Microsoft nie przyjmuje ponownie płatności bitcoinowych zgodnie z raportami

Raporty pokazują, że Microsoft ponownie nie akceptuje płatności bitcoin , a depozyty najwyraźniej nie są zapisywane na kontach Microsoft użytkowników.

Mimo że opcja płatności jest nadal widoczna, raporty użytkowników sugerują, że Microsoft całkowicie przestał akceptować płatności BTC, a jedna osoba skontaktowała się z obsługą klienta, twierdząc, że została poinformowana, że „opcja wykupu Bitcoinpowinna zostać usunięta z usługi konta Microsoft w pewnym momencie temu.”

Crypto ziemia niczyja

Jednym z bardziej naglących problemów dla klientów Microsoft, którzy próbowali płacić za pomocą bitcoin , jest to, co stanie się z ich płatnościami?

Ponieważ sytuacja została wyjaśniona przez tych, którzy próbowali dokonać płatności za pomocą bitcoin , pobrana kwota opuściła konto Bitcoin klienta, ale nie została zaksięgowana na jego koncie Microsoft.

Wydaje się, że płatności bitcoinami odbywają się w jakimś krypcie ziemi niczyjej.

Mamy nadzieję, że Microsoft wyda kredyt w ustalonej z góry wysokości, ale w tej chwili jest to bardzo daleko.

Jeśli chodzi o szerszy obraz, pytanie brzmi: jaka jest przyszłość Bitcoin, jeśli chodzi o usługi Microsoft.

Nic nie zostało potwierdzone lub odrzucone

W tym miejscu należy podkreślić, że Microsoft niczego nie potwierdził lub odmówił.Może to być po prostu usterka w systemie płatności, którą należy zająć, lub może być początkiem ponownego chłodzenia firmy Microsoft bitcoinem .

Zaledwie kilka miesięcy temu opcja zapłaty za pośrednictwem BTC została przeniesiona z witryny na ekran konta użytkownika, co oznacza, że ​​musiałeś użyć ekranu konta użytkownika, aby zdeponować BTC.

Sam w sobie nie jest to znak, że Microsoft chce całkowicie pozbyć się bitcoinów , ale użytkownicy uznali go za pierwszy krok w tym, co obecnie uważa się za usunięcie BTC jako opcji płatności.

Efekt, jaki taki ruch wywiera na całą branżę kryptowalut , nie został jeszcze zauważony, ale wpływ Microsoftu, który ogłosił, że będzie obsługiwać płatności kryptograficzne zarówno w 2014 r., Jak iw styczniu tego roku, był dość znaczący.

Dopóki Microsoft nie wyda oficjalnego komunikatu, tak czy inaczej, rada dla każdego, kto chce zapłacić za usługi Microsoft, to powstrzymanie się od używania BTC.

Source : https://cryptodisrupt.com/microsoft-not-accepting-bitcoin-payments-again/?cn-reloaded=1

Steam nie akceptuje bitcoin jako metody płatności, firma gier i dystrybutor Valve ogłosił dzisiaj. Firma przypisuje swoją decyzję kryptowalutowym „wysokim opłatom i zmienności”. W poście na blogu Valve wyjaśnił, że opłaty za transakcje bitcoin wzrosły do ​​prawie 20 USD za transakcję w zeszłym tygodniu „w porównaniu do około 0,20 USD, gdy początkowo umożliwiliśmy Bitcoin.” opłaty muszą wtedy ponosić gracze dokonujący zakupów na Steam, a całkowity koszt dla konsumentów może być nawet wyższy, jeśli wartość bitcoin spadnie w międzyczasie.

Nawet jeśli wartość Bitcoin wzrośnie, gdy użytkownik zakończy transakcję, a Steam musi zwrócić różnicę użytkownikowi, opłata transakcyjna musi zostać zapłacona przez użytkownika ponownie za zwrot pieniędzy. „W tym roku zauważyliśmy, że rosnąca liczba klientów wchodzi w ten stan”, stwierdza państwo. Istnieje nawet scenariusz, wyjaśnia Valve, że gdy użytkownik lub Steam próbuje pokryć różnicę w wartości, wartość bitcoin następnie zmienia się ponownie, powodując więcej problemów.

Steam twierdzi, że może ponownie rozważyć tę decyzję, aby usunąć bitcoin jako opcję płatności w przyszłości, jeśli waluta znajdzie więcej stabilności, ale na razie działa tylko z klientami, którzy wciąż mają do czynienia z niedopłatami lub opłatami transakcyjnymi. W zeszłym tygodniu wartość bitcoin wzrosła o 10 000 $ , co oznacza wzrost o 933 procent od stycznia tego roku. Inne rządy w Chinach , Korei Południowej , Rosji i innych częściach świata podjęły bardziej surowe spojrzenie na krypto-walutę i zaimplementowały przepisy lub jawne zakazy.

Source : https://www.theverge.com/2017/12/6/16743220/valve-steam-bitcoin-game-store-payment-method-crypto-volatility

Stripe kończy obsługę płatności Bitcoin

Platforma płatności Stripe przestanie wspierać bitcoiny w kwietniu, powołując się między innymi na zmienność kryptowaluty i długie czasy transakcji. Jest to logiczna decyzja, ale można by złościć łatwo prowokowanego krypto-tłumu.

Problemy z BTC trudno zaprzeczyć każdemu, kto używa go regularnie. Po pierwsze, wprowadzenie transferu do blockchaina może zająć godziny, co już jest niedozwolone w transakcjach handlowych, ale w czasie tego opóźnienia wartość przeniesionego BTC mogła również znacznie się przesunąć, tworząc niewłaściwą wartość pieniężną.

Opłaty wzrosły również wraz ze wzrostem wartości BTC, co doprowadziło do osłabienia handlu i handlu za pomocą monety również w innym miejscu.

Jak podkreśla Tom Karlo z „Stripe”, prawda jest taka, że ​​BTC ewoluowało, by stać się zasobem, a nie walutą, i po prostu nie nadaje się do transakcji, które muszą zostać rozwiązane w sekundach lub minutach na zewnątrz. Platforma, jak pisze, odnotowała znaczny spadek transakcji BTC.

Stripe zaczął brać bitcoin w 2014 roku, po tym, jak pierwszy medal przekroczył 1000 USD, a ludzie zaczęli traktować go poważnie. Firma twierdzi, że optymistycznie patrzy na ekosystem kryptowalut i sprawdza nazwy kilku projektów: Lightning, OmiseGO, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin. Karlo pisze, że Stripe może wspierać Stellar, w którym firma ma udział.

Zdecydowane typy bitcoinów mogą narzekać, że opcja ta powinna pozostać, że niewiele kosztuje, aby pomieścić tych, którzy zdecydują się skorzystać z tej metody, i że może to być krótkowzroczna, samospełniająca się przepowiednia, która dodatkowo zamyka los BTC jako transakcji średni.

Wydaje mi się jednak, że Stripe jest po prostu realistyczny i obejmuje ideały zdecentralizowanej waluty, które bitcoin osiągnął, ale których nie udało się osiągnąć.

Source : https://techcrunch.com/2018/01/23/stripe-is-ending-support-for-bitcoin-payments-on-april-23/?guccounter=1

 

Dodaj komentarz

Facebook