Bitmain zbankrutuje ?

Wkrótce Bitmain może zbankrutować, przemysł górniczy ma ogólnie zły czas

Przywódca górnictwa kryptograficznego Bitmain może stanąć w obliczu bankructwa
Bitmain May Go Bankrupt Soon, Mining Industry Having Bad Time Overall

Wiodące chińskie wydania informują, że Bitmain , lider w branży kryptograficznej kierowanej przez Jihan Wu, może zmiażdżyć bankructwo w ciągu kilku miesięcy. Powodem tego są cytowane raporty: straty w zapasach, regularne nieopłacalne inwestycje w Bitcoin Cash (BCH), brak ekspansji rynkowej dla dywizji AI i brak rewolucyjnych lub nawet po prostu nowych narzędzi wydobywczych wydanych ostatnio.

Bitmain traci swoje zyski z 2018

WI kwartale 2018 r. Gigant wydobywczy odnotował zysk w wysokości 1,1 mld USD. Jednak jego znana konkurencja Nvidia dostarczyła dokumentację potwierdzającą, że ich dochód z I kwartału wyniósł 1,2 miliarda dolarów.

Głównym powodem strat finansowych Bitmain są inwestycje w Bitcoin Cash, składnik aktywów, którego aktywnym kibicem jest Jihan Wu .

Will Mining Cryptocurrency Damage My GPU?

Firma wkłada pieniądze do tej monety, mimo że osiągnęła ona maksymalne maksimum, BCH straciła również prawie 90 procent swojej wartości. Bitmain również stracił – około 328 mln USD na inwestycje w ten składnik aktywów.

Planowane IPO Bitmaina

W sierpniu na świecie pojawił się raport BitMEX Research, w którym przedstawiono szczegóły zbliżającej się debiutanckiej oferty Bitmain, którą górnik planował przeprowadzić na giełdzie w Hongkongu.

Media aktywnie rozpowszechniają plotki, że giganci tacy jak Tencent i Softbank planują wspierać Bitmain podczas swoich inwestycji, fakt ten zwrócił dużą uwagę na górniczą wagę ciężką. Jednak później okazało się, że fałszywe wiadomości i Tencent otwarcie oświadczył to prasie.

Will Gemini Dollar Calm the Wild West of Cryptocurrencies?

Brak nowatorskich układów wydobywczych z opóźnieniem

Jeszcze jedną ważną przyczyną możliwej porażki finansowej firmy Jihan Wu jest fakt, że ostatnio nie opracowano żadnego innowacyjnego produktu dla górnictwa.

Bitmain siedzi na swoich górnikach ASIC, sprzedając je z regularnością iw takich ilościach, które z pewnością można docenić i uszanować. Żaden „produkt zabójcy” nie pojawił się jednak w fabrykach od dłuższego czasu.

Zawodnicy doganiają

Dwóch innych dużych producentów sprzętu górniczego planuje wkrótce IPO – Ebang and Canaan Creative. Przeprowadzenie oferty publicznej dałoby im przewagę finansową i zwiększyłoby ich obecność na rynku.

How to Prevent Attackers From Hacking Blockchain Nodes: Professor of Cryptography Opinion

Poza tym, nowy obiecujący konkurent Bitmaina, który niedawno opublikował U.Today, opowiada o Bitewei, założonym przez byłego pracownika Jihan Wu. Eksperci uważają, że ta firma wydobywcza z Shenzhen w Chinach może w niedalekiej przyszłości zaproponować rewolucyjny sprzęt górniczy.

Czerwony rynek kryptografii

Ogólny trend niedźwiedzi, który obecnie dominuje na rynku, ma również zły wpływ na zyski Bitmain. Nie wspominając już o tym, że cały przemysł wydobywczy przeżywa ciężkie chwile – ze względu na niskie ceny sprzętu do kryptografii jest nieopłacalny i prawie niemożliwy do sprzedania.

Poza tym wielkie kraje, takie jak Chiny, zakazują krypto-wydobycia, a fakt, że „wybijanie” monet kryptograficznych zabiera ogromne ilości energii elektrycznej , utrudnia przemysłowi wydobywczemu rozwój i prosperowanie.

Źródło : https://u.today/bitmain-may-go-bankrupt-soon-mining-industry-having-bad-time-overall

Czy Bitmain stoi w obliczu bankructwa?

Wiodący na świecie producent sprzętu górniczego Bitcoin może mieć poważne kłopoty finansowe. Źródła zbliżone do firmy stwierdzają, że Bitmain jest na skraju bankructwa i anulowania IPO,raporty 8BTC.

Bitmain miał swoją część problemów, odkąd pojawiły się w sierpniu.Firma twierdziła, że ​​otrzymała wsparcie finansowe od japońskiego Softbanku i China Tencent, co najwyraźniej nigdy nie miało miejsca.Istnieje również możliwość, że producent wydobywczy wyolbrzymiał swoje informacje finansowe po pojawieniu się dokumentów, które sugerują, że nie był on tak czysty, jak twierdził.

Użytkownik Twittera pod nazwą „Btcking555” twierdzi, że ma źródła zbliżone do Bitmain i śledzi i zgłasza szczegóły dotyczące oferty publicznej Bitmain i jej sytuacji finansowej, z których niektóre okazały się prawdziwe.

BTCKING555@btcking555

Bitmain BCH Story 1: Over a year ago scammer Ver manipulated Jihan into forking to BCH and becoming a major supporter. Jihan really didnt have a choice as it was discovered his covert AsicBoost was stealing mined coins from customers hence his reluctance for Segwit

BTCKING555@btcking555

Bitmain BCH Story 2: As part of this “dumbest move in crypto history” Jihan used big chunk of his profits selling S9s and his remaining BTC balance to support BCH. However now with no new chip, only making losses on S9s and no BTC, BCH is left with no Bitmain support

19 people are talking about this

Calvin Ayre

@CalvinAyre

will kill the IPO and try to regroup. Problem is their tech does not work anymore and they are failing on their reckless untested wormhole forking plans.https://coingeek.com/bitmain-go-bankrupt/ 

Is Bitmain about to go bankrupt? – CoinGeek

Cryptocurrency mining manufacturing giant Bitmain has been called out for possibly exaggerating its financial information and some are now wondering if the most profitable crypto mining-based company…

coingeek.com

36 people are talking about this

Bitmain jeszcze nie skomentował, biorąc pod uwagę, że firma jest w spokojnym okresie w okresie poprzedzającym rozpoczęcie IPO.

Źródło podaje, że Btcking555 i Coingeek „wymyślają historie” w wyniku kontrowersji BCH na temat wideł między NCain i Bitcoin ABC.

W tej chwili spekuluje się o tym, że zainwestowany przez Bitmain fundusz inwestycyjny o wartości 50 milionów dolarów zainwestowany w projekty BCH zdaje się sugerować, że wniosek o bankructwo może być trochę naciągany. Dodatkowo, producent ma sponsorowaćdrużynę NBA Houston Rockets w następnym sezonie NBA.

Źródło : https://www.chepicap.com/en/news/3861/is-bitmain-facing-bankruptcy-.html%20

Czy Bitmain zamierza zbankrutować?

Gigant produkcji gigantycznej kryptowaluty Bitmain miał ostatnio wiele problemów. Firma twierdzi, że otrzymała wsparcie finansowe od kilku dużych gigantów finansowych, a mianowicie od japońskiego Softbank i China Tencent, które najwyraźniej nie były prawdziwe. Została również wezwana do ewentualnego wyolbrzymiania swoich informacji finansowych po tym, jak pojawiły się dokumenty wewnętrzne, które wskazywały, że nie może ona być tak czysta, jak twierdziła. Wobec braku jakiejkolwiek reakcji ze strony firmy, niektórzy zastanawiają się teraz, czy najbardziej opłacalna firma wydobywcza kryptograficzna na świecie może być na krawędzi bankructwa.

Raport z punktu sprzedaży mediów QQ wydaje się wskazywać na zbliżającą się porażkę firmy. Sekcja INEWS QQ wskazuje, że Bitmain cierpi na straty w zapasach, brak nowej produkcji i kurczący się rynek wydobycia kryptografii, który już spowodował, że Nvidia wycofała się z produkcji i prognoz finansowych.

W pierwszym kwartale 2018 r. Bitmain zarobił podobno około 1,1 mld USD. Jest to imponujący wyczyn według wszelkich standardów, ale jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę fakt, że Nvidia, która jest na rynku technologii znacznie dłużej, odnotowała zysk netto w wysokości 1,2 miliarda dolarów w tym samym okresie. Ten kwartał utorował drogę do globalnej ekspansji w okresie letnim. Bitmain ogłosił, że otwiera nowe biuro w Dolinie Krzemowej w Kalifornii i nowe centrum danych w Rockdale w Teksasie.

Według Bitcoin Mercantile Exchange (BitMEX), Bitmain stanowił kiedyś 85% całkowitego rynku produkcji sprzętu do wydobycia kryptowalut, a także utrzymywał jedne z największych basenów wydobywczych na świecie. Jednak nie wszystko poszło gładko dla firmy. BitMEX wskazał również, że firma dystrybuowała trzy generacje z rzędu wadliwych układów, które kosztują firmę setki milionów dolarów.

Bitmain już wcześniej wielokrotnie podkreślał, że przygotowuje pierwszą ofertę publiczną (IPO) na giełdzie w Hongkongu w tym miesiącu. Jednak we wrześniu ponad połowa z nich była stosunkowo cicha na wszystkich frontach. Biorąc pod uwagę serię nieuzasadnionych roszczeń i objawienie pewnego poziomu niestabilności finansowej, możliwe jest, że Bitmain spadnie równie szybko, jak się podniósł.

Uwaga: Żetony w łańcuchu Bitcoin Core (segwit) są określane jako monety BTC. Bitcoin Satoshi Vision (BSV) jest obecnie jedyną implementacją Bitcoin, która jest zgodna z oryginalnym dokumentem Satoshi Nakamoto dla Peer to Peer Electronic Cash. Bitcoin BSV jest jedynym dużym publicznym blokerem, który utrzymuje oryginalną wizję Bitcoin jako szybkiej, pozbawionej tarcia, elektronicznej gotówki.

Dodaj komentarz

Facebook