Regulacje na rynku kryptowalut w Polsce# fakty odnośnie LN oraz aktualny kurs. Wesołych Świat Wielkanocnych :)

Chwilę Nas nie było. Urlop się każdemu należy. Po powrocie cały pakiet niespodzianek w Polskiej rzeczywistości kryptowalut oraz informacje ze świata dotyczące samego Bitcoin. My tu od zawsze nastawieni byliśmy na spadki, bo oczywiście doceniamy bardzo mocno potencjał i możliwości technologiczne Blockchain oraz samego Bitcoin, to już sama cena od zeszłego roku wydaje się kompletnie z kapelusza. Były momenty  w zeszłym roku, kiedy każdy gracz na spadki zastanawiał się już bardzo mocno czy pociąg odjechał. Z prędkością światła kurs wspinał się na liczone w dziesiątkach ATH. A dziś…rzeczywistość. Cena od 3 miesięcy spada (wraca do poziomów akceptowalnych dla ludzi zainteresowanych samą technologią, a nie jedynie spekulacyjną). Cena ma duże znaczenie dla popularyzacji samego projektu, jednak już w 2018 możemy sobie powiedzieć wprost. Marka ,,Bitcoin” jest rozpoznawalna i akceptowalna. Tyle tylko że powinna być na poziomach, które nie wyrzucają z pokładu większości, małych graczy, tzw. ulicy. W przeciwnym wypadku projekt zamienia się w dobra już bardzo elitarne, a co za tym idzie większość graczy to nie zainteresowani technologią, projektem, wolnością przepływu kapitału a wyłącznie Spekulanci. A jest i koncepcja mówiąca że więksi gracze w większości grają sami ze sobą..

A spekulacja jest już dostępna od dawien dawna, i to w duży lepszym wydaniu na giełdach papierów wartościowych. Jeżeli krypto ma zrewolucjonizować świat, nie może być wyłącznie jednym wielkim kasynem. Tyle od nas. Każdy temat widzi inaczej.

Inaczej i z zupełnie innej perspektywy tematy widzą organy Państwa. Krajowa Administracja Skarbowa obecnie wysłała do większości Polskich giełd zapytanie o dane osobowe osób kupujących/ sprzedających. I tu widać po wielu forach internetowych, że reakcja jest histeryczna, odwołująca się do wolności, do Bóg wie czego jeszcze. A realnie – Podatki należy płacić od każdego dochodu. Co w tym dziwnego ?

 

Chyba szczerze rozmawiając każdy grający, trzymający crypto od dawna ma świadomość żę Bitcoin i inne kryptowaluty również służy przestępcom. Że ukradzione pieniądze, wyłudzone są przetrzymywane, ukrywane w czeluszczach Blockchain. Że są osoby które w ten sposób zagwarantowały sobie pewność, iż organy ścigania tych środków nie namierzą. Ale to nie znaczy że tak powinno być. Nie powinno. Każdy kto czyta naszą stronę wie na pewno jedno – my nie nawidzimy kańciarzy, złodziei, oszustów. I nie zamierzamy tego tolerować w tym środowisku. A krypto są niestety dla samego projektu pełne ludzi nie uczciwych. I teraz ten lament i nie zadowolenie z powodu chęci ustalenia faktów przez Urzędy Skarbowe w Polsce unaocznia temat jasno i klarowanie. Ktoś to traduje, zarabia i odprowadza podatek nie ma żadnego absolutnie stresu.

Drugi temat to oczywiście same regulacje i jasne wytyczne jak rozliczać, ale to nie jest problem aż tak wielki, ponieważ już sam fakt rozliczania się wg. własnego nawet przekonania stawia crypto tradera w jasnym świetle. Zawsze można złożyć czynny żal w US, sprostować PIT, ,nie ma powodu do paniki. A tu wrzawa jak u poparzonych. Niestety środowisko kryptowalut musi się bezwzględnie pozbyć z własnego stada wszystkich osób nieuczciwych i niemoralnych. Cena powinna odzwierciedlać realny popyt/podaż a nie być jedynie emanacją manipulacji grup dysponujących znacznie większym kapitałem, i mających realny wpływ na kształtowanie ceny. Kompletnie oderwanej od rzeczywistej wyceny. Cena w gruniu 2017 r. i dużo niżej była i jest jedynie skutkiem permanentnej manipulacji, dodatkowo wzmocnionej falą promocyjną, która przetoczyła się jak walec przez FB, Twiter, YouTube i inne portale (które teraz w większości blokują już nawet możliwość promowania tematu..)

Rozmowy na temat obecnych zapytań KAS na poczytniejszych forach :

Wykop : https://www.wykop.pl/link/4236485/kas-us-zada-wydania-baz-danych-polskich-gield-kryptowalut/

Bitcoin Polska : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=28309

Odnośnie samegu kursu i co dalej się może wydarzyć. Oczywiście może odbić…jest nadal bardzo duża grupa ludzi wierząca w nowe ATH, ba są i ludzie wierzący w milion dolarów. Ale chodząc po ziemi – Bitcoin.edu.pl zakłada jednak powolne, pełne zmyłek powroty do poziomów z 2016 r. Wtedy jeszcze sam projekt napawał nadzieją i miał w sobie ideologiczny rys. Obecnie go zatracił poprzez spekulantów i napływ ludzi, którzy o samym projekcie nie wiedzą kompletnie nic, a skuszeni zostali jedynie przez reklamy zamieszczane w mediach społecznościowych do inwestycji środków. I w dużej zapewne większości ci właśnie skuszeni i wmanewrowani stracili tutaj naprawdę potężne pieniądze. Czytając Wykop natrafiliśmy na jeden śmieszny ale i prawdziwy wpis jednego z użytkowników.

Tutaj można poczytać więcej z tego wątku : https://www.wykop.pl/tag/bitcoin/

A samy wykres obecnie jak wygląda – również jest wielce wymowny. Żebyśmy się jasno zrozumieli, my jesteśmy zafascynowani technologią Blockchain i uważamy kryptowaluty za istotny wkład w możliwość przesuwania środków pomiędzy sobą na całym świecie ale i dostrzegamy, minimalizujemy straty i tniemy posiadane rezerwy wyłącznie w oparciu o analizę własną, psychologiczną, nastroje na rynkach. I tutaj przede wszystkim należy używać szarych komórek, a nie bazować na zdaniu, przekonaniu, życzeniach, marzeniach Yotubowych naganiaczy..

Wunderwaffe Bitcoina czyli Lightning Network w tej chwili jest w dość ciekawy sposób opisywany w jednym z działów Forum Bitcoin Polska : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=28366

Jak zawsze Polecamy wartościowe analizy umieszczane na YT przez Prezesa :

 

Dodaj komentarz

Facebook