Litecoin CASH (LCC) Narodziny prawdopodobnie 18/19.02.2018 r.

Pojawiła się już jakiś czas temu ciekawa informacja odnośnie planowanego Hard Fork Litecoina. Obecnie rozpoczyna się na forach internetowych dyskusja, tak to ma ostatnio miejsce w przypadku wielu walut z jasnym określeniem czym będzie owy Litecoin Cash. Największe portale informacyjne zajmujące się tematyką crypto w Polsce, ale i również na świecie określa LCC jako SCAM. Oszustwo. Jest to dla Bitcoin.edu.pl o tyle ciekawe, iż postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć tej nowej, jeszcze nie narodzonej walucie.

Słowo SCAM : (wym. [skæm]) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku. Osoba wzbudzająca fałszywe zaufanie zwykle działa na jedną z ludzkich cech charakteru, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych, takich jak: pycha i chciwość, ale też empatia i altruizm. Szerzej tutaj : https://pl.wikipedia.org/wiki/Scam

Dlaczego to takie ciekawe, i określanie ostatnio wszelkich forków przybiera automatycznie formę oszustwa – przecież jeszcze całkiem nie dawno pierwszy fork Bitcoin Cash uważany był za większą część społeczność Bitcoin za SCAM. A dzisiaj już są nawet wyznawcy przeświadczeni o możliwości zastąpienia Bitcoina przez BCH/BCC…

Dodatkowo w Polskich realiach należało by się obecnie mocno zastanowić nad generowaniem artykułów, mających sugerować czy też tworzyć konotację kryptowaluty/walut jako Oszustwo/ Scam. Takie określenia znajdują bowiem w środowiskach rządowych RP obecnie duże uznanie, wręcz jest to jak wiatr w żagle rozpoczynającej się już coraz to poważniejszej ingerencji Państwa w próbę uregulowania handlu kryptowalutami, opodatkowania każdej transakcji, utrudniania działalności podmiotom (giełdom) na terenie RP (na przykład poprzez wpisywanie na listy KNF czy też blokowanie rachunków bankowych tym firmom).. Fakt że będzie miał miejsce podział bloku waluty, której kod jest otwarty i ogólnie dostępny, i że nie będzie miał taki podział zgody – poparcia twórcy Litecoina (Charlie Lee) jest o tyle zabawny, iż podział samego bloku Bitcoina nie spotkał się z protestem jego twórcy (Satoshi Nakamoto) w żadnym przypadku : Bitcoin Cash, Bitcoin Gold i wielu, wielu innych – co znaczyłoby że te forki mają błogosławieństwo Satoshiego :) ? Nie. Znaczy to tylko tyle, że każdą walutę z otwartym kodem zródłowym można dowolnie modyfikować, i jeżeli znajdzie się środowisko programistów mających czas i środki, mogą zrobić fork czego tylko chcą. I zasadniczo decydować będzie społeczność crypto, właściciele koparek, giełd wymiany. Możliwe również, iż przy przestawieniu na algorytm sha256 będzie zainteresowanie na tyle duże, że więksi gracze postanowią podłączyć się na chwilę, na dziś przed narodzinami wszystko to należy do sfery domysłów, co będzie zobaczymy za kilka dni.

Odnośnie regulacji giełd i rynku crypto w Europie i na świecie taka nasza mała uwaga. Każdy kto grał na rynkach Forex, na giełdzie doskonale wie że zyski dzienne rzędu 10-20% to abstrakcja, no chyba że jest się bardzo dobrym traderem. W świecie crypto takie zyski są osiągalne i opodatkowanie i regulacje musiały nadejść i nadchodzą. Obawiać się powinni jedyni ci, którzy unikają płacenia podatków lub też posiadają środki pochodzące z przestępstwa. A tutaj i nam i każdemu, kto docenia wartość technologii Blockchain, crypto jako całości powinno zależeć na wyczyszczeniu środowiska z wszelkiej maści złodziejaszków i rzezimieszków. My jesteśmy za, tylko zależało by nam na jednym – niech rządzący określą jasne i klarowne zasady tradingu na crypto, uregulowane przepisami (a nie subiektywną oceną różnych Urzędów Skarbowych w Polsce) i wtedy wszyscy będą zadowoleni :)

Odnośnie samego projektu kilka stron, które można już w dniu dzisiejszym przewertować i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Bitcoin.edu.pl jako strona sctricte Edukacyjna i non profit, dla nowo przybyłych do świata crypto przypomina, iż w myśl obecnie panującego klimatu w Polsce – Wszystkie kryptowaluty to SCAM… ( https://uwazajnakryptowaluty.pl ). A to Wy decydujecie czy podejmujecie ryzyko i jesteście zainteresowani inwestycjami, kopaniem, graniem na kursie, przechowywaniem owych Wirtualnych walut, nie pieniędzy.

Litecoin Cash

Strona projektu : https://litecoinca.sh

Forum : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2876538.0

Twitter : https://twitter.com/LitecoinFork?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Flitecoinca.sh%2F

Portfele LCC (dostępne podobno przed samym forkiem) : https://litecoinca.sh/#download

Ekipa LCC

Przetłumaczone przy pomocy Google Translator ogólne założenia forka Litecoin

Szczegóły widelca
Bloczek widłowy – W bloku 1371111, Litecoin Cash będzie twardym-widelcem od łańcucha bloków Litecoin.

Współczynnik  10: 1 – za każde 1 LTC, które trzymasz w bloku widłowym, otrzymasz 10 LCC.

SHA256 Mining – Za forkiem Litecoin Cash przełącza się na algorytm SHA256. Umożliwia to nowe zastosowanie wcześniej przestarzałego sprzętu do wydobywania bitcoinów.

Network Resilience – trudność wyszukiwania jest przeliczana na każdy blok przy użyciu sprawdzonego algorytmu DarkGravity V3 Evan Duffield z Dash. Zapewnia to bardziej przewidywalne czasy blokowania, a także ochronę sieci przed przeskokiem wielopłytowym.

Zoptymalizowany dla realnego świata – docelowy czas blokowania wynoszący 2,5 minuty daje 4-krotność przepustowości transakcji Bitcoin, podczas gdy transakcje są o 90% tańsze niż Litecoin.

Kontrola spowolnionego startu – Aby zapobiec dominującej pozycji początkujących górników, która uzyskała nieuczciwą przewagę, nagrody blokowe rozpoczną się od 1,25 LCC i wzrosną do 250 LCC w ciągu pierwszych 400 bloków po forku. Pierwsze 24 bloki po forku będą wydobywane z minimalną trudnością. Następnie DarkGravity dostosuje trudność na podstawie obserwowanego czasu generacji bloku. Nagroda za 250 jednostek LCC (odpowiednik 25 LTC) będzie ulegać zmianie na tych samych wysokościach łańcucha, co litecoina.

Pre-release Bootstrap – Wydamy bootstrap blockchain, który możesz pobrać, zanim portfel stanie się dostępny lub jakakolwiek praca zostanie zakończona. Umożliwi to wszystkim rozpoczęcie wydobywania w tym samym czasie, a nie pierwszy wyścig o niesprawny blok. Wychodzimy na całość, aby zapewnić płynne i uczciwe uruchamianie.

Small Premine – równowartość do mniej niż 1% podaży pieniądza w czasie forka zostanie wypłacona funduszowi rozwojowemu.

 

 Prawdopodobnie według informacji ze strony fork ma nastąpić 18.02.2018 r. i my będziemy śledzić oraz przeprowadzimy testy kopania nowej waluty. Na bieżąco będziemy na stronie Bitcoin.edu.pl Was informować jak to wygląda od strony technicznej.

Przypominamy o jednym, ponieważ pojawiły się dziwne informacje na portalach o tematyce crypto. Jeżeli posiadacie LTC na własnych portfelach to je trzymajcie w bezpiecznym miejscu. Nikomu niczego nie przesyłamy. Po dokonaniu podziału bloku portfel na którym trzymacie obecnie swoje Litecoiny należy opróżnić przesyłając na inny równie bezpieczny WŁASNY adres lub ewentualnie na giełdę (może po forku nastąpić gwałtowna sprzedaż, tak jak obecnie ma miejsce gwałtowny wzrost ceny LTC).

Dopiero opróżniony adres możemy użyć do uzyskania po forkowych Litecoin Cash (LCC) eksportując klucze prywatne do portfela udostępnionego przez twórców LCC.

Tutaj temat jest omówiony od około 8 minuty filmu.

Będziemy na bieżąco aktualizować i informować. Zapraszamy również na nasz kanał Discord, gdzie dodamy również zakładkę Litecoin Cash – u Nas można sobie swobodnie porozmawiać :)

Discord Bitcoin.edu.plhttps://discord.gg/3y9TNbT

Aktualizacja 20.02.2018 r. godz. 12:00

I mamy Litecoin Cash (LCC) w świecie crypto. Na chwilę obecną jeszcze nie zyskał większej akceptacji na giełdach, ale na plus można już dodać działający portfel. Działające kopalnie, które od wczoraj testujemy – wg. wstępnych deklaracji ze strony właścicieli projektu nagroda będzie zwiększona po ukopaniu 2000 bloków – na chwilę obecną jest sztucznie regulowana na poziomie 0.25 LCC na blok. W naszym przypadku kopiąc jednym Antminer s7 wygląda tak :

Handel na giełdzie kwitnie już od przedwczoraj, i tutaj każdy kto przesłał 18.02.2018 swoje LTC jest na bardzo zadowalającym plusie. LCC zostały dodane na Yobit.net do handlu natychmiast po podziale bloku i początkowo były do kupienia za mniej niż 1$. Profit z jednego dnia mógł wynieść nawet i ponad 500% a i więcej uprawiając DT.

Na chwilę obecną Yobit nie umożliwia wypłaty LCC więc jak w przypadku większości forków handel jest czystą spekulacją, i na to proszę uważać. W momencie kiedy nagroda za wykopany blok zostanie zwiększona jak zapowiadają twórcy :

,,Slow-Start Control – To prevent dominant early miners having an unfair advantage, block rewards will start at 0.25 LCC and grow to 250 LCC over the first 2000 blocks after the fork. The first 24 blocks after the fork will be mined at minimum difficulty. After this, DarkGravity will adjust the difficulty based on observed block generation time. The 250 LCC block reward (equivalent to 25 LTC) will halven at the same chain heights as Litecoin.”

oraz zostanie umożliwiony pełny przesył środków z kopalń na giełdy cena może, nie musi ale jest dość duże prawdopodobieństwo że początkowo będzie pikować w dół. Obecnie wygląda tak :

Dodatkowo informacyjnie umieszczamy jak wydobyć klucz prywatny w portfela Litecoin, który dla Własnego bezpieczeństwa przed całą procedurą należy opróżnić wysyłając posiadane LTC na inny bezpieczny adres, lub giełdę.

W portfelu wykonujemy następujące czynności :

  1. Pomoc – Okno debugowania
  2. Wpisujemy : walletpassphrase twojesthasło 120
  3. Wpisujemy : dumpprivkey ‚tu wklejasz adres swojego portfela Litecoin’
  4. Wyświetlony klucz prywatny kopiuj i wklej w miejsce przygotowane przez twórców LCC

I gotowe. Synchronizujemy portfel (do ściągnięcia na stronie Litcoinca.sh) i jeżeli w dniu podziału 18.02.2018 posiadaliście na swoich prywatnych adresach Litecoiny dostajecie za każdego 10 LiteCoin Cash. I to cała zabawa.

Ukopane LCC bez problemów zostają przesyłane na portfel. Sprawdzone w boju.

LCC Explorerhttps://explorer.litecoinca.sh/chains

Aktualizacja 25.02.2018 r. godz. 11:00

Otwarta została giełda na której jest pełna funkcjonalność Litecoin Cash. Wpłaty/ wypłaty, spory wolumen i możliwość kumulacji – jeżeli nastawialibyście się na HODL LCC :) Sprawdzone i przetestowane w 100%

https://wallet.crypto-bridge.org/market/BRIDGE.LCC_BRIDGE.BTC

Dodatkowo umieszczamy kilka filmów dotyczących jak wydobyć swoje LCC  z różnych portfeli LTC po forku.

 

Dodaj komentarz