Nie tylko Bitcoin: zapasy FAANG spadają o 1 bilion dolarów od rocznego rekordu

W związku z trwającym tydzień tygodniem dekoniunktury, która zmusiła cenę bitcoina do najniższego poziomu od prawie 14 miesięcy, wydaje się, że tradycyjne rynki nie zamierzają przywracać inwestorów z otwartymi ramionami.

Rynki wymazują zyski z roku na rok

Po kolejnym spadku we wtorek, Dow Jones Industrial Average, S & P 500 i Nasdaq, teraz skasowali swoje zyski w 2018 r. Wpiątkowy weekend.

Wyprzedaż była jeszcze wyraźniejsza wśród akcji FAANG, dzięki technologicznym stalwartsom Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google (Alphabet) teraz mocno na obszarze niedźwiedzia po zejściu ponad 20 procent z 52-tygodniowych rekordów.Podsumowując, akcje FAANG straciły 1 bilion dolarów z ich rocznych maksimów, co oznacza znaczną zmianę od początku trzeciego kwartału.

Ceny akcji FAANG apple google amazon facebook netflix
Źródło: CNBC

Producenci chipów Nvidia i AMD również ponieśli poważne straty , a firmy – być może nieuczciwie – obwiniają prognozy niedźwiedzi o zmniejszonym popycie ze strony górników kryptowaluty, które wykorzystują swoje chipy GPU do kopania kryptowalut odpornych na ASIC, takich jak monero ( XMR ).

„Krótkoterminowa, nieoczekiwana słabość sektora technologicznego może mieć znaczący wpływ na globalną gospodarkę, dodając do tego, co już wygląda jak najgwałtowniejsze makro środowisko” – powiedział Dario Perkins, dyrektor zarządzający ds. Globalnego makro w TS Lombard, w notatce cytowanej w CNBC . „Dodatkowe redukcje w FAANG-ach mogą również osłabić szerszą amerykańską giełdę”.

Ryzykowne aktywa Retracing od 2017 Bull Run

Kryptowaluty, jak podaje CCN, zostały uderzone jeszcze mocniej, przynajmniej w ujęciu procentowym. W tym tygodniu wyprzedaż obniżyła pułap na rynku kryptowalut poniżej 150 miliardów dolarów, a cena bitcoinów spadła na krótko do 4218 USD na Coinbase – najniższy wynik od pierwszego tygodnia października 2017 roku.

Odnotowując korelację pomiędzy technologią i krypto-retracement, Mati Greenspan, starszy analityk rynku w eToro , powiedział, że „nie można stłumić uczucia, że ​​jakaś aktualna wyprzedaż w zapasach technologii jest w jakiś sposób powiązana z tym, co widzimy z krypto. „

cena bitcoin nasdaq
Bitcoin (niebieski), Nasdaq (fioletowy) | Źródło: TradingView / Investing.com / Mati Greenspan

Wyjaśnił, że jego zdaniem ostatnie ruchy rynkowe znajdują swój początek w kryzysie finansowym z 2008 r. , Po którym banki centralne wprowadziły duże ilości kapitału do gospodarki, próbując ustabilizować system finansowy.

„Wiele z tych pieniędzy znalazło się obecnie na różnych rynkach, często z niewielkimi badaniami ze strony inwestora, co do logiki wartości aktywów” – powiedział. „Rok 2017 był wyjątkowym rokiem dla aktywów o wysokim ryzyku, w tym crypto i zapasów technologicznych” – dodał. „W 2018 r. Obserwujemy zniesienie tego.”

Te ruchy z pewnością pobudzą krótkoterminowych spekulantów do powrotu do rzeczywistości, ponieważ nie mogą po prostu założyć, że zainwestowany dzisiaj dolar będzie wart więcej niż jutro. Jednak Greenspan przypomniał inwestorom, że długoterminowe zwroty są „dużo bardziej przewidywalne”.

„Mając to na uwadze, ważne jest, aby pamiętać, że wiele z tych pieniędzy jest nadal na uboczu szuka domu. Tak więc zawsze, gdy rynki te znajdują się pod nimi, wciąż istnieje górska część kapitału, która mogłaby potencjalnie zostać uruchomiona. Jedynym pytaniem, na które nikt nie może odpowiedzieć z pewnością, jest dokładnie to, gdzie mogą być te dna „- podsumował. „Jeśli sytuacja się zmieni, to z pewnością będzie to bardzo uparty znak, ale jest też całkiem możliwe, że może to potrwać jeszcze trochę dłużej.”

Source : https://www.ccn.com/not-just-bitcoin-faang-stocks-are-down-1-trillion-from-yearly-highs/

Rynek Crypto bada głębię króliczej dziury;Bitcoin i Ethereum spadły o 12%, Ripple ma się dobrze

  • Bitcoin spadł poniżej 5000 dolarów w obliczu rosnącej paniki
  • Altcoins podąża tropem, jednak Ripple demonstruje pozytywny pęd.

Rynek kryptowalut nadal spada z niepokojącą szybkością. Całkowita wartość rynkowa spadła do 161 mld USD, czyli o ponad 650 mld USD od szczytu osiągniętego na początku roku. Spadek wydaje się zyskiwać na znaczeniu, ponieważ panika i czynniki techniczne ustawiły tę falę.

Bitcoin, największa kryptowaluta według wartości rynkowej, stracił 11% w ciągu ostatnich 24 godzin i osiadł znacznie poniżej krytycznego 5000 USD. Obecnie BTC / USD zmienia ręce na 4 800 $, z najniższego poziomu w Azji 4 735 $. Cena porusza się w tendencji spadkowej w obliczu malejącej zmienności.

Firma Ethereum oddała 150 USD do obrotu po 149,30 USD w momencie pisania. Moneta dotknęła 141,12 USD na początku azjatyckich godzin przed rozpoczęciem korekty. ETH / USD zmniejszyło się o 12 od tego czasu w poniedziałek.
Ripple XRP, obecnie druga co do wielkości moneta, radzi sobie lepiej niż jej rówieśnicy. Cena spada o 1% w ujęciu dziennym, co jest najlepszym wynikiem wśród 20 największych monet. Ponadto XRP / USD zyskało ponad 3,5% od początku wtorku.

Tezos jest jednym z największych przegranych, spadając o 18% na każdy dzień, podczas gdy Bitcoin Cash spadł o prawie 40% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinMarketCap. Jednak statystyki te pozostają niekompletne, ponieważ handel BCH jest nadal zamrożony na niektórych giełdach kryptowalut.

Co się dzieje w świecie kryptografii

Giełdy kryptowalut dokonują wyboru między Bitcoin Cash ABC i Bitcoin SV: Huobi i Kraken przypisują znacznik BCH do Bitcoin ABC.

Source : https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/crypto-market-explores-how-deep-the-rabbit-hole-is-bitcoin-and-ethereum-down-12-ripple-holds-well-201811200341

Dodaj komentarz

Facebook