BitcoinMarkets Insider
  • Bitcoin, rozpalona do czerwoności kryptowaluta, odbyła się w 2017 roku.
  • Oto spojrzenie na niektóre z istotnych wydarzeń, które spowodowały duże wahania cen na rynku znanym z ekstremalnej zmienności.

Powiedzieć, że bitcoin miał dziki rok 2017 byłoby niedopowiedzeniem.Cyfrowa waluta, która rozpoczęła rok poniżej 1000 USD, wzrosła o ponad 1300% do ponad 14.500 USD do 29 grudnia – wzrost przyciągnął uwagę Wall Street.

Ta wspinaczka charakteryzowała się ekstremalną zmiennością, wielokrotnymi rozbiciami w sieci i szarlatanerami, którzy wyszydzili ją jako oszustwo i zabawkę dla przestępców.

Jednak, gdy wchodzimy w nowy rok, wydaje się, że cyfrowa waluta będzie nadal dojrzewać jako uznana klasa aktywów na Wall Street.Kontrakty futures na bitcoin zaczęły już handlować na głównych rynkach – umożliwiając inwestorom obstawianie ich ceny bez posiadania samej monety. Co do przyszłej ceny, niektóre byki widzą, że w 2018 r. Przekroczyły 20 000 USD.

Oto spojrzenie na bitcoinową podróż w 2017 roku:

  1. 11 stycznia. Obawy przed represjami w Chinach. Bitcoin rozpoczął negatywny wynik w 2017 roku. Moneta została zburzona po tym, jak Chiny ogłosiły, że rozpoczęły śledztwo w sprawie wymiany bitcoinów w Pekinie i Szanghaju w związku z podejrzeniem manipulacji na rynku, prania pieniędzy, nieautoryzowanego finansowania i innych kwestii. SprzedaŜ nastąpiła po tym, jak Ludowy Bank Chin ostrzegł inwestorów, aby zachowali ostrożność przy inwestowaniu w wirtualne waluty.W tamtych czasach ponad 90% transakcji bitcoinowych miało miejsce w chińskim juanie, a niedźwiedzie pospieszyły na rynek, wysyłając bitcoin w dół do 786 USD z wysokiego poziomu 3 stycznia w wysokości 1300 USD.
  2. 10 marca. SEC odmawia zgody na ETF bitcoin. Bitcoin powtórnie sprawdził swoje stare zyski po tym, jak zaniepokoiły się obawy o Chiny. Zatrzymało się to, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zaprzeczyła złożeniu oferty przez fundusz Tyler i Cameron Winklevoss na fundusz typu exchangeco . SEC cytuje fakt, że bitcoin jest przedmiotem obrotu na nieregulowanych rynkach, co oznacza, że ​​SEC nie byłaby w stanie zapobiec oszustwom lub manipulacji na rynku.Bitcoin wyszedł z handlu blisko 1300 USD w dniu 6 marca do niskiego poziomu 935 USD 24 marca.
  3. 1 kwietnia. Japonia deklaruje walutę prawną bitcoin. Kilka dobrych wiadomości pojawiło się w kwietniu, kiedy Japonia zadeklarowała bitcoin jako legalną walutę . W tym czasie zyski bitcoina z roku na rok wyniosły tylko 19%. Dziś Japonia jest jednym z najsilniejszych rynków dla bitcoinów. Czterdzieści procent obrotów bitcoinem w okresie od października do listopada zostało przeprowadzonych w jenach , zgodnie z raportem Nikkei przytoczonym w nocie Masao Muraki, globalnego stratega ds. Finansów w Deutsche Bank.
  4. 1 sierpnia. Wielki podział bitcoinów. Bitcoin miał stosunkowo spokojny przebieg od kwietnia do początku lipca. To skończyło się, gdy niepokój o potencjalny podział w bazowej sieci blockchain bitcoin zaczął martwić inwestorów. Po tym, jak 11 lipca osiągnął wysoką kwotę powyżej 3,000 USD, spadł on do poziomu poniżej 1,900 USD 18 lipca. Podział był między monetami, którzy uważali, że bloki w sieci Bitcoin powinny być większe, aby przetwarzać więcej informacji i przyspieszyć ich skalowanie. 1 sierpnia sieć się rozdzieliła, w wyniku czego powstała gotówka bitcoinowa, rodzaj klona oryginalnego bitcoina.Ostatecznie inwestorzy zlekceważyli podział, a bitcoin pomaszerował wyżej do 5000 dolarów za monetę.
  5. 4 września Chiny zabraniają ICO. Bitcoin upadł, gdy Chiny zakazały wstępnych ofert monet 4 września . Metoda pozyskiwania funduszy jest skrętem w procesie pierwszej oferty publicznej i pomogła firmom zebrać ponad 4 miliardy dolarów, oferując własne żetony, według niektórych szacunków.Bitcoin rozbił się do 3.226 USD. Ale poza wypadkiem, gdy dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, nazwał bitcoinem oszustem , wyruszył w drogę.Bitcoin wziął udział w parach, pomimo szerokiego ataku na giełdy w Chinach , uderzając 5000 $ w dniu 13 października. Do 8 listopada trafiło blisko 7 500 USD za monetę.
  6. 1 grudnia. CFTC zatwierdza kontrakty terminowe typu bitcoin.Przełom w bitcoinie przeszedł przez wiec po przyjęciu przez Commodities Futures Trading Commission aprobaty wniosków dwóch grup giełdowych, CME Group i Cboe Global Markets, w celu wprowadzenia kontraktów futures na bitcoin. Dwa nowe rynki, które rozpoczęły się odpowiednio 10 i 18 grudnia, pozwalają inwestorom postawić na przyszłą cenę bitcoina bez dotykania monety .Przyciągnął on wielu tradycyjnych graczy usług finansowych, takich jak pośrednictwo TD Ameritrade i E * Trade, do krypto-świata.Bitcoin gwałtownie wzrósł z około 10 000 USD na monety, kiedy wiadomość o tym wydarzeniu spadła do poziomu tuż poniżej 20 000 USD w dniu 18 grudnia. Od tego czasu poprawiła się i wynosi około 15 000 USD. Jeśli chodzi o przyszłą cenę monety, Tom Strassstrategat podniósł cenę docelową bitcoina w połowie 2018 roku z 11 500 do 20 000 USD.
Source : https://www.businessinsider.com/bitcoin-price-in-2017-review-2017-12?IR=T

Strony które warto znać i śledzić :

 Pierwsze kroki:

Kursy online:

Historia Bitcoin:

Inicjator artykułu : @socjolog2008