„Bitcoin pójdzie na zero”: Davos mówi o przyszłości technologii blockchain

Cena bitcoina może wynieść zero, Jeff Schumacher, założyciel BCG Digital Ventures, powiedział podczas panelu CNBC w sanktuarium w Davos.
Inni paneleści, w tym Ripple CEO, Brad Garlinghouse, 500 Startups Partner Edith Yeung i współzałożyciel Silver Lake Partners, Glenn Hutchins, omawiali przyszłość technologii blockchain.
Wszyscy zgodzili się, że wartość tokenów zostanie określona na podstawie tego, jak użyteczny jest protokół bazowy.

Video z rozmowy :

https://www.cnbc.com/video/2019/01/23/bitcoin-wont-be-currency-of-the-future-digital-expert-says.html

Wpływ na środowisko Bitcoin mówi, że nie będzie to waluta przyszłości, mówi ekspert cyfrowy
Cena bitcoina mogła by opaść do zera, czołowy inwestor w kryptografii powiedział CNBC podczas debaty, która skupiła się na przyszłości bazowej technologii znanej jako blockchain.

Kryptowaluty miały dziki rok w 2017 roku, z wartości ponad 480 miliardów dolarów wartości zostały wymazane z całego rynku, zgodnie z danymi z Coinmarketcap. Po osiągnięciu rekordowego poziomu w 2017 r. Bitcoin, największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, spadł dramatycznie. Było to w handlu w wysokości 3,571 USD o godzinie 11.15 czasu londyńskiego w środę.

Niektórzy eksperci uważają, że może on pójść jeszcze niżej.

„Wierzę, że wszystko pójdzie do zera, myślę, że to świetna technologia, ale nie wierzę, że jest to waluta, a nie opiera się na niczym” – powiedział Jeff Schumacher, założyciel BCG Digital Ventures podczas panelu CNBC Davos, Szwajcaria.

Schumacher jest dużym inwestorem w przedsiębiorstwach nastawionych na blockchain. Podczas debaty Glenn Hutchins, współzałożyciel Silver Lake Partners, powiedział, że rola Bitcoin w przyszłości może być skoncentrowana na byciu zasobem wartości.

„Być może rola bitcoina w systemie może polegać na przywróceniu wartości, utrzymaniu wartości tam, kiedy masz tokeny, które mają inne zastosowania, których obecnie nie używasz” – powiedział Hutchins.

Dodał, podobnie jak inni paneleści, w tym 500 Startups Partner Edith Yeung i Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, że skupienie się na nim jako inwestorze dotyczy technologii znanej pod nazwą blockchain.

„Znacznie mniej interesuje mnie inwestowanie w bitcoin jako jednostkę walutową lub ekwiwalent walutowy, a nawet blockchain jako księgę rachunkową, myślę o wiele więcej o protokołach, innymi słowy, jaki jest protokół leżący u podstaw w wyniku czego, które tokeny są wartościowe lub nie, „powiedział Hutchins.

W przypadku bitcoina blockchain jest zdecentralizowaną księgą działalności, która nie jest własnością żadnej osoby. Zamiast tego jest obsługiwana przez sieć osób posiadających wyspecjalizowane komputery do rozwiązywania złożonych problemów kryptograficznych. Ale bitcoin ma wiele problemów, w tym powolne czasy transakcji przy wysokich kosztach.

Schumacher powiedział, że branża próbuje obecnie stworzyć „otwarte zdecentralizowane systemy”. Będą to w istocie protokoły następnej generacji lub infrastruktura, na których przedsiębiorstwa mogłyby działać, podobnie jak dziś w chmurze.

Przyjęcie Blockchain
Obecnie opracowywana jest nowa generacja technologii blockchain. Yeung powiedziała, że ​​widzi adopcję blockchainów szybko w obszarze płatności, szczególnie w Azji.

„Wiele krajów rozwijających się, od których po prostu nie ma kart kredytowych, nie ma żadnej konkretnej infrastruktury, prawie łatwiej jest zobaczyć rodzaj płatności z włączoną blokadą, aby zobaczyć w Azji, zobaczysz więcej akcji w Azji więcej niż USA i Europa „, powiedział Yeung CNBC.

Ripple CEO Garlinghouse powiedział, że spodziewa się powszechniejszej adopcji blockchainu w ciągu około pięciu lat, podczas gdy Schumacher powiedział, że ma trzy lata przerwy. Jednak Hutchins powiedział, że ostatecznie, konsumenci nie będą rozmawiać o tym, co blockchain jest używany, będą dbać tylko o to, jak dobry jest przypadek użycia produktu.

„Kiedy dzisiaj wyślesz wiadomość e-mail, nie myślisz o technologii, z której korzystasz … Więc możesz usłyszeć, jak mówimy o … jaki protokół, jaki tok, jakie rozwiązania technologiczne, ile transakcji na sekundę, ale ostatecznie co się dzieje tak się stanie, że włożysz coś wartościowego, coś wartościowego wyjdzie z drugiej strony i nie będziesz się przejmował tym, czym jest technologia „- powiedziała Hutchins.

„I wtedy właśnie wiesz, że odnieśliśmy sukces” – dodał.
https://www.cnbc.com/video/2019/01/04/bitcoin-crypto-experts-ether-bitcoin-cash.html

Źródło : https://www.ccn.com/bottom-at-3k-davos-talks-says-bitcoin-price-will-tank-to-zero/

Kto dba o prawdziwy bitcoin, ja nie

Nie ma znaczenia, czym jest „prawdziwy bitcoin”. W technologii „autentyczność” jest ważna tylko wtedy, gdy pozwala na to efektywność.

Jest mało prawdopodobne, że po raz pierwszy przeczytałeś moją pracę. Lubię określać siebie jako kryptonoga. Jestem osobą, która spędziła poważną część mojego życia badając kryptowaluty i kryptografię.

Jesteśmy dziesięć lat w rewolucji blockchain. Bitcoin nie jest już jedyną kryptowalutą. To już nie jedyna cyfrowa gotówka. W rzeczywistości nie jest to już jedyny Bitcoin. To, czego Bitcoinowi brakuje w wyjątkowości, nadrabia wartość, płynność i zainteresowanie inwestorów. Nie wspominając o bezpieczeństwie. Być może racjonalny świat kryptograficzny gromadziłby się na platformach, które pozwalałyby im używać łańcucha bitcoinów dla bezpieczeństwa.

Jestem tu, by powiedzieć wam, czytelniku, że jest kilka rzeczy, które już nie mają znaczenia. Może nigdy nie mieli znaczenia. Po pierwsze, powinienem przedstawić ograniczony parametr dla tego, jaki jest „istotny”.

Co jest stosowne i co zyska na masowej Adopcji
Dla celów tego artykułu, „znaczenie” to dwie rzeczy: to, co jest istotne i co przyniesie masowe przyjęcie.

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym poruszyć, jest kwestia trafności.

Twierdzę, że argument „prawdziwy bitcoin” jest przekrzywiony do kości. Nie ma znaczenia, czy Bitcoin Core, Bitcoin SV czy Bitcoin Cash są „prawdziwymi bitcoinami”. Wszystkie one są, a wszystkie one nie są. Dzielą się historią transakcji blockchain, którą opracował Satoshi Nakamoto. Mają różne przypadki użycia, filozofie projektowania itp. Rozmowy o pieniądzach i każda z nich ma miliardy płynności. Już samo to sprawia, że ​​wszystkie mają znaczenie i neutralizują takie argumenty jak to:

https://twitter.com/ProfFaustus/status/1087374884857147392/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1087374884857147392&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ccn.com%2Fwho-cares-about-the-real-bitcoin-i-dont%2F

Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy dużo wiedzą na temat rynków. Porozmawiam o wiele więcej. To część mojej kariery. Jestem obdarzony dostępem do najbystrzejszych umysłów w dziedzinie technologii finansowej i kryptografii. Niekiedy nawet nie publikuję tych rozmów lub ich wyników z różnych powodów. Powszechny wniosek jest taki: Bitcoin zawsze będzie niestabilny. Oznacza to, że nigdy nie będzie idealnym środkiem wymiany.

Opowieść o trzech bitcoinach
Czuję się odpowiednio przygotowany, aby określić, co jest istotne, a co nie z perspektywy filozoficznej. Ponownie oświadczam, że jest to rekord: moim zdaniem nie ma znaczenia, czym jest „prawdziwy bitcoin”.

W każdym z tych trzech bitcoinów omawia się znacznie więcej istotnych tematów. W Bitcoin SV, niedawno uruchomili klienta przesyłania komunikatów, który używa blockchain. Bitcoin Cash nadal działa jako powszechnie akceptowana natychmiastowa alternatywa dla Bitcoin. Bitcoin Core jest zawarty w opracowywaniu swojego skalowalnego rozwiązania Lightning Network. Te tematy są wszystkie istotne. Argumenty, że którekolwiek z nich są „fałszywe”, są nieprzyjemną stratą czasu.

Drugim problemem, który chciałbym poruszyć, jest adopcja masowa. Ja i inni zdaliśmy sobie sprawę, że masowa adopcja samego Bitcoina może być głupim posunięciem. Nie wyobrażam sobie przyszłości, w której każdy, kogo znam, ma portfel Bitcoin i woli go od innych instrumentów finansowych. Z różnych powodów nie jest to sposób, w jaki Bitcoin pracuje.

Znajomość, użyteczność, brak napięcia
To, co przyniesie masowe przyjęcie, jest najmniej obce następnemu pokoleniu użytkowników. Nie mówię tu o stablecoinach. Moim zdaniem stablecoins są bardzo instrumentem transakcyjnym. Powinni być. Są dobrzy w tym, co robią. Nie są one kryptowalutą w tym samym sensie, w którym Bitcoin lub Ethereum są kryptowalutami. Opierają się na centralnym systemie bankowym, w którym kryptowaluty opracowano w celu zastąpienia.

Sądzę, że to, co będzie miało największe znaczenie w ciągu najbliższych pięciu do dwudziestu lat, ma następujące właściwości:

Znajomy do bazy użytkowników.
Po uruchomieniu nie ma sensu cofać się (jak w Internecie).
Wymaga niewielkiej edukacji użytkowników.
Jest powszechnie dostępny.
Brak pretensji i rywalizacji.
Przyszłość to dApps
Co opisałem tutaj?

Opisałem zdecentralizowaną aplikację (dApp). Blockchain, na którym powstaje ten nowy dApp, to ten, który społeczeństwo nagradza największą wartością. Wierzę, że którykolwiek z poniższych bloków blokowych może odtwarzać rzeczywistą aplikację killer. (Bez szczególnej kolejności).

Bitcoin / Cash / SV
Ethereum
NEO
tron
Aelf
Komodo
EOS
Nie wierzę, że ktoś wie teraz, w jakiej kategorii się pojawi. A co, jeśli jest to coś poważniejszego niż gra lub hazard, jak dystrybucja wody? Dziś nie wiemy takich rzeczy.

Wierzę, że będzie to open source. Że jego znaczenie będzie zależało od kolejności jądra Linuksa. Wierzę, że będzie on pełnił ważną funkcję w społeczeństwie. Wierzę, że zmieni krajobraz pisma kryptograficznego, przynosząc tak wiele miliardów powodzi, miejmy nadzieję, że takie nieistotne i farsowe argumenty, takie jak „prawdziwy szkocki” błąd, jaki widzimy pomiędzy różnymi rodzajami dzisiejszych deweloperów bitcoinów, będą wydawać się głupie, nawet tych, którzy angażują się w nich dzisiaj.

Niech ruch oddycha
Istnieją dziesiątki firm wartych więcej kapitału rynkowego niż cały rynek kryptowalut. Jako instrument finansowy oferuje cechy, które przyciągają pewnego rodzaju inwestora. Jest to tylko krok zero w procesie rewolucji blockchain. Rzeczywistymi aplikacjami, których nie da się poprawnie zrobić bez blockchaina, jest krok 1.

Gdybym powiedział, że wiem, jaki jest krok 2, miałbym jakiś motyw. Sądzę, że każdy, kto powie ci, jaki jest drugi krok, skąd jesteśmy dzisiaj (bez masywnej adopcji), ma podejrzany motyw. Technologia nie rozwija się w próżni.

Najbardziej udana technologia dostosowuje się do rynków i potrzeb społeczeństwa. Blockchain nie będzie się różnił pod tym względem.

Dziecinne elementy naszej kultury są miłe i zabawne, ale w pewnym momencie powstrzymują nas.

Źródło : https://www.ccn.com/bottom-at-3k-davos-talks-says-bitcoin-price-will-tank-to-zero/

Bitcoin Price Oversold, może znalazł się na dnie: Analityk Bloomberg

Według CCN.com: nowa analiza Bloomberga sugeruje, że dno Bitcoin wynosi około 3000 USD lub 3 100 USD. Korzystając ze wskaźnika technicznego GTI Global Strength, analiza mówi, że Bitcoin jest prawdopodobnie wyprzedany w tym momencie.

[Wskaźnik] dla Bitcoin zbliża się do poziomów wyprzedaży, taktowanie na poziomie 35,6. To najniższy poziom od grudnia. Wygląda na to, że bitcoin stabilizuje się w granicach 3 500 USD, przy wyraźnym wsparciu w wysokości 3 000 USD do 3 100 USD, sugeruje środek.

W raporcie Bloomberga czytamy również, że „wielu regularnych inwestorów nadal nieufnie podchodzi do rynku kryptografii”. Sugeruje to, że wyraźne dno może pomóc w ponownym zainicjowaniu zainteresowania kryptowalutą. Wyczyść wsparcie wynosi obecnie około 3100 USD lub nawet 3 000 USD.

Cena Bitcoina stabilizuje się powyżej 3.500 USD. Ale to jest krypto. Rynek może przestraszyć niedźwiedzia i jutro spaść o 1,000 dolarów. Może zrobić coś przeciwnego i rozpocząć bieg bull. Ten ostatni scenariusz jest jednak mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę ogólne chłodzenie w uczuciach dotyczących rozwoju blockchain i adopcji krypto.

Impending Short-Term Bitcoin Rally?
Dane z GTI GSTI sugerują, że krótkoterminowy rajd Bitcoin jest na kartach. Bitcoin, analitycy, którzy wykorzystują ten wskaźnik sugeruje, że najprawdopodobniej odżyje na krótki okres przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego aż do miejsca, w którym większość jego wsparcia wynosi około 4-500 USD poniżej obecnego poziomu cen.

Jednak wskaźnik True Strength, który mierzy krótkoterminowe zmiany cen na wykresach rynkowych, pokazuje monitor pulsu w ciągu ostatnich pięciu dni.

W czasie pisania TSI wynosiła około 27, w porównaniu z 5-dniowym maksimum ponad 44. Jest to wyraźna poprawa od ostatnich 5-dniowych maksimów prawie 70.

Czy The Rally rozszerzy się na mniejszą lub większą liczbę Bull Run?
Jedno z pytań, które na pewno leży w głębi duszy, dotyczy tego, czy prawdopodobny zbliżający się krótkoterminowy rajd może przekształcić się w totalną bójkę.

Wiadomości mają sposób na granie na rynkach giełdowych Bitcoin. Gdyby wieść o wiecu byków się zepsuła, ludzie, którzy regularnie boją się przegapić kolejną rekordową liczbę, mogą wykorzystać tę okazję i dalej napędzać aktywność kupna.

Znowu to jest krypto. Wszystko może się zdarzyć.

Jeden zdecydowanie byczy przedsiębiorca mówi:

Pomniejsz, weź głęboki oddech, zamknij oczy i użyj swojej szyszynki, aby wizualizować przyszłość.

Cokolwiek się stanie, długoterminowy handel bitcoinami wciąż czeka na ETF i inne ważne wiadomości, które wzbudzą zainteresowanie ze strony głównego nurtu. Prawie pół biliona dolarów opuściło rynek w ciągu 2018 roku, ale pewna część tego, wraz z innymi nowymi pieniędzmi, musi ponownie wejść, gdy uzna, że warunki są właściwe.

Źródło : https://www.ccn.com/bitcoin-price-oversold-may-have-found-a-bottom-bloomberg-analyst/

Dodaj komentarz

Facebook