Nowe ATH – Bitcoin bije kolejne rekordy 5355+ nastroje na forum.bitcoin.pl

Kolejny tydzień za nami. Można śmiało powiedzieć że jeszcze tydzień temu prawie NIKT się tego nie spodziewał. Nie było realnie mowy o kwotach na poziomach 5000+ (tylko kilku użytkowników wspominało). Oczywiście ma zasadnicze znaczenie w jakim okresie czasu się deklaruje konkretne poziomy i na jakich podstawach. W środowisku Bitcoin Polska trzeba powiedzieć są już karty rozdane, jeżeli chodzi o bycie specjalistą czy Wyrocznią akceptowaną przez innych uczestników Polskiego rynku. Dla początkujących Bitcoin.edu.pl przedstawia chronologicznie(w miarę) wydarzenia jakie miały miejsce w drodze do tego ATH. Posiłkujemy się postami i analizą użytkowników z największego Polskiego forum Bitcoin (nasze leży i jest na chwilę od 2 miesięcy zablokowane – ataki troli, wstawiane linki z reklamami różnej maści znacząco nas zniechęciło do odblokowania – a na moderacje brak czasu..).

I tak rozpoczynamy od 05.10.2017 r. użytkownika @new06 str.1130

,,.. powiedziałbym bardziej, że odwrócona. Z lewym ramieniem między 03.10 godzina 2:00, a 4.10 godz. 6:00”

 

Były to poziomy 4750 – 4800+ i nie było nastawienia pro wzrostowego, oczywiście należy brać pod uwagę że nie każdy opisuje każdy swój ruch oraz jest podział na osoby nastawione z grubsza na wzrosty i na spadki. I taka polityka prowadzi zmiennie do zarobków/strat przy mniejszych ruchach. Ale dziś wydarzyło się coś na prawdę pięknego w świecie BTC – nastąpiło zwieńczenie pełnym sukcesem wzrostów trwających od ponad tygodnia – a wzrost wystartował od poziomów 4180$ z początkiem października.

Nastawienie nie było kolorowe i wizje były różne (ludzie z wiarą też są) – kolejny post użytkownika @bitloteiros w dniu 06.10.2017

,,..jesteśmy w klinie zwyżkującym kończącym się ok 4500$ dziś w nocy. Dodatkowo jego górnym ograniczeniem jest lt od 2980$, a w tym momencie trzyma nas lt rysowana po szczytach 4970 i 4482. Innymi słowy jesteśmy pod bardzo silnym oporem. Za to wykres 4H i powyżej poza niewielkimi dywergencjami wygląda byczo, szczególnie w skali log”

oraz @ amneziahaze z dnia 06.10.2017

,,Jako by nie popaść w samouwielbienie to o tym pisałem, że TD seq. może ogarnie max 3,4 świece w spadku(ale ktoś inny też o tym pisał, że będą max 2 świece red i dalej up, tylko nie pamiętam kto) i dalej kolejna seria między 6-9 świec green. Zobaczymy czy znów się zrealizuje. Moim zdaniem tak, bo generalnie to ten schemat, jak i wiele innych wskaźników czy nawet AT po prostu się powtarza. Myślę, że gdyby wnikliwie analizować pozostałe kursy na przykład złota, srebra albo franka to podobne schematy aż się dublują do znudzenia. Także hm teraz dobrze jest kupić, ja oczywiście zapomniałem że jest weekend(myślę że nieco ciekawszy od poprzedniego), dlatego gdybym miał teraz gotówkę na giełdach to bym po prostu kupił wczoraj, przedwczoraj, dzisiaj i czekałbym z walleta kiedy to opylić, myślę tydzień, może półtora. Pozdrawiam.

Aha i wykres TD seq, bo to myślę ciekawy wskaźnik: ”

Dlatego bezapelacyjnie warto czytać forum – i próbować swoich sił oceniając trafność poszczególnych użytkowników. A jest ich wielu trzeba powiedzieć, i nie zawsze muszą być to osoby z największą ilością komentarzy – nie ma tutaj pewniaków, którzy na 100% pozwolą Nam zarobić. Jest jednak sporo inteligentnych ludzi i co najważniejsze – doświadczonych.

@nexushash z dnia 06.10.2017

,,Wracam do gry po przerwie. Od góry mamy mocne ograniczenie więc osobiście postawiłem shorta na 4400$ z ciasnym stopem. Widzę spore szanse na realizację fali C w skali d1 czyli zjazd do 2900$ grudzień/ styczeń. Zawirowania wokół pseudo segwit2x mogą trochę namieszać. Wczorajsza pompka był strasznie sztuczna ktoś na siłę ciągnął kurs. No i mamy pierwsze grube zrzuty ale popyt też spektakularny zobaczymy na ile fiatów im starczy i czy pan popychacz wytrzyma pressing.”

07.10 nastroje pozostają w dużej większości bez zmian – użytkownik @soulnectrum

,,..żółty HS – to aktualnie mały HSik budowany i prawie skończony …
czerwony HS to budowa od 27.09 …
Zostawię to żeby każdy miał taką możliwość w świadomości… Jeżeli to się zrealizuje (do jutro będziemy wiedzieć zapewne) to licząc szyję i szczyt nawet poniżej 3800 może dziabnąć :/
Jakby co chcę i staram się być byczo nastawiony nadal ;) Co by się nie działo do końca roku nowe ATH i basta!
W kwestii wskaźników i sytuacji ogólnie to ja widzę nadal potencjał do wzrostu – więc liczę, że ten HS na czerwono zwyczajnie będzie dużym failem (jak kilka poprzednich ;)).”

i dalej @amneziahaze pisze 7.10. i nadchodzi weekend co zawsze niesie ze sobą niespodzianki

,,..Właśnie weszliśmy na uptrend po cyklu spadkowym w td seq., teraz pozostaje czekać na rajd albo konsolidację przynajmniej do sześciu świec up? :mrgreen: Aczkolwiek w MACD nie widać jeszcze jakiegoś optymizmu, raczej w drugą stronę, więc jednak weekend miał być udany, ale jednak nie jest, czyli… kolejny tydzień lipa, a zatem mamy do czynienia dalej z zawiechą, tj. po prostu nie wiadomo.”

Później było już tylko lepiej – każdy śledzący na bieżąco informacje obserwuje zmiany nastrojów wraz ze zmianą ceny, co jest cytując klasyka oczywistą oczywistością – użytkownik @rha w dniu 08.10.2017 (nocka?)

,,..Dziś w nocy zamyka się kilkudziesięciogodzinny trójkąt z czubkiem koło 9-tej rano.
Ba Bitstampie jest dość dobrze wyrysowany, a na Bitfineksie mniej dokładnie.

Jeśli traktować go jak proporzec, to ma większe prawdopodobieństwo wyjścia w górę.
Ostatnio jednak kurs zachowuje się bardziej sztucznie niż zwykle, może to wynikać z nagłych wejść lub wyjść większych sum, robionych bez wpasowywania się w przebiegi kursu (to wyjaśniałoby te prostokątne kształty), ale mogą tu też być celowo rysowane figury dla zmyłki.

Kiedyś spodziewałem się większych spadków przed momentami niepewności (np. przed początkiem sierpnia), ale myślałem, że będą tuż przed, a były wcześniej. Najwyraźniej dostatecznie dużo ludzi postanowiło trzymać wtedy bitcoiny podczas forka, choć przewidywana wartość BCH była niska.
Teraz powinno być podobnie, zwłaszcza, że oba nowe łańcuchy powinny być wyceniane wysoko. To może tłumaczyć dlaczego obserwujemy tyle nieoczekiwanych zakupów podbijających cenę.

Dodano po 47 minutach 50 sekundach:
Wybiło w górę na niemałych obrotach. Nie trzeba czekać do rana.
Na Bitfineksie przebiło nawet dwie istotne linie – jedna idzie od ATH po październikowych szczytach, a druga to tzw. linia trendu, wyznaczana dołkami z maja i czerwca, w skali logarytmicznej.”

I rozpoczyna się od 08.10 zmiana nastrojów na pozytywne – wszędzie już widać wzrosty, są wyczuwalne

@Bitcoinek 08.10.2017

,,..Cykl wzrostowy btc trwa okolo 2miesiace (ost dwa cykle tyle trwaly) pisalem o tym. Na zakonczenie cyklu mamy ostatnie pompy altow, wymiana na btc i sprzedaz. Spadek btc, az po Wodospad i wtedy po wodospadzid kolejny cykl jak nam sie zeruja alty. (one zawsze szybciej spadaja)

A nagle chwile po tym ktos pisze ze ja uwazam ze w ciagu 2dni bedzie pompa altow.

To sie nam zaczYna dopiero. Wiec cierpliwosci. Spadek btc nie ma.sensu bo tak jak mowilem wczesniej niska cena btc jest tylko raz, aby ten ktos co to wszystko rysuje sie wkupil. Drugi raz nie osiagna dna, bo po co ma dac wkupic sie nam tak nisko.
Wiec cierpliwosci, bo nasz 3ci cykl ma 2tygodnie dopiero.
Przewidzialem pompe xrp i nxt. Dobrze na tym wyszedlem.
Btc nam spadnie dopiero kiedy glowne alty dostana takiej pompy, ze kazdy normalny w tym nasz popychac osiagnke 500-1000% zysku.
Do kolegi co mowi ze jest niewielka korelacja alty/btc.
Mam all w altach, i zysk idzie do przodu ladnie. Jakbym mial ta sama kwote w btc, to obliczylem.ze zysk mialbym mniejszy.
Do kolegi nie czysc sie z btc. Odstaw gielde na miesiac i licz zyski na swieta.”

różne teorie się przewijają

,,Wedlug mnie dziala jakis BOT korelujacy z DASH BTC. I nie chodzi tu o wzrosty w tym samym momencie, tylko na odwrot. Czerpiac korzysci z roznicy na kursie.
Na poczatku tego cyklu pisalem rowniez o wystrzale DASHA, nie skorelowanym z BTC, po ktorym pisalem ze jezeli ta korelacja jest, to utworzy nam sie cup with handle. (dodalem wtedy wykres)
Wychodzi ze juz w ciagu 1do 3 dni(moze od dzis) rozpoczyna sie seria wzrostow po nowe ATH w BTC. Cykle sa bardzo podobne, troche znieksztalcone, ale BOT dziala jak nalezy, czasem newsy lub rynek je deformuje.
zdjecie przedstawia wykres DASHA, oraz naniesiony jest poprzedni wystrzal BTC 3-5 aug
wykres dasha jest identyczny. Naniesiony na niego poprzedni wzrost BTC

ciekawy i z perspektywy czasu słuszna idea @koparki z dnia 08.10.2017

,,kolejna górka wyżej niż poprzednia , zakupy z rynku są prowadzone w taki sposób jakby ktoś był pewien na 90%, że nie ma żadnego ryzyka ale pilnuje aby kurs zbyt szybko nie odlatywał w górę. Wszystko da się zrobić bardzo niskim nakładem bo rynek śmiesznie płynny bitków mało a fundusze kapitałowe bogate a fiaty w ciągłym dodruku. W moim wypadku pozycja „przeciw” niestety przyniosła stratę , zakładałem inny scenariusz. Z drugiej strony jesli ktos nie jest insiderem to nie zaryzykuje obecnie kapitału skoro odległość od ath to tylko 10% i kilka oporów po drodze – czyli prawdopodobnie im blizej ATH tym bardziej będą się nasilały ataki niedźwiedzi którzy przy małym ryzyku( SL tuż za ATH) będą próbowałi grac na fiasko przebicia szczytu (ale to moze tez potęgować duży wystrzał poza ATH jeśli opiekun będzie wrzucał longi w strone uciekajacych shortów). Nie podzielam też entuzjazmu związanego z darmowymi monetami bo to po prostu inflacja i rozłam dlatego zagrałem przeciw. Widać że core i siły które za nim stoją walczą o wysoki kurs bo to przekłada się na opłacalność kopania core, chcą jak najdalej odjechac z kursem w stosunku do monet poforkowych.
Alty (ETH DASH, MONERO,ZEC) w które dla odmiany jestem zaangażowany niestety słabo rosna w $ w stosunku do btc, czyli widać że kapitał się przesunął na btc.
Gdyby to wszystko okazało się pułapką na byki to wystąpiłby bardzo obszerny, dochodowy (dla wtajemniczonych) ruch cenowy .”

oraz @rav3n_pl z dnia 09.10.2017

,,Linia od której się teraz odbijamy jest wyznaczona dołkami z 22. sierpnia i 5. września (metodologia mówi, że stare dołki są nowymi oporami). Pasuje, prawda?
Jeżeli uda się ją pokonać i dalej ciągnąc do góry i pomiędzy 11. a 20. października będziemy powyżej 4800 to ogłaszam koniec korekty i lecimy po nowe ATH ;]”

post @Bitcoinek z dnia 09.10.2017

,,koniec korekty jak osiagniemy 4800? na logike koniec korekty znaczy BUY BUY BUY.
Informacja dla nowych czytajacych to forum, nie wkupujcie sie na szczycie.
Koniec korekty byl dobre 2 tyg temu, teraz jak ktos chce sie wkupic niech czeka na zjazd 50-150 dol w dol jesli taki nastapi, i tak odbije bo to przesadzone. ”

i konkret @amneziahaze z dnia 09.10.2017

,,No nie wiem, myślę że warto zrobić sobie reset w głowie, trochę ochłonąć i ponownie spojrzeć z nieco dalszej perspektywy. Wygląda to trochę tak jakbyśmy minęli strefę „bulltrapa” i weszli na „bezpieczniejszy” grunt i na pewno nie musnęliśmy nawet „już”, zakładając starsze prognozy, te z bardziej optymistycznych typu „10k soon” etc.
Zastanawiałbym się nawet nie nad ath, ale nad samym pułapem powiedzmy 6000k usd. Mam na myśli kolejną górkę macd i rsi na wysokości 80-90. Myślicie, że taki scenariusz jest możliwy? Wydaje się, że wykluczają go fale elliota czy jestem w błędzie? Zastanawiał się ktoś ostatnio nad dłuższymi scenariuszami czy tylko short? Bo ja bym się szczerze zapakował mocniej, mając przy okazji na względzie spadki na BCH LTC i reszcie, ale coś mi podpowiada, że może jednak tym razem warto.
Mimo to niepokoi mnie ten ciągły spadek na altach. Kurs BTC przestał ciągnąć alty, co jest dla mnie trochę niezrozumiałe, ale może ktoś tu zna odpowiedź skąd tego typu anomalie. ”

Teraz już jest nowe AT – przed nami kolejne dni pełne emocji..Cytaty oraz informacje, które warto wstawić do artykułu zostały wygenerowane za sugestią użytkownika @socjolog2008 z którym Bitcoin.edu.pl rozpoczyna małą współpracę i zachęca do bardziej złożonych treści w przyszłych postach na Naszej stronie. Zachęcamy wszystkich do umieszczania informacji również u Nas:)

Dodaj komentarz