Najlepsze dostępne stablecoiny na rynku Crypto cz.2

4. Podstawa

Basis

Podstawa, dawniej znana jako Basecoin, jest kolejnym stablecoinem, ale jest stosunkowo nowa w kryptosferze i dlatego jeszcze nie została wyróżniona.

Ale ich podejście do stablecoina jest dość proste i wyjątkowe, dlatego trafiło ono na naszą listę.

Podstawa to nieablateralizowana stablecoina , co oznacza, że ​​nie jest wspierana przez nic.

Zastanawiasz się, jak to się teraz dzieje?

Cóż, nawet ja to zrobiłem, kiedy po raz pierwszy o tym usłyszałem, ale jest to prosty protokół, który kurczy się i rozszerza podaż monet / żetonów. Dzięki temu może utrzymać stałą cenę. Wygląda to bardzo dobrze, ponieważ banki centralne działają w ten sposób.

I dlatego zaczęli od nazwy Basecoin – stabilnej krypto-waluty z algorytmicznym bankiem centralnym.

5. Węgiel

Carbon

Węgiel to kolejna stabilna cenowo kryptowaluta, która również nie jest zabezpieczoną stablecoiną .

Ale nie opiera się na standardowym blockchainie, który widzieliśmy do tej pory. Zamiast tego jest hostowany na Hashgraph. (Przeczytaj więcej o Hashgraph tutaj)

Węgiel osiąga swoją stabilność cenową dzięki algorytmicznej licytacji, która pomaga w osiągnięciu konsensusu i ustaleniu właściwej ceny każdego węgla.

Zajmuje się również kontraktami i rozszerza swoją dostawę w oparciu o punkty danych otrzymane za pomocą algorytmu wiążącego się za pomocą inteligentnych umów .

W ten sposób ich misją jest stworzenie bardziej globalnej i wydajnej globalnej gospodarki, wykorzystując Carbon jako parę handlową, globalną sieć płatniczą itp.

6. Havven

Havven

Havven wydawał mi się wyjątkowym stablecoinem, ale podczas dalszego kopania odkryłem, że jest to krypto-collateralized stablecoin .

Ich podejście jest jednak bardzo różne. Wykorzystuje filozofię rynku producentów / klientów do osiągnięcia wymaganej stabilności.

Firma Havven wdrożyła dwie struktury symboliczne do wdrożenia stablecoin – Havven i Nomin. Nomin to stablecoin, Havven – zabezpieczenie kryptograficzne.

Havven ma stałą dostawę, a Nomin (lub eUSD) ma zmienną dostawę i czerpie swoją wartość z zabezpieczenia Havven. A ponieważ jest to eUSD, jego wartość jest powiązana z wartością USD.

Posiadacze Havven zabezpieczają Havven w sposób rozproszony i otrzymują opłatę transakcyjną od użytkowników eUSD (użytkownicy Nomin).

Są również odpowiedzialni za zawieranie umów i zwiększenie podaży Nomin, w oparciu o liczbę zabezpieczonych przez Havven.

Własność Havvens daje prawo do emisji Nominacji proporcjonalnych do wartości dolara Havvenów umieszczonych w depozycie.

Wniosek: Stabilne kryptowaluty

Uważam, że stablecoiny mają długą drogę do udowodnienia swojej wartości i użyteczności w dłuższej perspektywie, co nastąpi w czasie kryzysu.

Jaki kryzys?

No cóż, nie wiem o tym, ale świat finansowy nazywa to wydarzeniem z czarnymi łabędziami .

Do tej pory TrueUSD, USDT, DAI wykonują świetną robotę, choć istnieją pewne kontrowersje i argumenty na temat ich długoterminowej stabilności.

Source : https://coinsutra.com/best-stablecoins/

Wyjaśnienie zagadnień dotyczących stabilnych monet
„Stabilna moneta” to termin używany w krypto-walucie do opisywania kryptowalut mających na celu utrzymanie stabilnych wartości. Na przykład Tether (USDT) to zasób oparty na blockchain przeznaczony do handlu za 1 USD. Tether to „cenowo stabilna kryptowaluta”, która jest „powiązana” z dolarem USA.

Dziś w obiegu znajduje się kilka stabilnych monet, a w przeszłości podejmowano wiele prób (przy różnym powodzeniu). Każda stabilna moneta ma unikalny zestaw mechanizmów, ale wszystkie ogólnie działają w ten sam sposób: posiadają pewnego rodzaju zabezpieczenia i zarządzają dostawą, aby zachęcić rynek do wymiany monety za nie więcej niż 1 USD. Dla niektórych, takich jak Tether lub TrueUSD, koncepcja polega na utrzymaniu rzeczywistych dolarów w rezerwie, które są wymienialne na token. Dla innych, takich jak Dai, przechowują aktywa kryptograficzne w rezerwie i mają system pożyczek.

Dokładna mechanika stojąca za każdą stabilną monetą może być nieco skomplikowana, ale sedno jest tak proste, jak „moneta oznaczająca utrzymywanie stabilnej wartości” (tak jak sugeruje to określenie „stabilna moneta”).

Powód, dla którego istnieje potrzeba posiadania stabilnej monety, jest łatwy do zrozumienia. Powód jest taki: w świecie kryptowalut nie zawsze łatwo jest rozłożyć pieniądze z powodu przepisów i ograniczeń.

Tak więc, w przypadku giełd, które nie lub nie mogą sobie poradzić w dolarach, pomaga nam posiadanie substytutu dolara.

Dolarowy substytut pozwala wydostać się z kryptowaluty takiej jak Bitcoin na giełdzie, która nie zajmuje się dolarami, i wejść do kryptowaluty przy stabilnej cenie … w ten sposób naśladując akt sprzedaży Bitcoina gotówką!

Poza wartością użytkową dla handlowców i inwestorów substytuty dolara pozwalają również na dostęp do tak potrzebnej płynności.

Stałe monety są zatem ważne dla użytkowników giełdowych, operatorów giełdowych i całego rynku kryptowalut.

A więc to są korzyści, jednak stabilne monety również mają pewne obawy.

Najbardziej stabilne monety zawodzą (jest to historycznie prawdziwe, nie przemawia do obecnych stabilnych monet). Kiedy się nie uda, mogą one, ale nie muszą być wymienialne na obiecaną kwotę. To jest ostra prawda. Żadna ze starych stabilnych monet nie jest dziś z nami poza Nubitami … Nubits ostatnio handlował poniżej 50 centów tutaj, pod koniec marca 2018 roku. TUSD, Tether i Dia wyglądają solidnie tutaj i teraz, i prawdopodobnie nauczyli się na błędach swoich twórców, ale jeśli jesteśmy uczciwi o historii stabilnych monet, jest tak niestabilna jak historia samego krypto.
Niektórzy twierdzą, że stabilne monety nadają stabilność krypto-kosmicznej przestrzeni, ale ten pomysł nie wydaje się empirycznie sprawdzony. Zamiast tego argumentowałbym, że zyski ze stabilnych monet umożliwiają handlowcom szybkie przejście do dolara i możliwość wymiany w celu zwiększenia płynności. Co więcej, argumentowałbym, że stabilne monety faktycznie dodają zmienności do przestrzeni krypto-graficznej, ponieważ pozwalają na większą spekulację (która teoretycznie tworzy stabilność, ale w praktyce tak naprawdę nie wydawała się robić niczego podobnego). Najważniejsze w tej kwestii jest to, że przestrzeń krypto nie jest stabilnym miejscem, a żaden rodzaj krypto-waluty, regulacji ani pochodnych, które widziałem, nie zmienił jeszcze tego (więc tutaj chodzi o to, nie mówmy o tym, gdzie to nie jest należne). Użyte określenie to „stabilna moneta” lub „cenostabilna kryptowaluta”, nie dlatego, że moneta ta zapewnia stabilność, ale dlatego, że żeton idealnie trzyma stabilną wartość.

Source : https://cryptocurrencyfacts.com/what-is-a-stable-coin/

Dodaj komentarz

Facebook