Spis treści

 Zasoby 

 Kraniki

Wymiana dużej ilości

 Konwertery monet

 Rynki

 Hazard

 Baseny górnicze

 Blokuj Explorers

 API

 Statystyki czasu rzeczywistego

 Projekty wykorzystujące gotówkę Bitcoin

 Informacyjny

 Wspólnota

 Reddit

 Twitter

 Podcasty

 Projekt

 Portfele

 Pełne węzły

 Portmonetki na Pulpit

 Portfele na telefon komórkowy

 Android

 IPhone

 Portfele internetowe

  • Proszę dodać tutaj

 Portfele na sprzęt

 Portfele papierowe

 Narzędzia

KOLEJNY FORK się Nam szykuje – już 25 Października możemy spodziewać się Bitcoin GOLD

W październiku pojawi się kolejny fork Bitcoin, o nazwie Bitcoin Gold . Projekt rozpoczął się w lipcu w serwisie Bitcointalk.org autorstwa Jack Liao, założyciela firmy Lightning ASIC firmy wydobywczej w Hongkongu i anonimowego dewelopera o nazwie „h4x3”. Celem rozwidlonego protokołu jest zmiana algorytmu konsolidacji bitcoina, pozwalający użytkownikom na dokonywanie transakcji  z jednostkami przetwarzania grafiki (GPU). Według zespołu programistycznego Bitcoin Gold będzie używać on algorytmu Equihash używanego przez altcoin Zcash niż oryginalne SHA256 bitcoina.

„Bitcoin Gold wdraża propozycję wydobycia poprzez GPU – szerzej archiwum witryny .” Górnicy mogą wybrać wielkość bloków, które chcą kopiować, z domyślną wartością 1 MB. ochrony.

W dłuższej perspektywie Bitcoin został zatrzymany przez przemysł wydobywczy kontrolujący GPU, wprowadzając Bitcoin w nowoczesny wiek, z ekscytującą technologiczną mapą drogową, aby umożliwić znaczne skalowanie na przyszłość dzięki decentralizacji.

Większość zwolenników Bitcoina Nieświadoma tego projektu

Niektórzy uważają, że ogłoszenie i strona internetowa projektu to „próba trolla”, aby wywołać zamieszanie i rozcieńczyć moc widelec Cash for Bitcoin i Segwit2x Protokół Bitcoin Gold ma dostęp do kodu Github do przeglądu i ma wiele kont social-mediów na Twittera , Facebooka i Slack’a. Aktualnie w Bitcoin Gold Slack jest ponad 250 członków, a wielu odwiedzających wydaje się mrugając o nowy fork mimo że aktywny dla użytkownika rozwidlony dysk zostanie wydany 25 października, uruchomienie pełnej sieci zaplanowano na 1 listopada.

ŹLI producenci ASIC

Istnieje wiele dyskusji co dzieje się w kanale slackowskim zespołu i wydaje się, że zespół ma wiele do zrobienia, jeśli twórcy BTG mają nadzieję na rozwidlenie 25 października. Na przykład w chwili obecnej nie ma testnetu dla górników do przetestowania protokołu ” Eksperyment z BTG” pracuje nad protokołem rdzenia i rozpocznie testnet ASAP – programista BTG ujawnia w rozmowie na ogólnym kanale „Slack Channel” zespołu. „Zdolność do wydobycia określona przez cenę i trudność wyszukiwania ale cena jest trudna do przewidzenia „- dodaje.

„ASIC prowadzi do centralizacji – producenci ASIC chcą zgarnąća Bitcoina” – podkreśla twórca BTG News.Bitcoulin który nazywa się „H4x3” : „Potwierdzam, że PoW zostanie zmieniony na Equihash, a data widelca – 25 października” – wyjaśnia deweloper. Wysłaliśmy pytania do Jack Liao i H4x3, ponieważ główny gospodarz powiedział nam, że nasze wątki były „zbyt poufne”, aby odpowiedzieć samemu. Zespół BTG i nie odpowiedział jeszcze na nasze wysłane pytania.

Jest prawdopodobne, że wielu zwolenników bitcoina patrzy na projekt jako żart lub inny sposób „krypto-trollingu”. Jest wiele powodów, dla których ludzie wierzą, że jest to dowcip, ponieważ projekt taki był niezmiernie niezorganizowany w przypadku twardego rozwidlenia, który miałby się odbyć pod koniec października Znowu spekulacje ze strony członków społeczności o zamiarze zespołu, aby zmienić algorytm bitcoina na zgodność z górnikami GPU Jack Liao produkuje górników GPU, którzy mogą kopiować algorytm Zcash Equihash i spekulanci uważają, że jest to główny powód, aby klonować bitcoina i uczynić go Zgodnym z GPU

Źródło artykułu o Bitcoin GOLD : https://news.bitcoin.com/another-bitcoin-fork-bitcoin-gold-project-plans-to-fork-bitcoin-next-month/

Obojętnie czy to wydmuszka czy też może eksperyment – warto wiedzieć. A Bitcoin.edu.pl lubi informować jako pierwszy o różnych nowinkach. Spekulacja rządzi się własnymi prawami i jeżeli Bitcoin Gold się pojawi będzie zabawa:)

https://www.youtube.com/watch?v=7kVSE5Pxxlg

Dodaj komentarz

Facebook