Rząd USA na rzecz „agresywnego uregulowania” nieuregulowanych usług na całym świecie

Dwie najczęstsze skargi wśród handlowców kryptowalutami polegają na tym, że platformy, które wcześniej nie istniały, żądają obecnie dokumentów identyfikacyjnych i że więcej lokali zamyka swoje drzwi dla mieszkańców niektórych krajów. Podczas gdy użytkownicy naturalnie atakują firmy, ważne jest, aby pamiętać, że często odbywa się to pod przymusem lub zagrożeniem ze strony regulatorów. Na przykład rząd Stanów Zjednoczonych nie uważa się za związany granicami państwowymi podczas wykonywania nieuregulowanych usług.

Długie ramię prawa

Rząd USA na rzecz "agresywnego wykonywania" nieuregulowanych usług na całym świecieKenneth A. Blanco, dyrektor ds. Sieci przestępstw finansowych (FinCEN), biura w Departamencie ds. Terroryzmu i Wywiadu Finansowego Departamentu Skarbu USA, wypowiedział się na temat podejścia agencji do kryptowaluty w czwartek. Głównym sposobem odejścia od przemówienia do branży jest to, że rząd USA będzie działał przeciwko każdemu, kto myśli, że działa w jego obrębie, niezależnie od jurysdykcji.

Dyrektor wyjaśnił, że wszystkie usługi związane z „przekazywaniem pieniędzy” muszą spełniać pewien poziom standardów AML / KYC i że regulacje obejmują zarówno transakcje, w których strony wymieniają się fiat i krypto, jak i transakcje z jednej krypto waluty na drugą. Aby spełnić te zobowiązania, firmy muszą zarejestrować się w FinCEN, utrzymywać program AML i ustanowić środki przechowywania i raportowania. Podkreślił: „Ważne jest, aby zrozumieć, że wymogi te mają zastosowanie zarówno do krajowych, jak i zagranicznych walutowych nadajników walutowych, nawet jeśli zagraniczny podmiot nie ma fizycznej obecności w Stanach Zjednoczonych, o ile prowadzi działalność w całości lub znaczna część w Stanach Zjednoczonych. „

Blanco podzielił się także kilkoma ciekawymi danymi na temat pracy władz. Wyjaśnił, że FinCEN i IRS przebadali ponad 30% wszystkich zarejestrowanych wymienników i administratorów od 2014 r. I że otrzymują teraz ponad 1500 raportów opisujących „podejrzaną działalność” obejmującą kryptowalutę miesięcznie.

ICOs and Mixers in the Crosshairs

Rząd USA na rzecz "agresywnego wykonywania" nieuregulowanych usług na całym świeciePodczas gdy w ciągu większości swojego przemówienia dyrektor FinCEN odnosił się do wszystkich firm kryptograficznych zajmujących się „przekazem pieniężnym”, wyodrębnił także kilka konkretnych segmentów. Odnosząc się do mikserów, zauważył, że „firmy świadczące usługi anonimizacyjne (zwane potocznie” mikserami „lub” kubkami „), które starają się ukryć źródło transmisji wirtualnej waluty, są przekaźnikami pieniędzy … i dlatego mają obowiązki regulacyjne.”

Reżyser wyróżnił także projekty prowadzące oferty wstępnych monet (ICO). „Chociaż rozwiązania ICO są różne i zależą od ich struktury, mogą podlegać różnym władzom, jeden fakt pozostaje absolutny: FinCEN, a nasi partnerzy w SEC i CFTC oczekują, że przedsiębiorstwa zaangażowane w ICO będą spełniać wszystkie swoje zobowiązania AML / CFT. Pozostajemy zobowiązani do podjęcia odpowiednich działań, gdy zobowiązania te nie są traktowane priorytetowo, a system finansowy USA narażony jest na ryzyko. „

Blanco zakończył przemówienie ostrzegając, że „FinCEN będzie agresywnie ścigał osoby i firmy, które nie traktują poważnie swoich zobowiązań wynikających z przepisów prawa Stanów Zjednoczonych, niezależnie od tego, czy celują w ofiary czy umożliwiają tym, którzy robią”.

Source : https://news.bitcoin.com/us-government-to-aggressively-pursue-unregulated-services-around-the-world/

Coinbase zwiększa limity, Shapeshift przejmuje Bitfract, Okex uruchamia Coinall

Wiele nowych ośrodków akademickich na całym świecie, poświęconych badaniom technologii kryptowaluty, pojawiło się w poniedziałek . China Internet Nationwide Financial Services Inc. (NASDAQ: CIFS), dostawca usług doradztwa finansowego, doszedł do porozumienia z Uniwersytetem Tsinghua w celu ustanowienia „Wspólnego Centrum Badawczego ds. Technicznych Aplikacji Badawczych Blockchain Technology Technology”. Na Uniwersytecie Bahçeşehir zainaugurowano Istanbul Blockchain and Innovation Centre. A Seven Stars Cloud Group, Inc. (NASDAQ: SSC), firma fintech chińskiego potentata medialnego Bruno Wu, ogłosiła, że ​​ustanowi globalną siedzibę dla technologii i innowacji, zwaną Chain Valley, w Connecticut, przekształcając kampus Uconn w centrum badań.

Robinhood Crypto rozszerza usługę

We wtorek informowaliśmy, że Robinhood, amerykańska giełda papierów wartościowych, dodała kolejne dwa stany, w których handlowanie kryptowalutami jest obecnie obsługiwane przez swoich klientów, Iowa i Gruzję. Aplikacja obsługuje teraz Ethereum Classic (ETC), oprócz swojej poprzedniej oferty BTC, BCH, ETH, LTC i Doge. W sumie Robinhood Crypto jest teraz dostępny w 19 stanach USA. Dodatkowe historie zawierały chińskiego użytkownika firmy Okcoin, która pozywa wymianę swoich brakujących pieniędzy bitcoinowych po zeszłorocznym widelcu i badanie cyberbezpieczeństwa, w wyniku którego odkryto, że miejsca handlu doświadczyły ogromnego wzrostu liczby wycieków danych użytkowników.

Coinbase zwiększa limity transakcji

Tygodnik: Coinbase zwiększa limity, Shapeshift przejmuje Bitfract, Okex uruchamia CoinallGłówna historia w środę objęła kilka nowych wydarzeń na Coinbase. Użytkownicy mogą teraz kupować cyfrowe monety zaraz po wpłaceniu środków z konta bankowego, co ogranicza proces, który trwał kilka dni wcześniej. Firma ogłosiła również wzrost dziennych limitów handlowych dla użytkowników z USA, a dla zweryfikowanych klientów maksymalny dozwolony zakup wzrośnie z 25 000 USD tygodniowo do 25 000 USD dziennie. Giełda zauważyła również, że po przekazaniu funduszy nie ma już żadnych ograniczeń co do tego, ile użytkownicy mogą jednocześnie kupić lub sprzedać. Giełda poinformowała również swoich klientów o zakończeniu końcowego testu na dodanie ethereum classic (ETC).

Shapeshift przejmuje Bitfract

Kilka inwestycji ze strony znanych firm kryptograficznych znalazło się w czwartek na pierwszych stronach gazet. Shapeshift zakończyło przejęcie Bitfract, firmy programistycznej, która niedawno opracowała usługę, która pozwala użytkownikom na zamianę z jednej krypto-waluty na wielu w jednej chwili. Po sprzedaży narzędzie zostanie utrzymane i będzie kontynuowane, a funkcjonalność platformy (transakcje o wielu produktach) zostanie włączona do podstawowej platformy Shapeshift. Bitmainzainwestował 3 miliony dolarów w Tribeos – cyfrową platformę reklamową zbudowaną na bazie Bitcoin Cash (BCH), wykorzystującą inteligentne kontrakty do zwalczania oszustw reklamowych.

Source : https://news.bitcoin.com/the-weekly-coinbase-increases-limits-shapeshift-acquires-bitfract-okex-launches-coinall/

Dodaj komentarz

Facebook