Amerykańscy regulatorzy uderzają w platformę kryptograficzną 1Broker z opłatami prawnymi, przejęta strona internetowa

W środę po południu wielu inwestorów w tej branży zostało zaskoczonych, ponieważ amerykańskaKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) , która zaczęła odgrywać coraz większą rolę w przestrzeni aktywów krypto-mediów, ujawniła, że ​​obciążyła 1 spółkę Ltd, znaną jako 1Broker do inwestorów kryptowalutowych.

Zgodnie z oficjalnym wydaniem ciężkiego organu regulacyjnego, SEC obciążyła startup, wraz z jego austriackim dyrektorem generalnym za rzekome naruszanie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych w związku ze swapami opartymi na bezpieczeństwie finansowanymi z bitcoinów.

Opracowując uzasadnienie zarzutów, komunikat SEC wyjaśniał, że Patrick Brunner zezwolił amerykańskim inwestorom na kupowanie i sprzedawanie swapów zabezpieczających bez „spełnienia uznaniowych progów inwestycyjnych wymaganych przez federalne prawo papierów wartościowych”. Ponadto zauważono również, że SEC uważa również, że platforma nieuczciwie wydała swapy i nie miała nawet pozwolenia na legalny handel swapami opartymi na zabezpieczeniach na żadnej międzynarodowej lub krajowej giełdzie.

Shamoil Shipchandler, dyrektor regionalnego biura Fort Worth w Seattle, który zajmował się tą sprawą, oświadczył:

SEC chroni amerykańskich inwestorów na różnych platformach, niezależnie od rodzaju waluty używanej w ich transakcjach. Międzynarodowe firmy, które prowadzą transakcje z inwestorami ze Stanów Zjednoczonych, nie mogą ominąć przestrzegania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych za pomocą krypto-waluty.

W tym przypadku SEC i CFTC rzekomo szukają „stałych nakazów”, wraz z karami prawnymi i finansowymi, które zostaną nałożone na 1Broker.

Jak później ujawnił Alex Kruger, argentyński analityk kryptowalutowy z siedzibą w Nowym Jorku, FBI faktycznie zajęło się domeną naładowanej platformy w prawdopodobnym skoordynowanym ataku ze strony wiodących agencji rządowych.

Alex Krüger ??@Crypto_Macro

This could happen to crypto exchanges offering trading of security tokens and security token derivatives. If were to be defined as a security it would jeopardize exchanges such as Bitmex. Binance is at risk regardless. Lots of security tokens there.

Mimo że witryna prawdopodobnie wróciła do trybu online, nadal wydaje się, że zarejestrowana przez Wyspy Marshalla instalacja kryptowalutowa nadal jest ściśle monitorowana. Najwyraźniej, po wydaniu tego dość nieoczekiwanego komunikatu, wielu inwestorów, liderów branży, komentatorów i firm wzięło udział w platformach mediów społecznościowych, aby przekazać swoje przemyślenia na ten temat, co jest ciosem dla tego rozwijającego się przemysłu.

Blue Protocol, mniej znany, ale dobrze ugruntowany startup bezpieczeństwa kryptowalut, wziął na swoje oficjalne konto na Twitterze, aby ujawnić, że ma wewnętrzne źródła, które twierdziły, że 1Broker nie jest „jedyną giełdą, która niedługo obejrzy egzekwowanie SEC”.

Nie ujawniając źródła, które przekazało im wspomnianą wcześniej informację Blue, która zyskała uznanie ze względu na anty-scentralizowane podejście do wymiany, dodając, że scentralizowane wymiany nie są optymalnym miejscem do przechowywania zasobów kryptograficznych z powodu niepewności regulacyjnej i wątpliwego sposobu które działają niektóre z tych wymian.

Blue Protocol – Securing The Crypto Age@Blue_Protocol

We’re hearing that 1Broker is not the only exchange that is going to see SEC enforcement shortly. If you want to be safe we recommend removing your crypto from centralized exchanges and keeping your funds in a decentralized wallet. If the withdraw option disappears it’s too late.

Podczas gdy niektórzy odrzucili twierdzenia startowe jako nieuzasadnione „FUD”, wielu obawia się, że może to być po prostu początek ataków na tę branżę, która jest nadal delikatna, co najmniej.Wspomniany wyżej argentyński komentator kryptowaluty wyjaśnił, że „wiele giełd poza USA jest zagrożonych [i że] wymiany mogą być chwilowym wydarzeniem z czarnym łabędziem”.

Co ciekawe, ta wiadomość nie miała żadnego istotnego wpływu na cenę aktywów kryptograficznychw ogóle, które gromadziły się w ciągu minionego dnia.

Source : https://ethereumworldnews.com/sec-cftc-hits-1broker-crypto-platform-with-charges-investors-worried/

Dodaj komentarz

Facebook