Koreańska giełda kryptowalut Bithumb zawiesza otwieranie nowych kont wirtualnych

Bithumb zawiesił wydawanie nowych wirtualnych kont dla handlowców kryptograficznych, począwszy od 1 sierpnia po tym, jak nie odnowił umowy z bankiem. Konta te są częścią systemu prawdziwych nazw wymuszonych przez rząd koreański na początku tego roku. Tylko trzy giełdy w kraju mogą podobno otwierać nowe wirtualne konta dla swoich klientów.

Przeczytaj także: Yahoo! Japonia potwierdza wejście do Crypto Space

Bithumb Halts Wydawanie nowych kont wirtualnych

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsCrypto Exchange Bithumb ogłosił zawieszenie nowej emisji kont wirtualnych od 1 sierpnia. Z 24-godzinnym obrotem transakcji wynoszącym 245 778-110 USD w chwili pisania tego tekstu, Bithumb obecnie plasuje się na pozycji największej giełdy kryptowalutowej w Korei Południowej według wielkości obrotu, według Coinmarketcap.

Koreańska Korea opracowała:

Bithumb, jedna z czterech największych giełd kryptowalutowych w Korei Południowej, przestanie wydawać nowe wirtualne konta od sierpnia, ponieważ nie odnowiła umowy z NH Nonghyup Bank.

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsJednak portal informacyjny zauważył, że „klienci, którzy mają już konta wirtualne, mogą z nich korzystać w celu obsługi depozytów i wypłat.” Dla klientów Bithumb wymagane są konta wirtualne, aby wpłacić lub wypłacić wygrane koreańskie.

Według Etoday bank dał Bithumbowi miesięczny okres karencji. W tym czasie będzie nadal świadczyć usługi deponowania i wypłaty dla istniejących kont. W publikacji zauważono jednak, że „trudno będzie korzystać z istniejących rachunków wirtualnych, jeśli odnowienie umowy zostanie ostatecznie zakończone.”

Używanie systemu Real-Name

Prawdziwe wirtualne konta są częścią systemu mającego na celu zapobieganie praniu pieniędzy i zwiększanie przejrzystości, wdrażanego przez rząd koreański pod koniec stycznia . Regulatorzy chcą, aby wszystkie konta kryptograficzne były prawdziwymi nazwami, ale napotykają na wiele wyzwań.

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsNajwiększym problemem jest to, że banki oferują tę usługę tylko jednej z czterech największych giełd kryptowalut. Reszta giełd nadal korzysta z rachunków korporacyjnych, które regulatorzy próbują stopniowo wycofywać, twierdząc, że są bardziej podatni na pranie pieniędzy.

Cztery giełdy, które otrzymały prawdziwe usługi, to Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit.Każdy z nich zwiększał wysiłki w celu przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). W maju Bithumb powiedział, że obniży limity wypłat dla przedsiębiorców, którzy nie używają systemu prawdziwych nazw.„Zdecydowaliśmy się stopniowo zmniejszać kwoty wypłat w wygranym Koreańczyku, ponieważ budzi on obawy, że konta bankowe za nieprzekonowane wypłaty mogą stać się celem różnych przestępstw finansowych”, powiedział wówczas urzędnik giełdy.

Bank odmawia odnowienia umowy Bithumb

Korean Crypto Exchange Bithumb Suspends Opening New Virtual AccountsKiedy po raz pierwszy wprowadzono system nazw rzeczywistych, „rząd wymusił wymianę kryptowalut w celu odnowienia umowy o świadczenie usług z bankami co sześć miesięcy w celu zachęcenia ich do podejmowania ciągłych starań w celu zapobiegania praniu pieniędzy” – wyjaśniła Korea Południowa.

Pierwsze odnowienie nastąpiło pod koniec lipca. Upbit, Coinone i Korbit byli w stanie odnowić swoje kontrakty z bankami. Jednak wniosek Bithumb o odnowienie z NH Nonghyup Bank został odrzucony. W punkcie informacyjnym był cytowany urzędnik banku, opisujący:

Zdecydowaliśmy się nie przedłużać umowy, ponieważ Bithumb nadal ma problemy z ochroną konsumentów i informacji oraz zapobieganiem praniu pieniędzy.

„Bank uważa, że ​​systemy przetwarzania danych Bithumb mają wady w świetle niedawnego incydentu hakerskiego, który spowodował wymianę 18,9 miliarda wygranych (16,88 miliona USD)” – dodała publikacja. Wcześniej Bithumb miał również kontrakt z Shinhan Bankiem na usługi o prawdziwym nazwisku, ale został rozwiązany z powodu zwiększonego ryzyka związanego z wielokrotnymi naruszeniami bezpieczeństwa, wcześniej wyjaśnił Shinhan.

Urzędnik z Bithumb został zacytowany przez serwis informacyjny „mamy konsensus z Nonghyup Bank w sprawie odnowienia umowy. Planujemy wyjaśnić różne opinie na temat niektórych wyrażeń prawnych i wkrótce rozpocząć wydawanie kont wirtualnych. „

Source : https://news.bitcoin.com/korean-crypto-exchange-bithumb-virtual-accounts/

Polecamy analizy : 

Dodaj komentarz

Facebook