Świat cryptowalut : Bitcoin /Bitcoin Cash/ Bitcoin Gold/ Bitcoin Clashic/ Bitcoin 2x..i Litecoin

W świecie crypto ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian. Nieoczekiwanych i zadziwiających nawet środowisko  zwolenników. Oczywiście w jednym artykule nie da się przedstawić wszystkiego, dodatkowo należy brać pod uwagę że są zwolennicy różnych monet i mających swoje własne typy. My również takie mamy, o czym często wspominamy w artykułach. Dziś postaramy się przybliżyć odrobinę co się właściwie przez ostatnie 50 dni wydarzyło.

Bitcoin to Bitcoin. Jest jeden i wyjątkowy, przez lata swoich rządów miał oczywiście wielu naśladowców – tych można nazwać altcoinami. I rozwiązania również były różne, twórcy eksperymentowali. Są waluty oparte na kilku algorytmach wydobywających poszczególne monety, oraz utrzymujących sieć w gotowości (nie będziemy się zagłębiać w temat, ponieważ powstały już i są dostępne setki artykułów na ten temat w internecie).

Jednak trwająca od pierwszej bańki na kursie BTC spór o wielkość bloku początkowo nie przynosił rozwiązań podziału sieci. Temat dojrzał właściwie w 2016, w ramach porozumienia : http://www.bitcoin.edu.pl/pl/2017/07/14/segwit-wyznaczony-termin-mozliwosci-potencjalne-zagrozeniacena-btc)

Oczywiście całe to porozumienie patrząc z perspektywy czasu rozpętało totalne zmiany z łańcuchem Bitcoin w roli głównej. Sygnotariusze porozumień nie dotrzymali słowa, zmienili zdanie, nastąpiły nie kontrolowane podziały itd..

W tej chwili jesteśmy w sytuacji kiedy można już policzyć ilość Bitcoin (poprzedni artykuł opisywał wszystkie monety naśladujące nazwę lub nawiązujące do nazwy). A obecnie mamy można powiedzieć kilka walut Bitcoin i związane jest to z podziałem na oryginalnym łańcuchu, rozdzielanym ze względu na wprowadzane zmiany techniczne(wielkość blok), sposób wydobywania i dzielenie się już powstałych podzielonych łańcuchów na kolejne.

Pierwszym jest Bitcoin CASH – który powstał 1 sierpnia 2017 r. i rodzi sobie całkiem dobrze – szczególnie po wzroście ceny w ostatnich dniach. Tutaj miały  miejsce dwa większe wzrosty – tuż po powstaniu w sierpniu i w listopadzie po informacji o odwołaniu Segwit i mającej powstać nowej walucie Bitcoin 2X.

Kolejną walutą jest Bitcoin GOLD (szczegółowo na temat każdej z walut pisaliśmy wcześniej). Tutaj również miało miejsce rozdzielenie łańcucha pierwotnego Bitcoin. Na chwilę obecną podczas testowania sieci – czyli wysyłki środków z giełdy HitBtc po około 1 godzinie środki zostały zaksięgowane na portfelu Coinomi. Można powiedzieć że tutaj zostało przywrócona lub też ograniczona możliwość wydobywania waluty tylko i wyłącznie za pomocą Procesora lub Karty graficznej. Testowe próby sieci powiodły się i obecnie sieć już działa. Czy będzie sukces czy też nie nie nam przesądzać. Na pewno sporo środków czeka na trading na giełdach, które wsparły walutę i umożliwiają stopniowo handlować. W dniu dzisiejszym wymianę uruchomiła Polska giełda Bitmarket.pl

Dwa dni temu miało miał miejsce również podział w łańcuchu Bitcoin CASH – mając za zadanie zmianę algorytmu obliczania trudności – wprowadzenie poprawki. Oczywiście i w tym przypadku skończyło się powstaniem kolejnej waluty nazywanej od wczoraj Bitcoin Clashik (http://bitcoinclashic.org) co akurat może być sporą okazją(lub nie) dla minerów mających w zakamarkach piwnic, strychów pochowane na pamiątek, z sentymentu stare koparki SHA256 – nie nadające się już przy obecnej trudności do wydobywania Bitcoin BTC.

Informacje dotyczące wydobycia – ustawiamy pool w taki sam sposób jak to robimy w przypadku każdej waluty SHA256, można również kopać za pomocą procesora i karty graficznej – ze względu na to, iż moc sieci jest cały czas dość znikoma. To zaangażowanie górników tak na prawdę zadecyduje czy sięć/ łańcuch przetrwa czy też nie. Można patrząc na analogię do Ethereum i Ethereum Classic powiedzieć że jest to sytuacja bardzo podobna. Tutaj powstała waluta BCCHBitcoin Clashic jest pierwotnym/ porzuconym łańcuchem Bitcoin Cash. I można próbować wydobywać z zastosowaniem adresu i portfela dostępnego na stronie projektu podanego powyżej.

Ustawienia – wydobywanie SOLO :

https://bitcoinclashic.ninja

stratum+tcp://stratum.bitcoinclashic.ninja:3333 – do wpisania w pierwszej linijce koparki SHA256

1FgZy6uGL3SxLQahU7FxowyZHCu65cWNwm – zastępujemy własnym adresem

x – hasła zwyczajowo

I teraz sprawdzanie statusu :

http://pool.bclashic.network:5964/static/

https://bitcoinclashic.ninja/pool/

https://bitcoinclashic.ninja/pool/pool.work

Kopanie wspólne – pool

https://bitcoinclashic.ninja/users/1FgZy6uGL3SxLQahU7FxowyZHCu65cWNwm

Ustawienia :

http://pool.bclashic.network:5964 – do wpisania w pierwszej linijce koparki SHA256

1FgZy6uGL3SxLQahU7FxowyZHCu65cWNwm – zastępujemy własnym adresem

x – hasła zwyczajowo

I teraz pytanie najważniejsze – czy warto kopać Bitcoin Clashic – NIE WIADOMO :)

Oczywiście gdzieś tam z tyłu głowy każdy zadaje sobie pytanie czy nie powstanie przypadkiem wcześniej planowany Bitcoin 2X. Tutaj nie ma jasnej odpowiedzi – prawda jest taka że uzależnione jest to wyłącznie od kopaczy. Jeżeli którakolwiek z kopalni wcześniej wspierających projekt zadecyduje że jednak, że może i przełączy koparki to może się tak zdarzyć. Na dziś można śledzić wsparcie na stronie : https://coin.dance/blocks

https://segwit2x.github.io/segwit2x-announce.html

Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem z wczoraj jest informacja pochodząca ze świata Srebra crypto czy też jak jeden z naszych czytelników lubi nazywać z Platynowej crypto, mianowicie Litecoin

Zmiany cenowe i statystyki na kursie : https://coincheckup.com/coins/litecoin/charts

W dniu wczorajszym pojawiła się informacja odnośnie Atomic SWAMPS sieci Litecoin. Wywołane newsem ruchy w cenie miały odzwierciedlenie w cenie, która dotarła w rejony 74$. Co dalej będzie również nie wiadomo, wiadomość jest dobra, projekt się rozwija i ma potencjał ale nie widać tego już w dniu dzisiejszym w kursie waluty. Czas pokaże.

Confidential Transactions Will Hit Litecoin After Bitcoin – Charlie Lee

Odnośnie samego kursu Bitcoin. W tej chwili trwa walka o przekroczenie 8000$ co prawdopodobnie będzie miało miejsce. Pojawiają się informacje o różnego rodzaju nie prawidłowościach – można powiedzieć budzące zdziwienie i chwilę zastanowienia. Mianowicie korelacja powstawania waluty Tehter (mającej w swoim założeniu być substytutem amerykańskiego dolara na giełdach crypto : http://www.cryptocurrencychart.com/coin/USDT ) a rosnącym kursem. I to widać – pytanie tylko jak to się zakończy. Bitcoin ma za sobą już tyle nowych ATH, że nawet Bitcon.edu.pl przestał na swoim profilu FB  informować na bieżąco:)

Niezmiennie polecamy śledzić blog Prezesa – gdzie każdy rozpoczynający swoją przygodę z crypto tradingiem może zapoznać się z Analizą techniczną oraz omawianymi walutami z rynków.

Zachęcamy do zapoznania się dogłębnie z tematyką forków oraz nowym wydarzeniem w świecie Litecoin. Na tym będzie można zarobić, co już świetnie pokazuje historia Bitcoin Cash – którego Bitcoin.edu.pl popierał i opisywał od powstania. Te podziały niosą ze sobą świeży, nie znany wcześniej w środowisku powiew niepewności oraz paraliż decyzyjny – co ma swoje odzwierciedlenie w wahaniach cen. A to jest to co traderzy lubią najbardziej:)

Jeżeli podoba Wam się nasza strona Pamiętajcie – można Bitcoin.edu.pl wspierać :)

 

Dodaj komentarz

Facebook