Nowa era. Spadające kryptowaluty. Czekając na 300$

Początek 2019 roku przyniósł kolejne oczekiwania i podtrzymanie marzeń z 2018 całej społeczności crypto..jeżeli cokolwiek takiego istnieje, a nie jest to jedynie spekulacja w czystej postaci. Obecnie w przededniu forka dla 2 co do wielkości kapitalizacji monety : Ethereum pragniemy podzielić się własnymi spostrzeżeniami co do możliwych, potencjalnych, nie pewnych kierunków na przyszłe miesiące. Z perspektywy Bitcoin.edu.pl temat rysuje się słabiutko, jak nie marnie. Zainteresowanie spadło znacznie co realnie można zweryfikować patrząc na trendy w internecie (przy okazji właśnie w tym artykule dostarczymy Wam bardzo dużo nowych stron, narzędzi do obserwacji kryptowalut).

Podstawowe Google Trends : https://trends.google.com/trends/explore?q=bitcoin

Analiza Alexa.com : https://www.alexa.com/siteinfo/bitfinex.com

Poziom ceny, ponieważ często używany jest przez zwolenników wzrostów iż spadło 85% od ATH…a warto spojrzeć szerzej na temat. Ile wzrosło. Mamy jednak pewną datę graniczną za sobą, mianowicie 10 lecie istnienia sieci Bitcoin. I postępy najlepiej, jeżeli każdy podsumuje subiektywnie sam dla siebie.

Adres bezpośredni : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/

A jak z nastrojami na portalach społecznościowych, różnie, w ujęciu dziennym uzależnione jest to od ruchów. Szczególnie widać obecnie że większość wolumen zawdzięczamy giełdą umożliwiający grą na dużych dźwigniach. Zabawa przednia, ale dla mało wytrawnych graczy często zerująca konto. Co jest też kolejnym argumentem, że świeży kapitał nie napływa, kryptowaluty po 2018 jeszcze pełnym nadziei ma łatkę waloru na którym się TRACI pieniądze, nie zarabia (2017 to już historia).

Bezpośredni adres : https://solume.io/?metricInterval=week

A ile faktycznie jest przesyłanych monet dziennie, na godzinę, jaki jest stopień adopcji ? Czy ludzie używają kryptowalut na co dzień. Oczywiście poza kup/sprzedaj, postaw pozycję na dźwigni z rozsądnym SL i TP. No nie wiadomo do końca, można próbować po rosnącym/spadającym fee pokusić się o próby analizy, ale czy są miarodajne ?

O ile Bitcoin, które niezmiennie jesteśmy i będziemy fascynatami ma przed sobą przyszłość, bardzo różnie może być z resztą wydmuszek. Topowych dziś altcoinów. Sami sobie popatrzcie.

Link : https://fiatleak.com

A ATH na większości z perspektywy dnia dzisiejszego poważnie daje do myślenia. Czy w tej chwili są to walory źle wycenione, zbyt nisko z powodu takich % od ATH. Czy można pokusić się o stwierdzenie że miała miejsce największa bańka w historii walorów spekulacyjnych EVER i nie zobaczymy już takich poziomów nigdy. Tego nie wie nikt, nasze zdanie nie zobaczymy..

Link : https://athcoinindex.com

Spadające ceny, obniżająca się moc wydobycia wielu crypto powoduje realne zagrożenia i ma miejsce ataków na sieć, szerzej temat uwidacznia ta strona

Link : https://www.crypto51.app

Mamy również do czynienia ze spadającą mocą w samej sieci BTC Bitcoin, i to od grudnia taka znacząca w historii ostatnich dwóch lat.Oczywiście obecna sytuacja może być doskonałą okazją do zakupu mocno przecenionych koparek, tak również można ten temat postrzegać. Wszystko zasadniczo uzależnione jest od punktu widzenia/ załadowania ;)

Link : https://tradeblock.com/bitcoin

Ilość złych informacji, hakowania giełd  (dziś akurat pojawił się news na temat cryptopia) jest dość znaczna, wielu oszustów upodobało sobie kryptowaluty do wyłudzania środków od uczciwych graczy nastawionych na grę i zarobek. Ale znowu to było zawsze, cena wywindowana do 20 000$ przyciągnęła po prostu znacznie większa ilość szumowin.

Link : https://badbitcoin.org

Przy okazji sprawdźcie sobie czy wasz mail, konto, hasło nie zostało umieszczone w bazie ,poddane działalności crypto szumowin.

Link : https://haveibeenpwned.com/Passwords

Forki i inne podziały sieci. Mogło by się wydawać że to była okazja do zarobku, w końcu dostaje ,,coś za darmo” mnożąc ilośc posiadanych środków i tak było…do czasu podziału bloku Bitcoin Cash. A przed nami w dniu jutrzejszym fork w sieci Ethereum i tutaj również polecamy śledzić co się wydarzy, wg. Bitcoin.edu.pl może to przynieść podobne rezultaty od dnia jutrzejszego.

Link : https://amberdata.io/blocks/7080000

Link : https://ethgasstation.info

Hasło Blockchain używane i odmieniane przy każdej okazji. Są altcoiny które realnie więcej wnoszą i oferują ciekawszą technologię aniżeli BTC Bitcoin. Jednak znak towarowy Bitcoin jest i pewnie jeszcze długo będzie nie podważalnym nr 1 – warto jednak śledzić pod tym kątem potencjalnych rywali..

Link : http://blocktivity.info

Te projekty które mogą przynieść miłe zaskoczenie ? Ciekawie prezentuje się Litecoin LTC i halving, który będzie miał miejsce w sierpniu 2019 r. Ale czy tak będzie ? Warto śledzić.

Link : http://flappening.watch

Link : https://www.litecoinpool.org/pools

A opłaty za przesył. Czy mają znaczenie – czy przy wyczekiwanych wzrostach nie zapcha nam się ponownie sieć, czy Lightning Network podoła, wprowadzi pożądane usprawnienia ?

Link : https://coinexchangefees.com

Link : https://graph.lndexplorer.com

Link gdzie już LN śmiga : http://lightningnetworkstores.com

To tyle na dziś. CZEKAMY na 300$ ;) przed nami setki nowych Tweetów, newsów, rewelacji, informacji. 2019 START

Dodaj komentarz

Facebook