Rzeźnia na kursie Bitcoin i innych kryptowalut 01.02.2018r.

Po dłuższym już okresie oczekiwania i wahań kursu BTC – odbiciach, które okazywały się fałszywymi wyjściami. W pierwszym dniu lutego notujemy spadki, na których Bitcoin po raz 4 już od grudnia 2017 r. i co można chyba dziś już śmiało powiedzieć – pęknięciu bańki 20 000 $ testuje poziomy 9000$. Od wielu tygodni trwa dyskusja na wielu forach internetowych dotycząca prawdopodobnego zejścia do 8000 $ i dopiero wtedy odbicia.

Wpływ na bieżącą sytuacje wg. informacji pochodzących ze społeczności Bitcoin mają dwa czynniki :

  1. Tether – wezwanie przez sąd do wyjaśnień (informacje, które już od przedwczoraj krążą na portalach tematycznych). Firma odpowiedzialna za walutę USDT nie przeprowadziła już dawno zapowiadanego audytu, co miało rozwiać wątpliwości dotyczące pokrycia generowanych Tetherów w stosunku do 4 1/1.
  2. Kradzież środków z giełdy 530 milionów w walucie NEM kilka dni temu, i prawdopodobnie upłynnianie skradzionych środków w tej chwili na giełdach co miało by mieć wpływ na obecne spadki.

Portal Bitcoin.edu.pl jest w Wami od 2016 i nie jedno już widzieliśmy, również różne wykresy kursowe. Jako tako, jak wie każdy czytający nasze artykuły my w przeważającej większości gramy na spadki. I wiele o spadkach piszemy, co nie koniecznie przynosiło nam dochód w 2017 r. w takiej skali, w jakiej przynosiło graczom którzy kupili crypto i o nich zapomnieli na kilka miesięcy. Ale portal ma za zadanie informować o zagrożeniach i być w pewnym sensie Edukacyjnym. Dlatego może przejaskrawione z naszej strony czarnowidztwo i wieszczenie spadków nie zawsze się podobało. Obecnie widzimy co się dzieje, spadek zaufania, krążące informacje dotyczące regulacji świata crypto przez rządy różnych Państw (również zapowiedzi Polskiego rządu) obrazują jasno i klarownie powody paniki na rynkach.

Nie jest tajemnicą że wielu grających na giełdach, upłynniających posiadane kryptowaluty to przestępcy (przykład NEM to tylko jedna z wielu kradzieży jaka miała miejsce kilka dni temu) i to właśnie ludzie, którzy robią zły PR społeczności crypto stoi obecnie za całym tym zamieszaniem. Oczywiście należy brać pod uwagę samą spekulację, i charakter obecnych ruchów w dół jest z tym bezapelacyjnie związany. To idealny wręcz moment do zbijania kursu, mając jako narzędzia ustawicznie pojawiające się złe wieści, strach, niepewność i brak jakiejkolwiek stabilizacji nie tylko na kursie BTC ale wszystkich altcoinów.

Mały przegląd kursów z dziś. Rozpoczynamy luty, który może przynieść nam oddech i nadzieję na wzrosty. My dzisiaj pilnie obserwujemy kursy wszystkich crypto i pomału rozpoczynamy akcję LONG :) w dniu dzisiejszym oczekujemy jeszcze jednego zejścia, właśnie o wspominanych od tygodni poziomach 8000$ i wtedy można spróbować.

Chętnie porozmawiamy o możliwych przyszłych przetasowaniach na rynkach crypto. Z myślą o naszych czytelnikach, ale i również doceniając cenne informacje z Waszej strony w latach wcześniejszych dotyczące sugestii co do ciekawych walut. Otwieramy nasz kanał na Discordhttps://discord.gg/3y9TNbT

Obecnie pracujemy nad własną krypto walutą.

Eksperymentalnie została uruchomiona sprzedaż/kupno na platformie DEX trading naszzej crypto : BitcoinEDU.

Znajdziecie Nas wpisując po lewej w Waves i wklejając Nasz identyfikator 84aN24BJMFmEFJWFoicUUaRRaKaRJsc2NHBkfNxw7XpG

Będzie używana do rozliczeń przy wszystkich naszych projektach na 2018 rok

  • Giełda domen związanych z kryptowalutami
  • Ogłoszenia drobne
  • Portal BitUp

W tym artykule przygotujemy opis ostatnich dni związanych z wydarzeniami i ich wpływem na wahania ostatnich dni na kursie.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem darmowego tokenu BitcoinEDU prosimy o pozostawienie adresu Waves w komentarzu – dla każdego czeka 100 BitcoinEDU :)

Aktualizacja 03.02.2018 r. godz.19:00

Śledząc Polskie i zagraniczne fora po panice lub powiedzmy nie optymistycznym emocją i przewidywaniom, która panowała do piątku od spadku i odbicia ponownie niebezpiecznie według Bitcoin.edu.pl subiektywnie oczywiście zaczyna pojawiać się znowu nastawienie na wzrosty..

My tutaj nie zamierzamy bezmyślnie namawiać do inwestycji w walory, które są mocno spekulacyjne i niosę ze sobą gigantyczne wręcz ryzyko utraty środków. Dlatego przypominamy grafikę obrazującą standardowy wymiar każdej bańki.

A należy również brać pod uwagę, że w piątek giełda Nowojorska zanotowała od dawna nie widziane spadki, co może być zwiastunem końca Eldorado gdziekolwiek. Kilka linków na które warto zwrócić uwagę i poczytać :

http://ir.theice.com/press/press-releases/all-categories/2018/02-01-2018-204845310

https://www.coindesk.com/report-bank-america-jp-morgan-ban-credit-crypto-purchases/

Jak rozpoznać spekulacyjną bańkę?

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-30/crypto-exchange-bitfinex-tether-said-to-get-subpoenaed-by-cftc

https://www.reddit.com/r/Tether/

A tu dla równowagi artykuł, czy badanie mające przekonać że to nie Tether był odpowiedzialny za wzrost ceny Bitcoina (chociaż każdy Trader grający DT doskonale pamięta, że po każdym dodruku USDT kurs leciał w górę, lub był ratowany przed spadkami:) ale należy podejść do tematu obiektywnie : https://bitcoinschannel.com/so-have-we-got-tethered/

Bitcoin.edu.pl jest poza rynkiem, pilnie obserwujemy kurs i wydarzenia – we wtorek 06.02.2018 r.ma miejsce przesłuchanie przedstawicieli firmy Tether w sądzie. Nie uważamy ceny 9000$ na BTC za okazję czy promocję – to nadal cena znacznie wygórowana, żeby nie nazwać irracjonalna. Ale to może wynikać również z faktu iż jesteśmy w świecie crypto już sporo czasu, a nasz portal od 2016 wstawiał na początku swojego istnienia kursy w granicach 500-800$. Dlatego podchodzimy bardzo sceptycznie to tego rodzaju poziomów cenowych. Asekuracja i ochrona kapitału własnego to ZAWSZE nasz priorytet – i szczególnie Was drodzy czytelnicy uprzedzamy i polecamy OSTROŻNOŚĆ.

Aktualizacja 06.02.2018 r. godz. 11:30

Rynki robią się bardzo nie spokojne. Ostrzeganie i uprzedzanie, wręcz w naszym przypadku ustawiczne nastawienie na spadki przynosi rezultaty na shortach jakich nie przynosiło mając wiarę we wzrosty. I to jest ostatnie 10 dni..

Osiągnięte poziomy 20 000$ z dzisiejszej perspektywy można jednoznacznie już określić Bańką spekulacyjną. Nie ma wątpliwości. W społeczności Bitcoin wiara nie umarła, co spowodowane również jest i posiadaniem BTC kupionym na wysokich poziomach. Najlepiej obrazuje poniższy obrazek co się właściwie od grudnia wydarzyło w kryptowalutach.

Nie ciekawie dzieje się również na rynkach światowych – giełdy w USA notują od piątku 01.02 pierwsze od lat tak znaczące spadki wartości akcji. Ponieżej grafika spadku z 05.02.2018 r.

Zaczynają się również pierwsze ruchy ze strony KNF w Polsce oraz Prokuratury w Katowicach, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Największą giełdę crypto w Polsce, artykuł na ten temat :

https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/bitbay-gielda-kryptowalut-na-liscie-ostrzezen-knf/0slnbjq

oraz oświadczenie umieszczone na FB przez samą giełdę.

Z naszej perspektywy nie zmienia się NIC. Inwestujemy własne ciężko zarobione pieniądze, ale uważać na pewno trzeba. Szczególnie w tej chwili, kiedy zaczynają się na rynkach finansowych zawirowania. W Polsce rozpoczyna się krucjata dotyczącą środowiska kryptowalut, nie dla osób które kompletnie nie znają się na Analizie Technicznej, nie grały wcześniej, nie mają wiedzy odnoście projektów crypto my również odradzamy udział w tej zabawie.

A dla traderów, osób zaznajomionych z ryzykiem związanym z grą na różnych instrumentach finansowych chcielibyśmy tylko powiedzieć, że jest to czas kiedy możemy mnożyć środki zgromadzone w różnej formie, i na giełdach, i na forex i na crypto. Nie ma się co w tej chwili podniecać. Banki i instytucje pochodne będą zawsze lekko utrudniać wszelkie inicjatywy na które nie mają wpływu. No niestety tak już jest. Film (przepraszamy z góry za wulgaryzmy autora – ale obrazuje w tej chwili doskonale sytuację…)

Dodaj komentarz

Facebook