Czy fork na łańcuchu Bitcoin Cash był dla BCH dobrym posunięciem ? Bitcoin SV wydaję się wygrywa pod własną nazwą..

Bitmain, Roger Ver, Kraken sprzymierzony z domniemaną manipulacją ciężkimi widełkami za gotówkę

Opierając się na Florydzie United American Corp. (UnitedCorp) rzekomo złożył pozew przeciwko Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver i Kraken Bitcoin Exchange, zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym 6 grudnia. UnitedCorp twierdzi, że oskarżeni planowali system przejąć kontrolę nad siecią Bitcoin Cash (BCH). Założona w 1992 roku, UnitedCorp jest firmą zajmującą się rozwojem i zarządzaniem, koncentrującą się na telekomunikacji i technologiach informatycznych. Firma zarządza portfelem patentów i zastrzeżonych technologii w telekomunikacji, mediach społecznościowych i blockchain. UnitedCorp jest również właścicielem i operatorem stacji BlockchainDomes, które dostarczają ciepło do zastosowań rolniczych. Pozew złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Floryda zarzuca, że ​​oskarżeni wspólnie wykorzystali nieuczciwe metody i praktyki do manipulowania siecią BCH dla ich korzyści i szkody dla UnitedCorp i innych interesariuszy BCH. Wersja ta określa dodatkowo: „UnitedCorp uważa, że ​​oskarżeni zostali zmowie w celu skutecznego porwania sieci Bitcoin Cash po zaplanowanej aktualizacji 15 listopada 2018 roku z zamiarem centralizacji sieci – wszystko to wbrew przyjętym standardom i protokołom związanym z Bitcoinem od samego początku.” 15 listopada sieć BCH przeszła aktualizację, która podzieliła społeczność na dwa główne obozy: wspierających Bitcoin Cash ABC i wspierających Bitcoin Cash SV. UnitedCorp twierdzi, że oskarżeni przejęli kontrolę nad siecią monet tuż po aktualizacji za pomocą „wynajętego hashu”. To rzekomo doprowadziło do przyjęcia zestawów reguł Bitcoin ABC, co uniemożliwiło innym implantacjom utrzymanie demokratycznych reguł. UnitedCorp twierdzi również, że 20 listopada zespół rozwojowy Bitcoin ABC umieścił „pigułkę trucizny” w blockchainie poprzez „Deep Reorg Prevention” w celu wzmocnienia kontroli nad księgą blockchain. Przeniesienie rzekomo umożliwia utrzymanie kontroli nad implementacjami dla przyszłych aktualizacji sieci. Pozew stara się o nakaz sądowy przeciwko pozwanym i zaprzestanie postrzegania bieżących działań przeciwko sieci BCH teraz iw przyszłości. Dodatkowo, UnitedCorp domaga się odszkodowania, którego wartość będzie ustalana na rozprawie. Bitcoin Cash odnotował duże straty w ciągu dnia. W ciągu ostatnich 24 godzin altcoin spadł o ponad 20 procent, a według prasy CoinMarketCap wynosi około 103 USD. Z kolei Bitcoin SV (BSV) odnotował dzienne zyski ponad 27 procent, a w czasie prasy wynosi około 112 USD. Maksymalna podaż BSV to 21 milionów, podczas gdy jej kapitalizacja rynkowa wynosi około 1,9 miliarda dolarów w czasie prasy.

Source : https://cointelegraph.com/news/bitmain-roger-ver-kraken-sued-for-alleged-bitcoin-cash-hard-fork-manipulation

Bitcoin Cash urodził się w sierpniu 2017 roku w wyniku twardego widelca z sieci Bitcoin. Dyskusje rozpoczęły się na początku 2017 r. Wśród społeczności Bitcoin w celu wprowadzenia aktualizacji SegWit, która umożliwiłaby skalowanie łańcucha blokowego. Jednak podzbiór społeczności zdecydował, że uaktualnienie było powolne i nieadekwatne do rozwiązania ich problemów, więc ogłosili twardy wideł Bitcoin Cash.

Decyzja o twardym widelcu była prowadzona przez Jihan Wu z Bitmain i Rogera Vera, wczesnego ewangelistę Bitcoina nazwanego „Bitcoin Jesus”. Ver pracował nad wprowadzeniem bitcoina do głównego nurtu poprzez wdrożenie płatności Bitcoin na swojej stronie firmy, memorydealers.com i otworzył bitcoinstore.com, sklep internetowy, który prowadził transakcje w Bitcoin. Ponadto organizował konferencje, lobbował za pomocą zasobów cyfrowych dla przedsiębiorstw i wspierał wczesne inwestycje

Aby uniknąć nieporozumień, odwołajmy się do Bitcoin w tym artykule jako „Bitcoin Core”, aby odróżnić go od Bitcoin Cash

Bitcoin Cash jest klasycznym widelcem Bitcoin Core i jako taki dzieli całą historię księgi, co oznacza, że ​​każdy, kto posiadał BTC przed twardym widelcem, stał się posiadaczem równej ilości Bitcoin Cash. Celem tego twardego rozwidlenia było rozwiązanie problemów z skalowaniem w Bitcoin Core, na które społeczność zwlekała. Widelec zwiększył rozmiar bloku do 8 MB (obecnie 32 MB) za pomocą mechanizmu skalowania w systemie Satoshi. Celem Wu, Ver i innych przy tworzeniu Bitcoin Cash było stworzenie krypto-aktywów, które mogłyby być faktycznie wykorzystane jako zamiennik gotówki, uzyskując system bezgotówkowy typu peer-to-peer, opisany w oryginalnym White Paper White. Społeczność Bitcoin była zmuszona wybrać Bitcoin Core jako inwestycję i Bitcoin Cash jako gotówkę. Niestety, Ver, Wu i inni spędzili ostatni rok przesuwając historię, że Bitcoin Cash to Bitcoin, używając forów takich jak strona Bitcoin.com, aby promować BCH jako „prawdziwy” Bitcoin. Programista Bitcoin Core, Jimmy Song, twierdzi, że BCH jest bardziej scentralizowany i kontrolowany, ponieważ grupy wydobywcze i deweloperskie regularnie wymuszają aktualizacje przez twarde widły. Jego inne zarzuty dotyczą również tego, że Bitmain działa jako bank centralny dla BCH, podnosząc cenę aktywów, starając się utrzymać powiązanie z ceną BTC. „Bitmain jest bankiem centralnym BCH. Bitmain próbował utrzymać klucz do swojej waluty rezerwowej, BTC, i nie udało się. Bitmain nie zdołał utrzymać wskaźnika na poziomie 0,15 BTC, 0,12 BTC, a ostatnio skapitulował na poziomie 0,1 BTC. Jest to bank centralny, który sprzedaje swoje rezerwy, aby utrzymać swoje powiązanie z inną walutą. Co gorsza, podobnie jak bank centralny, wyczerpują się rezerwy, a BCH ostatecznie pojawi się na rynku, zamiast mieć sztucznie zawyżoną wartość, jaką ma teraz. ” W artykule, który napisaliśmy wcześniej o Bitmain, opisujemy napotkane problemy, ponieważ posiadają tak duże rezerwy bardzo niepłynnego BCH.

Bitcoin Cash, podobnie jak pozostałe rynki kryptograficzne, ucierpiał od końca hossy w styczniu tego roku, odnotowując spadek ceny o ponad 80%. Poza utratą udziałów w rynku, Bitcoin Cash również traci moc jako system płatności gotówkowych. Ostatnie badania przeprowadzone przez Chainanalysis wykazały, że wykorzystanie BCH dla płatności handlowych spadło z wysokiego poziomu 10,5 mln USD w marcu do 3,7 mln USD w maju. Dla porównania, płatności BTC o wartości 60 mln USD zostały przetworzone w maju (spadek z 412 mln USD we wrześniu 2017 r.). Niektóre z nich można przypisać spadkowi cen, ale także przyjęciu przez użytkowników. Bardziej alarmująco, Chainanalysis poinformował również, że 56% wszystkich BCH jest własnością 67 portfeli nieksięgowych, które mogły przyczynić się do kilku transakcji handlowych, które miały miejsce.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Chainanalysis wykazały, że wykorzystanie BCH dla płatności handlowych spadło z wysokiego poziomu 10,5 mln USD w marcu do 3,7 mln USD w maju. Dla porównania, płatności BTC warte 60 milionów dolarów zostały przetworzone w maju … KLIKNIJ NA TWEET
Centralizacja rozwoju i górnictwo w BCH to kolejny powód, dla którego kupujący powinni zachować ostrożność podczas inwestowania. Obecnie Antpool, BTC.com, ViaBTC, Bitcoin.com i CoinGeek (obsługiwane przez nChain i Craig Wright) stanowią 53,5% wszystkich kopalni BCH. Antpool i BTC.com są bezpośrednio własnością Bitmain, Bitcoin.com przez Roger Ver i ViaBTC przez Yang Haipo, zagorzałego miłośnika BCH i zwolennika Ver i Wu.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, wydobycie Bitcoin Cash jest dość nierentowną gałęzią biznesu. Jednak ilość energii wydobywanej zgromadzonej przez te grupy budzi obawy o potencjał 51% ataku.

Wydobywanie BCH jest o 38% tak wydajne jak BTC, a już w kolorze czerwonym dla górników. Wartości progu rentowności szacuje się na: Discounted rate of $0.03/kwh = $821 – Wholesale rate of $0.06/kwh =$1010.52 – Industrial rate of $0.13/kwh =$1452.63

Obawy związane z centralizacją BCH i jej rentownością jako zamiennikiem na gotówkę mogą dobiegać końca, ponieważ walka wewnątrz społeczności Bitcoin Cash może je rozerwać na części. Bitcoin Cash ma aktualizację oprogramowania w postaci twardego widelca zaplanowanego co 6 miesięcy. Zbliżający się widelec ma się ukazać 15 listopada. W miarę zbliżania się terminu twardego widelca, grupy kontrolujące Bitcoin Cash zaczęły się nie zgadzać co do tego, jak będzie wyglądał ten twardy widelec.

Problemy zaczęły się, gdy grupy rozwojowe i węzły Bitcoin ABC i nChain rozdzieliły się na kolejną aktualizację twardego widelca. Bitcoin ABC, wspierany przez Wu i Ver, popiera wdrożenie Wu’s Wormhole Protocol. Protokół Wormhole obejmuje implementację inteligentnego kontraktu do systemu Bitcoin Cash (jest także podobno to, że Bitmain już wcześniej wydobywał tokeny Cash Wormhole). Craig Wright, główny naukowiec nChain, nie zgadza się z tą aktualizacją i chce powrócić do bardziej oryginalnej wersji Bitcoin. Dlatego nChain planuje upgrade do Bitcoin Satoshi Vision (Bitcoin SV). Odkąd nChain otrzymał wsparcie od CoinGeek i Calvina Ayre’a, podzieliłoby to siłę górniczą BCH między dwie frakcje. Aby dodać do zamieszania, grupy takie jak Cobra (właściciel bitcoin.org) i Bitcoin Unlimited włączyły własne propozycje widelców do miksu. W obecnej sytuacji, 15 listopada są cztery planowane twarde widełki Bitcoin Cash, które mogą oznaczać koniec czwartego co do wielkości krypto-aktywów.

Ostatecznie, testowana jest ideologia BCH i BTC dotycząca radzenia sobie z konfliktami. BTC i BCH nie rozdzieliły się ze względu na debatę o rozmowach blokowych, ale właśnie w ten sposób poradziły sobie z tą debatą. Kiedy społeczność stojąca za BCH nie pomyślała, że ​​mogą rozwiązać problem Bitcoina za pomocą kompromisu, zerwali i stworzyli własny Bitcoin. Teraz, gdy nie są w stanie negocjować, stają w obliczu wyginięcia ich krypto-aktywów. Bitcoin (BTC) będzie trwałym zasobem, jak ich społeczność wierzy, nie w ulepszanie poprzez twarde widły, które wypierają użytkowników, ale przez proces konsensusu.

Source : https://www.crowdfundinsider.com/2018/09/139066-bitcoin-cash-is-the-end-near/

 

Dodaj komentarz

Facebook