Organy ścigania przyglądają się podejrzanym transakcją. Oszuści, złodzieje są obserwowani!

Podane zostały statystyki zapytań organów ścigania ,Policji z giełd Kraken oraz Shaheshift za 2018 r. Monitorowane są wszelkie podejrzane ruchy, naszym zdaniem pełne oczyszczenie i otwarcie drogi do rozwoju branży kryptowalut możliwy jest jedynie wtedy, kiedy będą rozwijane narzędzia oraz podejmowane będą próby blokady środków osobom posiadającym środki z nielegalnego procederu, oszustw, kradzieży. Takie informacje są bardzo pozytywne i mają zdaniem Bitcoin.edu.pl dobry wydźwięk w społeczności Bitcoin i innych kryptowalut.

ShapeShift zmuszony do „pomocy” policji z 60 zapytaniami kryptowalutowymi w zeszłym roku

Najsłynniejsza usługa wymiany krypto-walutowej ShapeShift ujawniła, ile razy musiała przekazywać informacje o swoich użytkownikach organom międzynarodowym.

W postach na blogu, ShapeShift ujawnił, że w zeszłym roku „udzieliło pomocy” organom ścigania z 60 różnymi zapytaniami, z których 30 procent pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.

Zanotowano również znaczną liczbę zapytań składanych przez władze z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

FBI i SEC zostały uznane za najczęstszą amerykańską agencję do żądania informacji użytkownika z ShapeShift w ubiegłym roku, a listopad jest post popularnym miesiącem na żądania w sprawie wezwań.

ShapeShift porzuci wszystko na życzenie
Według ShapeShift proces żądania danych użytkownika zwykle rozpoczyna się, gdy agencja uważa, że ​​ma dokumentację, która może pomóc w badaniu związanym z krypto-walutą.

Często dzieje się tak dlatego, że policja, ofiary lub inne zaangażowane strony śledzą podejrzane fundusze w drodze do kontrolowanego portfela ShapeShift.

„Kiedy otrzymujemy te żądania, zwykle nie wiemy nic o szczegółach dochodzeń lub o tym, za co te informacje są wykorzystywane, tylko o tym, jakie informacje są wymagane w wezwaniu do sądu” zadeklarował ShapeShift. „Większość dochodzeń ma charakter poufny, co oznacza, że ​​nie możemy omawiać żadnych szczegółów dochodzenia z osobami trzecimi.”

ShapeShift mówi, że wymagana informacja zmienia się „dziko”. Spełniała wymagania dotyczące nazw, adresów e-mail, adresów IP, adresów kryptowalut, identyfikatorów transakcji, a nawet informacji związanych z portfelem aktywów cyfrowych określonych użytkowników.

Zauważa również, że czas realizacji tych wniosków wynosi zwykle od jednego do dwóch tygodni. Funkcja ShapeShift potwierdziła również, że odpowiedziała na każde zweryfikowane żądanie otrzymane w zeszłym roku.

Absolutnie nic do zobaczenia, szczerze mówiąc
Ostatecznie ShapeShift chce, abyś wiedział, że jest to standardowa praktyka w świecie kryptowalut.

„Żądania tego typu, szczególnie w branży kryptowalut, są powszechne i opierają się na naszej liczbie transakcji i wolumenach użytkowników, co wydaje się dość typowe” – sugeruje.

ShapeShift wywołało powszechną krytykę we wrześniu zeszłego roku, kiedy to nagle zdecydowała się na egzekwowanie ścisłych zasad dotyczących wiedzy o klientach i przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (KYC / AML) dla wszystkich swoich użytkowników w celu uspokojenia organów nadzoru.

Oznacza to, że każdy, kto chce skorzystać z usługi wymiany ShapeShift, musi dostarczyć dokumenty tożsamości i inne informacje osobiste, które wielu fanów kryptowalut uważa za wyjątkowo obraźliwe.

Skutki tej reakcji były odczuwalne wcześniej w tym miesiącu, kiedy firma ogłosiła, że ​​”wypuszcza” 37 swoich pracowników, co stanowi około jednej trzeciej siły roboczej.

Niektórzy uważają rygorystyczne procedury KYC / AML za logiczny następny krok na ścieżce do zinstytucjonalizowanej krypto-waluty, ponieważ podobno lepiej współpracować z organami regulacyjnymi niż z nimi, nawet jeśli oznacza to poświęcenie prywatności.

Niefortunna prawda jest taka, że ​​ShapeShift (i inne podobne usługi) z powodzeniem służą jako dodatkowa warstwa nadzoru na ekosystemie kryptowaluty; dopracowane, aby dostosować się do agencji rządowych po upadku kapelusza.

Zamiast wspierać cyfrową rewolucję pieniężną, te firmy mogą wkrótce zostać uznane za narzędzia do podkopywania odporności cenzury, jaką zapewniają kryptowaluty, takie jak Bitcoin – i podejrzewam, że po prostu nie polecą z purystami.

Źródło : https://thenextweb.com/hardfork/2019/01/18/shapeshift-law-enforcement-assist/

Prośby o egzekwowanie prawa wysłane do Krakena prawie trzykrotnie większe w 2018 roku

Wymiana kryptowalut Kraken otrzymał prawie trzykrotnie więcej zapytań w sprawie egzekwowania prawa w 2018 r. Niż w 2017 r., Odnotowano wystąpienie w tweet 5 stycznia.

Według danych przedstawionych w raporcie, w 2018 r. Wymiana otrzymała 475 zapytań organów ścigania od globalnych agencji rządowych, podczas gdy w 2017 r. Było ich tylko 160. Jednak liczby z 2017 r. Były już znacznie wyższe niż w roku poprzednim, kiedy było tylko 71 zapytań .

Annual Law Enforcement Inquiries Received by Kraken

Tweet dodatkowo podkreślił przewagę agencji amerykańskich wśród zapytań, stwierdzając: „możesz zobaczyć, dlaczego wiele firm decyduje się blokować użytkowników z USA”. Wymiana zgłosiła, że 315 z 475 zapytań w 2018 r. Pochodziło od organów rządu USA

Inquiries by Country of Inquiring Agency

Jak donosi Cointelegraph na początku grudnia, United States Corp (UnitedCorp) z siedzibą w Florydzie rzekomo złożył pozew przeciwko Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver i Kraken.

W pozwie wniesiono zarzut, że pozwani wspólnie wykorzystali nieuczciwe metody i praktyki do manipulowania siecią Bitcoin Cash (BCH) ze względu na korzyści i szkodę UnitedCorp i innych interesariuszy BCH.

Również w grudniu policja japońska poinformowała, że odnotowano znaczny wzrost liczby zgłoszeń z wymiany kryptowalut dotyczących podejrzanych transakcji. Raporty o wzrostach wystąpiły po wejściu w życie ustawy, zobowiązując giełdę do zgłoszenia takiej działalności.

Źródło : https://cointelegraph.com/news/law-enforcement-inquiries-sent-to-kraken-nearly-tripled-in-2018

Oto, jak policja w Europie współpracuje przeciwko przestępstwom kryptowalut

Europol headquarters AP stock image

Przestępczość związana z kryptowalutą wzrosła w związku z wyeksponowaniem technologii.
Siły policyjne początkowo były zdezorientowane przez aktywa, które były sprzeczne z konwencjonalnymi technikami śledczymi.
Business Insider rozmawiał z analitykiem policyjnym w Europolu, pomagającym koordynować walkę.
Polega na zbliżeniu różnych sił policyjnych, negocjowaniu ze społecznością krypto-społeczności i rozwijaniu nowych technik śledczych.

Tam, gdzie idzie przestępstwo, obowiązuje prawo – w końcu.

Kryptowaluta narodziła się w mrocznych zakątkach internetu i od dawna kojarzy się z nielegalną działalnością, a także z rodzajami społeczności wrażliwych na ochronę prywatności, które sprawiają, że organy ścigania są nerwowe, nawet jeśli nie robią nic złego.

Ponieważ bitcoiny i inne kryptowaluty stały się głównym nurtem, z rosnącymi wycenami na monetę, zostały one również przyjęte przez znacznie szerszą grupę przestępców niż użytkownicy z Jedwabnego Szlaku w przeszłości – aż po niewyrafinowanych handlarzy narkotyków na ulicach Londynu.

W briefingu z udziałem Business Insider, londyńska Metropolitan Police stwierdziła, że ​​policja nie sprawdza obecnie smartfonów do portfeli kryptograficznych, gdy przechwytują je jako dowód.

Wielu dowódców policji powiedziało Business Insider, że ich siły robią pierwsze kroki w kierunku przechwytywania kryptowalut od przestępców po aresztowaniu, a ewentualne poglądy na dystrybucję ich dla dobra publicznego zgodnie z ustawą o dochodach z przestępstwa.

 

 

Więcej przestępców zajmujących się krypto oznacza, że siły policyjne muszą wymyślić nowe sposoby reagowania, zwłaszcza że jego funkcje prywatności udaremniają ich tradycyjną taktykę badania przestępstwa: podążaj za pieniędzmi.

Ale podczas śledzenia kryptowaluty jest trudne, nie jest niemożliwe. Kilka lat później detektywi zaczynają łapać.

Krypto-walka Europy
W Europie większość działań kryptograficznych i strategicznych odbywa się na poziomie całego kontynentu, organizowanym przez Europol.

Paneuropejska policyjna agencja pomaga połączyć setki organizacji organów ścigania na całym kontynencie i zapewnia scentralizowany system, za pomocą którego funkcjonariusze mogą uzyskać dostęp do informacji i stosować taktykę.

Business Insider rozmawiał z Jarkiem Jacubchekiem, analitykiem cyberprzestępczości w centrali Europolu w Holandii, który dał wrażenie systemu jako całości.

Jacubchek pracuje w centrum cyberprzestępczości Europolu, będącym swego rodzaju ogniwem przestępczości z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, które jest dostępne, aby pomóc innym siłom w działaniach, które nie są w ich własnych możliwościach.

Ta część Europolu również zakończyła obsługę kryptowalut. Jacubchek odmówił poinformowania Business Insider dokładnie, ilu pracowników zajmuje się obecnie policją kryptograficzną, ale powiedział, że w ciągu ostatniego roku znacznie wzrosło.

Te rzeczy mogą obejmować konsultowanie dużej bazy danych adresów IP i cyfrowych identyfikatorów portfela powiązanych z osobami zainteresowanymi lub przeprowadzanie nowych wyszukiwań.

Ich wyniki mogą otworzyć nowe dowody dla detektywów lub dać oficerom dowody, których potrzebują, aby dokonać kluczowego aresztowania. Przygotowują także instrukcje, jak agencje po raz pierwszy radzą sobie z kryptografią.

Wchodzenie do infrastruktury
Jedną z zalet Europolu jest to, że tworzą one relacje z samą infrastrukturą krypto-walutową: giełdy, brokerzy i inne aktywa, z których trzeba korzystać przy bitcoinach i tym podobnych.

Każdego roku Europol organizuje Konferencję wirtualnych walut, zamknięte spotkanie publiczne, podczas którego specjaliści ds. Kryptografii i policja mogą spotykać się i szczerze rozmawiać.

Piąty z nich ma się odbyć w czerwcu tego roku. W komunikacie prasowym po konferencji w 2017 r. Europol powiedział, że pojawiło się około 150 badaczy, wraz z przedstawicielami części świata kryptografii.

Uczestnicy o nazwie Europol, w tym Bitcoin.de, Bitfinex, BitPanda, Bitonic, Bitstamp, BitPay, Coinbase, Cubits, LocalBitcoins, SpectroCoin i Xapo.

Każdego roku nastąpił ogromny postęp w zakresie oferowanych możliwości, powiedział Jacubchek Business Insider. Powiedział: „Zasadniczo pierwszą konferencją było” czym jest bitcoin i jak działa? ”

Bitcoin, crypto miners

„Nigdy nie dotykamy tych podstawowych tematów, już teraz zakładamy, że ludzie są znani i możemy zacząć mówić o technologiach śledzenia oraz o tematach, które są o wiele bardziej praktyczne dla badaczy”.

Konferencje mają również praktyczne rezultaty. Dzięki zachętom ze strony organów ścigania, usługi kryptograficzne rozwinęły i wzmocniły procedury KYC („Poznaj swojego klienta”), dostosowując się do tradycyjnego finansowania, prosząc o dowody tożsamości, adresu i tym podobne, zanim ludzie będą mogli uzyskać dostęp do usług. Niektórzy nawet proszą ludzi o złożenie selfie.

Po ich wprowadzeniu, nawet jeśli aktywa, którymi handlujesz, są w zasadzie niemożliwe do wykrycia, to jednak nie jesteś.

Jacubchek charakteryzuje firmy krypto, z którymi miał do czynienia jako „bardzo chętne do współpracy” – nie tylko dlatego, że chcą, aby policja pomogła im w zamian. Ich celem, jak powiedział, jest zidentyfikowanie typów danych najbardziej wartościowych dla organów ścigania i upewnienie się, że zdobycie tego jest „możliwie bezproblemowe”.

Wymiany i tym podobne są oczywistymi celami dla włamań, kradzieży i innych nielegalnych działań, a dzięki zachowaniu dobrych zapisów i utrzymywaniu dobrych relacji z policją maksymalizują prawdopodobieństwo, że przestępcy zostaną złapani i załatwione.

Podejście to jest przeciwieństwem niektórych kryptowalut, które rozwinęły reputację przestępczości daleko wykraczającej poza inne monety. Jacubchek nazwał monero, zcash i dash, jako wyjątkowe znaki złego postępowania, wrażenie poparte przez londyńską Metropolitan Police. (Możesz przeczytać pełną historię kryptowalut problemowych tutaj.)

Ale w większości przypadków policja i społeczność krypto-graficzna zbliżają się do siebie, a wirtualne waluty zajmują bardziej trwałe miejsce w systemie finansowym.

Źródło : https://www.businessinsider.com/how-european-police-fight-cryptocurrency-crime-2018-2?IR=T

Dodaj komentarz

Facebook