Callisto – podział Ethereum Classic 5 marca 2018 zbliża się..Powstało Bitcoin Private.Pierwszy Polski film ,,Krypto”

Początkowa dystrybucja Callisto

Podjęto decyzję o dystrybucji początkowego udziału w CLO pomiędzy aktualnymi posiadaczami ETC. Zostanie zrobiona migawka bloku blockchain ETC w bloku 5500000 (około 5 marca 2018 r. Zależy to od czasu bloku ETC i zmian hashate ETC). Następnie wdrożone zostanie początkowe saldo każdego posiadacza ETC w bloku Genesis, tak, aby każdy właściciel ETC otrzymywał monety CLO automatycznie w stosunku 1: 1 do kwoty ETC, którą posiadał w bloku 5500000.

Callisto jest osobnym łańcuchem blokowym opartym na protokole Ethereum z własną krypto-walutą (CLO). Callisto ma politykę pieniężną o stałym kapitale zbliżoną do ETC. W przeciwieństwie do ETH, ETC udowadnia, że ​​jest magazynem wartości. Należy zauważyć, że ETC nie ma żadnych zachęt dla posiadaczy monet. Cała emisja jest całkowicie kontrolowana przez górników, a ich wpływ rośnie wraz z rozwojem sieci. Callisto wprowadza protokół Cold staking, który nagradza posiadaczy monet za bycie uczestnikiem sieci.

Cold staking jest procesem opartym na inteligentnych kontraktach, który pozwala posiadaczom CLO zarabiać na całkowitej emisji CLO, gdy trzymają monety CLO na swoich saldach przez wystarczająco długi okres czasu tyczenia (domyślnie 1 miesiąc).

Zimne stacki nie muszą prowadzić węzła, aby uczestniczyć w procesie cold stacking. Cold Stakes nie zatwierdzają transakcji, a cały system może pozostać w pełni POW, co jest ważne, ponieważ ETC stosuje się do konsensji POW. Konieczne jest jedynie wezwanie do „Staking contract”, aby stać się zimnym trzęsieniem.

Stawianie na zimno jest krokiem w kierunku przekształcenia pożądanej krypto-waluty w walutę przechowywania wartości, ponieważ znacznie zwiększa to całkowite zapotrzebowanie na posiadaczy udziałów. Dalsze udoskonalenia protokołu zostaną opisane w white papper. Może zająć lata, aby zaproponować wszelkie zmiany w protokole ETC i osiągnąć konsensus, czy twórcy planują go wdrożyć. W rezultacie zdecydowano o uruchomieniu oddzielnej sieci do wdrożenia protokołu. Jeśli implementacja referencyjna się powiedzie, możemy wprowadzić zmiany protokołu również w ETC.

Protokół wystawiania na zimno może być pośrednim etapem zautomatyzowanego wdrażania systemu zarządzania łańcuchem.
Wkrótce zostanie wydana publikacja Callisto.

Sieć Callisto, równoległy łańcuch $ ETC, ma na celu ustanowienie inteligentnego, opartego na umowach systemu zarządzania łańcuchem, pełnego przejrzystego wbudowanego finansowego mechanizmu finansowania rozwoju i zrównoważenia zainteresowania siecią górników i posiadaczy monet. Obstawianie na zimno wzbudza zainteresowanie!

https://twitter.com/CryptoHolon/status/951962378194903040

https://forum.ethereumclassic.org/t/january-dev-update-commonwealth/404
https://coinmarketcal.com/form%5Bmonth%5D=&form%5Byear%5D=&form%5Bcoin%5D%5B%5D=Ethereum+Classic+%28ETC%29&form%5Bsort_by%5D=&form%5Bsubmit%5D=

Bitcoin Private – fork miał miejsce w dniu 28.02.2018 ,nowe monety pojawią się 02.03.2018 na portfelach. Projekt zapowiada się dość ciekawie. Warto obserwować.

Strona projektu : btcprivate.pl

Polskie forum : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=26722

GitHub : https://github.com/BTCPrivate/BitcoinPrivate

Pierwszy Polski film,,Krypto” Piotra Pacewicza już w kinach a poniżej panel dyskusyjny na temat kryptowalut.

Dodaj komentarz

Facebook