Premier Malty pozytywnie o kryptowalutach na Zgromadzeniu Narodów Zjednoczonych. Malta wprowadza regulacje w świecie Bitcoin i innych kryptowalut ;)

Teraz, w przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, premier Malty Joseph Muscat powiedział, że widzi technologię blockchain jako narzędzie, które pozwoli bitcoinie i krypto „nieuchronnie” uzyskać powszechne, masowe przyjęcie i stać się przyszłością pieniędzy.

Muscat wcześniej powiedział, że wierzy, że bitcoiny i blockchain majązdolność eliminowania dostawców usług stron trzecich, dając użytkownikom więcej swobody nad informacją i pieniędzmi.

 

Premier Malty, Joseph Muscat, jest zagorzałym zwolennikiem bitcoinów, kryptowalut i blockchainów oraz markowej Malty jako „wyspy blockchainów”. YOUTUBE / ORGANIZACJA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH

„Z pasją wierzę, że technologia rewolucjonizuje i ulepsza systemy” – powiedział Muscat. „Dlatego na Malcie uruchomiliśmy się jako wyspa blockchain.

„Będąc pierwszą jurysdykcją na całym świecie, która reguluje tę nową technologię, która wcześniej istniała w próżni prawnej, Blockchain sprawia, że ​​kryptowaluty stają się nieuniknioną przyszłością pieniędzy. Bardziej przejrzyste, pomaga filtrować dobry biznes ze złego biznesu.”

Stosunek Malty do bitcoinów i blockchaina został doceniony przez światowy przemysł kryptowalut, a dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, mówi, że firma będzie inwestować na Malcie, aby pomóc rozwijać swój lokalny przemysł blockchain i lokalne firmy kryptowalutowe.

Pochwały firmy Muscat dotyczące bitcoinów i blockchainów pojawiają się w krajach na całym świecie, które borykają się z najlepszymi regulacjami i restrykcjami spółek bitcoinowych i kryptowalutowych, które wielu uważa za działania niezgodne z prawem.

„Blockchain może dostarczać rozwiązania dla systemów opieki zdrowotnej, w których pacjenci mają rzeczywistą własność swojej dokumentacji medycznej” – dodał Muscat.

„Systemy handlu uprawnieniami do emisji mogą zostać przeniesione na wyższy poziom, możemy pomóc zweryfikować, że pomoc humanitarna dociera do docelowego miejsca przeznaczenia. Możemy się upewnić, że nikt nie jest pozbawiony swojej legalnej własności z powodu zainfekowanych danych”.

W zeszłym miesiącu branża została uznana przez brytyjski rząd za „dziki zachód” , obiecując, że sektor rozwijający się będzie podlegał lepszej kontroli regulacyjnej, aby zapobiec praniu pieniędzy i zmniejszyć ryzyko dla inwestorów.

Jednak w zeszłym tygodniu pojawiły się dobre wieści o bitcoinach i kryptowalutach, gdy amerykański gigant Google z wyszukiwarek zrezygnował z zakazu reklamy bitcoin , torując drogę dla regulowanych giełd kryptowalut, by kupować reklamy w USA i Japonii i otwierając przemysł na ogromną liczbę potencjalnych nowych. inwestorzy.

Decyzja o wycofaniu bankowych reklam bitcoinowych na największej światowej wyszukiwarce jest późniejsza   fala spekulacyjnych prognoz cen bitcoinów w zeszłym miesiącu .

W ostatnich miesiącach wiele największych na świecie banków i firm świadczących usługi finansowe przygotowywało się do wprowadzenia produktów bitcoinowych,   wliczając w to giganta amerykańskiej bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs .

Po zniesieniu przynajmniej częściowo zakazu Google Bitcoin może otworzyć drzwi dla tych znanych firm finansowych, które będą reklamować swoje produkty bitcoin na platformie Google.

Wielu jednak nadal jest sceptycznie nastawionych do bitcoinów i przyszłości kryptowalut, ale młodzi ludzie wydają się najbardziej otwarci na przyjmowanie nowych form waluty . W sondażu opublikowanym w sierpniu stwierdzono, że amerykańscy studenci są dwa razy bardziej prawdopodobne niż średnia w kraju posiadania kryptowaluty.

Ponieważ 18% respondentów z USA mówi, że są właścicielami (lub posiadanymi) bitcoinami lub innymi kryptowalutami, dwukrotnie wyższymi od ogólnej populacji, sugeruje to, że własność bitcoinów może wzrosnąć wraz z dojrzewaniem tego pokolenia.

Source : https://twitter.com/BillyBambrough

Malta nie martwi się o firmy kryptograficzne działające w czasie, gdy ich wnioski o licencje są nadal w toku, ponieważ luka nie oznacza, że ​​są wolne od obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów, skomentowali urzędnicy z wyspiarskiego narodu. Również w „The Daily” wystawione zostało na sprzedaż 3-milionowe palazzo w Valletcie, a właściciel bierze tylko kryptowalutę, projekt ma na celu przekształcenie Wielkiej Rafy Koralowej w kryptograficzną mikro-gospodarkę, a hotel w Perth obcina strony trzecie. z procesu rezerwacji za pomocą krypto-waluty.

Malta podejmuje obliczone ryzyko dzięki szybkiej weryfikacji zatwierdzeń dla firm kryptograficznych

Malta, która ciężko pracuje, aby stworzyć jeden z najbardziej krypto-przyjaznych klimatów w Europie, dała firmom fintechowym, które przenoszą się na wyspę przez cały rok, aby uzyskać pełną licencję na mocy niedawno przyjętego ustawodawstwa . Niemniej jednak, wysoki rangą urzędnik w Valletcie zaprzeczył twierdzeniom, że luka ta otworzy drzwi dla firm kryptograficznych, aby nadużywać ram prawnych.

W lipcu parlament w Valletcie zatwierdził trzy projekty ustaw mające na celu uregulowanie sektora i umożliwienie zakładania firm kryptograficznych na Malcie. Wielu znanych graczy z branży, w tym Binance , Okex , ZB.com i Bitbay , otworzyło tam biura lub ma poważne plany, kiedy postawią stopę na wyspie. Firmy krypto i blockchain mają pełne 12 miesięcy na złożenie wniosku o licencję na podstawie nowych przepisów maltańskich.

Jednak dyrektor generalny Malta Financial Services Authority (MFSA), Joseph Cuschieri, twierdzi, że klauzule zezwalające firmom nielicencjonowanym na kontynuowanie ich działalności, dopóki nie zostaną w pełni uregulowane, nie pozwolą im na wykorzystanie próżni prawnej, donosi Malta Today. . Cuschieri podkreślił, że firmy kryptograficzne zakładające firmy w kraju przed uzyskaniem licencji są jednak zobowiązane do przestrzegania lokalnych przepisów prawnych.

 

W odrębnym oświadczeniu premier Malty przyznał, że jego rząd ma nadzieję, że rozwijający się przemysł blockchain zdywersyfikuje gospodarkę swojego narodu.”Podejmujemy obliczone ryzyko … [przecinając] warstwy biurokracji i oferując szybkie zezwolenia dla graczy cyfrowych, aby założyć sklep na wyspie”, przyznał Joseph Muscat w wywiadzie, zgodnie z raportem Sydney Morning Herald .

3 miliony Valletta Mansion na sprzedaż dla BTC

Historyczny budynek w centrum stolicy Malty, palazzo o powierzchni 860 m2 o wartości 3 milionów euro, zostało zaoferowane na rynku nieruchomości za cenę krypto cenową. Rezydencja, którą można łatwo przekształcić w hotel lub wykorzystać w biurach, można kupić tylko za pomocą krypto-waluty. Właściciel sprzedający nieruchomość za rdzeń bitcoinów (BTC) uważa, że ​​wiele osób zamożnych znajduje się w biznesie kryptograficznym, który postrzega Maltę jako najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestowania. Cytowany przez Coinrivet, mówi, że inwestowanie w nieruchomości w Valletcie to sprytne posunięcie dla każdego, kto chce osiedlić się w kraju, który promuje się jako „wyspa Blockchain”. Dwór został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem projektu o nazwie Cryptohomes. Zespół stojący za nim zamierza w przyszłości wymienić więcej nieruchomości wycenianych w krypto-walucie.

Wkrótce artykuł bezpośrednio z MALTY naszego użytkownika

Source : https://news.bitcoin.com/the-daily-malta-sees-no-issue-with-unlicensed-crypto-firms-valletta-mansion-on-sale-for-crypto/

Dodaj komentarz

Facebook