Większość różnego rodzaju portali informacyjnych na świecie informuje o wiecznie możliwym potencjale wzrostowym, szansach, figurach na wykresie, potencjalnych formacjach UP. Nikt praktycznie w środowisku nie dostrzega długo falowej jazdy bez trzymanki w dól. Spadającej ceny i malejącego zainteresowania kryptowalutami, i to nie tylko w Polsce na tle akcji KNF dotyczącej nękania branży..dotyczy temat Wszystkich wtajemniczonych na CAŁYM świecie. Postanowiliśmy zrobić małą analizę jak temat wygląda obiektywnie.

Są prowadzone akcje informacyjne w Polsce przez Krajowy Nadzór Finansowy. Tak są.

Są reklamy już nawet w telewizji – co przelewa się na gigantyczne statystyki odbioru przekazu. Z tym już trzeba przyznać nie da się skutecznie walczyć. Można rozpoczynać inicjatywy, stowarzyszenia, konferencje ale w Naszym odbiorze to przynajmniej na terenie RP niewiele już na kolejne miesiące pomoże. Inwestorzy, którzy nawet dotychczas interesowali się inwestycją po przeczytaniu artykułów, wpisaniu dwóch giełd na listę ostrzeżeń KNF w lutym i w Maju upadku jednej z nich, a wyprowadzce drugiej za granicę – zrezygnują. I tyle, nie ma się co tutaj czarować. Pozostaną najwierniejsi z wierny i ci, którzy są ugotowani na wysokich poziomach – wierzący w ponowne odbicie, wzrosty. Zupełnie jak w 2013 – i co oczywiste, wtedy czekanie się opłaciło ale nie wiadomo czy opłaci się tym razem. Wzrost z poziomu 100$ na 1200$ i spadek do 300$..To jednak nie taka sama historia co wzrost z 800$ w 2018 do 20000$ i spadek na 7500$ – zawsze o tym, pomijanym zazwyczaj fakcie wszyscy zapominają w swojej Euforii. A jak to wygląda na świecie :

Tyle razy zapowiadano śmierć Bitcoin… :)

Statystyki zainteresowania stronami związanymi w Bitcoin i innymi kryptowalutami na dzień 04.06.2018 r.

https://www.alexa.com/siteinfo/blockchain.com

https://www.alexa.com/siteinfo/bitcoinwisdom.com

https://www.alexa.com/siteinfo/bitstamp.com

https://www.alexa.com/siteinfo/bitfinex.com

https://trends.google.com/trends/explore?q=bitcoin

https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd

TAK wyglądają fakty, a fakty nie przestają istnieć kiedy są ignorowane. Upadki ,wyprowadzki giełd dla szarego Kowalskiego grającego na kursie crypto, chcącego zarobić nie zmianie kompletnie NIC. Beneficjentami zysków są przedsiębiorstwa zajmujące się świadczeniem usług, pobierające prowizje. W momencie kiedy zainteresowanie maleje (75% od stycznia 2018 wg. Google trends) a inwestor wyskoczył ze statku nie traci, nie ponosi żadnych kosztów operacyjnych, nie musi się kompletnie niczym stresować. Upadki i na zgliszczach powstawanie nowych podmiotów jest podstawą Gospodarki Wolnorynkowej – naturalny cykl. W tej chwili organizowane społeczności, akcje ,,Policzmy się” wydaje się monumentalnie abstrakcyjne – przecież pokochaliśmy CRYPTO za ANONIMOWOŚĆ i WOLNOŚĆ. Co za różnica jakie zawirowania będą miały miejsce na rynkach Światowych, czy lokalnych, krajowych skoro stracimy na tym własną właśnie anonimowość..Taka antynomia logiczna :)

I idąc dalej tym tropem nie można zapomnieć i ilości kryptowalut, które znikły – upadły – wyparowały :

deadcoins.com

o portfelach pełnych Bitcoin i Bitcoin Cash czekających na sprzedaż po upadłem giełdzie MtGox

https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

różnego rodzaju algorytmach obliczających potencjalną cenę w przyszłości (wróżenie z fusów) :

http://30rates.com/btc-to-usd-forecast-today-dollar-to-bitcoin

https://www.alfaquotes.com

Kosztach ataku (niedawnym atak na sieć BTG) pozwalających podwójnie wydatkować środki w crypto :

https://www.crypto51.app

Często podejrzanych projektach ICO – nie zawsze po zebraniu pieniędzy realizujących cele postawione w zbiórce

Tu największe obecnie projekty ICO : https://www.coinist.io/biggest-icos-chart/

Korzystajcie z bazy danych BITCOIN : https://en.bitcoin.it/wiki/Main_Page

Dla grających na kursie crypto czy też na Forexach również dwie przydatne strony :

https://www.bfxdata.com

https://pl.investing.com/crypto/

Dodaj komentarz

Facebook