Co to jest Masternode ? Wprowadzenie dla krypto fascynatów cz.3

Poza poważnymi zobowiązaniami finansowymi, utworzenie mastera Dash wymaga rozsądnej wiedzy technicznej, ponieważ obejmuje wirtualny serwer prywatny i edytowanie plików konfiguracyjnych.

Dostępne są przewodniki online , które pomogą Ci przejść przez proces – ale bądź przygotowany, nie są proste. Ostrzeżenia obfitują również w to, że będziesz musiał poświęcić sporo czasu na utrzymanie swojego masternodu i jego prawidłową pracę. Jeśli potrzebujesz pomocy, istnieją usługi, aby spróbować i wykonać ciężką pracę za Ciebie. Oczywiście za cenę.

PIVX

PIVX to projekt, który ma być globalną walutą; żądania szybszych transakcji, większej prywatności i lepszego bezpieczeństwa niż poprzednie tokeny. Token to PIV, a podczas gdy całkowita podaż wynosi 55 milionów, ponad 20 milionów monet jest umieszczonych w portfelach i masternodach, co sprawia, że ​​efektywna podaż wynosi około 30 milionów.

Masternod PIVX wymaga postawienia 10 000 PIV, co przy obecnych cenach oznacza inwestycję w wysokości niewiele poniżej 20 000 USD.

Masternod PIVX daje ROI w wysokości około 5,74% rocznie, więc przy obecnych cenach wynosi około 1000 USD. Sam w sobie może to nie być duży zwrot, ale jeśli wierzysz w przyszłość projektu PIXV, twoje zyski będą wyższe, ponieważ monety, które otrzymujesz, powinny same wzrosnąć.

W celu uruchomienia własnego masternodu DIY PIXV, twój serwer musi działać w systemie Linux lub Raspberry Pi i musi mieć unikalny adres IP w Internecie. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie będziesz w stanie używać swojego zwykłego komputera w domu i po prostu go zostawić, ponieważ większość dostawców usług internetowych w razie potrzeby przydziela różne adresy IP użytkownikom domowym.

Jeśli wiesz, jak ustanowić stabilny, unikalny adres IP dla twojego serwera, prawdopodobnie będziesz mógł spróbować skonfigurować masternodę PIXV. W przeciwnym razie możesz zajrzeć do usług, które pomogą Ci go skonfigurować.Blocknet

Blocknet chce być zdecentralizowaną giełdą, z podstawową technologią blockchain do ułatwiania transakcji pomiędzy tokenami bez jakiegokolwiek podmiotu finansowego, który kupuje i sprzedaje jako pośrednik.

Potrzeba 5000 TREŚCI, token Blocknet, aby skonfigurować masternodę. W tej chwili jest to inwestycja o wartości 65 000 USD.

Całkowitą roczną stopę zwrotu szacuje się na od 7% do 13%, a następnie zwrot ten jest dzielony z 70% na masternody, a pozostałe 30% na proste zakłady. W skrócie, masternody mogą oczekiwać od 5% do 9% swoich inwestycji po roku, co przy obecnych cenach wynosi od 3 250 USD do 5 859 USD.

Skonfigurowanie własnego masternodu Blocknet, który nazywają „węzłami serwisowymi”, można zrealizować za pomocą zasobów oprogramowania dostępnych na ich oficjalnej stronie Github . Dokumentacja jest skierowana do osób o wysokich umiejętnościach technicznych, a zasoby online do opisywania procesu w bardziej laika są skąpe, jeśli w ogóle są dostępne.

Innymi słowy, powinieneś poprzestać na używaniu masternodu Blocknet, jeśli czujesz, że jesteś w stanie poradzić sobie z technicznymi wyzwaniami. W Internecie znajdują się wzmianki o płatnych usługach, jednak żadna nie może być zweryfikowana z pewnością ze względu na ich niezawodność, dlatego zaleca się, abyś dołożył staranności, zanim zdecyduje się zapłacić komuś, kto przygotuje dla ciebie masternodę.

Stakenet

Stakenet to nowa nazwa dla PoSW, która zakończyła zamianę tokena 1 maja. Nazwa tokena to teraz XSN, i podobnie jak Blocknet, Stakenet dąży do zdecentralizowanej wymiany.

Wpisowe do masternodu Stakenet wynosi 15 000 XSN, czyli 7 800 USD po dzisiejszych cenach. Przy dużym zwrocie z inwestycji w wysokości 44% oczekiwany zwrot to teraz około 3.500 USD.

Zakładając, że zapoznałeś się z portfelami Stakenet i ogólnie z systemem, konfiguracja masternodu nie wydaje się zbyt skomplikowana, z przewodnikiem krok po kroku na swoim średnim blogu . Podobnie jak w przypadku każdej konfiguracji masternodowej, powinno się czuć komfortowo z konfiguracją oprogramowania i niektórymi administracjami sieci, ale wydaje się, że w porównaniu z innymi, starają się uczynić proces prostym.

Zcoin

Zcoin dąży do bycia globalną walutą, a prywatność w centrum oferty. Dzięki protokołowi, który nazywają „Zerocoin”, monety mogą być „wybijane” na prywatne monety z całkowicie anonimowymi transakcjami.

Trzeba 1000 XZC, aby kupić na masternode Zcoin, który obecnie wynosi około 15 000 USD. Rocznie należy uzyskać około 28% zwrotu z inwestycji, co przekłada się na 4 200 USD po dzisiejszej cenie rynkowej.

Zcoin odnosi się do ich masternodów jako „Znodes”, a przewodnik dotyczący ich ustawienia jest łatwo dostępny na ich stronie internetowej . Ich oprogramowanie jest dostępne na Linuksie i stwierdzają, że powinieneś być biegły w używaniu Putty i wiersza poleceń.

Na tej samej stronie oferują również sugestie dla dostawców usług Znode, chociaż oficjalnie nie popierają ich.

Wniosek

Zwróć uwagę, że większość masternodów zostało zaprojektowanych po to, by pomóc w zarządzaniu blokownikiem, który obsługuje, więc będziesz musiał głosować na kluczowe propozycje dotyczące rozwoju i być może inne problemy. Oznacza to, że część inwestycji w czas będzie polegać na zwróceniu uwagi na problemy dotyczące wybranego tokena.

W tym sensie jest wysoce wskazane, aby nie wybrać po prostu tokena, aby uruchomić masternodę na podstawie całkowicie ROI. Idealnie zainwestowałbyś w przyszłość monety i wierzysz w jej perspektywy, abyś dbał o swój głos poprzez głosowanie zgodnie z wymaganiami.

To powiedziawszy, głosowanie, gdy to się stanie, powinno być stosunkowo prostym procesem, więc po początkowej przeszkodzie w tworzeniu masternodu, w większości przypadków powinieneś być w stanie się zrelaksować i pozwolić twojemu serwerowi wykonać pracę przynosząc ci dochód. Jeśli masz bezczynny sprzęt i stabilne połączenie internetowe, masternody mogą być świetnym sposobem na ich wykorzystanie.

Lista monet oferujących masternody ze statystyką ich wyników ROI znajduje się na stronie masternods.pro .Należy jednak pamiętać, że monety o obiecujących zyskach mogą być zasadniczo niestabilne z wielu powodów, a ponieważ zwroty są zawsze wypłacane w rodzimym tokenie, zawsze istnieje ryzyko utraty inwestycji. Tak jak w przypadku wszystkich rzeczy w świecie kryptografii, wykonaj badania, zanim zaangażujesz się w jakąkolwiek inwestycję.

Source : https://www.investinblockchain.com/masternode-coins-passive-income/

Dodaj komentarz

Facebook