Załamanie kursu Bitcoin trwa 360 dni. Gdzie jest dołek ?

Podczas gdy wschodzące aktywa są zawsze burzliwe, rok 2018 był wyjątkowo gwałtowny dla rynków krypto.

Wielu inwestorów, którzy weszli na rynek hossy w 2017 roku, zostało poważnie spalonych podczas tegorocznego przedłużającego się krachu, ponieważ uwierzyli, że ceny rynkowe dokładnie odzwierciedlają ukrytą wartość. Nie oznacza to jednak, że krypto jako branża działa słabo.

W rzeczywistości istnieją dwa aspekty branży blockchain: strona inwestycyjna i strona rozwojowa.

W przeciwieństwie do tradycyjnego rynku finansowego, na którym zazwyczaj mamy wyraźne wytyczne dotyczące oczekiwań i konsensus w sprawie modeli wyceny, które mogą zrównoważyć te dwa, w krypto doświadczyliśmy znacznego rozdźwięku między inwestorami a deweloperami z powodu zniekształcającego wpływu szumu na ceny rynkowe i asymetria informacji w odniesieniu do faktycznego rozwoju.

Tak więc, podczas gdy rozlew krwi na rynkach, które widzieliśmy w 2018 roku, prawdopodobnie utrzyma się w 2019 roku, kryptowaluty faktycznie osiągają znaczące postępy w zakresie rozwoju technologii. Ten następny rok będzie bolesny, aby zmusić nas do wyjścia z bańki, uczyć się lekcji i sprawdzać rzeczywistość.

Mimo to zdrowa konsolidacja i rozwój podstaw doprowadzą do ostatecznego dobrobytu.

Nie widzieliśmy kolejnego maniakalnego gorączki złota w Internecie po baniek dot.com, ale internet ostatecznie zjednał świat.

W sklepie
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odbyłem wiele godzin rozmów z kluczowymi graczami we wszystkich sektorach przemysłu, w tym z giełdami, handlowcami, górnikami, założycielami, inwestorami rynku pierwotnego i regulatorami.

Moje wnioski są następujące: dlaczego 2019 będzie rokiem, w którym nasze gwałtowne rozkosze osiągną swoje gwałtowne cele.

Zbyt wiele projektów zebrało zbyt dużo pieniędzy, często w oburzających wycenach w setkach milionów. Nawet zcash, względnie dojrzały projekt, który odnotowuje znaczny wzrost, jest obecnie w obrocie na poziomie ~ 300 milionów limitu rynkowego (w pełni rozwodniony 1,2 miliarda dolarów). A jednak były projekty z mniej niż sześciomiesięcznym rozwojem, które podniosły się na poziomie porównywalnym z zcash.

Brakuje właściwego modelu wyceny, inwestycje są w dużej mierze „FOMOmental”, a nie fundamentalne.

Ponadto wiele z tych głośnych projektów ma uruchomić swoje sieci główne w 2019 roku, a większość z nich nie spełnia oczekiwań. Niespodziewane przyjęcie, jakie będą musieli stawić czoła, będzie kolejnym sygnałem dla rynku, że inwestorzy „realnej adopcji” na to czekali, nie dotrą na czas, aby ich wykupić.

Społeczność organiczna jest niewielka, deweloperzy są zawiedzeni infrastrukturą i narzędziami, a wielu inwestorów obniży straty i sprzeda je, gdy przestaną wierzyć, że „tylko niebo jest granicą”.

Nasza porażka w dobrze zarządzaniu oczekiwaniami spowoduje wzrost cen kryptowalut za główną korektę, ponieważ rynek jest również silnie skorelowany z ceną BTC. Hashrate i trudność to końcowy wskaźnik ceny, który w zamian wpłynie na podaż – po raz pierwszy od 2011 r. Upragniono wydobycie bitcoinów znacznie zmalało, a masowi górnicy zaczęli się zmniejszać.

Wielu górników całkowicie zdemontowało swoje operacje wydobywcze, ponieważ ceny spadły tak bardzo, że bitcoin nie jest nawet wart kosztu krańcowego, aby go wydobywać. Duża część tego, co wylądowało w tej sytuacji, to
„Bańka stopy procentowej” z 2017 r., Podczas której wielu górników nadmiernie zwiększyło wydobycie w wyniku błędnego założenia, że ​​cena bitcoina z pewnością wzrośnie w krótkim okresie.

Górnicy, którzy kiedyś trzymali monety, mogą zostać zmuszeni do sprzedaży, przesyłając cenę monet rosnących dalej w dół. Mniej znanym czynnikiem, który wpłynie na ceny w ciągu najbliższych kilku kwartałów, jest fakt, że wiele funduszy, które pojawiły się w Azji od końca 2017 r. Do początku 2018 r., Są objęte rocznym cyklem (6 + 6 miesięcy). Oznacza to, że dobiegną końca kadencji i muszą zlikwidować.

Wiele zachodnich funduszy jest na miesięcznych terminach wykupu, ale także spotykają się z panicznym odkupieniem od LP.

Na rozwój
Kiedy powiedziałem moim przyjaciołom, że Eric Melzter i ja zostawialiśmy nasze duże fundusze, aby samodzielnie poradzić sobie z Primitive Ventures, wielu zapytało nas „Dlaczego teraz na tak brutalnym rynku?” Nasza odpowiedź brzmi, że jest to fantastyczny czas na uruchomienie funduszu.

Chociaż tymczasowe trendy rynkowe mogą być brutalne, to właśnie ten warunek stwarza szansę na nadzwyczajne zyski dla każdego, kto może zainwestować w naprawdę wartościową pracę, podczas gdy jest wciąż masowo niedowartościowany przez wzburzony rynek. Może to być najgorszy czas na rynkach, ale to najlepszy czas na prawdziwy rozwój.

Podczas wyścigu byka w 2017 roku i na początku 2018 roku w przestrzeni kryptograficznej było zbyt wiele hałasu. Projekty podbiły dziesiątki milionów, jeszcze przed tym, co normalnie byłoby serią A, i stały się powolne, rozproszone i pozbawione motywacji. Co więcej, nawet zespoły wysokiej jakości były zmuszone do konkurowania w grze o ceny żetonów i musiały przeznaczyć znaczną część swojego czasu i pieniędzy na utrzymanie ceny tokenów, a inwestorzy zaspokoili się.

W obecnym chłodniejszym klimacie ci, którzy pozostają, są naprawdę zaangażowani i nie odczuwają już takiej presji, by wydawać bezcelowe żetony, które tylko powodują tarcie. Jest bardziej prawdopodobne, że produkt blockchain uzyska organiczną adopcję, ponieważ inwestorzy nie będą mylili popularności przy rzeczywistym użytkowaniu.

Zaczynamy dostrzegać bardziej sprawiedliwe modele dystrybucji z realnym wsparciem technicznym, takim jak Grin i Raven, które przyciągnęły dedykowaną społeczność, nawet bez możliwości zainwestowania w przedsprzedaż lub pre-mine. Obserwujemy także produkty badań akademickich wdrażanych w rzeczywistych warunkach, takich jak integracja kuloodpornych w Monero, uaktualnienie Sapling dla zcash i implementacja Bitcoin_NG w Aeternity w ramach ich niedawnego wprowadzenia na rynek Romów.

Zauważyliśmy, że nacisk kładziony jest na prawdziwą użyteczność programistów, zamiast gonić metryki próżności, takie jak transakcje na sekundę, oraz odkrywanie rodzimych przypadków użycia, a nie niekończące się dyskusje wokół zarządzania łańcuchem.

Nietechniczny rozwój branży kryptograficznej również nie jest w stanie hibernacji podczas tej zimy. Widzieliśmy wiele działań w różnych jurysdykcjach, mających nadzieję, że staną się „krypto-kapitałem” świata i przyciągną talent, kapitał i przedsiębiorstwo, które pozwolą im zyskać udział w branży, która wkrótce mogłaby być warta wielu bilionów.

Dominacja Krzemowej Doliny w poprzednich technologiach niekoniecznie przejdzie na kryptografię, ponieważ ekosystem kryptograficzny nie jest kompletny. Górnicy, którzy są kluczowym komponentem ekosystemu, z pewnością nie znajdują się w Kalifornii, mają wysokie koszty energii elektrycznej i operacyjne, a handlowcy również w dużej mierze znajdują się poza USA ze względu na wysokie podatki i surowe przepisy.

Rozproszony charakter krypto odpowiednio pozwolił na globalną dystrybucję możliwości, jakie stwarza.

Co to oznacza w 2019 roku i później? Crypto ma radykalnie zmienić sposób, w jaki prowadzimy transakcje, prywatność, własność i wiele innych rzeczy, których nie możemy przewidzieć. W najbliższym czasie warunki rynkowe będą brutalne, ale w rzeczywistości pomaga to w zapewnieniu prawdziwej wartości, która po prostu nie znajduje odzwierciedlenia w cenach.

Inwestorzy i budowniczowie nie mogą być zaślepieni przez pomylenie krótkoterminowych ruchów rynkowych z realną wartością. Teraz nie jest czas na umieszczanie kryptografii w przerwie, ale raczej przyjrzenie się projektom odpowiadającym rzeczywistym potrzebom w sposób w wyjątkowy sposób włączony przez kryptowalutę, rozproszoną księgę i technologię blockchain.

Krótko mówiąc, jest to najgorszy czas, ale jest to także najlepszy czas.

Source : https://www.coindesk.com/violent-delights-lead-to-violent-ends-rebuilding-after-the-crypto-crash

Dodaj komentarz

Facebook