Wszystkie środki naszych klientów są całkowicie bezpieczne i nie muszą być wycofywane na czas migracji. Dane zostaną w całości i w bezpieczny sposób zmigrowane na nową platformę, dotyczy to:
1) wszystkich danych klientów z platformy 2.0,
2) pełnych ustawień kont, włącznie z 2FA i weryfikacją,
3) stanów kont – zarówno w walutach FIAT jak i krypto,
4) wystawionych ofert,
5) prowizji (wielu z Was ma niższe ze względu na obrót – nie musicie obawiać się, że zostaną podniesione),
6) ulubionych rachunków,
7) osób zaproszonych w programie partnerskim oraz naliczonych w nim prowizji,
8) kart do konta,
9) ustawień API.

===========================

Logowanie do wersji 3.0

Po zakończeniu migracji na wersję 3.0 logowanie będzie się odbywać przy pomocy tych samych danych, wykorzystywanych do logowania na wersje 2.0. Dla bezpieczeństwa, przy pierwszym logowaniu zastaniecie poproszeni o dokonanie zmiany hasła.

===========================

Zmiana adresów krypto do wpłat

UWAGA adresy do wpłat kryptowalut ULEGNĄ ZMIANIE. Księgowanie wpłat dokonywanych na poprzednie adresy będzie odbywać się do 1 października, jednak będzie to następowało z opóźnieniami. Z tego powodu, od razu po uruchomieniu platformy w wersji 3.0, rekomendujemy zalogowanie się i pobranie nowych adresów do wpłat kryptowalut.

===========================

Dostęp do danych z wersji 2.0

Po uruchomieniu nowej platformy umożliwimy dostęp do poprzedniej wersji, tak aby można było skopiować i zarchiwizować dane konta. Szczegółowe informacje na ten temat przekażemy w mailingu oraz w artykułach już po starcie 3.0.

===========================

API

Aby wszystkie Wasze appki działały poprawnie, API wersji 2.0 będzie wspierane do 31 października. W przypadku korzystania z niego, metoda „trades” nie będzie obsługiwała parametru „since”, a także w odpowiedzi „tid” nie będzie ono miarodajne (zwracaną wartością będzie zawsze 1). API 2.0 nie będzie również obsługiwało odwrotnego sortowania transakcji. W związku z tym, rekomendujemy przepięcie na nowe API, które będzie zawierać również komunikację po websocket. Dokumentacja nowego API zostanie udostępniona wraz z nową wersją.

===========================

Nowe kryptowaluty

Po uruchomieniu platformy do Waszej dyspozycji bedą nastepujące kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Lisk, Dash, GameCredits. W terminie do 2 tygodni zostanie również udostępnione: Monero.
Planujemy co 2-3 tygodnie dodawać następne kryptowalty. O każdej kolejnej będziemy informować z wyprzedzeniem.

===========================

Operatorzy wplat PLN, USD, EUR

Rachunki bankowe do wpłat w walutach PLN, USD oraz EUR nie ulegną zmianie.

Operatorzy wpłat PLN, USD I EUR nie zmienią się przy starcie wersji 3.0, jednak w najbliższym czasie udostępnimy Wam wpłaty i wypłaty za pomocą: Payza i Perfect Moneyoraz przywrócone zostaną wpłaty ekspresowe z użyciem Dotpay.

Przez okres około tygodnia zawieszone będą jedynie depozyty przy użyciu kart kredytowych.

===========================

Wsparcie Klientów podczas migracji

Przez cały okres migracji, jak również po jej zakończeniu, nasz zespół supportu będzie w pełni do Waszej dyspozycji. W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z nami.

===========================

Mamy nadzieję, że wraz z nami będziecie cieszyć się z nowej, lepszej wersji naszej giełdy. Chcielibyśmy również zapowiedzieć, że BitBay 3.0 to zaledwie pierwszy z serii nowych produktów naszego zespołu. Od ponad roku pracujemy nad nowościami, które mamy nadzieję już wkrótce Wam przedstawić.”

Bitcoin.edu.pl jest dumny z każdej Polskiej inicjatywy w świecie crypto ,wykorzystującym technologię Blockchain. Jesteśmy pełni zadowolenia, iż Polskie przedsiębiorstwa się rozwijają i mają coraz większy zasięg – w przypadku wejścia na rynki Indyjskie dla Nas, dla traderów będzie to atrakcyjny zwiększony wolumen co pozwoli zarobić.

Dla osób pytających o wydobywanie walut – jak zbudować własną koparkę dostaliśmy w komentarzach link co osoby, która udostępniła własną instrukcję – Brawo Ty. Dzielenie się wiedzą z nowymi fascynatami w świcie crypto jest bezcenne. Pamiętajcie że należy unikać wszelkich płatnych portali ,dzielących się wiedzą za opłatą. Zachęcamy do odwiedzania strony :

Jak zbudować koparkę kryptowalut i wydobywać kryptowaluty? Bezpłatny poradnik.

A użytkownika który wstawił komentarz i chciałby wejść z nami w kooperację zapraszamy – każdy może zostać autorem artykułów na Bitcoin.edu.pl i dzielić się własnymi spostrzeżeniami ,wiedzą, poradą. Zapraszamy do współpracy. Non profit – taki cel przyświeca naszemu portalowi – co łaska na udostępniane adresy:)

 

Teraz zapewne każdy grający zastanawia się czy nie wejść na rynek skoro jest taka ,,promocja cenowa” – i tutaj jak zawsze przypominamy że cena w lutym 2017 r. to 800$ i cena ta jest zmienna jak pogoda w Wielkiej Brytanii. Uważajcie na siebie i starajcie się kierować logiką – analizą techniczną – nastrojami na forach tematycznych – obserwacją własną – przeczuciami  – nie podejmujcie w tej chwili decyzji długo okresowych bo może to się źle skończyć. Cena będzie miała przez najbliższy okres spore wahania, będą miały na to wpływ Chiny i to jest fakt bezsprzeczny. Jeżeli pojawi się jakakolwiek informacja dotycząca również zakazu wydobywania BTC w Chinach może się zrobić bardzo groźnie i niebezpiecznie dla traderów. Warto w tej chwili raczej obserwować i pytać. Z racji napiętego grafiku jak sami zauważyliście również i Bitcoin.edu.pl ostatnio udziela się mniej. Niedługo wrócimy z większym zagęszczeniem artykułów:)

Polecamy jak zawsze śledzenie bloga Prezesa – na prawdę jest to również dla nas stały punkt programu, jeżeli chodzi o spostrzeżenia i cenne porady.

Kiedy wzrosty i spadki sięgają na przestrzeni tygodnia +/- 1000% wszelka racjonalność się kończy. Nie ma nic na pewno – wszytko jest względne, szczególnie w świecie crypto. Granie na krótko – oczywiście tak. Decyzje długofalowe – odradzamy. To co się dzieje to żadna promocja – to wywindowana cena na wyżyny, która się jeszcze broni, kilka złych informacji, plotek i możemy się za chwilę znaleźć na poziomach z lutego – dlatego oczy dookoła głowy :)

Ceny z Poloniex na dzień 22.09.2017 r. godz. 17:00 PL czasu – odliczanie do 30.09.2017 trwa..

Bitcoin.edu.pl przypomina o Historycznych wydarzeniach – nie zamierzamy siać paniki :) Wierzymy w projekt, jednak Historia lubi się powtarzać, idzie weekend – a to zawsze niesie ze sobą zawirowania w dobrą ale i w złą stronę.

Dodaj komentarz