Co to jest Masternode ? Wprowadzenie dla krypto fascynatów

W kryptosferze mówią, że tylko ci, którzy potrafią drobiazgowo analizować rynek lub są handlowcami dnia, mogą zarabiać pieniądze. Ale to nie jest prawda !!

W kryptosferze istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy i zarabianie pieniędzy. A najlepsze jest to, że możesz wybrać najlepszy dla ciebie sposób i odpowiednio dostosować stosunek wynagrodzenia do ryzyka.

Jednym z takich sposobów zarabiania w kryptosferze jest uruchomienie masternodu , ale zanim ci powiem, jak to zrobić, koniecznie musisz najpierw zrozumieć, czym jest masternod.

Co to jest Masternode?

Masternode to po prostu pełny węzeł kryptowaluty lub portfel komputerowy, który przechowuje pełną kopię łańcucha blokowego w czasie rzeczywistym, tak jak twój ma pełne węzły Bitcoin i jest zawsze gotowy do pracy.

Ale masternody różnią się znacznie funkcjonalnością od normalnych węzłów.

Są różne, ponieważ wykonują kilka innych funkcji poza utrzymywaniem pełnego bloku blokującego i bloków przekazujących / transakcji, jak w przypadku pełnego węzła w Bitcoin / Litcoin.

Niektóre funkcje specjalne, które te węzły wykonują, to:

  • Zwiększenie prywatności transakcji
  • Wykonuję natychmiastowe transakcje
  • Udział w zarządzaniu i głosowaniu
  • Włącz budżetowanie i system skarbu w kryptografii

Te masternody nie są autonomiczne, ale zawsze komunikują się z innymi takimi węzłami, tworząc zdecentralizowaną sieć i często są określane w skrócie jako MN.

Uwaga: przeważnie masternody wykonują zadania, które wymieniłem powyżej, ale mogą nieznacznie różnić się od krypto-waluty do krypto-waluty w zależności od tego, w jaki sposób zostały zaimplementowane masternody. Mniej więcej jednak wykonują te funkcje w krypto-walucie.

Co robi, aby uruchomić Masternode?

Podobnie jak pełne węzły w kryptowalutach, masternodes może być uruchamiany przez każdego. Istnieje jednak bariera wejścia, która zapewnia, że ​​system nie zostanie złośliwy.Barierą wejścia jest to, co należy zrobić, aby zabezpieczyć określone jednostki danej krypto waluty, aby uruchomić masternodę.

Ma to na celu zapewnienie, że właściciel masternodu nie oszukuje ani nie uszkadza systemu, a najlepsze z nich to umieszczenie tej bariery wejściowej, w której operator masternodu ma coś w całej grze.

Zatem naturalnie, staje się bardzo mało prawdopodobne, że operator masternodu oszuka, ponieważ ma on udział w zarządzaniu całym systemem, a nawet jeśli zdecyduje się na to, zostanie ukarany w postaci dewaluacji własnych HODLingów.

Teraz, gdy zrozumiałeś pojęcie masternodu, zobaczmy, co jest potrzebne do jego konfiguracji:

  • Potrzebna jest minimalna ilość monet tego konkretnego krypto. (Dla DASH MN potrzebujesz 1000 jednostek DASH , a dla PIVX MN potrzebujesz 10 000 jednostek PIVX) Ta minimalna liczba zmienia się od krypto do krypto
  • Trzeba VPS lub serwer do hostingu tego portfela na 24 x 7
  • Do tego potrzebny jest dedykowany adres IP
  • Trzeba trochę miejsca, aby zapisać blockchain

Są to te same wymagania dla każdej kryptowaluty masternodu.

Teraz wiem, że niektórzy mogą myśleć, że aby spełnić wszystkie powyższe warunki wstępne, trzeba najpierw wydać, więc jak ktoś może zarobić?

Absolutnie poprawne! I to prowadzi mnie do mojej następnej sekcji tego zapisu, która daje dodatkową jasność na temat.

W jaki sposób masternody są przydatne dla inwestorów kryptokabinowych?

Masternodes są bardzo przydatne dla inwestorów kryptograficznych z powodu prowadzenia masternodu, w którym jesteś motywowany. Rozważ to jak zarabianie miesięcznych lub tygodniowych odsetek na twoich zasobach kryptograficznych.

Różne kryptowaluty mają różne modele motywacyjne, dzięki którym operator sieci MN może uzyskać przyzwoite miesięczne lub tygodniowe dochody. Nazywam to mądrym pasywnym dochodem .

Jeśli zainwestujesz w krypto-walutę, która pozwala na uruchomienie masternodu, zdecydowanie powinieneś odkryć tę opcję zarabiania.

Kolejną rzeczą, którą należy zrozumieć, jest to, że powinieneś wybrać właściwą walutę do inwestowania, jeśli inwestujesz wyłącznie w rozwój masternodu. Powinieneś porównać procentową wydajność z inwestycją. Krótko mówiąc, powinieneś mądrze obliczyć swój ROI.

W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele krypt, które umożliwiają prowadzenie masternodu, ale nie wszystkie z nich są opłacalne z powodu skąpych zachęt.

Co dalej?

Wiem, że następną rzeczą, o której chciałbyś, żebym porozmawiał, byłyby kryptografy do wyboru do prowadzenia masternodu, a niektórzy z was chcieliby wiedzieć, jak rozpoznać, czy krypto, w które się już zainwestowano, pozwala na uruchomienie masternodu.

Dla osób, które mają takie zapytania, istnieje kilka linków, na których można sprawdzić, czy krypto pozwala na hostowanie numeru MN, czy też nie.

A w drugim, prosiłbym ich, aby pozostali w zgodzie z CoinSutrą, ponieważ przygotowuję listę dochodowych monet z mastermodu, które wkrótce udostępnię.

Source : https://coinsutra.com/masternodes/

Większość monet Masternode to oszustwo

Na długo przed tym, zanim Proof of Stake wszedł do świadomości kryptograficznej, ludzie wystawiali monety Proof of Work. W zamian za zablokowanie części tokenów i uruchomienie masternodu, możesz zdobyć nagrody weryfikacyjne.Zarabianie pasywnego dochodu, jednocześnie pomagając zabezpieczyć sieć, brzmi tak komfortowo, jak szlachetnie. Rzeczywistość jest taka, że ​​większość monet z mastermodami to oszustwo.

Przeczytaj również: Crypto Exchange uruchamia się na Gibraltarze

Mnóstwo węzłów, ale małe narzędzie

Każdy przedsiębiorca ma strategię osiągania zysków poprzez dobre czasy i szczupłość. Niektórzy kupują w ICO i czekają, aż rynek się wyrówna; niektóre zyski z tytułu skalpowania tam, gdzie mogą w ciągu dnia handlu; a niektóre założyły masternody. Dash jest altcoinem, któremu przypisuje się rozpoczęcie szału dla masternodów. Kiedy moneta handlowana była za dolara, moneta Proof of Work wprowadziła system masternodu, który wymagał postawienia 1000 Dashów.

Większość monet Masternode to oszustwo
10 największych monet z masternodu według wartości rynkowej. Sprawdź, jak cienka jest objętość dla wielu z nich

Dodaj komentarz

Facebook