Powrót z księżyca na ziemię..w 2018. Bitcoin i inne kryptowaluty – podsumowanie w liczbach.

Za nami 2018, rok który na samym początku był przepełniony nadziejami na kolejne ATH. Skończył się z przekonaniem wielu Traderów, że prawdopodobnie podąża w stronę poziomów z lat wcześniejszych. Rok 2017 przepełniony był obietnicami, nowymi forkami, obietnicami nowych rozwiązań przyśpieszających działanie i obniżających opłaty (Lightning Network), opanowaniem rynku przez ICO. W 2018 roku można powiedzieć wprost, większość tych obiecywanych innowacji okazało się jedynie sprytnym MARKETINGIEM. Bitcoin i inne kryptowaluty obecnie zamienił się w jedno z wielu narzędzi spekulacyjnych, bez większego zastosowania jeżeli chodzi o płatności. Po 10 latach istnienia projektu, mając wsparcie dużego grona zwolenników można powiedzieć że misja : Elektroniczny pieniądz z manifestu Satoshiego wypada raczej słabo. Fakt to że takie firmy jak Steam, Microsoft początkowo akceptujące płatności za swoje usługi, gry zaprzestały przyjmowania depozytów w tej formie, właśnie ze względu na zbyt duży stopień niestabilności. Na bazie poprzednich rajdów cenowych powstało na pewno bardzo dużo projektów, portali, firm, narodziło się sporo celebrytów branży Crypto, Blockchain – czy podpinających się po inne, równie szumne i związane z kryptowalutami zagadnienia. A rzeczywistość jest jednak dość mocno sprzeczna z tym co miało się wydarzyć, co zapowiadane było w tych wizjach YouTubowych celebrytów. Niestety..rzeczywistość sprowadza z księżyca twardo na ziemię.

Więcej danych statystycznych polecamy to miejsce : https://coin.dance/stats

Wszystkie przepowiednie ceny na rok okazały się nie trafione. Nikt nie zna przyszłości, i tutaj należało by rozdzielić rozwój technologi Blockchain, kryptowalut – oczywiście sukces branży jest nadal wielce prawdopodobny, a ceną samą w sobie – tutaj w 2019 r. możliwe są dalsze spadki, więcej jak prawdopodobne. Nadal bowiem jest spore grono osób wierzących w ATH, magiczne odbicie, którzy są paliwem napędzającym spadki. Takim samym paliwem jakim byli grający na spadki przez cały 2017 r. Koło fortuny się odwraca. Nic nowego, znane zjawisko na wielu walorach spekulacyjnych w długiej historii giełdy na przestrzeni setek lat. A projekt Bitcoin to należy jednak pamiętać eksperyment – wersja testowa oprogramowania Elektronicznego pieniądza mająca dopiero 10 lat.

Ile osób używa Bitcoin w 2018 roku?

Ile osób korzysta z bitcoinów? Trudno powiedzieć, ale jest kilka punktów danych, które dostarczają pewnych kuszących wskazówek.

Użytkownicy Bitcoin w skrócie

  • Prawie 22 miliony portfeli bitcoin zostały utworzone na całym świecie.
  • Szacuje się, że pięć procent Amerykanów posiada bitcoin .
  • 2,9 do 5,8 miliona aktywnych użytkowników bitcoin według badania z Cambridge University.
  • Wiodąca giełda Coinbase ma ponad 13 milionów użytkowników .
  • Użytkownicy rynków wschodzących – którzy często nie są uwzględniani w statystykach – to
    prawdopodobnie w milionach .

Rozpakujmy te liczby nieco.

22 miliony portfeli bitcoinowych

Obecnie istnieje prawie 22 miliony portfeli Bitcoin według danych zebranych przez Bitinfocharts.com. Jednak większość użytkowników bitcoin ma kilka portfeli bitcoinów i używa wielu adresów portfela, aby zwiększyć swoją prywatność finansową podczas transakcji w bitcoin. Stąd liczba użytkowników bitcoinów jest prawdopodobnie mniejsza niż 22 miliony.

2,9 do 5,8 mln aktywnych użytkowników

Badanie przeprowadzone w 2017 roku przez Cambridge Center for Alternative Finance sugeruje, że „obecną liczbę unikatowych aktywnych użytkowników portfeli kryptowalutowych szacuje się na od 2,9 do 5,8 miliona”. Ważne jest, aby pamiętać, że niniejsze badanie koncentruje się na aktywnych użytkownikach w przeciwieństwie do bitcoinów ” hodlery „. Daje nam to wgląd w to, ile osób jest rzeczywistymi użytkownikami, a nie tylko kupujących i trzymających inwestorów.

Badanie Uniwersytetu Cambridge zgromadziło dane z ponad 100 firm kryptowalutowych w 38 krajach, które według szacunków obejmują 75 procent przemysłu blockchain. Dlatego możemy oczekiwać, że liczba aktywnych użytkowników znajdzie się na wyższym końcu szacunku badania, a może nawet wyższego.

5 procent Amerykanów trzyma Bitcoin

Ziemia z kosmosu z cyfrowo utworzoną okrągłą formą z B w środku.
Użytkownicy Bitcoin obejmują cały świat.

Ankieta przeprowadzona przez Global Blockchain Council i SurveyMonkey, która została podjęta przez 5 000 Amerykanów, wykazała, że ​​60 procent Amerykanów słyszało o bitcoinach, a około pięciu procent posiada cyfrową walutę. Gdybyś to przerzucił na całą amerykańską populację, oznaczałoby to, że około 16 milionów Amerykanów zainwestowało w bitcoiny.

13 milionów + użytkowników Coinbase

Najpopularniejszy dostawca portfela i wymiany bitcoinów, Coinbase, ma podobno ponad 13 milionów użytkowników , co sugerowałoby, że liczba użytkowników bitcoinów wynosi od 13 milionów do 22 milionów. Biorąc pod uwagę fakt, że Coinbase jest dostępna w 32 krajach i że pojawiła się jako portfel bitcoinów typu „go-to” dla nowych użytkowników, jej numer bazowy użytkownika daje lepsze wskazanie liczby użytkowników, niż czysto analizuje adresy portfeli.

Powiedziawszy, że wśród krajów, które nie są obsługiwane przez Coinbase, znajdują się jedne z największych gospodarek bitcoinowych, takich jak Chiny, Korea Południowa i Japonia. Ponadto użytkownicy Bitcoin w Ameryce Południowej i Afryce nie mogą korzystać z usług firmy. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę użytkowników Bitcoin w Azji, Afryce i Ameryce Południowej, którzy korzystają z innych dostawców portfeli, liczba użytkowników bitcoinów musi być znacznie wyższa niż 13 milionów Coinbase.

Wzrost liczby użytkowników Bitcoin na rynkach wschodzących

Obroty bitcoinami z wymiany Peer-to-Peer LocalBitcoins sugerują, że adopcja Bitcoin rośnie w ekonomicznie zaniepokojonych krajach Ameryki Południowej, takich jak Wenezuela , Brazylia i Kolumbia, a także w Afryce, ponieważ coraz więcej młodych Afrykanów przeskakuje na korzyść bitcoina jako sposób generowania dochodu.

Na przykład w Południowej Afryce „liczba nowych użytkowników handlujących bitcoinem za pośrednictwem eToro wzrosła o 671 procent od stycznia do końca listopada ubiegłego roku w tym samym okresie w 2016 r., Czyli ponad 574 procent ogólnego wzrostu”, wedługanalityka eToro Mati Greenspan.

Ponadto trzy kraje afrykańskie – Południowa Afryka, Ghana i Nigeria – znajdują się w pierwszej piątce krajów, które szukają słowa kluczowego bitcoin według danych Google Trends .

Ile osób używa Bitcoin? Oto matematyka!

W świetle ograniczonych danych i niemożności dokładnego określenia liczby użytkowników bitcoinów na całym świecie, możemy bezpiecznie oszacować, że na całym świecie będzie około 20 milionów użytkowników.

Liczbę tę można uzyskać, zakładając, że spośród 22 milionów adresów portfela bitcoin, kilka z nich nie jest już używanych i wielu użytkowników zajmuje kilka portfeli. Z drugiej strony możemy także założyć, że liczba użytkowników bitcoinów poza 32 krajami, z których korzysta usługa Coinbase, wyniesie kilka milionów – zwłaszcza, że ​​nie uwzględniono w niej głównych gospodarek bitcoinowych w Azji. W związku z tym około 20 milionów użytkowników bitcoinów na całym świecie można uznać za rzetelne oszacowanie.

Spartański wojownik trzyma tarczę i broń.
Można bezpiecznie powiedzieć, że zdecydowana większość użytkowników Bitcoin to hodowcy.

Większość z tych użytkowników będzie prywatnymi inwestorami typu „kupuj i trzymaj”, którzy chcą wykorzystać potencjalny przyszły wzrost cen waluty cyfrowej. Jeśli chodzi o faktycznych użytkowników bitcoina jako waluty wydatków, liczba ta będzie znacznie mniejsza.

Bitcoin jako wydający walutę vs. Inne metody płatności

Podczas gdy popularność bitcoina eksplodowała w 2017 r., Faktyczna liczba użytkowników bitcoinów na świecie wciąż jest raczej niewielka w porównaniu z użytkownikami innych systemów płatności, takich jak Paypal lub karty kredytowe. Podczas gdy aktywnych użytkowników bitcoin szacuje się na 5,8 miliona, PayPal ma 235 milionów aktywnych użytkowników, Mastercard ma 35,7 miliona amerykańskich użytkowników i kolejne 604 miliony aktywnych użytkowników międzynarodowych, a konta Visa to aż 336 milionów amerykańskich użytkowników i kolejne 736 milionów użytkowników na całym świecie.

Wykres pokazujący, ilu aktywnych użytkowników kart Visa, MasterCard, PayPay i Bitcoin na całym świecie.

Co wiemy

Wiemy jednak, że popularność bitcoina rośnie na całym świecie, co oznacza, że ​​ta cyfrowa waluta prawdopodobnie zostanie.

Źródło : https://www.bitcoinmarketjournal.com/how-many-people-use-bitcoin/

Statystyki Naszej strony od powstania 2 lata temu przedstawiają się optymistycznie. Jest stała ilość osób odwiedzających, kanał Discord się rozwija i przybywa osób rozmawiających on-line każdego dnia. W 2019 r. jako fascynaci Bitcoin i innych kryptowalut, samej spekulacji na rynkach finansowych Forex oraz zainteresowani szerokim tematem inwestycji, będziemy nadal starali się rozwijać stronę non-profit Bitcoin.edu.pl. Wspierajcie Nas merytorycznie – dziękujemy za kolejny rok razem.

Subiektywne przewidywania poziomów cenowych w 2019 r. z kanału You Tube

Dodaj komentarz

Facebook